Με τί αυτοκίνητο πάτε γιά κυνήγι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34097

    Ολο εξυπναδες…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #34103

     Aφου ο Λεο ειναι αδιαβροχος……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    alexsot στις #34108

    Εγώ είμαι φαν της βρεττανικής σχολής. Μαζί με τον πατέρα μου έχουμε 2 Land Rover Defender, ένα 110 πεντάπορτο (μακρύ σασί) κι ένα 90 (κοντό). Εξοπλισμένα και τα δύο με χωματινα λάστιχα (BFGoodrich Mud Terrain και Goodyear MT/R), εργάτες, bull bar κτλ. Τα σκυλιά μπαίνουν σε εσωτερικές κούτες και υπάρχει και πολύς χώρος για όλα τα πράγματα. Το μόνο τους μειονέκτημα η μεγάλη κατανάλωση (3.500 κυβικά καρμπυρατεράτα…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #334842


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 10 Mάρτιος 2004



    [indent]

    Θα πω εγώ το τι και πώς αντι για σενα για να μαθεις να βαζεις κουβέντες στο στόμα μου. Ήθελε λοιπόν να πέι ο Μπεκατσόφτερος τα εξής :)] src=”http://www.e-artemis.gr/Forum/smileys/smiley15.gif” width=17 onclick=”AddSmileyIcon(‘smileys/smiley15.gif’)”>  :Ο φίλος μου ο Πέτρος θα πάρει το NISSAN NAVARA και θα πηγαίνω με τον φίλο μου τον Πέτρο για κυνήγι με το ΝAVARA του φίλου μου του Πέτρου…….

    [/indent]<SCRIPT language=javascript>postamble();


    [/indent]

    Γκρρρ

    Φιλε kostask βλεπω ξεκινησαμε με κακιουλες

    Μαλλον ζηλευουμε που θα πηγαινω με το ΝAVARA του φιλου μου του Πετρου ετσι? Καλα, αν κανονισουμε, θα σε παρουμε και εσενα του χρονου καμια φορα κοντα ετισ για να μην εχεις να λες. Μου θυμιζει εναν παλιο φιλο που τον παιρναμε κοντα στο κυνηγι (ατζαμης σε ολα του ρε παιδια και τελειως ανοργανωτος σε ολα. Εριχνε 4 κουτια φυσιγγια τουλαχιστον καθε μερα για να παρει 2-3 τσιχλες.Μονο στην κουβεντα δεν σταματαγε.Πηγαινε το στομα του ληδωρι)

    Τον φιλο μας αυτον λοιπον συνεχεια, τον πειραζαμε συνεχεια. Μεχρι σημειου οπου τον καναμε και κοκκινηζε καθε φορα, με αποτελεσμα τελικως να μας ελεγε “διακρινω ενα πνευμα ειρωνειας οποτε αφηστε με ησυχο” Ετσι λοιπον και εγω, τωρα, θα πω του φιλου μου κωστα, πως….”Διακρινω ενα πνευμα ειρωνειας ‘η μου φαινεται”….? 

    Φιλικα…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #34113

    ZHΛΕΨΑΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΛΕΟ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ????????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #334845

    ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ GRAND CHEROKEE MOD’98 4.0L ΜΕ 123000 ΚΜ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ.ΔΕ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ ΠΟΤΕ!ΠΡΙΝ ΕΙΧΑ ΕΝΑ CHEROKEE ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ.ΧΩΡΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ,ΤΟ ΕΧΩ ΣΑ ΣΠΙΤΙ!TO ΠΑΩ ΠΑΝΤΟΥ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ……Η…..ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ SERVICE-ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ (ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΑΣ!).ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ 2005.ΑΥΤΑ!

    ΒΑΣΙΛΗΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #34115

    ΕΓΩ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥ billbe…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #34118

    Ηρθε η σειρά μου που το μόνο που λείπει είναι το “άλογο”

    Από το 1981 έως και 1993 με μία μηχανή BMW R51 (της κατοχής σχεδόν) με καλάθι μοντέλο 1952. Σκυλί , όπλα, κτλ σε καλάθι και συνοδηγός στο πίσω κάθισμα. Δύσκολα χρόνια ιδίως με χιόνι και βροχή. Πιστεύω όμως ότι αν ήμουν πάλι 18 χρονών τα ίδια θα έκανα. Βέβαια τα ταξίδια που κάναμε τοτε ( έμενα μόνιμα Ευβοια ) ήταν σε ακτίνα 50-60 χλμ από το σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι στο χιόνι αυτό το εργαλείο δεν ήθελε καν αλυσίδες. Μια φορά σόλο ( χωρίς το καλάθι δηλαδή ) πέρασα από ανεπαίστητο χιόνο και τα “είδα” όλα στα χαντάκι που βρέθηκα.

    Από το 1993 ( χρονιά γάμου) έως το 2001 και εγώ όπως και ο Βίκτωρας τον θρυλικό σκαραβαίο του 68. Βέβαια στα 1200 κυβ. Δεν μας είχε αφήσει ποτέ. Τότε μένοντας πλέον Μαρούσι έγιναν εξορμήσεις σε Ευβοια ( από Αιδηψό έως Κάρυστο), Πελοπόννησο έως Λακωνία – Ελαφόνησο και 1 φορά στο πεθεροχώρι στην Καβάλα. Η αλήθεια είναι ότι είχαμε βγάλει το πίσω κάθισμα και το είχαμε κάνει διθέσιο. Ο σκύλος πάντα μαζί μας μέσα όπως και ο Βίκτωρας.

    Τέλος από το 2002 έως σήμερα και ελπίζω να το κρατήσω πήρα ένα VW κλούβα ( ΙΧ όμως με παράθυρα – σαν πουλμανάκι ) του 74. Η πρώτη κίνηση που έκανα γιατί τα αερόψυκτικα τα έχω φάει στη μάπα ήταν η αλλαγή του μοτέρ σε SUBARU 1800 κιβ. υδρόψυκτο. Ωραίος κινητήρας από μόνιμα 80-100 χλμ σε 100-120 ( και στις ανηφόρες ). Ψηλό, ξεκούραστο, ίδια συμπεριφορά σε άσφαλτο και χωματόδρομο, και το κυριότερο με την μετατροπή από αερόψυκτο σε υδρόψυκτο η πολύ καλή θέρμασνη. Στα πολύ δύσκολα εντάξι αλλα το SYNCRO 4X4 είχε την τριπλασια τιμή. Γενικά είμαι ευχαριστημένος . Πάμε παντού και μένουμε όπου θέλουμε και παίρνουμε όσα πράγματα θέλουμε ( κάτι σαν αυτοκινούμενο κυνηγόσπιτο ). Τα σκυλιά μαζί. Οταν κοιμάμαστε έξω στα σπιτάκια τους.

    Γενικά ότι έχω με εκφράζει και το καθένα έχει την δική του ιστορία. Εννοείται ότι δεν τα πουλώ με τίποτα. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #34164

    ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΩ ΜΕ ΕΝΑ ΝΙVA ΤΟΥ 97 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ, ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΩ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΥΛΙ, ΔΕΝ ΜΕ ΠΡΟΔΩΣΕ ΠΟΤΕ (ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 140.000 ΚΜ) ΚΑΙ ΧΩΡΑΕΙ ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ Ή ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΑΜΠΡΑΝΤΟΡ, ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ.

    ΤΑΣΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #34191

    ΕΓΩ ΚΥΡΙΟΙ ΠΗΡΑ ΦΕΤΟΣ ΕΝΑ MITSUBISHI PININ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΗΣΤΙΜΕΝΟΣ…. ΚΑΤΙ ΛΑΣΤΥΧΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΚ.

    ΤΟ ΕΧΩ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 30000 ΧΛΜ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #34195

    Ποτε προλαβες ρε Μπαμπλη; Στην Αυστρια ειναι η δουλεια σου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #34201

      Φιλοι μου εγω εχω απο το 1996 το ταπεινο εργαλειο LADA NIVA 1700.Κανοντας καποιες υποχωρισεις σε θεματα ηχομονωσης,σχεδιασμου ιδιως στο εσωτερικο και απο επιδοσεις που δεν ειναι και οτι χειροτερο.Να σημειωσετε οτι το ρεπριζ με 4η ειναι το ιδιο με το τσεροκι 2500κ.ε. και ιδιο με το lade rover 2500κ.ε.Οσο για τις δυνατοτητες εκτος,τι να πρωτοπω?Αλυσιδες εχω επειδη πρεπει να εχω.Ειναι εργαλειο που σου δινει τοσα πολλα για τα τοσα λιγα χρηματα που εχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #34425

    Εγω φιλοι μου εχω ενα saxo 1.6 οπου μερικες φορες το λειπαμε γιαυτα που τραβα. Οταν τα πραγματα δυσκολευουν και ο τοπος που ειναι να παω ειναι καπως κακοτραχαλος για το saxo βουταω το VW Taro 4×4 του πατερα μου. Εχω επισης κανα μηνα που κανω ερευνα αγορας για κανα Fiat panda 4×4 αλλα εδω στην πατρα δυσκολα βρισκεις και αν πεσει και κανενα ειναι πανακριβο ειδα πριν μερικες Ημερες καποιο που ειχε πωληται με τιμη 7500€ αν ειναι δυνατων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    191
    babis στις #34429


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Vardeos στίς 18 Mάρτιος 2004


    Εγω φιλοι μου εχω ενα saxo 1.6 οπου μερικες φορες το λειπαμε γιαυτα που τραβα. Οταν τα πραγματα δυσκολευουν και ο τοπος που ειναι να παω ειναι καπως κακοτραχαλος για το saxo βουταω το VW Taro 4×4 του πατερα μου. Εχω επισης κανα μηνα που κανω ερευνα αγορας για κανα Fiat panda 4×4 αλλα εδω στην πατρα δυσκολα βρισκεις και αν πεσει και κανενα ειναι πανακριβο ειδα πριν μερικες Ημερες καποιο που ειχε πωληται με τιμη 7500€ αν ειναι δυνατων

     

    γιατι δεν κοιτας για κανα samurai του 94 παιζουνε 5000 ευρο


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #34438

    FILE VARDEO, AN ENDIAFERESAI GIA KATI PIO FTHNO, ISOS MPORO NA SE BOH8HSO, MIAS KAI O KOUNIADOS MOU, STHN AMALIADA KANEI AYTH TH DOULEIA. EINAI FANARTZHS ALLA POULAEI KAI METAXEIRISMENA. AN 8ES, MPORO NA TON ROTHSO TI MPOROUME NA BROUME KAI SE TI TIMH. PES MOU TI ALLA MONTELA PI8ANON SE ENDIAFEROUN KAI 8A SOU PO OSO TO DYNATON SYNTOMOTERA.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων