ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,046 έως 9,060 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Αλεκος στις #443628

    Μία από τα ίδια παιδιά και στη Φθιωτιδα!Σαββατοκύριακο γύρισα με δύο πουλιά από απογευματινό!!!Την ημέρα δεν κυκλοφορούσε τίποτα εκτός από πέντε έξι μονά πουλιά!Βελάνι ελάχιστο και τα πουλιά είχανε στη μπάκα τους σητάρι οπότε μόλις οργωθούνε τα χωράφια…πάπαλα και αυτά τα λίγα θα εξαφανιστούνε!!!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443634

    και 2 βιντεακια.
    το πρωτο απο τον γκιουμε μου (καρτερι)
    και το δευτερο απο μια πετυχημενη μονη τουφεκια σε ενα κοπαδακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443636

    και 2 βιντεακια.<br>
    το πρωτο απο τον γκιουμε μου (καρτερι)<br>
    και το δευτερο απο μια πετυχημενη μονη τουφεκια σε ενα κοπαδακι.

    <iframe width=”591″ height=”332″ src=”http://www.youtube.com/embed/TK-lTflvb8g?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; frameborder=”0″ allowfullscreen=””></iframe>

    <iframe width=”591″ height=”332″ src=”http://www.youtube.com/embed/FEXSIyY4gbY?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; frameborder=”0″ allowfullscreen=””></iframe>

    Ναι ρε Γιαννη,φτιαξε μας βραδυατικα!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #443637

    Καταρχάς να ευχηθώ χρόνια πολλά στους Δημήτρηδες που η γιορτή τους παραδοσιακά με βρίσκει στα φασσοκάρτερα!<br>
    Τα νέα από ορεινή Αρκαδία με μία λέξη… ΧΑΛΙΑ!!!<br>
    Το τριήμερο που βρισκόμουν εκεί δεν μπήκε ουτε ένα πουλί, αλλά και πιασμένα σχεδόν καθόλου.<br>
    Από καμιά δεκαριά που εντόπισα σε μια χαράδρα, πήρα μία και φυσικά άφησα τις υπόλοιπες στην ησυχία τους.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Διδαγμα Κωστη:Κατω απο το “αυλακι” παμε μονο για βολτα.Για κυνηγι παμε πανω απ΄τ΄αυλακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443722

    ελα ρε παλικαριαααααα… πολυ ησυχεια εχει το τοπικ της φασσας.. που χαθηκατε ολοι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443726

    Καλησπερα σε ολους!!
    γυρισαμε κ εμεις εχθες απο ενα τριημερο στην βορ.ελλαδα!
    δυστυχως δεν εχω χρονο τωρα,απο αυριο τα καλυτερα..
    δεν λεω τιποτα για καρπωση,ολα τα λεφτα η παρεα που μεσα σε αυτην ειναι και ο γιαννης,το καλυτερο απο ολα ηταν η γνωριμια μας με τον γιαννη και τον φιλο ”ξυλοκοπο”!!!
    ΦΑΣΣΑΔΕΣ κυνηγοι και οι δυο,ατομα που ξερουν να την ψαξουν αλλα πανω απο ολα ξερουν να την κυνηγανε!
    ολα τα αλλα αυριο,εχει μεσα…ροχαλιτα,στοματα ανοιχτα απ την νυστα με σαλια να τρεχουν,τουμπες πολλες,τσουληθρες σε γρεμια,ψαξιμο για πουλια,ωραιες τουφεκιες,φωτογραφιες και γενικα απο ολα…
    ενα πραγμα μονο με στεναχωρισε..δεν βγαλαμε φωτο μαζι ρε γιανναρε αλλα και ουτε ολοι μαζι..
    τα λεμε αυριο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443731

    αφου ειπαμε. ηταν να μην γινει η αρχη. οποτε την επομενη (που θα ειναι σηντομα) θα βγουν και οι φωτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443733

    και μια φωτο απο τα πουλια της 27/10/2013

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443735

    αφου ειπαμε. ηταν να μην γινει η αρχη. οποτε την επομενη (που θα ειναι σηντομα) θα βγουν και οι φωτο.

    καλα σιγουρα!
    η επομενη θα εχει τα παντα…φωτο,βιντεο σε ολα…
    μου την γλυτωσαν ρε γιανναρε οι αλλοι πολλες φορες..ειδικα ο μητσαρας με το λουμπαγκο ρε φιλε…ποναγε ο ανθρωπος και ο μπατμαν τον κραταγε λες και χορευανε τσαμικο…με τι γεροντια εμπλεξα..αχαχαχ
    τουλαχιστον εχουν ποδαρια…πανε παντου!

    υ.γ. εκατο φασσες στο βουνο,χιλιες στον καμπο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #443738

    Στειλε και κανα πακαιτο με το ΚΤΕΛ..<br>

    στειλε μου διευθυνση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #443741

    Σήμερα όλη μέρα 5 πουλιά πέρασαν κι’αυτά απο πίσω μου σε μια στιγμή εκνευρισμού που έχωνα του κόσμου τα μπινελίκια για τον κωλόκαιρο και τα κωλοπούλια που έχουν εξαφανιστεί.
    Εδώ μακράν η χειρότερη χρονιά ακόμη και απο πέρυσι. Εξι μέρες 10 πουλιά και ποιός ξέρει πόσες μέρες ακόμη θα τρέχω άδικα …..
    Καλύτερα να τό’ριχνα σε ψάρεμα πέστριφας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #443744

    Σήμερα όλη μέρα 5 πουλιά πέρασαν κι’αυτά απο πίσω μου σε μια στιγμή εκνευρισμού που έχωνα του κόσμου τα μπινελίκια για τον κωλόκαιρο και τα κωλοπούλια που έχουν εξαφανιστεί.<br>
    Εδώ μακράν η χειρότερη χρονιά ακόμη και απο πέρυσι. Εξι μέρες 10 πουλιά και ποιός ξέρει πόσες μέρες ακόμη θα τρέχω άδικα …..<br>
    Καλύτερα να τό’ριχνα σε ψάρεμα πέστριφας.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΑΝ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ” <br>
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    </div>

    μην απογοητευεσαι Δημητρη κατσε να μπει το κρυο να βαλει κανενα χιονακι και ελα πανω να τις πετσοκοψουμε!παντως ο καιρος φετος μας εχει σπασει τα νευρα και φως δεν βλεπω πριν τις 10 του μηνα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    terios06 στις #443745

    Σήμερα όλη μέρα 5 πουλιά πέρασαν κι’αυτά απο πίσω μου σε μια στιγμή εκνευρισμού που έχωνα του κόσμου τα μπινελίκια για τον κωλόκαιρο και τα κωλοπούλια που έχουν εξαφανιστεί.<br>
    Εδώ μακράν η χειρότερη χρονιά ακόμη και απο πέρυσι. Εξι μέρες 10 πουλιά και ποιός ξέρει πόσες μέρες ακόμη θα τρέχω άδικα …..<br>
    Καλύτερα να τό’ριχνα σε ψάρεμα πέστριφας.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΑΝ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ” <br>
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.
    τροφη εχει?
    </div>

    Σήμερα όλη μέρα 5 πουλιά πέρασαν κι’αυτά απο πίσω μου σε μια στιγμή εκνευρισμού που έχωνα του κόσμου τα μπινελίκια για τον κωλόκαιρο και τα κωλοπούλια που έχουν εξαφανιστεί.<br>
    Εδώ μακράν η χειρότερη χρονιά ακόμη και απο πέρυσι. Εξι μέρες 10 πουλιά και ποιός ξέρει πόσες μέρες ακόμη θα τρέχω άδικα …..<br>
    Καλύτερα να τό’ριχνα σε ψάρεμα πέστριφας.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΖΩ Σ’ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ “ΝΤΑΒΑΝΤΖΗΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΒΕΡΝΑΝ ΚΑΡΙΟΛΙΑ ” <br>
    Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.

    </div>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    PACMAN στις #443747

    και μια φωτο απο τα πουλια της 27/10/2013

    Μπραβο ρε μαγκες καλα τους ξηγηθηκατε και εις ανωτερα εμεις οπως εγραψε και ο αδερφος μου(terios) φαγαμε τη μεγαλυτερη φολα της τελευταιας 5αετιας στα Γρεβενα πουλια ελαχιστα εως ανυπαρκτα και καρπωση για γελια πραγματικα τροφη καθολου τα ποταμια θεοξερα πρωτη φορα στα χρονικα και τα νευρα ελατηρια για να μην πω κατι αλλο.Ας ελπισουμε σε καλυτερη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #443749

    εγω θα ξαναπω την συμβουλη μου. οποιος θελει την κρατα, οποιος θελει την πετα.
    ψαχτε σε συνοριακους νομους που εχει οξιες. εκει ειναι τα πουλια.
    και κατι ακομη. πανω στην σημαντικη αλλαγη του καιρου θα μπουν-περασουν πολλα πουλια.
    μην τα κυνηγατε πλεον στα περασματα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,046 έως 9,060 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων