Τα Κυνηγετικά ένθετα και τα dvd

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 559 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #267511

    Παντως και το εθνος-κυνηγι μας ειχε πριξει με τα ιταλικα dvd του λουγκαρι σαν τα τουρκικα σηριαλ εχω καμια 60 κομματια απο αυτον μεχρι που στο τελος το σταματησα οταν το φτασανε 2.50 ευρω καπου κατανταει κοροιδια. :lol: :P


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #267442

    Παντως και το εθνος-κυνηγι μας ειχε πριξει με τα ιταλικα dvd του λουγκαρι σαν τα τουρκικα σηριαλ εχω καμια 60 κομματια απο αυτον μεχρι που στο τελος το σταματησα οταν το φτασανε 2.50 ευρω καπου κατανταει κοροιδια. :D :D

    Φοβερος κυνηγος ο ιταλος :) .Κυνηγαει σε ιδιωτικες ρεζερβες ,σε ακυνηγητα παραδεισενια μερη ,κυκλονη τη μπεκατσα αυτος και αλλοι 10.
    Και το παιζη και γνωστης.ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #187701

    Αποκλειεται να ειναι ασχετος,ολη του την ζωη ηταν κυνηγος και εχει ριξει ποιος ξερει ποσες εκατονταδες χιλιαδες φυσιγγια στο κυνηγι και εχει σκοτωσει χιλιαδες θυραματα.<λιγη> εμπειρια θα την εχει δεν μπορει.Ασε που δεν υπαρχει κυνηγετικος παραδεισος πανω στον πλανητη που να μην εχει παει,και εμεις κυνηγαμε τσιχλες ,βαραμε δεκα και ημαστε και ευχαριστημενοι.Οχι οτι δεκα τσιχλες μου πεφτουν λιγες αλλα αλλο εμεις αλλο Λουγκαρι,με το συμπαθειο δηλαδη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #267337

    Φοβερος κυνηγος ο ιταλος :D .Κυνηγαει σε ιδιωτικες ρεζερβες ,σε ακυνηγητα παραδεισενια μερη ,κυκλονη τη μπεκατσα αυτος και αλλοι 10.
    Και το παιζη και γνωστης.ΟΥΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ DVD ΤΟΥ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΜΠΕΚΑΤΣΑ Η ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ ΠΕΔΙΝΗ ΤΗΝ ΖΟΥΜΑΡΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΥΦΕΚΑΕΙ ΜΕ ΤΟΣΟ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΠΕΤΥΧΕΝΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΟΜΙΧΛΗ ΚΛΑΔΙΑ ΔΕΝΤΡΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΣΤΟΧΟΣ ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ :D :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #190799

    καλημερα σε ολη την παρεα.
    ψαχνοντας βρηκα αυτα τα dvd.
    τα εχει αγορασει κανενας;;
    αξιζουν; παντος οι τιμες ειναι πολυ ελκιστικες.

    Visit My Website

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    218
    Alex.308 στις #190818

    Καλα φαινονται απο τα τρειλερ αλλα 10 ευρω δεν θα εδινα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #190825

    Χρειαζομαι την βοηθεια καποιου να μου πει πριν απο την ταινια με τα γουρουνια που ειχε την προηγουμενη βδομαδα το Εθνος-Κυνηγι ποια ταινια ειχε και ποιανου παραγωγου κυριως ηταν ωστε να δω μηπως μπορω να την βρω με κανεναν τροπο.Πρεπει αν δεν κανω λαθος να ηταν με θεμα την μπεκατσα.Ευχαριστω εκ των προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #190831

    Η ταινία με τα αγριογούρουνα (Νο 225) ήταν μαζί με το τεύχος της προηγούμενης Τετάρτης 30/11/2011 – πρίν από αυτήν είχε την ταινία Νο 224 με τίτλο "Απόδραση με φασιανούς και καμπίσιες" (παραγωγή του Α. Καραγιάννη). Το τελευταίο τεύχος είχε μαζί τη ταινία Νο 226 με τίτλο "Στα φέουδα της πέρδικας" (παραγωγή του Μ. Κατσίπη). Απ' ότι έχω εδώ η τελευταία ταινία με θέμα τις μπεκάτσες ήταν η Νο 223 (τίτλος εξώφυλλου/συσκευασίας "Χτυποκάρδια στους μπεκατσότοπους" – παραγωγή Π.Μουσούλη, ο τίτλος μόλις αρχίζει η ταινία είναι "Μπεκάτσες!!! Κεντρική και Βόρεια Ελλάδα"). Άν ενδιαφέρεσαι στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα να στα στείλω.
    Ένα σχόλιο μόνο θέλω να κάνω με αφορμή τη ταινία με το κυνήγι αγριογούρουνων στην Ουγγαρία (Wild Boar Fever No 3 – "O πυρετός των αγριογούρουνων Νο 3" σε απλά Ελληνικά). Άν και ο τρόπος κυνηγιού, τα ήθη, παραδόσεις και τα μέσα άσκησης του διαφέρουν πολύ από τα δικά μας εν τούτοις με εντυπωσίασε η σκοπευτική ακρίβεια των κυνηγών που συμμετείχαν και η τεχνική τους – ειδικά ο νεαρός Γερμανός με το Sauer 0.270" Win. με την βαριά κάννη τύπου Varmint έκανε φοβερές βολές. Κάθησα και είδα το βίντεο 2 φορές – με καθήλωσε. Οι άνθρωποι αυτοί βέβαια έχουν την οικονομική άνεση να ταξιδεύουν ανά τον κόσμο και να ξοδεύουν μεγάλα ποσά για να κάνουν αυτά τα κυνήγια, έχουν πρόβαση σε οργανωμένα σκοπευτήρια όπου εξασκούνται και γνωρίζουν τέλεια τα όριά τους και τα όρια του εξοπλισμού τους – καμία σχέση με τον μέσο Ευρωπαίο ή Έλληνα κυνηγό.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1093
    Μπιριγκογκος στις #259106

    Η ταινία με τα αγριογούρουνα (Νο 225) ήταν μαζί με το τεύχος της προηγούμενης Τετάρτης 30/11/2011 – πρίν από αυτήν είχε την ταινία Νο 224 με τίτλο "Απόδραση με φασιανούς και καμπίσιες" (παραγωγή του Α. Καραγιάννη). Το τελευταίο τεύχος είχε μαζί τη ταινία Νο 226 με τίτλο "Στα φέουδα της πέρδικας" (παραγωγή του Μ. Κατσίπη). Απ' ότι έχω εδώ η τελευταία ταινία με θέμα τις μπεκάτσες ήταν η Νο 223 (τίτλος εξώφυλλου/συσκευασίας "Χτυποκάρδια στους μπεκατσότοπους" – παραγωγή Π.Μουσούλη, ο τίτλος μόλις αρχίζει η ταινία είναι "Μπεκάτσες!!! Κεντρική και Βόρεια Ελλάδα"). Άν ενδιαφέρεσαι στείλε μου ένα προσωπικό μήνυμα να στα στείλω.
    Ένα σχόλιο μόνο θέλω να κάνω με αφορμή τη ταινία με το κυνήγι αγριογούρουνων στην Ουγγαρία (Wild Boar Fever No 3 – "O πυρετός των αγριογούρουνων Νο 3" σε απλά Ελληνικά). Άν και ο τρόπος κυνηγιού, τα ήθη, παραδόσεις και τα μέσα άσκησης του διαφέρουν πολύ από τα δικά μας εν τούτοις με εντυπωσίασε η σκοπευτική ακρίβεια των κυνηγών που συμμετείχαν και η τεχνική τους – ειδικά ο νεαρός Γερμανός με το Sauer 0.270" Win. με την βαριά κάννη τύπου Varmint έκανε φοβερές βολές. Κάθησα και είδα το βίντεο 2 φορές – με καθήλωσε. Οι άνθρωποι αυτοί βέβαια έχουν την οικονομική άνεση να ταξιδεύουν ανά τον κόσμο και να ξοδεύουν μεγάλα ποσά για να κάνουν αυτά τα κυνήγια, έχουν πρόβαση σε οργανωμένα σκοπευτήρια όπου εξασκούνται και γνωρίζουν τέλεια τα όριά τους και τα όρια του εξοπλισμού τους – καμία σχέση με τον μέσο Ευρωπαίο ή Έλληνα κυνηγό.

    Βγηκε και το Νο4…

    http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=…st&p=335941

    καταπληκτικες τουφεκιες πραγματικα…

    Μπιριγκογκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    achilleas στις #191545

    Δεν λεω πολυ καλα τα dvd των εφημεριδων αλλα θα προτιμουσα να εβλεπα τον γιο μου να κυνηγα με την καραμπινα προσεχτικα(καραδοκει παντα ο κινδυνος οχι τοσο της απροσεξιας παρα της γλωσσοφαγιας και της καρφωτης Δασαρχεια και ετσι)με την τριχρονη Βισζλα μας(κουταβα την φωναζω καμμια φορα)στην κωπαιδα ορτυκια/μπεκατσες παρα να βλεπω τον νεαρουλη με το ραβδωτο και την διοπτρα να ξαπλωνει με την μια 10 γουρουνια στην σειρα!Ποιος ξερει τι θα ηταν ο μπαμπακας του στον 2ο Παγκοσμιο πολεμο και γαλουχηθηκε ετσι το παιδακι με δολοφονικα ενστικτα!Κριμας γιατι θα μπορουσε να γινει ενας φοβερος σναιπερ(ελευθερος σκοπευτης)και να παραδιδει δωρεαν μαθηματα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #191555

    καλημερα σε ολους.

    αυτα εδω ειναι dvd η κασετες;
    οι τημες παντος ειναι πολυ χαμηλες..
    Visit My Website

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #257522

    καλημερα σε ολους.

    αυτα εδω ειναι dvd η κασετες;
    οι τημες παντος ειναι πολυ χαμηλες..
    [url=”http://www.tstv.gr/products/001.html”%5DVisit My Website[/url]

    Αξιζουν τα λεφτα τους παντως,ειναι ισως οτι καλυτερο σε κυνηγετικη ταινια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #257521

    οκ καταλαβα ειναι dvd αυτο που δεν καταλαβα ειναι γιατι τα μαγαζια τα πουλαναι ακομα 20 ευρω ;) :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #257447

    οκ καταλαβα ειναι dvd αυτο που δεν καταλαβα ειναι γιατι τα μαγαζια τα πουλαναι ακομα 20 ευρω ;) :angry:

    Οντως ειναι καλες ταινιες με καθαρα Ελληνικο αρωμα αλλα κοιταξε και στο νετ γιατι υπαρχει ενα σαιτ που κατεβαζεις τις 20 πρωτες δωρεαν.Βαλε Χριστογιανης ταινιες στο γουγλε και νομιζω θα βγει αν υπαρχει ακομη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #257355

    Οντως ειναι καλες ταινιες με καθαρα Ελληνικο αρωμα αλλα κοιταξε και στο νετ γιατι υπαρχει ενα σαιτ που κατεβαζεις τις 20 πρωτες δωρεαν.Βαλε Χριστογιανης ταινιες στο γουγλε και νομιζω θα βγει αν υπαρχει ακομη.

    υπαρχει αλλα πειρα στο τηλεφονο το σαιτ και παραγγειλα απο τον χριστογιανη τεις τενιες που λειπαναι απο την συλογημου..
    και εδωσα 24 ευρω και οχι 60 που μου ζητουσαναι οι μαγαζατορες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 541 έως 555 (από 559 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων