Νέα αγορά: Breda Altair ή Beretta Vittoria

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    terios Corfu στις #116060

    [font="Comic Sans MS"]KAI POLY KALA EKANES FILE MOY CAVEMAN. O MHXANISMOS TIS BERETTA EINAI PISTO ANTIGRAFO TIS BENELI SL-80 POY SIMAINEI ANTOXH K AKSIOPISTIA. EIMAI KAI EGW NEOS KYNHGOS KAI ANTIMETWPIZA AKRIVWS TO IDIO DILLHMA. KATELIKSA OMWS STIN BERETTA!!!!THA PARW OMWS THN DELUXE EKDOSH, POY EXEI KALYTERIS POIOTHTAS KSILA KAI EINAI GYALISTERH KAI OXI MAT, ME 66 PONTOUS KANH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KALES NTOYFEKIES NA EXOUME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #355518

    Γεία σας Berretaκηδες, έχει ο κολλητός μου την es-100 deluxe, και είναι πραγματικά ένα όπλο΄''ζωής''. πραγματικό ''σκυλί'' και για τα χρήματα του άριστη επιλογή! Κάθε χρόνο ρίχνει περίπου 3000 φυσίγγια και το όπλο εκεί ''βράχος'' ούτε εμπλοκές ούτε τίποτα. Τίς μόνες εμπλοκές που του είχε παρουσιάσει(2-3) ήταν στο σκοπευτήριο με 24γρ. σκάγια και το όπλο ακαθάριστο και αλάδοτο! πιστεύω οτι είναι μία άριστη επιλογή. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #355532

    Φιλαράκι περίμενε αν μπορείς 2-3 μέρες και θα τις ανεβάσω γιατί πρέπει να πάω στο χωριό να τον βρώ και να το φωτογραφίσο το όπλο…….. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #355534

    ο κολλητός μου πήρε το ίδιο όπλο 10 μέρες πριν απο εμένα και για αυτό (δλδ επειδή πήραμε στην ουσία 2 όπλα) μας έκανε καλύτερη τιμή. Αναφέρομαι στο κατάστημα Άρτεμις στην Αλεξανδρούπολη.

    Ο κολλητός όμως που λέτε έριξε 5 φορές παραπάνω φυσίγγια απο εμένα, και με πολλές ώρες κυνήγι στο Δέλτα του Έβρου με αποτέλεσμα να του παρουσιάσει σκουριά επάνω στην κάνη (εξωτερικά). Ξέρετε κανένα καλό λάδι (ή χημικό) που να βοηθήσει; Μετά σκέφτομαι να του περάσω ένα χεράκι tuf-glide ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #355538

    ο κολλητός μου πήρε το ίδιο όπλο 10 μέρες πριν απο εμένα και για αυτό (δλδ επειδή πήραμε στην ουσία 2 όπλα) μας έκανε καλύτερη τιμή. Αναφέρομαι στο κατάστημα Άρτεμις στην Αλεξανδρούπολη.

    Ο κολλητός όμως που λέτε έριξε 5 φορές παραπάνω φυσίγγια απο εμένα, και με πολλές ώρες κυνήγι στο Δέλτα του Έβρου με αποτέλεσμα να του παρουσιάσει σκουριά επάνω στην κάνη (εξωτερικά). Ξέρετε κανένα καλό λάδι (ή χημικό) που να βοηθήσει; Μετά σκέφτομαι να του περάσω ένα χεράκι tuf-glide ;)

    Φίλε Caveman τι είναι αυτό το tuf-glide και σε τί χρησιμεύει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #355542

    http://www.sentrysolutions.com/TufGlide.shtml

    Εγώ το βρήκα στο Internet όταν βρήκα το παλιό ξυράφι του συγχωρεμένου του παππού μου (φαλτσέτα) και θέλησα να την φέρω στα ίσα της. Το tufglide το χρησιμοποιεί το αμερικανικό ναυτικό για να μην οξειδώνονται μεταλλικά αντικείμενα (όπλα, μαχαίρια). Για όπλα που πηγαίνουν συχνά στον βάλτο νομίζω πως θα κάνει πολύ καλή δουλειά. Εγώ το δικό μου το όπλο το προσέχω και το καθαρίζω από έξω με λαδάκι μετά από κάθε έξοδο και για αυτό δεν μου παρουσιάσε σκουριά.

    προβλέπω να αρχίσουν από εδώ και μετά να γίνονται μεγάλες παραγγελίες ;)

    για την σκουριά έχει να προτείνει κάτι κάποιος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #355543

    ο κολλητός μου πήρε το ίδιο όπλο 10 μέρες πριν απο εμένα και για αυτό (δλδ επειδή πήραμε στην ουσία 2 όπλα) μας έκανε καλύτερη τιμή. Αναφέρομαι στο κατάστημα Άρτεμις στην Αλεξανδρούπολη.

    Ο κολλητός όμως που λέτε έριξε 5 φορές παραπάνω φυσίγγια απο εμένα, και με πολλές ώρες κυνήγι στο Δέλτα του Έβρου με αποτέλεσμα να του παρουσιάσει σκουριά επάνω στην κάνη (εξωτερικά). Ξέρετε κανένα καλό λάδι (ή χημικό) που να βοηθήσει; Μετά σκέφτομαι να του περάσω ένα χεράκι tuf-glide ;)
    [/quote Φιλε Caveman καννενα λιπαντικο δεν προστατευει το οπλο απο το νερο το γλυκο αμα δεν σκουπισεις το οπλο και μετα το λυπανεις .Και οταν κυνηγας σε υφαλμυρα νερα, η χειροτερα αλμυρα, το οπλο πρεπει να πλυθει με γλυκο νερο και μετα να λυπανθει μετα το κυνηγι.Η αλμυρα ειχωρει στο μετταλο καλυτερα οταν υπαρχη λαδι,η οταν απλος σκουπισεις το οπλο και το λυπανεις υστερα απο ενα κυνηγι στην αλμυρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #355548

    ε, εντάξει το σωστό καθάρισμα στην σωστή ώρα είναι η καλύτερη προφύλαξη από την σκουριά. ;)

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων