ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ !!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #356849

    Ειναι ωραια να τραβας φωτο. με θυραματα για αναμνησεις, αλλα ποιο ωραιο ειναι να της τραβας οταν ο σκυλος σου φερμαρει
    και η καρδια σου παει να σπασει………………………..
    Γιαυτο και η δικιες μου ειναι μονο με τα σκυλια μου,και την ομορφη πολη των ΧΑΝΙΩΝ……. :D :P :D

    Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον συμπατριώτη JOHNSTAV1!
    Το κακό είναι οτι έχουμε χάσει λίγο την ποιότητα και έχουμε πέσει στην κόντρα! Γι αυτό και το κυνήγι πάει κατα διαόλου!!!!Και όπως είχα βάλει τίτλο όταν άνοιξα αυτό το topic ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!
    :P


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #117844

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΩΝΕΤΕ???ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΞΕΝΕΡΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΝ ΤΙΣ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΘΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΝΟΜΑ.ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΕΜΕΙΣ Η ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ.ΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ, ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ, ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΘΗΡΑΜΑ ΘΑ ΤΟ ΣΚΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

    ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ.

    ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,ΑΛΛΑ Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ε ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΠΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΓΟΥΡΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #356850

    ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,ΑΛΛΑ Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ε ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΠΙΕΣ ΤΡΕΛΕΣ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΖΩΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.ΓΙΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΙΓΟΥΡΑ!!!!

    Προφανως εμενα εννοεις , εχω βρεθει στην Κρητη πριν πανω απο 20 χρονια , αν δεν ηξερα δε θ ανοιγα το στομα μου.
    Γραφεται και εδω αλλα ειναι και πανελληνια γνωστο για την κατασταση στα βουνα/βοσκοτοπια κλπ της Κρητης…δεν ερχομαι να με πληρωνεις αγαπητε μου , το κυνηγι ειναι για χαρα – οχι για καλασνικοφ και αλλα τετοια τριτοκοσμικα…δεν νομιζω οτι θα εχεις σαν ξενος κυνηγος στην υπολοιπη Ελλαδα τους κινδυνους που υπαρχουν σε καποια νησια , δε θα επεκταθω , αν ρωτησεις θα μαθεις…χιλιαδες Αθηναιοι καθε χρονο ανεβαινουν στα Γιαννενα η στον Εβρο και περνανε μια χαρα και ξαναπανε.Με καλασνικοφ παντως δεν τους υποδεχομαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #117846

    Οχι ρε παιδια ! Αυτο μας ελειπε να αρχισουν πολεμο οι βοριοι με τους νοτιους. Και εγω ειμαι στη μεση!
    Ολη η Ελλαδα ειναι ομορφη,με ωραιους ανθρωπους.
    Μπορει να υπαρχει μια νοοτροπια ή καποια εθιμα μη κατανοητα απο ολους ,ή και υπερβολικα ενιοτε,αλλα πιστευω οτι ο Καρμα θα'πεσε σε κακια στιγμη!
    Ενα μεμονομενο περιστατικο, δεν μπορει να χαρακτηρησει,μια Κρητη!!!
    Εχω εκει πολλους και αξιολογους φιλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #356852

    Οχι ρε παιδια ! Αυτο μας ελειπε να αρχισουν πολεμο οι βοριοι με τους νοτιους. Και εγω ειμαι στη μεση!

    Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με κανεναν Κρητικο , αναφερω απλως αυτα που ΟΙ ΙΔΙΟΙ οι Κρητικοι συχνα στηλιτευουν.Σε καποια νησια υπαρχουν φαινομενα τοπικισμου με πυροβολισμους στα τζιπ μη ντοπιων κλπ Δε με απασχολουν , ευτυχως , γιατι δεν πηγαινω.Δεν αφορουν τα φαινομενα αυτα τον Χανιωτη απλο κυνηγο …αυτος ειναι που υφισταται απαραδεκτα φαινομενα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #356854

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!
    ΚΥΡΙΟΙ ΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΑΛΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΗ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ !
    [b]ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΡΕΖΙΛΙ!!![/b]
    ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΕ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΙΑ ΦΕΡΥ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΑΚΙΑ ΟΙ ΟΙΚΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΝΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΦΥΛΑΔΙΑ.!!!!!!!!!!!
    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΙΚΟΛΟΓΟΥΣ- ΑΝΤΙΚΥΝΗΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ!!!!
    [b]ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!![/b]

    ——————————————
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΑ.
    ΚΑΙ ΤΟΤΕ…………. ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ >>>ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #356855

    Δεν υπαρχει κανενα προβλημα με κανεναν Κρητικο , αναφερω απλως αυτα που ΟΙ ΙΔΙΟΙ οι Κρητικοι συχνα στηλιτευουν.Σε καποια νησια υπαρχουν φαινομενα τοπικισμου με πυροβολισμους στα τζιπ μη ντοπιων κλπ Δε με απασχολουν , ευτυχως , γιατι δεν πηγαινω.Δεν αφορουν τα φαινομενα αυτα τον Χανιωτη απλο κυνηγο …αυτος ειναι που υφισταται απαραδεκτα φαινομενα…

    οταν ο εληνικος λαος πηγενοερχεται μεσα στην ελαδα μονο καλο μπωρει να κανει.
    εδω κατω υπαρχουν καποιοι αγραφοι νομοι οπος υπαρχουν και σε ολο τον υπολυπο ελαδικο χωρο.
    παντου σε ολες τισ ομαδες ανθροπων υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι.
    εαν δεν ενοχλησεις και δεν κανεις ζιμιες δεν σε πειραζουν.
    προπερση που σε ολη την ελαδα μεταφερθηκε το κηνηγη τις περδικας απο τις 15 σεπτεμβρη επερεπε να ησουνα στις θερισιανες μαδαρες την πρωτες μερες να εβλεπες ποσα αθηνεικα αμαξια ηταν πανω και κανεις δεν παραπονεθικε.
    εαν μπεις σε ιδιοκτιτο χορο οπου ο αλος ζει απο αυτο το πραγμα θα σου κανει κακο.(πολυ κακο απο μερους τους και υπερβολικο)και εγω αυτο το καταδικαζω.
    εγω που καθε χρωνο πηγενω στη βορεο ελαδα για κινιγι περναω τελεια και ολοι μας φερωνται αψογα.οπος και οι καλεσμενοι περναναι στο νισημας.
    να ειμασται ολοι καλα και να πρατουμαι παντα για το καλο του κηνηγιου για να αντεξει οσο περισοτερο γινεται.

    φιλικα αντρεας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #356856

    οταν ο εληνικος λαος πηγενοερχεται μεσα στην ελαδα μονο καλο μπωρει να κανει.
    εδω κατω υπαρχουν καποιοι αγραφοι νομοι οπος υπαρχουν και σε ολο τον υπολυπο ελαδικο χωρο.
    παντου σε ολες τισ ομαδες ανθροπων υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι.
    εαν δεν ενοχλησεις και δεν κανεις ζιμιες δεν σε πειραζουν.
    προπερση που σε ολη την ελαδα μεταφερθηκε το κηνηγη τις περδικας απο τις 15 σεπτεμβρη επερεπε να ησουνα στις θερισιανες μαδαρες την πρωτες μερες να εβλεπες ποσα αθηνεικα αμαξια ηταν πανω και κανεις δεν παραπονεθικε.
    εαν μπεις σε ιδιοκτιτο χορο οπου ο αλος ζει απο αυτο το πραγμα θα σου κανει κακο.(πολυ κακο απο μερους τους και υπερβολικο)και εγω αυτο το καταδικαζω.
    εγω που καθε χρωνο πηγενω στη βορεο ελαδα για κινιγι περναω τελεια και ολοι μας φερωνται αψογα.οπος και οι καλεσμενοι περναναι στο νισημας.
    να ειμασται ολοι καλα και να πρατουμαι παντα για το καλο του κηνηγιου για να αντεξει οσο περισοτερο γινεται.

    φιλικα αντρεας

    άντρεα συμφωνώ μαζί σου.

    φιλικά,
    ο… υπερβόρειος caveman

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #117856

    Φίλοι συγκυνηγοί,
    Ότι οι βοσκοί το έχουν παραξηλώσει στην Κρήτη, αυτό είναι γεγονός και μάλιστα αδιαμφισβήτητο!!!!!!
    ΑΛΛΑ: για σκεφτήται τον βοσκό όταν βλέπει να κυνηγάνε ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΟ MHNA!!!!! Και πιστέψτε με δέν ήταν όλοι τους κρητικοί………
    Και εντάξει όταν κυνηγάς πέρδικες και λαγούς θα μου πείς ''τι σε νοιάζει ρε φίλε αναθρεμένες τις έχεις?'' αλλά για σκεφτήτε πώς αισθάνεται ο βοσκός όταν βλέπει να του σκωτόνουν και κατσικάκια… έτσι για να βαστάμε και λίγο κατσικάκι φουριάρικο απο την Κρήτη!!!!!!!! Ξέρεται τι αισθάνεται εκείνη την στιγμή? Ότι είναι ο μεγαλύτερος ΜΑΛΑΚΑΣ στην γη!!!!!! Γι' αυτό ας μήν το παίζουμε αθώες περιστερές…. γιατί πολύ απλά μαλ….κίες κάνουμε η έχουμε κάνει όλοι… και είναι τουλάχιστον γελοίο όποιος δέν το παραδέχεται!!!!!
    Για να μήν νομίζετε ότι είμαι με το μέρος των βοσκών και των καλάσνικοφ θα σας πώ ότι είμαι πολύ τυχερός που έχω αρκετά ψυχραιμους φίλους στο κυνήγι και με έχουν συγκρατήσει για να μήν τσακωθώ με βοσκούς, όχι τίοποτα άλλο δηλαδή αλλα θα έβρισκα και τον μπελλά μου στην τελική.
    Και κάτι τελευταίο όποιος νομίζει ότι η Κρήτη είναι όπλα-παρανομια-φασαρίες είναι πολύ γελασμένος και δεν έχει γνωρίσει πραγματικούς Κρητικούς να δεί τι πάει να πεί φιλοξενεία, αδελφική φιλία, λεβεντειά και αντριοσίνη!!! γιατί άντρας δεν γίνεσαι με τα όπλα και με τίς δήθεν ψευτομαγκιές, ο άντρας φαίνεται απο τον λόγο του τον εγωισμό και την τιμή του, πράγμα που αυτοί οι άνανδροι τυφεκιοφόροι δέν έχουν!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #117857

    Δεν βλεπω να διαφωνουμε με κανεναν , καταδικαζουμε την αλητεια απ οπου κι αν προερχεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    kostass στις #117863

    Υπάρχουν προκαταλήψεις για τους κατοίκους πολλών τόπων της Ελλάδας. Δυστυχώς και για τους Έλληνες στο σύνολο ακούγονται διάφορα που τα λέμε πολλοί από εμάς κυρίως όταν θυμώνουμε επειδή κάποιος Συν – Έλληνας μας εξαπάτησε ή άλλοτε σε "κρίσεις συνειδήσεως". Λέμε: ο Έλληνας έτσι, ό Έλληνας αλλιώς, ο Κωλοέλληνας κ.τ.λ.

    Προσωπικά εμένα δεν μου αρέσουν τα περί άγραφων νόμων σε κάθε τόπο, οι απόψεις του ύφους άμα δε πειράξεις δε σε πειράζουν και τα περί λεβεντιάς από όπου και αν προέρχονται. Τα βρίσκω πολύ υποκειμενικά όλα αυτά και εξαιρετικά επικίνδυνα (βλ. τους κυνηγούς που δολοφονήθηκαν στο Αγρίνιο).

    Το πιστεύω επίσης αυτό, γιατί πλέον με τα σύγχρονα μέσα επικοινωνίας και συγκοινωνίας ολόκληρη η Ελλάδα και ολόκληρος ο κόσμος έχουν γίνει μια γειτονιά με υποχρεωτικές, πολλές φορές, καθημερινές συναλλαγές κάθε είδους και δεν δικαιολογούνται τοπικισμοί και απόψεις του ύφους έτσι είμαστε εδώ κ.τ.λ.

    Δεν ξέρω τι να πω. Το άλλο για τα Στροφάδια το διαβάσατε; Και πέρυσι έγραφαν οι εφημερίδες για το ίδιο μέρος πράγματα που με έκαναν να φρίττω. Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι αλήθεια όλα αυτά. Το Κράτος φαίνεται καθαρά αδύναμο να δράσει. Για μια ακόμη φορά δηλαδή…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #356869

    Φίλοι συγκυνηγοί,
    Ότι οι βοσκοί το έχουν παραξηλώσει στην Κρήτη, αυτό είναι γεγονός και μάλιστα αδιαμφισβήτητο!!!!!!
    ΑΛΛΑ: για σκεφτήται τον βοσκό όταν βλέπει να κυνηγάνε ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΟ MHNA!!!!! Και πιστέψτε με δέν ήταν όλοι τους κρητικοί………
    Και εντάξει όταν κυνηγάς πέρδικες και λαγούς θα μου πείς ''τι σε νοιάζει ρε φίλε αναθρεμένες τις έχεις?'' αλλά για σκεφτήτε πώς αισθάνεται ο βοσκός όταν βλέπει να του σκωτόνουν και κατσικάκια… έτσι για να βαστάμε και λίγο κατσικάκι φουριάρικο απο την Κρήτη!!!!!!!! Ξέρεται τι αισθάνεται εκείνη την στιγμή? Ότι είναι ο μεγαλύτερος ΜΑΛΑΚΑΣ στην γη!!!!!! Γι' αυτό ας μήν το παίζουμε αθώες περιστερές…. γιατί πολύ απλά μαλ….κίες κάνουμε η έχουμε κάνει όλοι… και είναι τουλάχιστον γελοίο όποιος δέν το παραδέχεται!!!!!
    Για να μήν νομίζετε ότι είμαι με το μέρος των βοσκών και των καλάσνικοφ θα σας πώ ότι είμαι πολύ τυχερός που έχω αρκετά ψυχραιμους φίλους στο κυνήγι και με έχουν συγκρατήσει για να μήν τσακωθώ με βοσκούς, όχι τίοποτα άλλο δηλαδή αλλα θα έβρισκα και τον μπελλά μου στην τελική.
    Και κάτι τελευταίο όποιος νομίζει ότι η Κρήτη είναι όπλα-παρανομια-φασαρίες είναι πολύ γελασμένος και δεν έχει γνωρίσει πραγματικούς Κρητικούς να δεί τι πάει να πεί φιλοξενεία, αδελφική φιλία, λεβεντειά και αντριοσίνη!!! γιατί άντρας δεν γίνεσαι με τα όπλα και με τίς δήθεν ψευτομαγκιές, ο άντρας φαίνεται απο τον λόγο του τον εγωισμό και την τιμή του, πράγμα που αυτοί οι άνανδροι τυφεκιοφόροι δέν έχουν!!!!!

    ΣΥΜΦΟΝΩ ΚΑΙ ΕΠΑΦΞΑΝΩ.
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΑΙ ΜΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΜΗ ΕΤΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΗΝΗΠΑΡΧΟΥΜΑΙ ΟΛΟΙ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΤΡΕΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    ΚΥΡKYRIAKOS στις #356875

    γιατί άντρας δεν γίνεσαι με τα όπλα και με τίς δήθεν ψευτομαγκιές, ο άντρας φαίνεται απο τον λόγο του τον εγωισμό και την τιμή του, πράγμα που αυτοί οι άνανδροι τυφεκιοφόροι δέν έχουν!!!!!

    Μπράβο Γιώργη, πες τα.
    Αυτοί που βαστάνε τα όπλα σήμερα μόνο ζημιά κάνουν στη Κρήτη, ευτυχώς είναι λίγοι αλλά δυστυχώς τα ΜΜΕ αυτούς προβάλουν.
    Οι πραγματικοί άντρες δεν έχουν ανάγκη ούτε από προστασία τέτοιου είδους, ούτε από επίδειξη, αυτοί που τα κρατάνε οι μαλάκες είναι ή χέστες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #356878

    Μπράβο Γιώργη, πες τα.
    Αυτοί που βαστάνε τα όπλα σήμερα μόνο ζημιά κάνουν στη Κρήτη, ευτυχώς είναι λίγοι αλλά δυστυχώς τα ΜΜΕ αυτούς προβάλουν.
    Οι πραγματικοί άντρες δεν έχουν ανάγκη ούτε από προστασία τέτοιου είδους, ούτε από επίδειξη, αυτοί που τα κρατάνε οι μαλάκες είναι ή χέστες.

    ————-
    ΣΩΣΤΟ!!!!!!!!!!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΑΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #117898

    Δυστυχως την αναγκη (ή λοξα) του Κρητικου με τα οπλα, την εκμεταλλευονται διαφοροι. Τι καναλια, τι εφημεριδες, οποιοσδηποτε. Η λοξα λοιπον, γιατι περι τετοιας προκειται, απο πολυ παλια, ηθελε το Κρητικο με το οπλο του, το νονο να το κανει δωρο στη κουνια, να περνανε απο πατερα σε γιο, κλπ κλπ. Εν μερει την επικροτω, ειτε γιατι εχει περασει στο αιμα μας πια, ειτε γιατι οντως υπαρχει αναγκη, φανταστικη ή πραγματικη, να εχουμε οπλα. Αν θες ομως να εχεις οπλο για μια ωρα αναγκης (φανταστικης ή πραγματικης), μπορεις καλλιστα να το εχεις φυλαγμενο σε καποιο ασφαλες σημειο. Επισης μπορεις καλλιστα το οπλο του πατερα σου ή του παπου σου, να το εχεις κρυμενο, και διατηρημενο, και οχι αχρηστευμενο απο την Αστυνομια. Αλλο ομως αυτο, και αλλο να κυκλοφορας σαν καπεταναιος της αντιστασης. Υπαρχει τεραστια διαφορα, και ειναι ακριβως εκεινο που δινει τροφη για δημοσιευματα και αρνητικη κριτικη σε ολους μας.

    Για το τελος σκεφτητε αυτο : Φετος την εξοδο του Πασχα, σκοτωθηκαν σε τροχαια καποιοι συμπολιτες μας. 5-10, δε θυμαμαι ποσοι. Αυτο που θυμαμαι ομως ειναι οτι τα καναλια και οι εφημεριδες αφιερωσαν ενα πολυ μικρο κομματι χρονου και χωρου για την ειδηση. Ας πουμε οτι τραυματιζοταν και ενας ακομα απο πυροβολισμο. Ποση ωρα και ποσα ρεπορταζ λετε να βλεπαμε στα καναλια απο καποιους βλαμμενους με οπλα να πυροβολουν στον αερα;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 113 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων