ΦΑΣΣΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,381 έως 10,395 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Paul (pavlos) στις #504150

    <p style=”text-align: left;”>Απο τις ποιο ωραίες και ντομπρες εξηγήσεις που εχω διαβάσει σε forum   :good:</p>


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #504453

    χθες στην αρτα περασαν τα πρωτα κοπαδακια ,με την πανσεληνο ξεκινησαν η μετακινησεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507088

    Ηρθε η ωρα να τα πουμε και με τις μπλε κυριες πριν τα τρυγονια! Σημερινη αναγνωριση σε γνωστο φασσοτοπο, ειδα αρκετα πουλια σε τριψηφιο νουμερο (δεν θελω να πω αριθμο για διαφορους λογους). Αρκετη κινηση παιδια με παρα πολυ αισιοδοξα μηνυματα! Ακομα και σημερα ομως 5 μερες πριν το κυνηγι οι ηλιθιοι ειναι παντου! Καθομουν κατω απο τα πευκα και εβλεπα τα πουλια που πηγαιναν στο νερο και λιγα μετρα πιο πανω απο μενα ητανε 2 τυποι που οποτε ερχοταν κανα κοπαδι με 5-10 πουλια χτυπουσαν παλαμακια και φωναζαν!!!  :unsure:  Τι να τους πω? Σταματε ρε βλακες? Σιγουρα τρομαξαν αρκετα πουλια που θα αλλαξουν τωρα τις πορειες τους…. ας ελπισουμε ομως πως ενας σημαντικος αριθμος θα ειναι πιστα στο ραντεβου του που εχουμε την Κυριακη!  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507092

    Το ιδιο κανουν και εδω Αχιλλέα με τα τρυγόνια.  Περπατανε φωνάζοντας να σηκωσουν τα πουλια ακομα και κορνες με αερα εχω δει να κουβαλανε :wacko: Το αποτέλεσμα είναι να αλλάξουν τοπο τα πουλιά. Η καλύτερη παρατήρηση γίνεται πιάνοντας ένα παχύ ίσκιο με παγωμένο καφεδακι. Κοιτάς και δεν ενοχλείς τα πουλια αν θέλεις να έχεις αποτέλεσμα στην έναρξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507093

    Ε αυτο δεν ειναι ηλιθιοτητα? Συγνωμη για την εκφραση κιολας! Εγω ειχα πιει 2 καφεδακια για να ειμαι ειλικρινεις απο τις 6+10 που εκατσα μεχρι και τις 8+40  :yahoo:  σκετη απολαυση να τις βλεπεις να πηγαινοερχονται με το καφεδακι σου! Το θεμα ειναι μετα τα πρωτα τουφεκιδια και τον πρωινο πανικο, θα ερθουν?  :unsure:   Τοπο δεν θα αλλαξουν…. πορεια ομως, ειναι πολυ πιθανον!  :negative:  Αν ειμαστε στην πορεια τους ισως καλοπερασουμε, αν οχι, στο χαμο του κοσμου 2-3 πουλια θα μας δωσουν ευκαιρια για τουφεκιδι!  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507172

    Τελευταια αναγνωριση πριν την εναρξη….μια χαρα!  Οι κυριες θα ερθουν, αν πιασουμε και κανενα ποστο καλο ισως ερθουμε face to face  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507192

    Χαιρετω τους λατρεις του ειδους. Πρωτη εξορμηση για τις μπλε κυριες…. κινηθηκαν λιγα πουλια κανενα μισαωρο το πρωι μα δυστυχως δεν ανταμωσαμε. Κατα τις 11+30 που εφυγε και ο περισσοτερος κοσμος κατι αρχισε να κινειται….. 4 φυσιγγια πηρα 3 πουλια!  :yahoo:  το τεταρτο αν και ηρθε και εκατσε στο πευκο αρκετα κοντα μου, δεν φαινοταν και της την εριξα στο περιπου, εφυγε απο την αλλη πλευρα…  :wacko:  Ολα αυτα μεσα σε 1 μιση ωριτσα. Περασαν αλλα 14-15 πουλια ατουφεκιστα αφου δεν ειχε κοσμο… και το χειροτερο ειναι πως επειδη ημουν χωρις αμαξι ηρθαν και με πηρανε σηκωτο απο το βουνο για να φυγουμε απο το χωριο να παμε σπιτι! Μπαινω στο αμαξι και βλεπω 4 κοπελιτσες μαζι να περνανε πανω απο το ποστο μου  :wacko:   :wacko:  Αυτα! Επισοδειο 2 την αλλη Κυριακη πρωτα ο θεος.  :good:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507235

    Παιδια τι μπορει να ειναι αυτα που ηταν μεσα στο λαιμο των πουλιων? (Στο πουπουφι οπως λεμε εμεις)  :unsure:  Τι τρωνε?

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #507237

    Κουκουτσια βλεπω ……προφανος από ελια ή αγριελια……..τα αλλα που είναι σαν φλουδες δεν κατεχω από τι μπορει να είναι……..!

    Ρε Αχιλεα μην είναι φυκια.;;;……………ρε φυκια μας πουλας για μεταξωτες κορδελες ή μηπως τα κορίτσια τα βαρεσες στην παραλια………….;;;;;;; :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507245

    Βασιλη το μεγεθος του καρπου ξεγελαει στη φωτογραφια…. με φιλους που το μιλησα μου ειπαν πως ειναι πινολια απο τα κουκουναρια των πευκων!!!  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507319

    Παρολο που η καρδια θελει να παει στα παραλια….. αφησα ανοιχτους λογαριασμους την Κυριακη!  B-)  Κυριακη τα νεοτερα…..  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507345

    Χαιρετω τους λατρεις του ειδους!  :bye:  Ζεσταθηκαν οι καννες σημερα με τους 35 βαθμους που ειχαμε στο βουνο  :wacko:  :wacko:  κατα τα αλλα αναπνευσαμε τον καθαρο αερα του βουνου, γεμισαμε κι αλλο τις μπαταριες και φασσες απο Νοεβρη παλι  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #508222

    στις 8:16 πμ σήμερα

    είδα μπουλούκι των 15-20 σε ύψος οριακό για λειόκαννο να πετάνε κατεύθυνση Βορρά Νότου  😉

    άντε καλώς να ορίσουν  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #508239

    Άστα Μάριε, κατα τον Αχιλλέα τραβούσαν! 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508240

    Αστες να ρθουν Σπυρο, αλλα επειδη περσυ την πατησα στην εναρξη, δεν σκοπευω να την πατησω και φετος!!! Θα παω εκει που παω παραδοσιακα οσες φασσες κι αν μου πουν πως ηρθαν!!! Κανα δυο περδικες και κανα δυο φασσες πιστευω πως θα χουφτωσω  :yes:  Φυσικα μεχρι την εναρξη που φετος πεφτει 5 Νοεβριου   :wacko:  :wacko:  :wacko:  εχει ο θεος!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,381 έως 10,395 (από 10,556 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων