Παράκληση προς επισκέπτες & αφανή μέλη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    122
    BIZZAROS στις #35277

    ΙΣΩΣ Ο ΘΟΔΩΡΟΣ ΝΑ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΚΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΞΕΚΑΡΦΩΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΙΣΩ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΝΟΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ FORUM. ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΛΥΝΕΤΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ. ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑΧΕΙ ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΥΛΕΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗΣ ΠΑΡΕΑΣ.

    ΤΑΣΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #35278

    ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΟ ΧΡΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΝ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΞΕΡΟΥΝ Η ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ. ΟΠΟΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΙΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ, ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΡΕΘΙΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟ ΣΙΤΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ.

    ΦΙΛΙΚΑ

    ΚΙΡΙΑΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #35280

     Για φανταστητε λιγο, το πως θα ηταν το φορουμ, αν μονο οσοι γνωριζονται μεταξυ τους, εκαναν πλακα, η συμμετειχαν ενεργα. Ο σκοπος του φορουμ, περα απο την δημιουργια ενος χωρου για την αντληση θεματων, προβληματισμων και γνωσεων, εγινε και ενας χωρος συναντησης και ψυχαγωγιας. Ειναι πολυ βασικο να αισθανεσαι ανετα πριν πεις το οτιδηποτε, γιατι με λογια ειναι πολλες φορες δυσκολο να εκφρασεις τι νοιωθεις η να κανεις πλακα χωρις να παρεξηγηθεις.

     Με το Θοδωρο συμφωνω σε ενα σημειο, ειναι οντως δυσκολο να μπεις ξεκαρφωτος και να αρχισεις να αστειευεσαι με τους αλλους, χωρις να τους ξερεις. Το εχω νιωσει και γω, ειδικα οταν μετα απο καποιο κοινο κυνηγι, τα παιδια εκαναν πλακες για τα παθηματα τους. Οι ιδιοι ομως δεν με αφησαν να αισθανθω σαν ξενος, η παρεισακτος, και το ιδιο πιστευω οτι θα εκαναν και στον οποιονδηποτε απο δω μεσα.

     Πρακτικα δεν ειναι δυνατον να βρεθουμε και οι 1000+ που ειμαστε γραμμενοι στο φορουμ, και ουτε ειναι φυσικα δυνατον να συμφωνουμε σε ολα, και στην παρεα. Και σιγουρα η παρεα δεν ειναι θεμα ηλικιας και μονο, επειδη υπαρχουν απο 20 εως 50+ χρονων ατομα.

     Τελος να πω το εξης: Το φορουμ αυτο, και τα συγκεκριμενα ατομα, δεν ηρθαν απο την πρωτη μερα, κανοντας χαβαλε, και αστειευομενοι, εκτος ισως απο τον αυτοσαρκασμο. Σιγα σιγα, καλλιεργηθηκε ενα κλιμα εμπιστοσυνης, εκτιμησαμε ο ενας τις σκεψεις και τις αποψεις του αλλου, και προχωρησε το θεμα απο ενα απλο σημειο συναντησης κυνηγων, σε ενα σημειο συναντησης φιλων κυνηγων. Δεν ειναι ομως ενα κλειστο club, αλλα ανοικτο για τον καθενα που θελει να συμμετασχει

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #335105

     

    Leo και Theo64  Είμαι μέλος κοντά 1 χρόνο αλλά πρόσφατα“ενεργό”.

    Ο λόγος είναι ότι δεν έχω χρόνο. Είμαι μέλος σε 3 διεθνή clubs που αφορούν τις φυλές των σκύλων μου, σπάνια γράφω εκεί (ψάχνω τα πλήκτρα στα ελληνικά… σκέψου τι κάνω με τα αγγλικά).Το ίδιο μπορεί να συμβαίνει σε πολλούς, στο λίγο χρόνο τους προτιμούν να διαβάσουν όσο το δυνατόν περισσότερα παρά να γράψουν. Όταν τους δοθεί χρόνος ή όταν «ωριμάσουν οι συνθήκες» θα γράψουν. Προσωπικά θα ήθελα να γράφω πολλά περισσότερα για να μοιραστώ τις όποιες γνώσεις και εμπειρίες μου με τους υπόλοιπους και να πάρω από αυτούς όσα περισσότερα γίνετε. Από την αρχή διαπίστωσα την πλάκα, δεν με χαλάει καθόλου. Ένα forum πρέπει να τα έχει όλα, θα συμφωνούσα με τον Theo64 αν όλα τα θέματα γύριζαν στην πλάκα (στο ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ άνοιξα θέμα ΚΑΡΦΩΜΑΤΑ για να αποφύγω αυτό ακριβώς). Δεν βρίσκω όμως την εναλλαγή σοβαρού-αστείου κουραστική ή διαρκή, αντίθετα δίνει ένα τόνο φιλικού διαλόγου. Πάντως όταν θέλουμε να αναφερθούμε σε ένα θέμα που δεν έχει εξαντληθεί και οι τελευταίοι κάνουν πλάκα, μπορούμε να αντιγράψουμε μέρος ή όλο το θέμα να το επικολλήσουμε και να συνεχίσουμε από κάτω.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #335106

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΚΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΣΘΑΝΘΟΥΝ ΑΝΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ  ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ Η ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, Η ΜΗ ΣΥΜΕΤΟΧΗ ΚΑΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΓΙ’ΑΥΤΟ ΑΝΕΙΧΘΗΚΕ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 1000+ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΕΙΤΕ ΜΕ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗ ΜΕΘΟΔΟ ΤΩΝ ΤΑΒΕΡΝΕΙΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑ ΘΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΒΕΙ ΔΡΑΜΑ ΠΧ ΝΑ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ςΙΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ

     ΦΙΛΙΚΑ KIRIAKOS

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    gkiaouris στις #35285

    Padws emena mou fainetai apolitos fysiologiko o mikros arithmos melon pou einai energa se sxesi me to sinoliko arithmo twn melwn tou e-artemis. Ta perisotera forum etsi douleyoun.

    Akoma na tonisw oti opoios bariete na grapsei, na pei ti gnwmi tou, mas snomparei, kai einai oknos genikotera de mas endiaferei kalitera na katsei ekei pou kathete. Eimai sigouros padws oti polloi exoun mathei pragmata apo ta post mas kai poso mallon otan uparxoun anthrwpoi san to leo, duckhunter, longshot, kalliston hellas (makari na mporouses na egrafes perisotera) kai alli polloi pou o kathenas mas bazei ena mikro litharaki sti gnwsi twn allwn.

    Telos na pw sto theo 64 oti egw eimai sto ekswteriko kai an kai de grafw poli sto forum (etsi einai o xaraktiras milaw otan exw na pw kati kai iparxei logos) ta paidia tis pareas leo, jimpap kai oi loipoi de me exoun snomparoi pote. Kai na sou pw kati theo 64 eprepe na doseis credits giati ayti i “palio parea” exei organosi kai seminaria skopobolis kai den einai katholou klistei se nea meli. Kai en kataklidi einai me ti diathesi erxete o kathenas edw mesa…

    me agwnistikous xairetismous

    Giwrgos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #35291

    Αγαπητοί φίλοι και ιδιαίτερα “Theo 64”, μια καθοριστική παράμετρος για την μή συμμετοχή στο φόρουμ, που δεν πρέπει να την παραβλέπουμε είναι οτι ελάχιστοι διαθέτουν pc στο σπίτι τους, με αποτέλεσμα να μπαίνουν “κλεφτά” από τον χώρο εργασίας τους. Μη έχοντας χρόνο, απλά διαβάζουν ενημερώνονται κάνοντας ένα ευχάριστο διάλειμμα.

    Γνωρίζω δημόσια υπηρεσία που οι εργαζόμενοι σ’ αυτήν κυνηγοί, στήνουν ουρά για να διαβάσουν το φόρουμ.

    Αν δείτε την κίνηση που έχει το φόρουμ τις εργάσιμες ώρες είναι 10 πλάσια απ’ ότι το απόγευμα και το βράδυ.

    Αντίθετα αν μπείτε σε κάποιο ποιο νεανικό φόρουμ, οι ώρες που παίρνει φωτιά είναι οι βραδινές.

    Έπειτα κάποιοι διστάζουν γιατί δεν έχουν εξοικείωση με το πληκτρολόγιο η δεν τα πάνε καλά με την ορθογραφία, μέγα λάθος. Κανείς δεν πρόκειται  να  ειρωνευτεί κάποιον που γράφει ανορθόγραφα, δεν μπορούν όλοι να γράφουν εκθέσεις. Προσωπικά σαν συντονιστής μιας ενότητας, θα επέμβω μόνο σε περίπτωση που διακρίνω ειρωνεία και ύβρεις.

    Τέλος όσον αφορά τα προσωπικά αστεία, πιθανόν ένα καινούργιο μέλος, να αισθανθεί απομονωμένο αφού δεν μπορεί να «πειράξει» κάποιον που δεν έχει ξαναμιλήσει μαζί του. Μην νομίσετε όμως ότι η πλάκα γίνεται μόνο μεταξύ όσων έχουμε γνωριστεί από κοντά. Παράδειγμα ο φίλος ο «Tzimoyrtos» και κάποιοι άλλοι που δεν έτυχε να γνωριστούμε, μπήκαν αμέσως στο πνεύμα του φόρουμ παίρνοντας «πρωτοβουλίες πειράγματος» με πολύ πετυχημένο χιούμορ.

    Απλά θα πω σε όσους φίλους είναι μέλη και δεν γράφουν, αν βρούν λίγο χρόνο ας μας πούν ένα «γειά» και όποτε θελήσουν να μάθουν κάτι, θα φροντίσουμε να τους απαντήσουμε αμέσως.

    Κλείνοντας θα πω ότι από το 1995 που συμμετάσχω σε διάφορα φόρουμ, δεν έχω δεί τέτοιο δέσιμο μεταξύ των μελών. Τι να πρωτοπώ για τις συναντήσεις μας, κάθε Σάββατο στο σκοπευτήριο γίνεται χαμός αλλά και στα κυνήγια που έχουμε πάει περνάμε υπέροχα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #35292

    Το φόρουμ,η συζήτηση δεν είναι επιστημονικό,η αυστηρώς  κάτι άλλο,και ούτε έχομε μια πολιτισμική τοποθέτηση  συγκεκριμένη, έτσι λογικό είναι

    το θέμα να ξεφύγει  και αυτό είναι που μου αρέσει, μπορούμε να αρχίσουμε ένα θέμα

    και να καταλήξουμε  σε ένα γεγονός  εντελώς διαφορετικό Λογικό και όσο πιο πολλοί

    γράφουν ο Λόγος μοιάζει με ένα  βοτσαλάκι  σε αγριεμένη θάλασσα, η αγριεμένη θάλασσα είμαστε όλοι εμείς και είναι στο χέρι μας να οδηγήσουμε  το βοτσαλακι  σε απάνεμο λιμάνι ΄΄η  να το καταποντίσουμε,  και το χιούμορ να υπάρχει, αυτό είναι η αναγεννητική δύναμη του ανθρώπου επίσης οι κόντρες,οι αντιπαράθεσης, μην ξεχνάμε ότι  μαζί με το χιούμορ είναι το αλατοπίπερο της ζωής και οι άνθρωποι που συμμετέχουν με το γράψιμο σε μια συζήτηση  μπορούν από μόνοι τους αποκλειστικά να αξιολογήσουν και να καθορίσουν την κατεύθυνση  του λόγου τους  για την ανταλλαγή αμοιβαίων ενδιαφερόντων  και απόψεων, .όμως με βάση την συλλογικοτητα  να μπορούμε

    να αντιληφθούμε άμεσα την πραγματικότητα και να την αντιμετωπίζουμε  με ανοικτό

    πνεύμα .ας μην ξεχνάμε ότι κάθε άνθρωπος αντλεί τις γνώσης και τις ιδέες απόλυτα

    από τον υλικό και πνευματικό του κόσμο  άρα και η ερμηνεία είναι σε προσωπικό επίπεδο. Στην αρχαία  Ελλάδα  στα συμπόσια  επιβαλλόταν πάντα ένας υπεύθυνος

    να κατευθύνει τον διάλογο, πέρα από αυτό το καθήκον ,ο υπεύθυνος θεωρούσε

    τιμή και υποχρέωση η θεματολογία  να οδηγηθεί με ομαλό τρόπο σε ένα συμπέρασμα

    δεν κερδίζουμε τίποτα προκαταβολικά με το γράψιμο αλλά σιγά-σιγά και με αδιάκοπη προσπάθεια να μας μείνει τουλάχιστον η συντροφικότητα και η φιλία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #35296

     Φιλε Κωστας συμφωνω εν πολλοις με αυτα που αναφερεις στις παραπανω απαντησεις.Πιστευω και εγω στους εξης λογους μη συμετοχης στο γραψιμο.α) πολλοι δεν εχουν ατομικο κομπιουτερ.β)Εαν δεν εισαι εξοικιωμενος με την τεχνολογια,κομπλαρεις λιγο να γραψεις μια αραδα.γ)Καποιοι ισως δεν θελουν να μοιραστουν τα <<μυστικα τους>>,ουτε για την τεχνολογια του κυνηγιου,ουτε για την κυνηγετικη τεχνη γενικοτερα,ισως σκευτομενοι μικροψυχα οτι ειναι καλυτερα να τα ξερουν μονο αυτοι.δ)Καποιοι δεν εχουν χιουμορ και διαθεση επικοινωνιας αμεσης.ε)Καποιοι δεν καταθετουν αποριες γιατι νομιζουν οτι τα ξερουν ολα,μπενουν και διαβαζουν ομως να ειναι ενημεροι καλου-κακου.Και σιγουρα θα υπαρχουν και αλλοι τοσοι λογοι…Τους χεραιτισμους μου και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!!!.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    93
    SAMWIN στις #35299

    ΕΝΑ ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟΘΕΜΑ ΠΛΕΟΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ,ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ,ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ,ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΟΡΘΩΓΡΑΦΟΣ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΞΕΝΟΣ,ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ,ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ ΗΤΑΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΕΝΑ ΣΩΜΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ,ΣΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΓΝΩΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΤΟΣΟ{ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑLLISTON}ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟΝ ΠΑΓΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΠΕΙΡΑΓΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΚΑΤΕΛΗΞΕ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ,ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΟΥ DUCKHANTER…ΠΟΥ ΑΝ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ ΠΛΑΚΙΤΣΑ,Η ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΑΚΙ ΤΟ LEO ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΤΥΣΙΜΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ…ΑΛΛΑ ΦΙΛΕ ΛΕΩΝΙΔΑ ΚΟΝΤΟΣ ΨΑΛΜΟΣ ΑΛΛΗΛΟΥΙΑ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    theo64 στις #35302

    Αγαπητοί φίλοι

    Θέλοντας να κλείσω από την πλευρά μου το θέμα, θέλω να πω ότι όσα έγραψα παραπάνω δεν τα έγραψα από κακή διάθεση ούτε γιατί έχω αρνητική γνώμη για το Forum. ’λλωστε αν συνέβαινε αυτό θα είχα πάψει να το επισκέπτομαι καθημερινά, απλά προσπάθησα να δώσω μια εξήγηση στο γιατί δεν συμμετέχουν ενεργά περισσότερα μέλη. Ίσως  ο τρόπος με τον οποίο μίλησα να ήταν απότομος ή τα λεγόμενα μου να παρεξηγήθηκαν από μερικούς.

    Φιλικά Θόδωρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335107

    Φίλε Θοδωρή, έχουμε ξαναπεί οτι καμιά φορά αυτά που γράφουμε σ’ ένα φόρουμ αποδίδονται διαφορετικά γιατί απλά δεν έχουμε απέναντι τον συνομιλητή μας.

    ‘Αλλα θέλουμε να πούμε και άλλα βγαίνουν. Είναι εντελώς διαφορετικά απ’ ότι σε μιά ζωντανή συζήτηση.

    Δεν υπάρχει λοιπόν παρεξήγηση.

    Ελπίζω με την έναρξη της νέας Κυν. σεζόν να οργανωθεί μια  συνάντηση στην Βόρεια Ελλάδα να γνωρίσουμε και τα υπόλοιπα μέλη.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    xamouras στις #35305

    ’ντε και με το καλό -πρώτα ο Θεός- για ορτύκια στη Μακεδονία.Αν και νομίζω οτι και με τις καλοκαιρινές άδειες θα μπορούσαν να πραγματοποιηθούν κάποιες συναντήσεις.

    Αλήθεια το πιστεύετε οτι σε άλλο forum μου ζήτησε ο διαχειριστής να αλλάξω nik γιατί λεει οτι αυτό που διάλεξα δεν ήταν <<πρέπον>>.

    Φυσικά εξαφανίστηκα και δεν ξαναπάτησα στο συγκεκριμένο forum ούτα για πλάκα.αν δε δέχονται το δικό μου αυτοσαρκασμό ποσο μάλλον αν τολμούσα να πειράξω και κάποιον απο αυτούς!!!!!!!!!!

    Εδώ μόνο ένας με <<πείραξε>> για το ονομα που διάλεξα και αυτόμε μια δόση χιούμορ και χωρίς να δώσει συνέχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    theo64 στις #35306

    Μνημόνιο…

    Ελπίζω με την έναρξη της νέας Κυν. σεζόν να οργανωθεί μια  συνάντηση στην Βόρεια Ελλάδα να γνωρίσουμε και τα υπόλοιπα μέλη.

    KostasK

    ……………………………………………………….

     

    Φίλε Κώστα, όπως είχα αναφέρει και σε προηγούμενα μηνύματα, φέτος βρίσκομαι στην Ορεστιάδα. Αν και την επόμενη σχολική χρονιά είμαι εκεί, πολύ ευχαρίστως με την έναρξη του κυνηγιού να οργανώσουμε ένα κυνήγι μιας και η Ορεστιάδα είναι παραδοσιακός κυνηγότοπος για ορτύκια και τρυγόνια.

    Φιλικά Θόδωρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #35307

    Καλημερα και απο εμενα σε ολα τα παιδια!

    Τελικα παιδια αυτο που εγινε με το συγκεκριμενο θεμα ειναι η αποδειξη στο τι ειναι υγιες forum!

    Διαφορετικες αποψεις πανω στο ιδιο θεμα με γνωμονα ομως την βελτιωση της καταστασης ,καλη διαθεση απο ολους,σκληρη πενα πολλες φορες,χιουμορ και κριτικη!

    Ετσι δεν κανουμε και με τους ανθρωπους που θεωρουμε φιλους μας?

    Θοδωρη κατα την προσωπικη μου γνωμη παντα πιστευω οτι εχουμε το δικαιωμα να εκφραζουμε ελευθερα την γνωμη μας χωρις να νομιζουμε οτι αυτα που γραφουμε θα παρεξηγηθουν αρκει να ειναι μεσα στα πλαισια της λογικης και της καλοπροαιρετης κριτικης,αρα δεν νομιζω οτι σε παρεξηγησε κανεις.

    Το ξαναλεω ειμαστε μια μεγαλη παρεα που μπορει να μην εχουμε δει ο ενας τον αλλο,αλλα νιωθουμε ολοι ΦΙΛΟΙ!!!!

    Γιωργος 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 36 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων