Beretta SV10 Perennia

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #354346

    Εξαιρετικό στις μικρές-μεσαίες αποστάσεις, δεν έχω βρεί ακόμη τον σωστό συνδυασμό για τις μακρινές.Φταίει το ότι βαριέμαι να κάνω δοκιμές.
    Πολύ καλή εργονομία και ζύγισμα, αρκετά σφιχτό ακομη στο κλείσιμο αλλά εκπληκτικές γραμμές.
    Χαίρομαι να το κρατάω στα χέρια.

    Αλήθεια, την elite την πήρες με κριο κάννη, και τι αυλό; Σε σχέση με το δίκανο, πόσο αποδίδει;

    Φίλε νομίζω ότι με το cynergy για μακρινές βολές θα πρέπει να περάσεις στα 34 γραμμάρια αντί για τα 32, αν μιλάμε για καμιά τσίχλα. Για όλα τα άλλα θυράματα ακόμα και στις μακρινές είναι μια χαρά.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    653
    meligSpiros στις #354374

    Φίλε νομίζω ότι με το cynergy για μακρινές βολές θα πρέπει να περάσεις στα 34 γραμμάρια αντί για τα 32, αν μιλάμε για καμιά τσίχλα. Για όλα τα άλλα θυράματα ακόμα και στις μακρινές είναι μια χαρά.

    Βρίσκω πολλά τα 34 γρ. για την τσίχλα, θήραμα το οποίο μάλιστα υπάρχει σε σχετική αφθονία και δεν χρειάζεται να παίρνω ρίσκα στην βολή.
    Εχω δε καταλήξει να την κυνηγώ με τα πιό ανοιχτά τσόκ και γομώσεις 24 και 30 γρ. σε 9 1\2 και 10 αντίστοιχα, σε σταθερό μέρος όπου συνήθως περνούν χαμηλά για το μεγαλύτερο μέρος της σαιζόν.
    Πάντως είναι νομίζω κοινό μυστικό ότι οι διευρημένοι αυλοί δίνουν ανοιχτότερες κατανομές, ίσως πιο ομοιόμορφες και θέλουν σφιχτότερα τσόκ ή βαρύτερες γομώσεις για να αποδώσουν.
    Μέχρι όμως να καταφέρω να κάνω μια σωστή συγκριτική δοκιμή σε χαρτόνια με άλλο όπλο δεν μπορώ να είμαι απόλυτος.
    Κατά τα άλλα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του συγκεκριμένου όπλου ,όπως και εσύ νομίζω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #354390

    Βρίσκω πολλά τα 34 γρ. για την τσίχλα, θήραμα το οποίο μάλιστα υπάρχει σε σχετική αφθονία και δεν χρειάζεται να παίρνω ρίσκα στην βολή.
    Εχω δε καταλήξει να την κυνηγώ με τα πιό ανοιχτά τσόκ και γομώσεις 24 και 30 γρ. σε 9 1\2 και 10 αντίστοιχα, σε σταθερό μέρος όπου συνήθως περνούν χαμηλά για το μεγαλύτερο μέρος της σαιζόν.
    Πάντως είναι νομίζω κοινό μυστικό ότι οι διευρημένοι αυλοί δίνουν ανοιχτότερες κατανομές, ίσως πιο ομοιόμορφες και θέλουν σφιχτότερα τσόκ ή βαρύτερες γομώσεις για να αποδώσουν.
    Μέχρι όμως να καταφέρω να κάνω μια σωστή συγκριτική δοκιμή σε χαρτόνια με άλλο όπλο δεν μπορώ να είμαι απόλυτος.
    Κατά τα άλλα είμαι ένας ευτυχής κάτοχος του συγκεκριμένου όπλου ,όπως και εσύ νομίζω…

    Αυτό πιστεύω κι εγώ για το "κοινό μυστικό". Δεν διευκρίνησα από λάθος μου ότι τα 34 γραμμάρια τα χρησιμοποιώ μόνο με τα πολλά κρύα και όταν καταλάβω ότι δεν θα έχω χαμηλές τουφεκιές. Πάντως το όπλο αυτό νομίζεις ότι φτιάχτηκε για σένα, τόσο καλά "κάθεται" πάνω σου. Καλές τουφεκιές φίλε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #114808

    Δεν είναι σωστό να γράφουμε για το Cynergy σε ένα topic beretta. Θα ανοίξω ένα topic με ονομασία Browning Cynergy…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Wizzeled στις #115577

    Καλησπέρα σε ολους. Το αγορασε κανεις??? Εντυπώσεις??? καιγομαι να ακουσω μια σοβαρη γνωμη για αυτο το οπλο ( οχι της Beretta , οχι πληρωμενου περιοδικου για διαφημιση.)!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Wizzeled στις #355240

    Καλησπέρα σε ολους. Το αγορασε κανεις??? Εντυπώσεις??? καιγομαι να ακουσω μια σοβαρη γνωμη για αυτο το οπλο ( οχι της Beretta , οχι πληρωμενου περιοδικου για διαφημιση.)!!!

    Α και αν το ειδε επιασε-επωμισε κανενας να μας πει καμια γνωμη για ξυλα κλειδια παπια κλπ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    Wizzeled στις #115910

    Περασα απο Καλκατζακο … το ειδα σε 66εκ κανες….. ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ!!! Πιο πολυ για αποκριατικο μου εκανε παρα για εργαλειο απαραμειλης ποιοτητας και πατεντας…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #116079

    Αν και φανατικός berretakias στα super poze δεν μου πολυάρεσε το perenia ίσως φταίει το ότι έχει λίγο περίεργα κοψίματα όπως και το fabarm axis και πιό πολυ μου θυμίζουν σαν όπλα απο το διάστημα. Χάνουν την αίσθηση του παραδοσιακού!
    ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων