ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #353000

    Και ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΤΙΠΟΤΑ…………………………..ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΗΝ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ Η ΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ.
    ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ?
    ΝΑ απαγορευτει το κυνηγι του αγριογουρουνου μια και καλη,περισοτερο κακο κανουν οι γουρουνοκυνηγοι στο κυνηγι παρα καλο, :blink:

    Με ακριβώς αυτή τη λογική του πονάει χέρι, κόβει χέρι θα απαγορευτή μια μέρα το κυνήγι εντελώς.
    Καλά θα ήταν να προσέχαμε τι λέμε και να μην βάζουμε τους πάντες στο ίδιο σακούλι με αόριστες γενικεύσεις.


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #353002

    Με ακριβώς αυτή τη λογική του πονάει χέρι, κόβει χέρι θα απαγορευτή μια μέρα το κυνήγι εντελώς.
    Καλά θα ήταν να προσέχαμε τι λέμε και να μην βάζουμε τους πάντες στο ίδιο σακούλι με αόριστες γενικεύσεις.

    Σωστα μιλας φιλε Νικολα,αλλα οπως βγαζουμε τα τσιμπουρια απο το σκυλο μας,ετσι καποια στιγμη,πρεπει να απαλαγουμε απο αυτα τα παρασιτα,ετσι ωστε να μην ειμαστε συνεχεια στον ρολο του κατηγορουμενου και να απολογουμαστε για κατι το οποιο ΑΓΑΠΑΜΕ,και καποιοι ελεεινοι πειναλες δινουν συνεχως λογους και αφορμες.Φυσικα ,και δεν βαζω ολους σε ενα σακι,θα ηταν εντελως παραλογο και αδικο.Ομως,ετσι οπως το εχουν καταντησει αυτο το κυνηγι,μονο παραπονα και τσακωμους ακουμε απο αλλους συναδελφους,εκτος απο τα θανασιμα ατηχηματα .Ριξε και μια ματια σε φωτο,σε κυνηγετικα περιοδικα,αλλα και εδω,ποσοι φωρανε τα πορτοκαλι γιλεκα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    267
    armsnick στις #353006

    Σωστα μιλας φιλε Νικολα,αλλα οπως βγαζουμε τα τσιμπουρια απο το σκυλο μας,ετσι καποια στιγμη,πρεπει να απαλαγουμε απο αυτα τα παρασιτα,ετσι ωστε να μην ειμαστε συνεχεια στον ρολο του κατηγορουμενου και να απολογουμαστε για κατι το οποιο ΑΓΑΠΑΜΕ,και καποιοι ελεεινοι πειναλες δινουν συνεχως λογους και αφορμες.Φυσικα ,και δεν βαζω ολους σε ενα σακι,θα ηταν εντελως παραλογο και αδικο.Ομως,ετσι οπως το εχουν καταντησει αυτο το κυνηγι,μονο παραπονα και τσακωμους ακουμε απο αλλους συναδελφους,εκτος απο τα θανασιμα ατηχηματα .Ριξε και μια ματια σε φωτο,σε κυνηγετικα περιοδικα,αλλα και εδω,ποσοι φωρανε τα πορτοκαλι γιλεκα!

    Μαζί σου και εγώ, να βγάλουμε τα τσιμπούρια, αλλά ποιος σου είπε ότι όλοι οι γουρουνοκυνηγοί είναι παράσιτα και παράνομοι;
    Πορτοκαλί γιλέκο φοράνε σε ίδιο ποσοστό που φοράμε όλοι μας (πες μου ότι φοράνε όλοι οι μπεκατσάδες, αν πεις και για τους καρτεριτζήδες άστα)
    Ναι έχουν γίνει ατυχήματα, αλλά αυτό έχει να κάνει με την έλλειψη εκπάιδευσης, κάτι που δεν θα θεραπέυσει η απαγόρευση. Όσο για τους θανάτους, απλά βάλε με το μυαλό σου πόσες φορές έχεις φάει σκάγια στην πλάτη, αντικατέστησε τα σκάγια με δραμιάρες και θα καταλάβεις.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #353016

    Μαζί σου και εγώ, να βγάλουμε τα τσιμπούρια, αλλά ποιος σου είπε ότι όλοι οι γουρουνοκυνηγοί είναι παράσιτα και παράνομοι;
    Πορτοκαλί γιλέκο φοράνε σε ίδιο ποσοστό που φοράμε όλοι μας (πες μου ότι φοράνε όλοι οι μπεκατσάδες, αν πεις και για τους καρτεριτζήδες άστα)
    Ναι έχουν γίνει ατυχήματα, αλλά αυτό έχει να κάνει με την έλλειψη εκπάιδευσης, κάτι που δεν θα θεραπέυσει η απαγόρευση. Όσο για τους θανάτους, απλά βάλε με το μυαλό σου πόσες φορές έχεις φάει σκάγια στην πλάτη, αντικατέστησε τα σκάγια με δραμιάρες και θα καταλάβεις.

    Μαλλον δεν διαβασες καλα την απαντηση μου,ειπα φυσικα και δεν τους βαζω ολους στο ιδιο σακι.Για το γιλεκο,εδω στην Ζακυνθο φορανε ΟΛΟΙ οι μπεκατσαδες,για το καρτερι δεν ειναι υποχρεωτικο.Ευτηχως δεν με εχουν σκαγιωσει ακομα φιλε μου.απο το 93 μεχρι σημερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #114997

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ,ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΑΠΟ ΚΛΕΙΤΟΡΙΑ,Ο ΣΩΤΗΡΗΣ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ,ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΕΠΙΔΕΙΚΤΙΚΑ ΛΑΓΟ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΤΗΣ ΔΙΒΡΗΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑ,ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΩ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΜΟΥ.ΣΤΙΣ 10:00 ΚΑΛΕΣΑ ΤΗ Γ ΚΥΝ.ΣΥΝ.ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ,7 ΛΕΠΤΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ.ΕΛΠΙΖΩ ΟΙ ΟΠΛΟΦΟΡΟΙ ΜΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΤΟΥΟΤΑ,ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟΥΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΜΠΟΣΟΥΣ,ΣΤΟΥΣ ΤΣΟΠΑΝΗΔΕΣ,ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ,ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    204
    benellicrio στις #354650

    ΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΝΕΟ!ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΛΕΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ ΠΟΥ ΕΣΠΕΥΣΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ! :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #354651

    Εγω οταν τον καλεσα για καρτερι μπεκατσας 5,20 το απογευμα μου ειπε οτι σχολαει στις 4 ωρα :P τι να πεις καημενη ελλαδα :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #115004

    ΠΑΙΔΙΑ,Η ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΟΙ ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ,ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΑΝ ΕΙΔΗΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.ΚΙ Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΛΕΣΕ ΕΝΙΣΧΥΣΕΙΣ.ΕΞΕΛΙΣΕΤΑΙ ΣΕ ΘΡΙΛΕΡ.ΠΑΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.
    ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑ.ΕΓΩ ΑΠΛΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΑ ΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ.ΤΟ ΜΠΡΑΒΟ ΑΝ ΘΕΣ ΣΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΠΟΥ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #115006

    Στ αυτια , μπραβο κι απο μενα …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ 3 στις #115038

    ΦΙΛΕ QWER Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    379
    TROMOS στις #354679

    ΦΙΛΕ QWER Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ?

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΤΙΑ ΤΗΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!
    ΑΝ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΦΟΡΕΙΣ,ΠΡΟΕΔΡΙΑ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΤΟΤΕ Η ΜΠΑΛΑ …ΧΑΝΕΤΑΙ. :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #354682

    ΦΙΛΕ QWER Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ?

    δεν ξερω γιατι εφυγε και δεν θα μαθω κιολλας απο την στιγμη που δεν μας βοηθας λιγο…παντως ειδα αρθρο στο εθνος απο τον προεδρο του κ.σ. σαλαμινας και πραγματικα εβαλα τα γελια μαλλον θα ζει καπου αλλου ο κυριος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #115043

    ΦΙΛΕ QWER Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΤΥΧΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ Η ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΡΩΤΩ… ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ?

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΜΕΝΩ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΩ ΕΔΩ (οποτε εχει κατι) Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ Η ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ! ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΣΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΟΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #354730

    δεν ξερω γιατι εφυγε και δεν θα μαθω κιολλας απο την στιγμη που δεν μας βοηθας λιγο…παντως ειδα αρθρο στο εθνος απο τον προεδρο του κ.σ. σαλαμινας και πραγματικα εβαλα τα γελια μαλλον θα ζει καπου αλλου ο κυριος

    Πολυ καλα κανετε και λιγα γραφετε εφοσον η κατασταση ειναι χαλι.Θα προσεξατε ισως οτι εδω και 2 βδομαδες η εκπομπη του Σ/Κ της ΕΡΑ αρχισε να το σκαλιζει το θεμα…πιστευω οτι υπευθυνο για την "αφυπνιση" ειναι και αυτο εδω το φορουμ και ξαναλεω μη μασατε απο προεδους ΚΣ κλπ.Τερμα ρε στους καθε λογης εμπορους
    που μας εκμεταλλευονται και το μονο που τους νοιαζει ειναι η κονομα.Οσοι κινουνται απο την αγαπη για τη ΦΥΣΗ ΠΡΩΤΑ και το κυνηγι μετα πρεπει να αυτοπροστατευθουμε.Δε θα ξεκουνηθουν απο τη βολη τους ολοι οι καρεκλοκενταυροι.Τοσο καιρο δεν ανελαβε ΚΑΝΕΝΑΣ καμια σταυροφορια και δε συγκρουστηκε με τους λαθροθηρες και τους "παραδοσιακους" παρανομουντες και δε θα το κανουν αν δεν τους πιεσει η κοινη κατακραυγη και η αηδια μας.Μπραβο σ οσους κινουνται σε συνεργασια με οσους θηροφυλακες εχουν αισθηση καθηκοντος , θελω δε να πιστευω οτι τα τηλεφωνηματα στην εκπομπη δεν ειναι στημενα για να εκτονωσουν την οργη των εντιμων κυνηγων και να δειξουν οτι κατι γινεται.Θελω να πιστευω οτι αρχης γενομενης απο φετος το καρτερι (στο οποιο αναφερομαι) θα κοπει απο εθιμικη μαλ…κια των ανεγκεφαλων καθυστερημενων οπλοφορων και εδω πρεπει οι Αθηναιοι καρεκλοκενταυροι να παρουν κεφαλια στις Ομoσπονδιες κλπ κλπ
    Αν δεν ξερουν πως να καθαρισουν τον κοπρο ας αλλαξουν χομπυ και να βαλουν για βουλευτες.Αν δε θελουν να μην κανουν την στρουθοκαμηλο.
    Αναφερομαι συνολικα γιατι καποιοι ΠΡΕΠΕΙ να αισθανθουν ευθυνη , αλλιως ας πανε σπιτακι τους , η αμελεια τους και η υποδουλωση τους στα μικροσυμφεροντα συρει τους υπολοιπους κυνηγους σε αυτοδικιες για τις οπιες διαβαζουμε και οι οποιες δεν ειναι λυση και ενεχουν κινδυνους.Ακουει κανενας ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #354732

    [font=”Times New Roman”]Ένα ξέρω εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος ούτε εγώ ούτε ο λεον ούτε κανένας να κάνουμε τους θυροφιλακες και να χρεωνόμαστε τηλέφωνα να κάνουμε καταγγελίες για να ξεκολλήσουνε από της καρέκλες τους και στης περισσότερες φορές μόλις κλίσουμε το τηλέφωνο ξύνουνε τα α….. τους και λένε την γνωστή φράση τον δημόσιων υπαλλήλων βρε δεν γ….ντε όλη .[/font]

    [font=”Times New Roman”]Γιατί να τους πληρώνω κάθε χρόνο με την ανανέωση μου αρκετούς κηφήνες πληρώνω στην φορολογική μου δήλωση φτάνει πια.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να πληρώνω κρατικό θιροφυλακα και να μην τον βλέπω.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να πληρώνω ιδιωτικό θυροφιλακα και να τον βλέπω μόνο στην έκθεση και ποτέ στο βουνό.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φτάνει πια να βλέπω το θιροφιλακα να σπάει με τον υπουργό κράχτες για το θεαθήναι στης εφημερίδες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ας μας δώσουνε το δικαίωμα να περιφρουρούμε μόνη μας το κυνήγι.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Αν υπήρχε νόμος που να έλεγε στους θιροφιλακες πώς αν δεν φέρεις εκατό ονόματα ελεγμένα το σαββατοκύριακο από το τάδε βουνό την Δευτέρα χάνεις την δουλεία σου θα καθόντουσαν στο γραφείο η στο καφενείο.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Αν τους ελενχανε για περιπολίες στα βουνά και δεν τους βρίσκανε απάνω θα χάνανε της δουλείες τους με συνοπτικές διαδικασίες .[/font]

    [font=”Times New Roman”]Φίλοι μου στην έκθεση χοστετα στους θιροφιλακες γιατί μόνο εγώ τσακώνομαι με τα ρεμάλια που πληρώνω κάθε χρόνο :P :P :D [/font]

    [font=”Times New Roman”]Και όποιος θηροφιλακας θιχτεί με αυτά που λέω θα είναι μόνο αυτός ο ένας δυο που σέβονται αυτό που κάνουνε και είναι στα βουνά οι άλλοι στα αρ…. τους :D :angry: [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 98 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων