Μια η δυο σκανδαλες

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #105162

    Αγαπητέ Γιώργο, τα Battista Rizzini που αναφέρει ο MIROKU δεν έχουν καμμία σχέση με τα Emiliano Rizzini που γνωρίζουμε εδώ στην Ελλάδα, και σίγουρα δεν είναι όπλα της σειράς όπως τα Bettinsoli, Marochi κλπ. Είναι όπλα ανώτερης κλάσης, ένα επίπεδο πιο πάνω από επίσης εξαίρετα Caesar Guerini. Προσωπικά τα θεωρώ εξαιρετική επιλογή. Έτσι κι αλλιώς, θέλει και λίγο “τσαγανό” για να ξεφύγεις από την εύκολη λύση του Beretta – Browning και να διαφέρεις από την πλειοψηφία.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    309
    MIROKU στις #105175

    ΦΙΛΕ leo ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ ΓΙΑ ΔΙΣΚΑΝΔΑΛΟ ΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΧΡΙΣΗ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #105183

    Παντως το δισκανδαλο δικανο εχει αλλη χαρη ειδικα στο κυνηγι….Κ εαν ειναι κ 16 κ με κοκορια(Βικτωρ συμφωνεις?)τοτε το κυνηγι ειναι μια γραφικη απολαυση για λιγους κυνηγους που μπορουν να το καταλαβουν…

    Το δικο μου ιταλικο δικανο ειναι δισκανδαλο κ το εχω συνηθησει με αποτελεσμα ακομα κ οταν κυνηγω καμια φορα με καραμπινα να ψαχνει αυτοματα το δαχτυλο την αδερφη σκανδαλη…

    Παντως σιγουρα ειναι θεμα κ συνηθειας,πιστευω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #105188

    Νικόλα, είναι θέμα συνήθειας. Όταν το συνηθίσεις προσφέρει πράγματι πλεονέκτημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    96
    panos_dent στις #105203

    Εγώ πάντως που είχα το ίδιο δίλημμα πέρσι Νικόλα που πήρα το δικό μου σουπ/ζε και τελικά επέλεξα τις δύο σκανδάλες (ενώ κυνηγούσα με καραμπίνα), πίστεψέ με δεν το μετάνοιωσα καθόλου.

    Ο χρόνος που το συνηθίζεις είναι τρομερά μικρός. Για να σου δώσω να καταλάβεις άντε να μπερδευόμουν στο πρώτο και δεύτερο κυνήγι, από εκεί κι έπειτα η επιλογή της σκανδάλης ή η δεύτερη τουφεκιά ήταν παιχνιδάκι!

    Εκεί που ίσως χρειάζεσαι μονή σκανδάλη είναι στο σκοπευτήριο και το λέω αυτό γιατί εκεί παίζεις πολύ με τα δέκατα του δευτερολέπτου και δεν θες να σου αποσπάσει κάτι την προσοχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #105204


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από gnikola στίς 24 Mάρτιος 2008


    Φίλε MIROKU το σκεπτικό σου είναι πολύ καλό. Μόνο η τιμή που αναφέρεις μου φαίνεται λίγο τσιμπημένη. Απ ότι γνωρίζω τα όπλα αυτά είναι όπλα σειράς της ιταλικής σχολής όπως και τα benttisoli τα franchi τα marochi και άλλα. Δεν ξέρω αν οι προσωπικές σου προτιμήσεις έχουν ανεβάσει την τιμή αλλά εμένα μου φαίνεται λίγο ακριβό. Ας εκθέσουν τις απόψεις τους και άλλοι συνάδερφοι. Ισως εγώ να κάνω λάθος.


    [/indent]ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΝΑΙ  ΤΣΙΜΠΗΜΕΝΗ ΠΡΟΠΕΡΣΙ  ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ B. RIZZINI ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ OMNIUM EM 1300Ε ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #105210

     Χαιρετώ την παρέα!!!!

    Χωρίς συζήτηση (ξανά) – ψηφίζω δισκάνδαλο με αγγλέ κοντάκι

     

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων