ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    antvnaros2121 στις #350598

    ;) καλησπερα κα απο μενα ,συμφωνω με το ν προηγουμενο φιλο για τα μηχανακια εγω δεν εχω παει ακομα για κυνηγι αλλα με οποιον μιλαω ειναι γνωστο προς ολους οτι μπαινουν μηχανακια σε ολη την ελλαδα ποια θηροφυλακη???λεμε τωραεξαφανιστηκε το ορτυκι μαλλον παιδια και η πλακα ποια ειναι?οτι και με το μηχανακι δεν βαρανε πανω απο 10!!!!!!!!!φαντασου που πιο παλια καυχιοντουσαν μερικοι για τα χιλιαδες που βαραγενε και τα πουλαγαν!!!!!!!!!!!!!δεν ξερω αν ειναι ραδιο αρβυλα αυτα που μου λενε αλλα μαλλον ετσι θα ειναι και απο οτι διαβαζω εδω.μεγαλη καταντια που να μαθουμε κουταβι πλεον.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΛΛΟΙ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΟΡΤΥΚΙ ΤΕΛΟΣ….!!!!!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109019

    μην σε περνει απο κατω… και μην πιστευης οσα ακους … και υπαρχουν πολλα μερη που κρατα ορτυκια και μεχρι το γεναρη για το κουταβι σου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #109025

    ΧΑΡΑΚΑΣ ΑΡΚΕΤΟΣ ΛΑΟΣ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΞΥΛΑΚΙ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΤΥΠΟΣ ΜΙΛΑΜΕ 15 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ
    ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ…….
    ΟΡΤΥΚΙΑ ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΥΓΟΝΙ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ,,,…….
    ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΩ ΑΛΛΙΩΣ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΛΑΓΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΡΑΜΠΟ ….

    ΦΙΛΙΚΑ ΛΑΜΠΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109035

    μην τους παρεξηγούμε πρώτη χρόνια είναι θα συνηθίσουν..κανονικά σε αυτά τα μέρη εκεί κάτω θα έπρεπε να φοράνε όλοι,, ακόμα και οι σκύλοι..χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109039

    Εγω που δεν βάζω γιλέκο το καλοκαίρι ,φοράω ένα κόκκινο μπλουζάκι,, είμαι και χοντρός και φαίνομαι από χιλιόμετρα χαχαχαχ …Παρ όλα αυτά πέρσι ένας φιλος μου την άναψε,,και έβγαζα σκάγια από το χέρι μου με ενα σουγιά μέσ στα χωράφια.. Να που χρησίμευσε το μαχαίρι στα ορτύκια χαχαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    MARMARINOSGIANNHS στις #109052

    ΑΥΤΕΣ ΤΗΣ ΜΕΡΕΣ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΑΝΙΚΗ ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΟΡΤΥΚΙΩΝ ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟ ΣΚ. ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΕΛΟΣ. ΑΡΧΙΖΕΙ Ο ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΩΣ ΤΗΝ ΑΙΓΥΠΤΟ.ΣΩΣΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΑΝΩ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΡΤΥΚΙΑ ΣΕ ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΜΑΝΗ ΚΑΙ ΝΕΑΠΟΛΗ ΜΕΓΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΡΗ ΟΠΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΔΕΚΑΤΙΖΑΝ ΔΕΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΝ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙΓΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΒΙ ΜΠΡΕΤΟΝ.ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΠΑΝΤΑ Η ΦΥΣΗ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #350622

    Σήμερα το απόγευμα μετά από πολύ περπάτημα και ψάξιμο, 2 σηκώματα και 2 στο χέρι. Ντοπιάρικα ορτύκια και μεγάλα. Άλλοι
    2 φίλοι σήκωσαν 3 και πήραν τα 2. Κανένα με φέρμα. Όλα στις άκρες από τα καλαμπόκια. Πέρυσι τέτοια εποχή τα νούμερα ήταν διψήφια από άγρια ορτύκια και όλα φερμαριστά . Το φετινό κακό δεν έχει ξαναγίνει. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #109085

    Σημερα το πρωι σηκωσα 4 πηρα τα 3.Δεν εψαξα και πολυ γιατι ειναι σχεδον ολα τα καλαμποκια αθεριστα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #109127

    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 4 ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ ΚΑΙ 1 ΤΡΥΓΩΝΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #109141

    Καλησπερα και απο εμενα σημερα στη συρο ειχε ορτυκακια και που και που κανενα τρυγονακι τα οποια ηταν μεγαλακαι παλια εκανα πεντεκαι εχασα δυο τρυγονακια δεν τα σκοτωσα. Τωρα εδω βρεχει καλα αυριο δεν το βλεπω να πηγαινουμε αυτα τα λεμε Σαμ3.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109146

    Εγώ σήμερα δεν τα κατάφερα να κυνηγήσω γιατί στην περιοχή που ήμουν έβρεχε πάρα πολύ …αύριο παλι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    george pantelis στις #109147

    Ενα ειναι σιγουρο εαν δεν βρεχει αυριο θα μαζεψουμε σαληγκαρια και καραβολους γαμω τα φαγητα με κρεμμυδακι αλλο πραμα.Σαμ3.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #109163

    Το πρωι στη Σαλαμινα δυστυχως δεν υπηρχαν τα χθεσινα πουλια(σηκωσε ο πατερας μου καμια 8αρα χθες) αλλα ευχαριστηθηκα το κοκερακι μου την Μιλου που μου εβγαλε 4 τα οποια και πηρα υστερα απο πολυωρο περπατημα μιας και το επετρεπαν οι χαμηλες θερμοκρασιες και η συννεφια.
    Γενικα δεν επεσαν πολλες τουφεκιες….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #109166

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 2 ΟΡΤΥΚΑΚΙΑ ΤΟ 1 ΣΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    667
    zador στις #109241

    Σήμερα 6στα 7 δεχόντουσαν φερμα πιστεύω με αυτόν το καιρό να τα κρατήσει και αύριο……ΣΤΗ ΘΗΒΑ αρκεί να μην βρέχει……

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων