ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΑΝΟΙΚΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΟΠΛΟ

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #114026

    …ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟ FORUM
    ΠΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΕΓΩ…

    Εσύ ήσουν τυχερός γιατί κάλυψες έγκαιρη ακύρωση. Οι λίγες θέσεις που έμειναν κενές, ενώ υπήρχαν άτομα σε αναμονή, ήταν από μέλη του e-Artemis που δεν ήρθαν και δεν ενημέρωσαν, συν δύο άτομα που απουσίασαν λόγω απροόπτου κωλύματος και με ενημέρωσαν γύρο στις 5, ποιον να καλέσω τελευταία στιγμή.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #114030

    …Α ρε τυχεροι, αυτα ειναι τα καλα της μεγαλης πολης. Αν μπορειτε καντε κανενα φωτορεπορταζ…

    Έχω ζητήσει από κάποιο σιωπηρό μέλος να καταχωρήσει όσες έβγαλε. Πιστεύω να τα καταφέρει.
    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #114031

    Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια, θα τα μεταφέρω και στους εισηγητές μας Νικήτα Κυπρίδημο και Χρήστο Χατζιώτη.

    Πραγματικά το απόλαυσα, θες ο χώρος, θες η ατμόσφαιρα, θες τα θέματα, αισθανόμουν πως ήμουν σε κατάνυξη.
    Χείμαρρος ο Χατζιώτης… ούτε ψίθυρος από μας. Ανά τέταρτο άλλαζαν σκυτάλη. Ο Νικήτας τώρα… κάποια στιγμή συνειδητοποιώ πως είχε στεγνώσει το στόμα μου, κοιτώ γύρο και παρηγορούμε, όλοι, λίγο – πολύ, ήσαν με ανοιχτό το στόμα.
    Χατζιώτης – Νικήτας, Νικήτας Χατζιώτης μας ξέραναν, καλά που είχαμε και τις ερωτήσεις, ευκαιρία για να αλλάξουμε στάση στο κάθισμα. Κατάνυξη. Και επίπεδο. Σωστές ερωτήσεις. Τοποθετήσεις με άποψη. Σοβαρά όχι σοβαροφανή. Με κέφι όχι χαβαλέ.
    Και το σπουδαιότερο… κατάλαβα όσα άκουσα, τα θυμάμαι, μου είναι χρήσιμα και απαραίτητα. Πήγα πεζός και έφυγα πετώντας.
    Να ΄ναι καλά οι άνθρωποι που μας παραχώρησαν τον χώρο τους, μας κέρασαν και μας μετάγγισαν γνώση, να ΄ναι καλά.

    Προσωπικά ευχαριστώ τους Χρήστο, Νικήτα και Νικήτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    cvcc στις #114218

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ΟΛΟΥΣ
    Μακάρι η καινούργια χρονιά που πλησίασε, να είναι πιο πλούσια απο κάθε άποψη για τον καθένα και φυσικά και στα κυνήγια.
    Από μέρες είχα κλείσει θέση για το σεμινάριο. Ένας καλός φίλος είχε φροντίσει γι'αυτό ! Αυτό που παρακαλούσα νοερά, όσο πλησίαζε η μέρα, ήταν όλα να πάνε καλά, να μην στραβώσει κάτι και χάσω το κυνηγετικό ΓΕΓΟΝΟΣ της χρονιάς! Ευτυχώς τελικά όλα πήγαν κατ'ευχήν και ήμουν ένας απο τους λίγους τυχερούς που παραβρέθηκαν. Συμφωνώ με κάποιον συνάδελφο που είπε ότι εμείς στην Αθήνα έχουμε περισσότερες ευκαιρίες σε τέτοια γεγονότα. Μα και οι εκείνοι στην επαρχία, είναι πιό κοντά στην φύση και συνεπώς στο κυνήγι. Τελικά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!
    Το σεμινάριο ήταν ένα διήμερο αρκετών ωρών κοινωνίας στην γνώση, στην ενημέρωση, στην αλληλογνωριμία. Από τους σημαντικότερους ανθρώπους του χώρου παρευρέθηκαν εκεί για να μας λύσουν καθε απορία σχετική, να εξετάσουν και να αξιολογήσουν όπλα, να δώσουν κατευθύνσεις και πληροφορίες. Είχαμε την ευκαιρία να γνωρίσουμε τόν κύριο Χατζιώτη Χρήστο(Χρόνια του πολλά, τη ευκαιρία!) εμπνευστή και ιδιοκτήτη του χώρου που μας φιλοξένησε, ανθρώπου ανεξάντλητου σε γνώσεις και ιδέες, μύστη στα καλά όπλα, στα μαχαίρια και στα φυσίγγια(βιβλίο συγγραφής δικής του για γομώσεις φυσιγγίων έχω χρησιμοποιήσει πριν από τουλάχιστον δύο δεκαετίες.) Πραγματικά ένας άνθρωπος με κουλτούρα.
    Ο άλλος μεγάλος συντελεστής της διοργάνωσης ο κύριος Νικήτας Κυπρίδημος ο γνωστός αρθρογράφος του "Εθνους – Κυνήγι" που ακούραστα απαντά κάθε βδομάδα σε κάθε σχετική απορία αναγνωστών. Τι να πω εγώ για τις γνώσεις του….Ποταμός ! Και μάλιστα με έντονο χιούμορ και πολλή διάθεση.
    Ακόμη η εκπληξη του δεύτερου απογεύματος ο γνώστης και κατασκευαστής του ποιοτικού μαχαιριού κύριος Νικήτας Πετρούλιας που ήλθε από την Ιταλία όπου πλέον ζεί, για να μας μιλήσει για τα δαμασκηνά ατσάλια, το τρόπο παραγωγής τους τις λάμες κτλ.
    Φυσικά δεν θα ξεχάσω να αναφέρω και τον κύριο Γιάννη Νικολακόπουλο διοργανωτή και ψυχή του θαυμάσιου αυτού σεμιναρίου ένα πραγματικό δάσκαλο για κάθε νέο κυνηγό και κυνόφιλο.
    Επίσης εκλεκτούς προσκεκλημένους συμμετέχοντες όπως ο κύριος Μπάμπης Αιγινήτης ο οποίος με σύνθετες και εξειδικευμένες ερωτήσεις η πληροφορίες του, κέντρισε έτι περαιτέρω το ενδιαφέρον του ακροατηρίου.
    Τελειώνοντας, ελπίζω οι πρωτοβουλίες για ανάλογα σεμινάρια και εκδηλώσεις να συνεχιστούν επ'ωφελεία και ευχαρίστηση ημών των κυνηγών.

    Γιάννης Χατζηαθανασίου

    Σχετικές φωτογραφίες στην Γκαλερί

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #357247

    Τώρα που καλοκαίριασε και δεν έχει κυνήγι, δε διοργανώνετε άλλη μια τέτοια εκπαιδευτική εκδήλωση, για να μάθουμε τίποτα κι εμείς που δεν ήρθαμε την πρώτη φορά? Αλλά κατα τις αρχές Ιουλίου, να μην έχουμε εξεταστικές! ;)

Επισκόπηση 5 δημοσιεύσεων - 46 έως 50 (από 50 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων