ΟΡΤΥΚΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,901 έως 6,915 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508721

    ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ

    ΠΟΛΥ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ.

    στα σημερινα τωρα απο χαρακα μερια ελαχιστα – τιποτε ευχαριστηθηκα τον τζιμπριλαρο :heart: και ναμαστε καλα. :good:

    απο πατροκλο αρκετες ντουβεκιες και στην παραλια τα ιδια παντα τα  ιδια τζιπακια :negative:  :negative:  :negative:

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508724

    ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΠΑΝΕ. στα σημερινα τωρα απο χαρακα μερια ελαχιστα – τιποτε ευχαριστηθηκα τον τζιμπριλαρο :heart: και ναμαστε καλα. :good: απο πατροκλο αρκετες ντουβεκιες και στην παραλια τα ιδια παντα τα ιδια τζιπακια :negative: :negative: :negative:

     

    Kαλημέρα!

    Στάσου….αφού και σήμερα είχες πάει όπως και εγώ….θέλω να μου εξηγήσεις τί ήταν όλες αυτές οι ντουφεκίες μόλις ανέβηκε ο ήλιος!

    Ντουπλέδες…τριπλέτες… με μπέρδεψαν! Άλλοι λέγανε τσίχλες…άλλοι τριγώνια…

    Εγώ δεν μπόρεσα να καταλάβω τι τουφεκούσαν!!

    Για την ιστορία…δεν σήκωσα τίποτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508729

    εφυγα απο κατω γυρω στις 8.30 δεν ακουσα τιποτε

    τωρα ομως που το λες 8 κ κατι φερμαρε  το σκυλι και πηρε το ματι κατι  να πεταει αλλα δεν εδωσα σημασια λογω φερμας πρεπει να ηταν 2-3 πουλια κ ειχαν πεταμα τρυγονιου το ειδα στο τσακ γιατι  γυρισανε  πισω απο  κατι σκοινα.

    φιλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508734

    εφυγα απο κατω γυρω στις 8.30 δεν ακουσα τιποτε

    Με πολύ φιλική διάθεση……θα πηδηχτώ από το παράθυρο που έλεγε και μια ψυχή!

    Δεν άκουσες τίποτα??? που κυνηγούσες??

    Εγώ ήμουν πάλι στην Τριανταφυλλιά….με το σηκώθηκε ο ήλιος….αρχίσανε να ρίχνουν (από μεριάς Λεγραινών κυριώς) ντουμπλέδες και τριάρες…με σχετικά μικρή χρονική απόσταση η μια τουφεκιά από την άλλη.

    Φεύγοντας (περίπου στις 8:00)…ρώτησα 2 συναδέλφους….τι να ήταν όλες αυτές οι τουφεκιές…ο ένας μου είπε τσίχλες….ο άλλος μου είπε τριγόνια….άκρη δεν βγάζω!

    Εσύ μου λες ότι δεν άκουσες τίποτα…. δεν ξέρω…..μάλλον δεν είμαι καλά!! :wacko:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #508735

    ποιος δουλεύει ποιον? ρε τι ψεύτες είμαστε!!! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508736

    Με μπερδεψατε!!! Τελικα που να παω σημερα? Λεγραινα ή Χαρακα????  :unsure:  Πλακα κανω…. αλλα χαλαρωστε ρε παιδια!!! Τυχαινει εκει που εισαι να μην ριξεις τουφεκια και 2 βουνα πιο κατω να γινετε κατασταση….και να μην ακουσεις κιολας!!! Δεν γινετε ολοι να τα ακουνε και να τα βλεπουνε ολα….. δεν δικαιολογω κανεναν! Τυχαινει ομως!!! Απο προσωπικη εμπειρια το λεω…. να ειμαι στην ιδια περιοχη με καποιον αλλον… εγω στα ορια της δυτικα,αυτος στα ορια της ανατολικα, ο ενας να περνα καλα… ο αλλος ουτε φτερο… και το κυριοτερο…. να μην ακουει ο ενας τις τουφεκιες του αλλου!!!!  :yes:  :good:  Σε βγαζει ή δεν σε βγαζει ψευτη????  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508737

    ποιος δουλεύει ποιον? ρε τι ψεύτες είμαστε!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    ΛΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ……ΚΑΛΟ  ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ :   :scratch:  :wacko:  🙁

     

    Εγώ ήμουν πάλι στην Τριανταφυλλιά….με το σηκώθηκε ο ήλιος….αρχίσανε

    ΗΜΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΧΑΡΑΚΑ (ΜΕΣΟΝΥΧΙ)ΧΑΜΗΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #508738

    οι τουφεκιές δεν ακούγονται μόνο σε 3 περιπτώσεις.

    α) εαν είσαι κουφός

    β) εαν υπάρχει σιγαστήρας

    γ) όταν κυνηγάς στα χιόνια. στα 100 μέτρα ακους έναν υπόκοφο ήχο και δεν ξέρεις αν πρόκυτε περι τουφεκιάς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #508739

    ποιος δουλεύει ποιον? ρε τι ψεύτες είμαστε!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    ΛΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ……ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ : :scratch: :wacko: 🙁 Εγώ ήμουν πάλι στην Τριανταφυλλιά….με το σηκώθηκε ο ήλιος….αρχίσανε ΗΜΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΧΑΡΑΚΑ (ΜΕΣΟΝΥΧΙ)ΧΑΜΗΛΑ

    ε ναι ρε συνάδελφε, τι θέλεις να πω. ο ένας λεει ακούει τουφεκιές, ο άλλος λέει δεν ακούει τίποτα. κάποιο λάκο έχει η φάβα. κάποιος λέει το μακρύ του και το κοντό του. παρά ταύτα, με την απάντησή σου, κάνεις λές και σε τσίμπισε καμιά μύγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #508740

    Για την ιστορία και μόνο…

    Σήμερα το πρωί…στο ύψωμα που ήμουν….λίγο μετά το πρώτο φως…βλέπω και ακούω 2 κυνηγούς να συζητάνε..όσο ψάχνουν τα σκυλιά τους. Η απόσταση μου περίπου 50 μέτρα.

    Τους ακούω να μιλάνε για διάφορα….για το αν είχε πουλιά εχτές…προχτές κτλ κτλ… μιλούσανε για το συμβούλιο της επικρατείας και για τον νόμο Μπιρμπίλη…όπου έκρινε το νόμο άκυρο (ευτυχώς έμαθα και κάτι) κτλ κτλ…

    Μέχρι εκείνη την ώρα (δεν είχε σηκωθεί ακόμα ο ήλιος) έχω ακούσει 5 με 10 τουφεκιές…αλλά να έρχονται από μακριά (Προφήτη Ηλία…Θυμάρι…Πάτροκλο… κτλ)…

    Συνεχίζω να κυνηγάω σχετικά κοντά τους….ξέρετε πως είναι τα μέρη εκεί.

    Λέει ο ένας… τίποτα φιλαράκι….ούτε μπαμ δεν έχει ακουστεί…

    Απαντά ο άλλος… Ναι…

    Ερώτηση…. :whistle:

    Πηδάς από το παράθυρο??  :wacko:

    ΥΓ: Παίδες…κουβέντα κάνουμε…δεν υπάρχει τίποτα “προσωπικό” μεταξύ μας! :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508741

    Φιλε Overlord πες σε παρακαλω τωρα που καταλαβες που ηταν ο καθενας μας υπαρχει περιπτωση να ακουω εγω αυτα που ακουγες εσυ………..οχι τιποτε αλλο για να μην μας λενε κ ψευτες :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #508742

    ποιος δουλεύει ποιον? ρε τι ψεύτες είμαστε!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    ΛΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ……ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ : :scratch: :wacko: 🙁 Εγώ ήμουν πάλι στην Τριανταφυλλιά….με το σηκώθηκε ο ήλιος….αρχίσανε ΗΜΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΧΑΡΑΚΑ (ΜΕΣΟΝΥΧΙ)ΧΑΜΗΛΑ

    ε ναι ρε συνάδελφε, τι θέλεις να πω. ο ένας λεει ακούει τουφεκιές, ο άλλος λέει δεν ακούει τίποτα. κάποιο λάκο έχει η φάβα. κάποιος λέει το μακρύ του και το κοντό του. παρά ταύτα, με την απάντησή σου, κάνεις λές και σε τσίμπισε καμιά μύγα. [/quot

    4. Α Π Ο Σ Τ Α Σ Η

    Αν εσενα σε λενε ψευτη κ δεν σε απασχολει……μαλον θα ανηκεις στην κατηγορια των ανθρωπων που τους φτηνεις κ λενε βρεχει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #508743

    ποιος δουλεύει ποιον? ρε τι ψεύτες είμαστε!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    ΛΕΣ ΧΟΝΤΡΑΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ……ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ : :scratch: :wacko: 🙁 Εγώ ήμουν πάλι στην Τριανταφυλλιά….με το σηκώθηκε ο ήλιος….αρχίσανε ΗΜΟΥΝ ΔΕΞΙΑ ΤΟΥ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΧΑΡΑΚΑ (ΜΕΣΟΝΥΧΙ)ΧΑΜΗΛΑ

    ε ναι ρε συνάδελφε, τι θέλεις να πω. ο ένας λεει ακούει τουφεκιές, ο άλλος λέει δεν ακούει τίποτα. κάποιο λάκο έχει η φάβα. κάποιος λέει το μακρύ του και το κοντό του. παρά ταύτα, με την απάντησή σου, κάνεις λές και σε τσίμπισε καμιά μύγα. [/quot 4. Α Π Ο Σ Τ Α Σ Η Αν εσενα σε λενε ψευτη κ δεν σε απασχολει……μαλον θα ανηκεις στην κατηγορια των ανθρωπων που τους φτηνεις κ λενε βρεχει

    μα πως μου διέφυγε η απόσταση? φαντάζεσαι να τουφέκαγες στο Χάρακα και να σε άκουγαν στην Ορεστιάδα? ψεύτης δεν υπήρξα ποτέ μήτε με έχει φτύσει ποτέ κάποιος. το ψεύτης δεν πήγαινε αναγκαστικά για σένα. συνεχίζεις και συμπεριφέρεσαι σαν να σε έχει τσιμπίσει μύγα (όποιος έχει μύγα….).χαλάρωσαι. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    dionusis στις #508744

    Καλησπέρα και από εμένα.Διαβαζω κάθε μμερα τα νέα σας αλλά ποτέ δεν εχω γράψει κάτι.Ισως σημερα ήταν η χειρότερη μέρα από την μεριά του Μεσολογγίου.4 ώρες κυνήγι και το μόνο που κάναμε ήταν να μας φέρει το σκυλί μας ένα τραυματισμένο ορτυκι:negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #508790

    Καλησπερα Διονυση…

    Τι γινεται φετος στα μερη σου ;;;

    Δεν εχει ορτυκια ;;;

    Ουτε στον καμπο στο Νεοχωρι ;;;

    Απο τρυγονια τι εγινε φετος ;;;

    Στον Ταξιαρχη ειχαμε σκηνες ;;;

    Για 3 χρονια απο 89-91 εχω κατασκηνωσει και εγω απο 18 Αυγουστου …

    Τι μου θυμισες φιλε μου !!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,901 έως 6,915 (από 7,374 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων