Tι κουβαλάμε μαζί μας στό κυνήγι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #34043

    Να αρχισω από το αμαξι . εχω ένα samurai στο οποιο εχω βγαλει τα

    Πισω καθισματα και εχω τα εξης πραγματα μεσα . 30 μετρα συρματοσκυνο ,

    Μερικους ιμαντες , ναυτικα κλειδια , ντρομπα για τον αναπτηρα για τα λαστιχα ,

     Φτυαρι , πριονι  και δυο κρυκοπαλαγκα . όταν παω για κυνηγι συνδιαζω και το off road μαζι . πραγματα τωρα που εχω για το κυνηγι μεσα στο αμαξι .

    10 λιτρα νερο , τροφη για τα σκυλια , φαρμακειο για τους σκυλους  και τελος λουρια καμπανακια . 2 ζευγαρια μποτακια 1 ζευγαρι γαλοτσες 1 ζευγαρι ολοσωμες γαλοτσες . 10 – 15 κουτια φυσιγγια σε όλα τα νουμερα .  κονσερβες και ξηρα τροφη για εμενα .υπνοσακο και μια κουβερτα .

    δεν ξερω αμα ξεχασα κατι .2 αλλαξιες κοπλε . 3 ζευγαρια καλτσες 2 παντελονια , μπουφαν , μπλουζες .

    οταν κατεβενω απο το αμαξι κουβαλαω μαζι μου ενα μπουκαλι νερο , ξηρους καρπους , καμια σοκολατα , 2 λουρια για τα σκυλια , μια κομενη μπαλα για να τα ποτιζω , λιγο τροφη για τους σκυλους . αναλογα το κυνηγι εχω και τα αναλογα φυσιγγια .


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #334832

    Tifla n’axoun oi dinameis katastrofon.Telika emeis den eimaste kinigoi,komanta eimaste.Me to paramikro “mpam” uparxoun kamia 300 xiliades etimopolemoi!!!

     Mia erotisire peidia,ston strato,an sas elege kaneis na ta metaferete,ola auta tha to kanate?Mpa den nomizo.Alla ipame to kinigi ektos ap’lla t’alla einai kai ena vitsio.

    Agapite leo an pote pame ston valto mazi to tha deis kai ton aksoplismo valtou.Exo akoma stratiotika katalipa.Oso gia ton filo ton cambof ton prokalo gia ena perpatima mazi mou,to kolpo einai na miraseis sosta to fortio,etsi leo?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34054

    Ηρθε και η δικιά μου σειρά ,

    Αυτά που θα γράψω αφορούν τα τελευταία 8 χρόνια από τα 23 που κυνηγώ. 

    Πρίν δεν είχα ούτε αυτοκίνητο , ούτε γιλέκο, ούτε καν αδιάβροχο μόνο μιά μηχανή τρίκυκλη της κατοχής ΒΜW με το καλάθι ( για τον σκύλο, τα όπλα  κτλ ) και στο πίσω κάθισμα ο συνοδηγός – συνκυνηγός

    1. Πάνω μου έχω πάντα ένα γιλέκο ( ζέστη – κρύο ). Αναλόγως της εποχής  φορώ κοντή φανέλλα η μακριά. Εκεί βάζω και το θήραμα από τριγόνι ορτύκι μέχρι τσιχλοκότσυφα μπεκάτσα φάσσα. Δεν τα κρεμώ ποτέ. Το κρεμαστάρι το έχω με την απλή θήκη ως γούρι ( πάντα χωρίς πουλιά ). Ανάλογα με το κυνήγι το γιλέκο με τα λίγα φυσίγγια (16) ή με τα πολλά (48) .

    2. Φυσίγγια το minimum μία θήκη 31 και το maximum + τα 48 του γιλέκου =79. Ποτέ δεν έχω πάρει παραπάνω φυσίγγια από 79 ( ούτως ή άλλως αν πάρω 25 τσίχλες σταματώ ).

    3. Πάντα μαζί ( στο γιλέκο ) χαρτί υγείας (ισως το πιό απαραίτητο), καπέλλο ( για τη βροχή φοράω γυαλιά ), ένα μαχαίρι και το κινητό με 3 sim κάρτες ( 1 για κάθε δίκτυο- έχει δίκιο ο JimPap ).

    4. To καλοκαίρι το παγούρι με το νερό και το χειμώνα 1 ζευγάρι γάντια στην τσέπη της φόρμας και  1 αδιάβροχο στο γιλέκο. 

    Οσο για το αυτοκίνητο που τελικά κατέληξα σε κλούβα (van):

    1. Πάντα αλυσίδες και 2 ρεζέρβες και όλα τα απαραίτητα ( φαρμακείο,πυροσβεστήρες, φακός).

    2. Μια σκηνή και 2 υπνόσακκους. Μαξιλάρια κουβέρτες. δεν ξέρεις τι γίνεται.

    3. Δεύτερη (ρεζέρβα) μπαταρία . Ψυγείο μικρό. Νερό ( για όλους ) και φαί μόνο για το σκυλί. Οταν δεν κυνηγώ κοντά προτιμώ να πάω ταβέρνα. Βέβαια δεν έχω μείνει πάνω από κάποιες ώρες σε κυνηγότοπο. Προσπαθώ να είμαι κοντά σε μέρος που θα βρώ φαγητό το πολύ 1 ώρα μακριά

    4. Δεύτερο οπλο απαραίτητα, όσο κοντά και να πάω. Αφού σκέφτομαι να φτιάξω ειδικό οπλοβαστό.

    5. Ειδικό χώρο για τα φυσίγγια που μένουν σχεδόν εκεί όλη τη σαιζόν και ειδικό χώρο για το σκυλί. Το θέλω μαζί μας μέσα στη κλούβα παρά έξω σε ξεχωριστώ χώρο.

    Αυτά για τώρα. Πάντως τα χρόνια με το τρίκυκλο μπορεί να το δαγκ… από το κρύο αλλά δεν θα τα ξεχάσω ποτέ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34056

    Ξεχασα οτι καμμια φορα κουβαλαω και τον JIMPAP, μακραν το καλυτερο απορτ σε ξηρα και σε νερο.

    Λεωνιδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34059

    Ξέχασα τα εξής για το αυτοκίνητο:

    6. Ενα σάκο με 2 αλλαξιές για κυνήγι και μία πολιτική για την ταβέρνα. 

    7. Ενα ζευγάρι άρβυλα και ένα ζευγάρι μπότες ( ανάλογα το μέρος ), και

    8. Ενα μπουκάλι τσικουδιά με ρακοπότηρα. Οτι πρέπει μετά το κυνήγι, ιδίως όταν περπατές 4 με 5 ώρες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34064


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 10 Mάρτιος 2004


    Ξεχασα οτι καμμια φορα κουβαλαω και τον JIMPAP, μακραν το καλυτερο απορτ σε ξηρα και σε νερο.

    Λεωνιδας


    [/indent]ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ……………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #34065

    Μπραβο παιδια τετοια οργανωση!!!

    Καλα λεει ο Σταυρος οτι ημαστε ΚΟΜΜΑΝΤΟΣ!

    Σε γενικα πλαισια μια απο τα ιδια και εγω,το αυτοκινητο ειναι γεματο απο την αρχη μεχρι το τελος του κυνηγιου με ολα οσα χρειαζονται η οχι.Αν πω να παω με αλλο αυτοκινητο κανω μετακομιση!

    Το μονο που δεν ειχα σκεφτει ηταν τα προφυλακτικα(η γυναικα που ειναι?)

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34066


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 09 Mάρτιος 2004


    Τελος παντων, ας πω κι εγω τι κουβαλαω στο κυνηγι του βαλτου, γιατι βασικα εκει δινω περισσοτερη σημασια στον εξοπλισμο. Αρχικα, στο αμαξι υπαρχουν ενας σκασμος χρησιμα και αχρηστα πραγματα, και οπωσδηποτε ενα δευτερο οπλο, ιδιως οταν η εξορμηση ειναι ψιλομακρινη.

    Πανω μου, κουβαλαω μια ποικιλια απο φυσιγγια, γιατι στον βαλτο χρειαζεσαι απο 9αρι μεχρι 70βολα, ενα σουγια, 2 φακους (εναν δυνατο υποβρυχιο και εναν κεφαλης) μια αυτοσχεδια πατεντα για απορτ που αποτελειται απο πεταχταρι, πετονια, σαλαγκιες, φελλο και βαριδι, κρουασαν, θερμος με καφε, ενα μπουκαλακι νερο, χαρτομαντηλα, τσιγαρα, 2 αναπτηρες, ενα σκαμνακι, αδιαβροχο, μασκα προσωπου απο fleece για το πολυ κρυο, μινι κυαλια απαραιτητα παντα, γαντια, πτυσσομενο πριονακι για να κοβω καλαμια για την φυλαχτρα και φυσικα το κινητο που τραβαει και φωτογραφιες.


    [/indent]

    ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ  ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ….

    ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ  ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΟ ΤΑ ΡΟΥΧΑ

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ………..ΠΑΠΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34072

     Μπορει να ειναι παρυδατιος ρε συ Δημητρη…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34074

    Θα επαναλαβω αυτο που λεει ο Sun Tzu στο “The art of war”, “για να νικησεις τον εχθρο σου πρεπει πρωτα να μαθεις να σκεφτεσαι σαν αυτον”.

    Γι αυτο ριχνω και καμμια βουτια που και που, να δω πως ειναι να εισαι βρεγμενος στον βαλτο με αρκετους βαθμους κατω απο το μηδεν. Λετε να αρχισω να βγαζω πουπουλα;

    Λεωνιδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #34076


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 10 Mάρτιος 2004


    Γι αυτο ριχνω και καμμια βουτια που και που, να δω πως ειναι να εισαι βρεγμενος στον βαλτο με αρκετους βαθμους κατω απο το μηδεν. Λετε να αρχισω να βγαζω πουπουλα;

    Λεωνιδας


    [/indent]

    Να το προσεξεις, αν αρχισεις και κραζεις Λεο, γιατι μπορει μετα να σε ντουφεκισει κανενας για σπανιο ειδος παπιας(ΛΕΟΠΑΠΙΑ)!!!!!!!!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #34077

     

    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΑΣ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΣΧΟΛΑΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΠΕΘΥΜΗΣΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.11 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Η ΕΝΑΡΞΗ,ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΙΕΡΟΤΕΛΕΣΤΙΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ΟΛΟΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΖΙ ΦΑΓΟΠΟΤΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΚΑΙ Η ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ(ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΝ JIMPAP KAI TO LEO AN KAI ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΙΑ Ο P/C, TO Ε-ΑΡΤΕΜΙΣ  ΜΕ ΤΟ CHAT ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΓΥΡΑ ΣΤΟ CHAT ΓΥΡΩ ΣΤΗΣ 9-9,30 ΠΜ.ΟΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΜΙΛΑΩ ΤΟΥΣ ΒΑΡΕΘΗΚΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ.ΜΙΜΗ ΚΑΙ ΛΕΩΝΙΔΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ (ΦΙΛΙΚΑ ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! ΜΗΝ ΚΟΛΑΖΕΣΤΕ).ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΕΦΕΡΑ(ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΥΘΟΡΜΗΤΑ) ΓΙΑΤΙ ΝΟΣΤΑΛΓΗΣΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ.ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΟΝΙΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΡΓΑΤΗΣ ΧΕΙΡΟΚΙΝΗΤΟΣ(ΛΕΓΟΜΕΝΗ ΚΙΘΑΡΑ) 2 ΤΟΝΩΝ,ΠΤΥΩΣΚΑΠΑΝΟ,ΥΜΑΝΤΕΣ 2, 30- 15 ΜΕΤΡΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΧΟΙΝΙ  20 ΜΕΤΡΑ,ΤΣΕΚΟΥΡΙ,ΤΡΟΜΠΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΑΠΤΗΡΑ ΤΟΥ ΑΥΤ/ΤΟΥ,ΤΡΟΦΗ 5 ΜΕΡΙΔΕΣ ΓΙΑ ΣΚΥΛΟ,ΑΦΘΟΝΟ ΠΟΣΙΜΟ ΝΕΡΟ 5 ΛΙΤ,ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΓΑΛΕΤΕΣ ΤΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ,2 ΚΟΝΣΕΡΕΒΕΣ,ΚΑΦΕ,ΖΑΧΑΡΗ,ΤΣΑΙ,ΧΑΛΑΖΟΛΗ ΓΙΑ ΜΗ ΠΟΣΙΜΟ ΝΕΡΟ ΚΑΜΙΝΕΤΟ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΡΑΤΟΥ,ΕΦΕΔΡΙΚΑ ΤΣΙΓΑΡΑ,ΑΝΑΠΤΗΡΕΣ,ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ,ΦΑΚΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΕΠΑΝΩ ΜΟΥ ΕΧΩ ΤΟΥΣ ΖΕΣΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΟΝΙΜΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ(ΓΙΑ ΦΟΛΑ ΚΑΙ ΦΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗ.ΜΟΡΦΙΝΗ,ΑΤΡΟΠΙΝΗ ΣΤΗ ΚΑΚΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΑΓΚΩΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΦΙΔΙ),ΚΑΙ 2 ΛΙΤ ΝΕΡΟ.ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΥΝΔΥΑΖΩ ΚΥΝΗΓΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΑΜΠΡΕΛΑ ΓΙΑ ΦΩΤΙΑ,ΜΑΧΑΙΡΙ, ΣΧΟΙΝΙ(ΑΠΟ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ,ΚΟΡΔΟΝΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΚΩΝΕΙ 980 ΚΙΛΑ ΤΟ ΕΝΑ)ΚΙΝΗΤΟ,VHF ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΓΕΡΟΣ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΦΑΙΡΕΣ ΚΑΙ ΤΣΙΓΑΡΑ.ΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!! ΤΟ VHF EINAI ME ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΔΗΛΩΜΕΝΟ ΩΣ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ,ΚΑΙ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΔΙΑΣΩΣΗΣ ΑΥΤΟΔΥΤΩΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΟ (ΜΠΕΡΚΙΝ) ALICE  PARK 100 ΛΙΤΡΩΝ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ.ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #34080

    Πάτερ μού,δέν παίζεσαι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #334840

    Αυτό που απεχθάνομαι είναι να κουβαλώ περιττό βάρος.

    Γι΄αυτό φροντίζω πέρα από τα εντελώς απαραίτητα τα υπόλοιπα να βρίσκονται τακτοποιημένα στο πορτπαγκαζ του αυτοκινήτου.

    Μαζί μου υπάρχουν τα εξής: 50 φυσίγγια στις παλάσκες, σουγιας, ελαστικος επιδεσμος, πολυεργαλείο, 1 ναυλον σακούλα,μονωτική ταινεία με ίνες εξαιρετικής αντοχής, Αντιανεμικό, 1 μικρό μπουκάλι με νερό και οπωσδήποτε λίγο χαρτί υγείας γιατι στην φύση ……..μ’ αρέσει καλύτερα.;)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley2.gif” width=17>

    Ξέχασα να αναφέρω τις ενέσεις και την σύριγγα τα οποία μεταφέρω σε μια μεταλική ταμπακιέρα.

    Στο αυτοκίνητο πολύ νερό, τρόφημα για μένα και τον σκύλο (και σοκολάτες), εξτρα ρουχα γιατι υδρώνω πολύ, πληρες φαρμακείο.

    Αν δεν κάνετε κυνήγια που απαιτούν να απομακρυνθείτε σε πολύ μεγάλες αποστάσεις από το αυτοκίνητο, θα σας πρότεινα να μην κουβαλάτε στην πλάτη μεγάλο βάρος, γιατί θα σας κουράσει γρήγορα πέρα απο το ότι το φωρτίο δυσκολεύει την σωστή επώμιση.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #34091

    Ego paidia gia perpatito, bekatsa,tsixlokotsyfa  kai lago, exo  ti zoni 30ara stin opoia pada 4 fyssigia einai dramia i monovola giati pote den xereis….sto vouno pas,..tin pouliastra…akoma sougia, xartomadula kai komatia efimeridas , anaptyra,tsigara, ligo spago gia na kremaso to lago stin plati ,..sakoula, kai ena pagouri nero pio poli gia ton skulo, sakoulaki me stafides kai ksirous karpous gia to krio kai spania ena flaski me ligo!! ouiskaki.. kai to kinito mou.  Alla fyssigia den pairno para mono otan pao sto karteri gia fasses opou exo kai mia  stratiotiki tsada tou agglikou stratou pampalaia , me polu anthektiko yfasma kai esoteriki ependusi naylon gia adiavroxopoioisi, praxtikotatati , xoraei mexri kai 4 koutia fussigia kai isos parapano…mesa exo kai ena adiavroxo, adienemiko xaki, aneto,  episis tou agglikou stratou, fovero stis leptomereies gia min pairnaei to nero stis tsepes, oute mesa sou, ena zeugari kaltses ..pania gia na skoupizo to oplo otan vrexei, mikra kuilia, puxida, sakoules, kana skoufo kai gadia, thermo me kafe i flamouri, kana krouasan kai tou kunigetikous xartes an den exo to komati tou xarti mou me endiaferei me ena poli mikro eukampto xarakaki ,gia na vgazo tis apostaseis stin klimaka, pano  mou. Tora sto amaxi exo kamia allaxia rouxa kai ena adiavroxo padeloni ama pao ston valto , alusides monimos mesa kai ftiari, tsekouraki, skoini, ergaleia, fako, pania i kana tsouvali na skoupiso tous skilous ama vrexode, ligo fagito, frouta , nero arketo, kavatza anaptyra, fussigia, odikous xartes kai farmakeio.

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 37 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων