beretta al391 urika2

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 46 έως 52 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    prince027 στις #101534

    καλα παιδια ακουω πολλα παραπονα για την συγκεκριμενη ετερεια και ποσο μαλλον οταν εχει ενα τετοιο ονομα με τοσα χρονια στην πλατη …πρεπει να σεβονται το κοσμο και τα λεφτα που δινουμε ελεος δηλαδη


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    Ταρτης στις #101542

    Eχοντας σχηματισει μια παρα πολυ καλη γνωμη για την Beretta,απο το μοντελο 390 που εχω απο το 2000,μενω αναυδος με αυτα που διαβαζω.Ειναι κριμα να θυσιαζεται η παραδοση και η ιστορια αυτων των οπλων στο βωμο του κερδους.Οποτε δεν ειναι τυχαιο που ο φιλος Αλεξανδρος-Tommy εχει εμπλοκες με την Teknys που εχει.Ενα πραγμα που διαπιστωσα οταν οπλισα την Teknys του ηταν οτι το επανατατικο ελατηριο του οπλου του ηταν πιο μαλακο απο το δικο μου.Δεν νομιζω να υπαρχουν ελλατωματικες παρτιδες.Κριμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    Evan στις #347825

    Kαλημέρα συνάδελφοι!Είμαι κάτοχος της Αl-391 από το 2000 και είμαι ύπερευχαριστημένος! Ο πατέρας μου κυνηγάει τα τελευταία 30+ χρόνια με το θρυλικό Α-300 και δεν το αλλάζει με τίποτα!Καταλαβαίνετε λοιπόν ότι όπως και ο φίλος Ταρτης,έχω εκπλαγεί με τόσα παράπονα που ακούω.

    Όσον αφορά την αντιπροσωπεία της  Beretta,δεν μπορώ να εκφέρω άποψη,γιατί απλά τόσα χρόνια δε χρειάστηκε ούτε εγώ,αλλά ούτε και ο πατέρας μου να έρθουμε σε επαφή μαζί τους(το όπλο του πτρ μου,έχει έρθει απ’έξω και το δικό μου το αγόρασα από ένα οπλοπωλείο στην Κόρινθο)!Το μόνο που θα μου επιτρέψετε να πω είναι, ότι επειδή ακούγονται πολλά όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά.

    Για τα όπλα που παραπονιέστε,ίσως και να έτυχε,αλλά από την άλλη…τόσες πολλές συμπτώσεις;Παρατηρώ όμως ότι τα τελευταία χρόνια η Beretta,βγάζει κάθε χρόνο και καινούριο μοντέλο, κάτι που δεν συνήθιζε να κάνει πριν(μιλάμε πάντα για τα αυτογεμή).Ίσως λοιπόν,να έχει πέσει θύμα του marketing και στον βωμό αυτού,να θυσιάζει λίγο από την ποιότητά της!Αυτό όμως, δε δικαιολογείται με τίποτα ,για μια εταιρία του δικού της βεληνεκούς!

    Κλείνοντας να πω ότι υπάρχει και η αντίθετη άποψη!Έχω αρκετούς γνωστούς,οι οποίοι έχουν στην κατοχή τους αυτά τα όπλα,για τα οποία παραπονιέστε και αντίθετα με εσάς είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι!!!

    φιλικά,Βαγγέλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #101865

    to 391 to theoro ena axiologo autogemes ta provlimata poy eiha htan kathara mi sunthrhseis toy oploy opos kathariothta kai eidika me thermokrasies poly kato toy mhdenos moy kratage to kleistro anoihto.oso afora to dievrimeno 391-2 poy ntoyfekisa me to diko moy kontaki (eho ena skeet kai to theoro oti kalytero)o dievrimenos moy edine mia kathisterisi poy me anagaze na kano perisotero proskopeusi.pisteuo o 18,3 leitoyrgh apsoga

    akis thrax pelt.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    338
    giannis kk στις #101872

    “” Ίσως λοιπόν,να έχει πέσει θύμα του marketing και στον βωμό αυτού,να θυσιάζει λίγο από την ποιότητά της! “”

    Βασικα να πω, οτ εμεις εχουμε πεσει θυματα του μαρκετινγ, οχι η ΜΠΕΡΕΤΑ…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    mixalis7 στις #101878

    Όχι μόνο έχουμε πέσει θύματα του marketing οι περισσότεροι έχουν γίνει και ειδικοί και μάλιστα με παρωπίδες , το μεγαλύτερο ποσοστό το κυνηγών αν τους ρωτήσεις τη αυτογεμή να αγοράσω, θα σε ρωτήσουν τι είναι ΤΟ αυτογεμή και όταν τους εξηγήσεις ότι είναι η καραμπίνα θα σου πουν BERETTA ή BENELLI to ίδιο και για το αλληλεπίθετο ,αν πάλι τους ρωτήσεις την γνώμη τους για πλαγιόκαννο και μάλιστα BAIKAL θα σου πουν ‘’ ρε ο κόσμος πήγε στο φεγγάρι ‘’ .

    Σας ζητώ συγγνώμη αν ξέφυγα από το θέμα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    Evan στις #101924

    Έχετε δίκιο συνάδελφοι!Δεν το διατύπωσα σωστά.Οι εταιρίες κανουν ότι κάνουν για να τσιμπίσουμε εμείς,γιατί τελικά εμείς είμαστε τα θύματα.Βέβαια μερικοί ειδικοί,όπως λέει και ο Μιχάλης καλά να πάθουν,γιατί κάνουν ότι τα ξέρουν όλα και στο τέλος την πατάνε!

    Εγώ πάντως όταν “μπλέκω” με τέτοιους ‘ειδικούς’,αλλάζω συζήτηση,γιατί δε βγάζω άκρη.Εδώ όλοι χρησιμοποιούν τα εναλλ/να τσοκάκια,αλλάζουν τσοκ ανάλογα το κυνήγι και εκεί επιμένουν ακόμα ότι το πόσο θα ανοίξει η τουφεκιά,εξαρτάται από το μήκος της κάνης και μόνο!Ε,τι να πείς με αυτούς τους ανθρώπους;

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 46 έως 52 (από 52 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων