BAIKAL μονόκαννο

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #352880

    Και εγώ την έκδοση με ρίγα έχω. Στην κάνη γράφει 12 χ 76, ρίχνει magnum δηλαδή? Και να μην ρίχνει γραμμάρια από 28 μέχρι 34 ρίχνω αντε 36.Μονόβολα το όπλο δεν ρίχνει? Το πήρα το όπλο σαν καινούργιος συνειδητοποιημένα για να εξασκηθώ στην πρώτη τουφεκιά και δεν το έχω μετανιώσει και ας βλέπω το πουλί να με χαιρετάει μετά απο άστοχη βολή. .Προς το παρόν τσίχλα-κοτσύφι-σιταρήδες. Για φάσσες και υδρόβια δεν νομίζω να κάνει όσο καλός και να γίνει κανεις στην πρώτη τουφεκιά. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και καλά κυνηγια σε ολους !

    αν λεει 12 χ 76 τοτε ναι ριχνει και magnum αν και καλυτερα να μην βαλεις τοσο για να μην ταλαιπωρεις τσαμπα το οπλο σου οφου νομιζω οτι για αυτο που το θελεις τa magnum φυσιγγια εινια περιττα οσο και για τον ωμο/ζυγωματικο σου.Οσο για τα μεγαλυτερα θηματα μην το λες εχω φιλο που ξεκινασαμε μαζι πριν λιγα χρονια το κυνηγι με τα μονοκανα και μαλιστα αυτος πηρε την απλη την εκδοση 12 χ 70 χωρις ριγα και τσαθερο τσοκ (full) και κυνηγαει ακομα με αυτο και εχει παρει απο φασσα στα 30 μετρα με 32 γραμ 9αρι μεχρι παπια με 4αρια 36 γραμ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #352894

    μονοβολο δεν ριχνει μονο αν εχει σταθερο τσοκαρισμα (full) η εκδοση με τα τσοκακια ριχνει τα παντα και magnum ακομη αν και δεν νομιζω οτι χρειαζεται εγω προσωπικα μεχρι 34 γραμμαρια ριχνω, παντως κανει για ολα τα κυνηγια απλα ειναι μονοκανο…

    ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΕΚΔΟΣΗ ΣΤΑΘΕΡΟ TSOK FULL

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Nikosarg στις #150169

    γεια σας,

    Εχω ενα Baikal μονοκανο, αυτο με το full τσοκ και την 70 cm κανη. Εχω ριξει κι εγω διαφορα φυσιγγια με αυτο, απο 28 γρ μεχρι και 36. Eμενα δε μου φανηκε να εχει μεγαλη ανακρουση, σε αντιθεση με ενα Harrington and Richardson μονοκανο αμερικανικο με κοκορα που ειχα παλια, το οποιο οχι μονο ειχε ανακρουση, αλλα και σηκωνοταν η κανη.
    Το Baikal εχει πολυ καλο ζυγισμα, ειναι ελαφρυ και δεν παθαινει τιποτε, το εχω απο το 2003.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #152630

    Μολις παρελαβα χθες το μπαικαλ το μονο με 76 ποντους καννες και τσοκακια και μοντε-καρλο κοντακι σε εκδοση σπορτινγ.Ειναι το κατι αλλο ,με ξυλα καρυδιας πολυ καλα για μπαικαλ και λαστιχο για την ανακρουση.Θ α το τιμησω δεοντως σε λιγο σε κυνηγι επιβλαβων.Πραγματικα με εχει ενθουσιασει ,νομιζω εχει γραψει και ο Κυπριδημος για αυτο το οπλακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #152814

    Καλορίζικο. Το ιδανικό όπλο για αγχολυτικά κυνήγια τσίχλας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    433
    Giorgos.1 στις #153016

    Εχω την εκδοση με το σταθερο τσοκαρισμα φουλ τσοκ. Γινεται να παρει τσοκακια? Αν οχι κανα καλο διασπορας που να το παει το φυσιγγι το οπλο? Δοκιμασα αρκετα διασπορας και τα πιο πολλα βγαζουν ασχημες η αντε μετριες ντουφεκιες ειδικα τα ΜΑΧ του Στοκα που δοκιμασα τελευταια χαλι μαυρο. Τα ROTTWEIL τα διασπορας ειχανε βγαλει καλες ντουφεκιες σχετικα.

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων