Το όφελος του σκοπευτηρίου στο κυνήγι!

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #97431

    Θα το κανονίσουμε σύντομα. Ας ελπίσουμε να αρχίσει σύντομα το κυνήγι και σου γνωρίσω τα παιδιά στο βουνό κι όχι στον …βατήρα!

    Έγινε Λεωνίδα και εγώ το θέλω πολύ στο βουνό με τα παιδιά!

    Πάω να διαβάσω τώρα το μάθημά μου γιατί αύριο έχει εξετάσεις!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #97483

    Με τα μέχρι στιγμής δεδομένα πάντως, εγώ για βατήρα μας βλέπω …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #97516

    Βαγγέλη ας είμαστε πιο αισιόδοξοι, όσο μπορούμε τουλάχιστον, νομίζω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα, άσε και εγώ από αισιοδοξία έσκισα σήμερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #98526

    Τελικά ρε παιδιά τι κατάλοιπα είναι αυτά που μας αφήνει το κυνήγι; Και για να εξηγηθώ, ένα μεγάλο μου λάθος ήταν (ελπίζω παρελθόν πια) ότι παρακολουθώντας το στόχο πετούσα το όπλο μου αρκετά μπροστά, με αποτέλεσμα να φεύγουν μπροστά οι τουφεκιές μου. Αυτό το παρατήρησα και σε άλλους κυνηγούς που είχαν έρθει να ρίξουν στο σκοπευτήριο και έκαναν το ίδιο λάθος με εμένα.Ίσως να φταίει η ψευδαίσθηση που έχουμε ότι το θήραμα αναπτύσσει μεγάλη ταχύτητα ή το άγχος που υπάρχει ότι θα μείνει πίσω η τουφεκιά μας.

    Για άλλη μια φορά ο Λεωνίδας κατατοπιστικότατος, νομίζω ότι δίνει τον εαυτό του και εισπράτει τις όποιες επιτυχίες του <μαθητή> ως δικές του, αφού κυρίως σε εκείνον οφείλονται.

    Τον βλέπω κάθε φορά που τα πάω καλά ότι χαίρεται το ίδιο μαζί μου, (ειδικά μπροστά στα παιδιά από τα ΙΕΚ που τους έκανες μάθημα, ε Λεό μου; σκίσαμε!) Έχουμε δρόμο μπροστά όμως, ας μην παίρνουν τα μυαλά μας αέρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #347328

    Τον βλέπω κάθε φορά που τα πάω καλά ότι χαίρεται το ίδιο μαζί μου

    Ε ναι, η ανταμοιβή του δασκάλου αυτή ακριβώς είναι. Να εμφυσήσει σε ένα τρίτο πρόσωπο τις γνώσεις και τις δεξιότητες του και να τις δει να παίρνουν σιγά σιγά μορφή, σαν ένα παζλ που συμπληρώνεται σταδιακά, και κάθε φορά που το κοιτάς, παίρνεις και μία σαφέστερη ιδέα της τελικής του εικόνας.

    Έχουμε δρόμο μπροστά όμως, ας μην παίρνουν τα μυαλά μας αέρα.

    Ναι αλλά όπως όλα τα ταξίδια, το σημαντικότερο είναι το πρώτο βήμα. Και να θυμάσαι να στέκεσαι και να απολαμβάνεις όλα τα ωραία σημεία του ταξιδιού. ‘Οταν τρέχεις με 200 δεν απολαμβάνεις την διαδρομή. Θέλει φυσιολογικές ταχύτητες για να δεις τα αξιοθέατα.

    Και φυσικά, σε ευχαριστώ για τα κολακευτικά σου λόγια.

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 16 έως 20 (από 20 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων