EΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ DIANA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 44 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35439

    DEN EINAI ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΗΣ.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΕΚΘΕΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ DIANA.ΤΩΡΑ Η ΙΔΕΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΤΩΝ ΥΠΕΥΘΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ……


    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #35440

    Γιώργο όπως αντιλαμβάνεσαι δεν έχω την αρμοδιότητα για κάποια τέτοια απάντηση.

    Η Diana είναι στην ουσία πρωτοβουλία κάποιου επιχειρηματία που έχει την δυνατότητα να οργανώνει έκθεση τέτοιου μεγέθους.

    Αν διοργανωτής ήταν η ΚΣΕ ή η ΠΕΒΕΚΕ κλπ θα μπορούσε να κάνει εκ περιτροπής την έκθεση ανα έτος πχ Αθήνα – Θεσσαλονίκη.

    Τώρα δεν ξέρω αν το Εθνος Κυνήγι που διοργανώνει την DIANA έχει την διάθεση ή τη δυνατότητα να διοργανώσει μια εκθεση και στην Θεσσανολίνη.

    Εκτιμώ ότι δεν είναι κακό να γίνεται κάτι τέτοιο (εκ περιτροπής εκθέσεις) Αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να γίνει παράλληλη έκθεση κάθε έτος και στη Θεσ/νίκη.

    Τότε θα έχουμε 3 εκθέσεις με ίδιο περιεχόμενο στην ελλάδα, πράγμα που είναι απαράδεκτο και δεν συμφέρει κανέναν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35442

    Δεν είναι βιώσιμη αυτή η εκδοχή της Θεσσαλονίκης. Μπορεί να αναρωτιέστε γιατί με τόσους κυνηγούς στην βόρεια Ελλάδα δεν κάνουν κάτι κι εκεί, αλλά η αλήθεια είναι ότι τόσο η συμμετοχή εκθετών όσο και ο αριθμός των επισκεπτών θα ήταν ελάχιστη. Τουλάχιστον, η εμπειρία μου με εκθέσεις διαφόρων εμπορικών κλάδων, αυτό μου έχει δείξει.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35446

    ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΛΕΟ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΣΤΗΝ Β.ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΩΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #35455

    Γιατί αν δεις συμμετοχές εκθετών και επισκεπτών σε εκθέσεις ιδίου αντικειμένου που γίνονται και Αθήνα και Θεσσαλονίκη (όχι ταυτόχρονα βέβαια) η Θεσσαλονίκη έχει περίπου το ένα πέμπτο της κίνησης της Αθήνας. Αυτό σημαίνει ότι ούτε ο εκθέτης είναι διατεθειμένος να πληρώσει το περίπτερο αφού δεν θα έχει αρκετούς επισκέπτες, ούτε ο επισκέπτης θα δεχτεί να πληρώσει είσοδο, όταν ξέρει ότι οι εκθέτες είναι ελάχιστοι.

    Βέβαια, είναι και λίγο φαύλος κύκλος η όλη διαδικασία. Ίσως αν κάποιος διοργανωτής έβαζε λίγο νερό στο κρασί του, και επιδοτούσε μία τέτοια έκθεση την πρώτη χρονιά, τα πράγματα να άλλαζαν.

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #35461

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,

    ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΙΚΤΕΣ.

    ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ.

    ΠΡΟΧΕΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΣΠΡΩΞΟΥΜΕ ΤΟ ΑΠΟΘΕΜΑ. ΜΕΓΑΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑΝ (ΠΧ.BROWNING) ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ…

    ΕΙΜΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΚΘΕΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #35462

    Η δική μου αρνητική γνώμη για κάποιους εκθέτες έχει να κάνει με τα εξής:

    τσαρούχας

    (κακό πράγμα ο νεοπλουτισμός). Όλοι μας προερχόμαστε από κάποιους που φόραγαν τσαρούχια, απλά κάποια κοιμούνται ακόμα  με αυτά………

    Κλειδωμένοι οπλοβαστοί : δεν είναι τρόπος παρουσίασης & πώλησης όπλων, εδώ στις εκθέσεις αυτοκινήτων που κοστίζουν εκατομύρια σου επιτρέπουν να μπείς να ανοίξεις το πορτ-παγκάζ, το καπω και κάποιες φορές υπάρχει δοκιμή οδήγησης έξω από την έκθεση. Μπράβο στην Beretta και σε όσους  επέτρεπαν την επώμιση.

    Ανίδεοι πωλητές, ζήταγες να δεις σκοπευτικό γιλέκο και σου έδειχναν κυνηγετικό. Κάποιοι δεν ήξεραν μάλιστα τί είναι αυτό που τους ζητάς.

    Υποτίθεται οτι σε μια έκθεση παρουσιάζεις τα νέα προιόντα και εποχιακά είδη. Ο εξοπλισμός κυνηγίου στα περίπτερα ήταν όπως ξαναείπα στοκ προηγούμενων σεζόν.

    Περίμενα τουλάχιστον να δω τα είδη που περιέχονται στους καταλόγους του About & “Έθνος Κυνήγι”.

    Επίσης αρνητική ήταν η απουσία μεγάλων αντιπροσωπιών. Για μια μεγάλη εταιρεία δεν αποτελεί μοναδικό κίνητρο το νούμερο των πωλήσεων εκεί αλλά η παρουσία της. Δεν μπορεί να απουσιάζεις κύριε Σακά όταν ο ανταγωνιστής σου είναι παρών.

    Είμαι σίγουρος οτι οι περισσότερες εταιρείες του κλάδου χρειάζονται μαθήματα management.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #35463

    ΚΩΣΤΑ,

    ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΑΛΚΑΝΤΖΑΚΟ (MERKEL) ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΙΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΖΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΩΜΗΣΗ ΕΝΟΣ ΟΠΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ…

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ…

    Η BERETTA MOY ΑΡΕΣΕ ΣΑΝ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΜΙΑ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΑΛΛΑ ΟΙ ΚΑΤΑ ΑΛΛΑ ΓΛΥΚΥΤΑΤΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. 

    ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΤΗΝ ΚΕΚΤΡΙΚΗ ΙΔΕΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΑΠΟ ΠΑΝΥΓΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΑΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΗΞΕΙ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    99
    tzimoyrtos στις #335139

     

    Παιδιά συμφωνώ και εγώ με σας ,για το θέμα στην

    έκθεση πριν από δύο χρόνια την πρώτη μέρα στην

    έκθεση πήγα να πιάσω μια απλή καραμπίνα FABARM ,με σκοπό σοβαρό, εκείνη την ώρα θα την

    δοκίμαζα δυο –τρεις φορές στον ωμό μου και θα την

    αγόραζα ,αλλά αντιμετώπισα και εγώ τα ίδια ,και ακόμα

    τρέχω ,ούτε και πλησίασα φέτος, που ξαναπήγα,

    Δεν καταλαβαίνω, γιατί Δεν καταλαβαίνουν  το Αυτονόητο

    Να υπάρχει ένα όπλο λυμένο και από ένα μεταχειρισμένο για να το δοκιμάζουμε,

    ,Αλλιώς ποιος ο λόγος να πάμε στην έκθεση .Νομίζω ότι ένας λόγος που πάει κάποιος

    σε έκθεση είναι να δη ,και να δοκιμάσει όλες τις μάρκες οπλών

    και μετά να αποφασίζει πια του ταιριάζει.

    Εγώ προσωπικά δεν ξανάπαω ,αν δεν αλλάξουν πολλά πράγματα

    Εκείνο όμως που με έκανε να γράψω ,είναι οι απόψεις πολλών

    Φίλων .ΔΕΝ τους αρέσει το πανηγύρι ,μα αυτός είναι ο λόγος που

    δεν αρέσει πλέον η έκθεση ,δεν είναι πανήγυρη .αλλιώς κανένας δεν

    πήγαινε Θα ήταν μόνο για εμπόρους

    Βλέπετε τους αμερικανούς πόσο επιτυχία έχουν σε διάφορες

    εκδηλώσεις ,γιατί φροντίζουν να κάνουν σωστά το πανηγύρι
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #35467


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από xirokos στίς 05 Aπρίλιος 2004


    ΚΩΣΤΑ,

    ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟ ΚΑΛΚΑΝΤΖΑΚΟ (MERKEL) ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΜΙΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ. Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΖΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΩΜΗΣΗ ΕΝΟΣ ΟΠΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΕΙ…

    Φιλε Αντρεα

    θεωρω τον κ.Καλκαντζακο ως εναν απο τους μεγαλυτερους επιχειρηματιες στον χωρο και με στεναχωρει η αποψη του!

    Δεν εχει ενδιαφερον μια εκθεση που οι περισσοτεροι  που θα περασουν  απο το περιπτερο ειναι και υποψηφιοι αγοραστες καποιων προιοντων που εχει??

    Εαν εγω κλεισω ενα οπλο που κανει πχ 2000 ευρω δεν θα πρεπει να το επωμισω?

    Και τι θα παθει το οπλο εαν επωμιστει απο δεκα ανθρωπους?Θα κολλησει μικροβια?

    Συγνωμη φιλε Αντρεα σεβομαι και εκτιμω τον κυριο αυτο αλλα δυστυχως με τετοιες ιδεες ειναι εκτος ανταγωνισμου!

    Γιωργος

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #35486

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ,
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΟΥ ΚΟΙΝΟΥ.

    ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ “ΣΕΒΟΝΤΑΙ” ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ “ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ” Η ΟΤΙ “ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ”.

    ΔΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΕΤΣΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΔΕΙΧΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΙΟΥΣ “ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ” ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ.

    ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ  ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΤΟΥΣ.

    ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΟΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ “ΣΑΧΛΑΜΑΡΕΣ” ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΨΩΜΙ ΤΟΥΣ.

    ΛΑΒΕΤΕ ΥΠΟΨΗ ΣΑΣ ΟΤΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ “ΑΣΧΕΤΟΣ” ΚΑΙ “ΞΕΡΟΛΑΣ” ΑΝΟΙΓΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΑΡΕΛΘΟΝ. ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ “ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ” ΘΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΕΞΕΙΔΗΚΕΥΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #35494


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DUCKHUNTER στίς 05 Aπρίλιος 2004


    θεωρω τον κ.Καλκαντζακο ως εναν απο τους μεγαλυτερους επιχειρηματιες στον χωρο και με στεναχωρει η αποψη του!
    [indent]

    Δεν εχει ενδιαφερον μια εκθεση που οι περισσοτεροι  που θα περασουν  απο το περιπτερο ειναι και υποψηφιοι αγοραστες καποιων προιοντων που εχει??

    Εαν εγω κλεισω ενα οπλο που κανει πχ 2000 ευρω δεν θα πρεπει να το επωμισω?

    Και τι θα παθει το οπλο εαν επωμιστει απο δεκα ανθρωπους?Θα κολλησει μικροβια?

    Συγνωμη φιλε Αντρεα σεβομαι και εκτιμω τον κυριο αυτο αλλα δυστυχως με τετοιες ιδεες ειναι εκτος ανταγωνισμου!

    Γιωργος

    [/indent]


    [/indent]

    Γιώργο,

    Οπως ήδη ανέφερα συμφωνώ απόλυτα με την αποψή σου και στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλάμε για 2000€ αλλά για τουλάχιστον 3500€.

    Επίσης θεωρώ ενδειξη σεβασμού προς τον καταναλωτή τη δυνατότητα επίδειξης του προϊόντος.

    Δυστυχώς όμως για όσους έχουν ασχοληθεί με την επιστήμη των οικονομικών οι μικρές αγορές κινδυνέυουν από τα ολιγοπώλια….

    Αν πας να δείς το μαγαζί της Browming θα καταλάβεις το επίπεδο των αντιπροσώπων στην  ελλάδα…

    Από την άλλη όμως παραπονιούνται ότι η αγορά είναι νεκρή.

    Ας μην ξεχνάμε πως οι εταιρίες κυνηγετικών ειδών θα έπρεπε να παίζουν ενεργό ρόλο στους αγώνες μας εναντίον των απαγορεύσεων! και όχι απλά να παρατηρούν μοιρολατρικά τη μείωση του τζίρου…

    Δεν συμφωνείς?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #35499

    TA EXOYME ΠΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΙΝ,ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΤΩΡΑ ,ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.

    100% ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΜΠΟΡΩΝ,ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,,,,,,ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ,ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕΤΟΧΟΙ ΣΕ  ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΟΠΛΩΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ ΜΑΡΚΑ ΘΑ ΣΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΛΛΗ.

    ΕΙΔΑΤΕ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΤΙ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΕΙΧΕ Ο ΑΛΑΜΑΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ALMAR.???ΠΟΣΟΙ ΠΗΓΑΝ ,ΕΙΔΑΝ ,ΕΠΩΜΙΣΑΝ,ΕΛΥΣΑΝ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΓΟΡΑΣΑΝ……ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ.ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝ ΟΧΙ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΕΜΠΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ Κ.ΘΕΟΔΩΡΑΚΟ ΤΗΣ ΟΠΛΟΤΕΧΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΣΤΟΣ ΚΑΙ ΚΕΦΑΤΟΣ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΣΑΝ ΦΙΛΟΣ.ΣΤΗΝ BERETTA OI KOΠΕΛΕΣ …………..ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ,Ο ……..ΡΟΠΟΥΛΟΣ ,ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΑ ΟΠΛΑ,ΓΙΑ ΤΟ ….ΤΣΑΡΟΥΧΑ……ΤΙ ΝΑ ΠΩ…, ΑΝ ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΒΑΡΟΥ ΕΜΠΟΡΟΥ…ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΦΙΑ ΤΟΥ………………,ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΙΤΑΛΟΣ ΕΚΘΕΤΗΣ,2 ΠΛΗΡΩΣ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΣΤΗΝ  Ν ΙΩΝΙΑ .ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΝΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΙΔΙΑ ΠΕΡΙΠΠΟΥ Η ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΥΠΡΙΟΥΣ ΜΕ ΤΑ SΚΒ, ΑΜΜΕΣΗ ,ΦΙΛΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #35502

    Συνάδελφοι καλημέρα,

    Όπως είχα γράψει και σε προηγούμενο μήνυμα μου ένας από τους λόγους της έκθεσης είναι και το να επωμίσει κάποιος τα όπλα βλέποντας τα από κοντά και όχι από φωτογραφίες ή εστω κρεμασμένα στον τοίχο. Όσον αφορά τις τιμές και εάν το τάδε όπλο είναι φθηνό σε αφήνουν να το επωμίζεις να μου επιτρέψετε οτι είναι κάτι το απαράδεκτο. Παράδειγμα μπορώ να αναφέρω τον Κύπριο αντιπρόσωπο ο οποίος είχε τα SKB και τα οποία τα επώμισα όλες τις μέρες που είμουν στην έκθεση. Στην τελική έτσι κάποιος θα πουλήσει το όπλο όταν το πιάσεις στα χέρια σου και το δεις πάνω σου.’λλο παράδειγμα είναι αυτό του φίλου μου του οποίου του άρεσε το Marocchi Finn Classic ένα αρκετά καλό s/p κατά την γνώμη μου με την ασφάλεια που σου παρέχει το σύστημα που εφαρμόζουν οι Φιλανδοί, και το οποίο ο άνθρωπος ήθελε να το επωμίσει. Τί πιο λογικό από αυτό; Ευτυχώς εκείνος ήρθε μαζί μου την Κυριακή και λίγο πριν κλείσει η έκθεση ο αντιπρόσωπος του όπλου στην Ελλάδα (Κύργιας) έλυνε τα όπλα για να τα μαζέψει. Τότε και μόνο τότε είχε την τύχη να το πιάσει στα χέρια του. Τι να πεί κανείς για όλα αυτά; Μόνον αρνητικά συμπεράσματα θα βγάλει. Πάντως επειδή άκουσα και έναν συνάδελφο να λέει πως δεν θα πάω σε άλλη έκθεση εάν δεν αλλάξουν τα πράγματα θα του πω πως θα πρέπει να πηγαίνει διότι έτσι δείχνουμε την δύναμη μας σαν κυνηγοί αλλά και να προτιμήσει τους ανθρώπους που του φέρονται ανάλογα, διότι μην μου πείτε πως στην κατηγορία των 2.000 ευρώ περίπου το SKB δεν είναι από τις καλύτερες αγορές. Ο αντιπρόσωπος καλός, λοιπόν σύμφωνα με τα λεγόμενα των περισσοτέρων εδώ μέσα (για να μην υπάρχει και η παραμικρή υπόνοια οτι κάνω διαφήμιση), οπότε ψήφος εμπιστοσύνης κοινώς με την αγορά σας και θα δείτε για πότε αλλάζουν συμπεριφορά όλοι οι άλλοι.

    Συναδελφικά

    Κώστας Ζαφειρόπουλος 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #35503

    Οι Κύπριοι μου έκαναν δώρο ένα καπελάκι της Winchester επειδή απλά έδειξα σοβαρό ενδιαφέρον για τα όπλα τους. Και μάλιστα όταν επώμισα το SKB μου είπε ο διευθυντής τους οτι αφού έχω δυνατότητα να πάω στην Κύπρο θα μπορέσω να διαλέξω κοντάκι από 20 διαφορετικά όπλα. Η εν λόγω εταιρεια πλασάρει τα SKB σε όλη την Ευρώπη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 44 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων