προσφορές στην DIANA

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #356511

    Σε περιπτωση που δεν το ξερετε υπαρχει ατυπο εμπαργκο απο σχεδον το συνολο των Ελληνων εισαγωγεων κυν.ειδων , ειπαμε η παρεα του Εθνους εχει ΠΑΝΤΟΥ μονο φιλους :unsure: :P :D

    Ειναι προφανες οτι η νταβατζιδικη αντιμετωπιση – αναλογη με τη βεντετα κατα του ΟΚΑΔΕ που οδηγησε στο φετινο χαλι με αφορμη την αρνηση του Εθνους να δημοσιευσει φωτογραφιες εκδηλωσεων του ομιλου ( επειδη δεν τα ΠΗΡΕ απο το χορηγο ) – δεν ειναι ανεκτη απ ολους.

    Τα ψωμια της παρεας ειναι λιγα , χαθηκε η εξωθεν καλη μαρτυρια και ΑΝ οι επιχειρηματιες πισω τους θελουν να συνεχισον να τα παιρνουν , πρεπει να τους αλλαξουν._

    —————————————————————————————————————————————-
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΓΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΚΘΕΣΗ !!!!???????????????
    Η ΑΛΛΗ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #117422

    H ΑΠΟΥΣΙΑ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟΥ-ΚΥΝΟΦΙΛΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΠΑΞΙΩΣΗΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ – ΚΥΝΟΦΙΛΟΥΣ !!!!!!!

    η

    μηπως γινεται λογω της επερχομενης κρισης που τους επιβάλλει οικονομικες <<τσιγγουνιές>>??????

    Μου αρεσε η παρουσια των Νομαρχιων,Δημων,Θηροφυλακης,εκτροφεων,αντι
    προσωπειων αυοκινητων 4χ4. Ακομη και η παρουσια των αλογων ηταν ομορφη και δεν μας ξενισε.

    Πολυ ωραια τα αγρια θηράματα-το αγριογουρουνο φανταζομαι θα ηταν χαπακωμενο!!!

    ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ !!!!!!!!!!!

    ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΕΙΕΣ !!!!!!!!!!!

    ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΣΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    kostass στις #117466

    ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ !!!!!!!!!!!

    ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΕΙΕΣ !!!!!!!!!!!

    ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΣΑΚΙΣΜΕΝΕΣ ΤΙΜΕΣ.
    [/quote]

    Σίγουρα δεν θα έλεγα ότι οι τιμές ήταν τσακισμένες, αν και πολύ θα το ήθελα. Δεν είμαι σίγουρος κιόλας αν το νόημα των εκθέσεων είναι τελικά οι εκπτώσεις ή να ενημερωνόμαστε για τα προϊόντα που κυκλοφορούν, τις νέες τάσεις κ.τ.λ. και να συγκρίνουμε αφού όλα αυτά βρίσκονται το ένα δίπλα στο άλλο.

    Ίσως θα ήταν ωραίο να οργανώνεται ένα επίσημο μεγάλο κυνηγετικό παζάρι με σκοπό αποκλειστικά τις προσφορές αλλά δεν ξέρω πόσο θα προωθούσαν τελικά οι ίδιοι οι έμποροι μια τέτοια κίνηση. Δεν έχουν δείξει τουλάχιστον τέτοιες τάσεις από όσο ξέρω.

    Όσον αφορά πάντως προσωπική έρευνα που έκανα σε συγκεκριμένα είδη που τα ήθελα και περίμενα την έκθεση για να τα αγοράσω, τα βρήκα με έκπτωση γύρω στο 15% για τα όπλα (από την τιμή αντιπροσωπείας) και γύρω στο 20% για τα είδη ένδυσης. Φαντάζομαι ότι κάποιοι μπορεί να έχουν αυτή την έκπτωση και στα μαγαζιά κυνηγετικών ειδών που ψωνίζουν. Προσωπικά όμως δεν είχα βρει κάτι καλύτερο σε μαγαζί και για αυτό μου φάνηκαν καλές οι εκπτώσεις που ανέφερα στην έκθεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    ΝΑΣΟΣ στις #117516

    Όσοι πήγαν στην έκθεση αν θέλουν να μας πούν τις εντυπώσεις τους,τι τους άρεσε τι όχι,τι θα ήθελαν παραπάνω κτλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #117520

    Τι να λεμε ρε παιδια,γεγονος ειναι οτι εχει συρικνωθει τα τελευταια χρονια η εκθεση.Για μενα αλλα και αλλους που τους αρεσουν τα οπλα και για αυτο το λογο πανε περισσοτερο στην εκθεση δεν θα ελεγα οτι εμεινα ευχαριστημενος.Ευχομαι και ελπιζω στο μελλον ταπραγματα να πανε καλυτερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    kostass στις #356657

    Όσοι πήγαν στην έκθεση αν θέλουν να μας πούν τις εντυπώσεις τους,τι τους άρεσε τι όχι,τι θα ήθελαν παραπάνω κτλ.

    Μου άρεσε που συμμετείχαν και εκπροσωπήθηκαν διάφορες και ποικίλες οργανώσεις και φορείς (ΚΕΚ, θηροφυλακή, e-artemis κ.τλ.). Αυτό συνέβαλε στη δημιουργία μιας διάχυτης και ζωντανής "κυνηγετικής ατμόσφαιρας".
    Μου άρεσαν επίσης οι κυνοφιλικές δράσεις και οι έμποροι που είχαν πράγματα να δείξουν τα οποία δεν έχω την ευκαιρία να τα δω συχνά (πχ. Παπατσαρούχας, Χατζιώτης, χρηματοκιβώτια φύλαξης όπλων κ.α.).

    Θα προτιμούσα περισσότερα νεα κυνηγετικά προϊόντα, πρωτότυπες πατέντες (αν υπάρχουν), να γινόντουσαν προγραμματισμένες διαλέξεις σχετικά με βλητική, κυνήγι κ.α, παρουσίαση σκοπευτικών αθλημάτων και συμμετοχή δασκάλων σκοποβολής (με εποπτικά μέσα και ζωντανή παρουσία).
    Επίσης θα ήθελα περισσότερα όπλα να εκτίθενται από τις ίδιες τις αντιπροσωπείες (όπως είδα το περίπτερο του Κύργια και της Winchester) και όχι μόνο στα μαγαζιά, τα οποία λίγο πολύ τα γνωρίζουμε και στα οποία υπήρχαν όλα μαζί, όπλα, ρούχα κ.τ.λ χωρίς να υπάρχει δυνατότητα σύγκρισης στην ουσία ανάμεσα σε προϊόντα διαφορετικών εταιριών. Εννοώ ότι διαφέρει να δεις π.χ όλα τα beretta μαζί σε ένα περίπτερο και να υπάρχουν διαφημιστικά και κάποιον να σου λύνει τις απορίες, να σου δώσει φυλάδια να χαζέψεις στο σπίτι κ.τ.λ. και άλλο είναι να υπάρχουν όλες οι μάρκες χύμα σε έναν οπλοβαστό και να μην ξέρεις τι είναι που και αν τα έχεις δει όλα. Εξάλλου μετά νιώθεις λίγο άσχημα για τον υπάλληλο που σε εξυπηρετεί, αν ρωτάς για τα πάντα, γιατί αυτός εκεί είναι για να πουλήσει και όχι να ενημερώσει εγκυκλοπαιδικά για το τι προσφέρει ως προϊόν η κάθε εταιρία.

    Δεν μου άρεσε η έκθεση ζωντανών ζώων μέσα στις βιτρίνες, έτσι όπως τα είδα τουλάχιστον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #356658

    kostass η kalco (winchester) δεν αφήνει έκθεση για έκθεση! Μπράβο τους που στηρίζουν όλες τις κυνηγετικές προσπάθειες (όχι σαν κάποιους άλλους…). Την SX3 την ματιάζω και μάλλον θα είναι το επόμενό μου όπλο!!! Αλλά αργούμε μέχρι τότε :D

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων