Οικονομικη ενισχυση

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    182
    GMAS στις #92287

    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ….

    ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΗΛΕΙΑΣ…..

    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ…

    ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΙ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ (ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 4-5) ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΗΚΑΝ ΓΛΥΤΩΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΣΒΗΣΑΝ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ…..ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Η ΑΡΧΑΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΑΗΚΕ ΓΙΑ 100 ΚΙΛΑ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΙΧΝΕ ΕΝΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗ ΣΩΣΤΗ ΘΕΣΗ…ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΠΑΛΕΥΑΝ ΜΕ ΤΑ ΚΛΑΡΙΑ ΝΑ ΤΗ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΕΒΛΕΠΑΝ ΑΠΟ ΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΝΑ ΚΛΑΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΟΥΝ…ΙΣΩΣ ΜΕ 20 ΑΤΟΜΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ Η ΦΩΤΙΑ….ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑ….

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ, ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙ ΤΗΝ ΗΛΕΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ….

    ΥΓ: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ ΕΧΩ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΠΩΣ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ (ΚΑΙ ΑΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΠΟΤΕ)….ΓΙΑ ΜΕΝΑ Η ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΣΕ ΕΙΔΟΣ Ή ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΜΑΖΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΟ..ΒΡΙΣΚΕΙ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    Tsipis στις #92296

    ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΟ 100% ΚΑΤΙ ΘΑ ΦΑΓΩΘΕΙ Ή ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΠΟΙΟ ΦΤΗΝΑ ΘΑ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΠΟΙΟ ΑΚΡΙΒΑ (ΝΑ ΜΗΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ?).ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο GMAS.Ο ΣΟΥΜΑΧΕΡ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΔΩΡΕΑ 10 ΕΚ.ΔΟΛΑΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΠΟΥ ΠΛΗΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΟΥΝΑΜΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΔΩΣΕ ΣΕ ΜΕΤΡΗΤΑ ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΤΩ.ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΧΑΝ ΕΜΠΛΑΚΕΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΤΥΠΟΣ ΦΟΒΟΤΑΝ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ “ΦΑΕΙ” ΚΑΤΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    28
    ddp στις #92302

    Και ο Σουμαχερ ειχε να αντιμετωπισει ερασιτεχνες. Τα δικα μας νεοπλουτα λαμογια ειναι επαγγελματιες του ειδους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #92367

     Δυστυχως το νομισμα παντα εχει δυο οψεις. Μια ειναι εκεινη της αποψης οτι “Τι να δινω, αφου θα τα φανε καποιοι στο δρομο”, και της αλλης “Δινω και εχω ησυχη τη συνειδηση μου, οτι εκανα και γω κατι”. Δεν εχω την εντυπωση οτι ολα ειναι ροδινα, ουτε οτι και το τελευταιο ευρω, θα φτασει στον προορισμο του. Ειναι ομως εξισου κακο, το να τα ισοπεδωνεις ολα, λεγοντας οτι δεν δινω τιποτα αφου θα τα φανε τα λαμογια. Ως γνωστον ο δρομος για την κολαση ειναι στρωμενος με καλες προθεσεις, και κατι τετοιο βλεπω και στην προκειμενη περιπτωση.

     Ομως, ενα μεγαλο βοηθημα, ελπιζω, στους πληγεντες, ειναι το οτι υπαρχουν ανθρωποι απο αλλα μερη της Ελλαδας, χωρις κανενα προβλημα πυρκαγιων, που ευαισθητοποιηθηκαν, και προσφεραν οτι μπορουσαν δειχνοντας οτι η ανθρωπια ειναι κατι που σαν λαος το εχουμε κρατησει, και οτι στα δυσκολα βρισκουμε παντα τροπο να λειτουργουμε σαν ενα σωμα, ακριβως οπως στα ευκολα ψαχνουμε τροπους να χωριστουμε σε ομαδες. Αυτο που θα ειχε ενδιαφερον, αλλα που δυστυχως ολοι ξερουμε, ειναι το τι θα γινει οταν πεσει ο καπνος, και το θεμα παψει να πουλαει. Οι εκλογες θα περασουν, το θεμα δεν θα βολευει για πρωτοσελιδα, και τηλεοπτικα σποτακια, αλλα οι ανθρωποι εν οψει του χειμωνα θα αποκτησουν μεγαλυτερες αναγκες. Τοτε να δουμε ποιοι ενδιαφερθηκαν πραγματικα, και ποιοι βρηκαν τροπο να ξεφυγουν απο τα ρεπορταζ για κω.ους, ωστε να πουλησουν κατι παραπανω. Λενε οτι ο λαος εχει τους ηγετες που του αξιζουν, αλλα πιστευω ειναι μια καλη ευκαιρια να αποδειξουμε, οτι ο λαος ειναι απειρως καλυτερος απο τους ηγετες μας.

    Και τελος μια απορια. Θελω να μου πει καποιος, αν υπαρχει καποιος αριθμος λογαριασμου, για καταθεσεις, αλλα σε μορφη IBAN γιατι πλεον το webbank, δεν επιτρεπει καταθεση σε αριθμο λογαριασμου με αλλη μορφη.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #92370

    Προκόπη έχεις το λόγο μου ότι μόλις παραιτηθούν και οι τριακόσιοι θα είμαι στην Ηλεία να φυτέψω τα δένδρα που θα δωρίσετε και ας πάθω ανακοπή(έχω τον απινιδωτή που θα με επαναφέρει)επίσης μένω σε ένα σπίτι 150 τμ θα φιλοξενήσω όποιον θέλει καθώς θα δωρίσω τα 40 μελισσάκια 80 κενές κυψέλες και τα μηχανήματα τρύγου σε κάποιον από αυτούς που κάηκαν τα μελίσσια του,αρκεί να πάνε και οι 300 να εγκαινιάσουν τη γέφυρα του Ρίο που είναι ακόμη παρθένα.

    Αλλά εγώ είδα την μία μέρα να δηλώνουν να μη τολμήσουν να πάνε κάλπες στην Ηλεία και την επομένη να γλύφουν τον Γιωργάκη πατόκορφα,αυτοί ξέρουν το λόγο.

    Μίλησαν τρείς από τους άρχοντες,ο ένας είπε το σύστημα πυρόσβεσης δεν λειτούργησε επειδή δεν χρειάστηκε,ο άλλος είπε λειτούργησε λίγο αλλά μετά δεν είχε ρεύμα,ο άλλος είπε δεν λειτούργησε καθόλου επειδή κάηκε από την αρχή,ο άλλος είπε ότι δεν λειτούργησε επειδή λείπουν τα κανονάκια από πάνω,ένας απ αυτούς ή κανένας λέει την αλήθεια, από τους υπόλοιπους περιμένω να κάνουν χαρακίρι.

    Επίσης τόσος λόγος γιά τον πολιτισμο…δεν είναι γιά μένα πολιτισμός τα αγάλματα ούτε το Κρόνιο ή όπως αλλοιώς το λένε δάσος,πολιτισμός θα ήταν να έβλεπα αυτούς που δικαιούνται την αποζημίωση να μην είναι κολημένοι στην πόρτα της τράπεζας και να σκοτώνονται αλλά να ήταν στη σειρα ένας πίσω από τον άλλο και σε απόσταση ενός μέτρου μεταξύ τους χωρίς να βγάζουν άχνα.Πολιτισμός θα ήταν να μην περιγελάνε κάποιοι από τα καφενεία τους πυροσβέστες που πάλευαν γιά το ακατόρθωτο,πολιτισμός θα ήταν να ανοίξουν διάπλατα οι πόρτες των ξενοδοχείων και όχι να διπλασιάζεται η τιμή,πολιτισμός θα ήταν να μην φεύγουν οι τσιγγάνοι από Κέρκυρα γιά Πύργο προκειμένου να τύχουν αποζημίωσης,πολιτισμός θα ήταν να μην πηγαίνουν τρία μέλη απο την ίδια οικογένεια και να παίρνουν τρις την αποζημίωση,πολιτισμός θα ήταν αν δεν είχαν ανάψει καθόλου οι φωτιές…και άλλα πολλά επίσης…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Λαβερακ στις #92391

    Καταρχας φιλοι μου γεια σας μετα απο αρκετο καιρο.Δυστυχως η κατασταση ειναι κωμικοτραγικη.Απο τη μια πρεπει να κλαις γιατι πεθαναν τοσοι αθωοι και απο την αλλη να γελας με το τί ψηφισες!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #92537

    την καλυτερη οικονομικη ενισχυση να την δωσουν οι καταχραστες του δημοσιου χρηματος τωρα που ειναι ελευθεροι και ωραιοι.

    Αποφυλακίζεται με απόφαση του πενταμελούς Εφετείου Αναστολών ο πρώην αντιπρύτανης του Παντείου Πανεπιστημίου Παναγιώτης Γετίμης, ο οποίος είχε καταδικαστεί από το Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων σε κάθειρξη 16 ετών για την υπόθεση διασπάθισης 8 εκατομμυρίων ευρώ από το Πάντειο την περίοδο 1992 – 1998.

    Το δικαστήριο έκανε δεκτή την αίτηση αναστολής εκτέλεσης της ποινής της 16ετούς κάθειρξης που υπέβαλε ο κ. Γετίμης, επικαλούμενος μεταξύ άλλων σοβαρά οικογενειακά προβλήματα που αντιμετωπίζει εξαιτίας του εγκλεισμού του.

    Το Πενταμελές Εφετείο Αναστολών διέταξε την απόφυλάκισή του με την καταβολή εγγύησης 50.000 ευρώ και τον περιοριστικό όρο της εμφάνισης μία φορά το μήνα στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής του.

    Το δικαστήριο δεν του επέβαλε τον όρο της απαγόρευσης εξόδου από τη χώρα, καθώς η ακαδημαϊκή του δραστηριότητα απαιτεί μετακινήσεις και εκτός συνόρων.

    απο σκαι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Λαβερακ στις #92538

    Απο αυτο τι συμπεραινουμε?Οτι παμε απο το κακο στο χειροτερο.Κατηγορουσαμε το Μπερισα που εδιωχνε τους εγκληματιες απο την Αλβανια αλλα εμεις διαφερουμε σε κατι.Οι δικοι μας ειτε το σκανε ειτε βγαινουν με εγγυηση ακομα και αν εχουν σκοτωσει τη μιση Ελλαδα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    paggosb στις #92933

     Συνάδελφοι καλησπέρα. Δε διάβασα τα μυνήματά σας στην παρούσα θεματική ενότητα, οπότε ίσως να έχετε κινητοποιηθεί και το δικό μου μύνημα να είναι αχρείαστο.

     Μόλις διάβασα λοιπόν στο παρακάτω link http://www.sch.gr/portal/media-type/html/l…00,710?jump=830 έκκληση για βοήθεια σε γραφική ύλη, από  εκπαιδευτικούς στην Ηλεία. Ως εκπαιδευτικός και κυνηγός συνάμα, αισθάνομαι την υποχρέωση να ενημερώσω τη μεγάλη παρέα του e-artemis και είμαι σίγουρος πως θα ευαισθητοποιηθείτε όλοι.

    Επιγραμματικά σας αναφέρω πως ζητούνται τετράδια, στυλό, μολύβια, γόμες, ξύστρες, σάκες κτλ. ο,τιδήποτε τελοσπάντων είναι απαραίτητο για έναν μαθητή. Εγώ ενημέρωσα τον δ/ντή και τους συναδέλφους του σχολείου μου(2ο ΤΕΕ-ΕΠΑΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ) και από την ερχόμενη Τρίτη (αύριο και Δευτέρα είναι κλειστό το σχολείο μας) θα το ανακοινώσουμε στους μαθητές μας, ζητώντας και τη δική τους συνεισφορά. Κάτι ανάλογο θα μπορούσατε να κάνετε ζητώντας από τα παιδιά σας να ενημερώσουν τους δ/ντές των σχολείων τους ώστε η βοήθεια να είναι η μέγιστη δυνατή.

    Στη δημοσίευση, υπάρχουν τηλέφωνα, ταχυδρομικές και ηλεκτρονικές δ/νσεις των εμπλεκόμενων εκπαιδευτικών/σχολείων. Ας βοηθήσουμε έστω και στο ελάχιστο που μπορούμε…

     

      Βασίλης

     

     


     

     

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων