navigator

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #107895

    Αντε να βλεπω την αδρεναλινη να ανεβαινει,τα οπλα να ετιμοζονται και τα GPS να παιρνουν "φωτια" ερευνωντας τα στα παλια γνωριμα καρτερια!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #107988

    Ολα καλά βρέ παιδιά με αυτά τα μηχανάκια μιάς και έχω αρχίσει και γερνάω και έχουν αρχίσει και τα πρώτα σημάδια αλτσχάιμερ. Ομως από μια έρευνα αγοράς, είδα ότι είναι τσουχτερές οι τιμές τους ακόμα. Επίσης έχω δει κάποια φτηνά (γύρω στα 170€) αλλά δεν μου γεμίζουν το μάτι. Λένε τίποτα αυτά ή απλώς πετάει τα λεφτά του όποιος τ αγοράσει? Με τις τιμές τί προβλέπεται? Υπάρχει καθόλου πτωτική τάση? Οσο δε για το λογισμικό τους και τον χειρισμό τους τι προτείνετε με εύκολο χειρισμό, γιατί με τα χρόνια έχει εξαντληθεί η υπομονή με όλες αυτές τις πολύπλοκες συσκευές με τα πολυχρηστικά μενού και τις <<τρομερές>> δυνατότητες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #350059

    Ολα καλά βρέ παιδιά με αυτά τα μηχανάκια μιάς και έχω αρχίσει και γερνάω και έχουν αρχίσει και τα πρώτα σημάδια αλτσχάιμερ. Ομως από μια έρευνα αγοράς, είδα ότι είναι τσουχτερές οι τιμές τους ακόμα. Επίσης έχω δει κάποια φτηνά (γύρω στα 170€) αλλά δεν μου γεμίζουν το μάτι. Λένε τίποτα αυτά ή απλώς πετάει τα λεφτά του όποιος τ αγοράσει? Με τις τιμές τί προβλέπεται? Υπάρχει καθόλου πτωτική τάση? Οσο δε για το λογισμικό τους και τον χειρισμό τους τι προτείνετε με εύκολο χειρισμό, γιατί με τα χρόνια έχει εξαντληθεί η υπομονή με όλες αυτές τις πολύπλοκες συσκευές με τα πολυχρηστικά μενού και τις <<τρομερές>> δυνατότητες.

    Ότι αξίζει τον κόπο είναι σίγουρο γιατί βοηθάει πολύ τόσο στο βουνό όσο και στην πόλη. Αν σε πιάσει μια ομιχλή στο βουνό σε άγνωστο μέρος έχεις σωθεί. Τώρα για την πόλη εκεί είναι που σε βοηθάει πάρα πολύ και ειδικά σε μέγάλες πόλεις…
    Στον χειρισμό του είναι αρκετά εύκολογια την απλή χρήση…Τώρα για τα πιο περίπλοκα θέλει λίγη προσπάθεια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι δύσκολο.
    Για τα gps των 170 δεν ξέρω τι να σου πω. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχουν χαρτογράφηση βουνού…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #350060

    Ολα καλά βρέ παιδιά με αυτά τα μηχανάκια μιάς και έχω αρχίσει και γερνάω και έχουν αρχίσει και τα πρώτα σημάδια αλτσχάιμερ. Ομως από μια έρευνα αγοράς, είδα ότι είναι τσουχτερές οι τιμές τους ακόμα. Επίσης έχω δει κάποια φτηνά (γύρω στα 170€) αλλά δεν μου γεμίζουν το μάτι. Λένε τίποτα αυτά ή απλώς πετάει τα λεφτά του όποιος τ αγοράσει? Με τις τιμές τί προβλέπεται? Υπάρχει καθόλου πτωτική τάση? Οσο δε για το λογισμικό τους και τον χειρισμό τους τι προτείνετε με εύκολο χειρισμό, γιατί με τα χρόνια έχει εξαντληθεί η υπομονή με όλες αυτές τις πολύπλοκες συσκευές με τα πολυχρηστικά μενού και τις <<τρομερές>> δυνατότητες.

    Εγώ έχω πάρει το Navimate 330 exreme. Παρ' όλο που στην αρχή ήμουν αρκετά δυσαρεστημένος από τους χάρτες του, βλέπω ότι τουλάχιστον η εταιρεία κάνει διαρκείς αναβαθμίσεις. Στην τελευταία εμφανίζονται και λίμνες και ποτάμια που δεν υπήρχαν πριν. Το καλό του είναι ότι έχει τόσο αστικούς όσο και εκτός δρόμου χάρτες από χαρτογραφικά δεδομένα της "Ανάβασης" και είναι αρκετά ενήμερο στις εκτός δρόμου διαδρομές. Στην τελευταία του έκδοση τολμώ να το προτείνω (δειλά δειλά) και σε άλλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #108003

    Λεωνίδα είναι αυτό που έχει το Πλαίσιο με 209 € και το ονομάζει κάπως έτσι?
    Mio
    PNA Moov330 4.3'' MioMap 08 (Greece)
    Αν δεν είναι αυτό που θα μπορέσω να βρώ το δικό σου και πόσο κάνει περίπου?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #108026

    Όχι Γιώργο. Το όνομά του είναι ακριβώς όπως τοι έγραψα. Πληροφορίες μπορείς να βρεις στο site της εταιρείας: http://www.navimate.gr

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #108168

    Τελικά υπάρχει κάποιος ειδείμων να μας προτείνει κάποιο μηχανάκι τέτοιο χωρίς περιτά στοιχεία και με καλή σχέση τιμής απόδοσης? Βασικό βέβαια απ ότι αντιλαμβάνομαι πρέπει να είναι και η υποστήριξη της κατασκευάστριας εταιρίας με την ανανέωση των χαρτών και του λογισμικού. Διωρθώστε με αν κάνω λάθος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    211
    Μπρετον στις #108170

    Aν και δεν ειμαι ειδημων… Αναλογα τι ζητας. Πλοηγηση στην πολη ή εκτος δρομου. Και τα δυο πιστευω δεν υπαρχουν σε ενα προγραμμα.

    Παιδια καποιος που εχει το xtreme μπορει να μου πει την καταληξη των αρχειων που αποτελουν τον χαρτη?

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων