Φυσίγγια για Trap και Skeet

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #358266

    εγω θα προτεινα να δοκιμασετε και στα 28 γραμμαρια sporting τα φυσιγγια του Υψηλου,στα τρυγονακια!!ξερνουν φωτια!!
    τωρα στο ορτυκακι βαλτε και 24 γαμμαρια!!δεν χρειαζονται παραπανω!!και εχει πολλες μαρκες φυσιγγιων και να διαλεξεις ποιο φυσιγγι σου καθεται!

    Μάνο δεν ξέρω αν έχεις ερωτηθεί ξανά στο παρελθόν αλλά αν μπορείς γράψεμας ένα τηλέφωνο ή μια διεύθυνση για να επικοινωνίσουμε με τον Υψηλό. Βασικά μας ενδιαφέρει αν στέλνει φυσίγγια στην Αθήνα ή αν έχει κάποιο συνεργαζόμενο κατάστημα εδώ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #119897

    Πάντως κι εγώ θεωρώ ότι τα σκοπευτικά φυσίγγια είναι μάνα στα ελαφριά πουλιά. Ειδικά τα σκητοφύσιγγα καλής ποιότητας που έχουν ανακατωμένα σκάγια δύο διαμετρημάτων 8 1/2 και 9 1/2. Σε συνδυασμό με την μονοβασική πυρίτιδα που έχουν, έχουν πολύ καλά βλητικά αποτελέσματα. Πέρισσυ βέβαια παίχτηκαν κατα κόρον από τους κυνηγούς και ο κυριότερος λόγος ήταν η τιμή τους. Λόγω της υπερτίμησης του μολύβδου είχαν γίνει απλησίαστα τα κυνηγετικά. Πολλές φορές ζήταγα τραποφύσιγγα πέρισσυ και είχαν ξεμείνει τα μαγαζιά η είχαν πολύ λίγα ίσα ίσα για να εξυπηρετήσουν τους κυνηγούς πελάτες τους. Πάντως όσοι τα δοκίμασαν ήταν απόλυτα ευχαριστημένοι και τα χρησιμοποίησαν και φέτος.
    Καλό θα είναι λοιπόν να ξεκολήσουμε από τις βαριές γομώσεις σε μερικά θηράματα βέβαια. Και η καλύτερη λύση είναι τα σκοπευτικά φυσίγγια. Εχουν αρκετά υπέρ σε σχέση με τα κυνηγετικά. Γρήγορες πυρίτιδες με καλή συμπεριφορά στις χαμηλές θερμοκρασίες, πιό σκληρά σκάγια που σημαίνει λιγότερες παραμορφώσεις, καλύτερους συγκεντρωτήρες και λιγότερη ανάκρουση.
    Στο κάτω κάτω δοκιμάστε τα σε πίνακα ελέγξτε τις κατανομές τους και χρησιμποποιήστε το κατάληλο τσόκ ανάλογα το θήραμα και τις αποστάσεις που τουφεκάτε.

Επισκόπηση 2 δημοσιεύσεων - 16 έως 17 (από 17 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων