FABARM XLR5

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    hubertus στις #359631

    ΦΙΛΕ MOY ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΔΟΚΙΜΑΖΩ ΜΟΝΟΒΟΛΑ, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΕΤΟΙΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΜΩΣ Ο ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ,

    Αν και καθυστερημένα μπαίνω στην συζήτηση και θα ήθελα να πω τα πιο κάτω :

    1. Αγαπητέ BIRTY παρακολουθώ τους διαλόγους του FORUM και έχω παρατηρήσει ότι πάντα έχεις άποψη σωστή και δεν διστάζεις να παρέμβεις και να προσφέρεις
    τις γνώσεις και την εμπειρία σου με σκοπό, να προσφέρεις, να βοηθήσεις, να δώσεις.Πιστεύω ότι οφίλος μαλλον βιάστηκε να απαντήσει και δεν αντελήφθει τι ρωτάς ουσιαστικά
    πιστεύω ότι θα το έχει ήδη αντιληφθεί, και από τις απαντήσεις-παρεμβάσεις των άλλων φίλων .
    2. Θα ήθελα να θέσω και μια άλλη παράμετρο,ενδιαφέρομαι για το υπό συζήτηση όπλο οπότε η ερώτησή σου έχει και άμεσο όφελος για περιπτώσεις σαν την δική μου.
    3. Και εγώ είχα έρθει σε αντίστοιχει θέση όταν αγόρασα την πρώτη μου καραμπίνα και επιζητούσα κάποιον για να ανταλλάξουμε απόψεις π.χ. εμπλοκές – ευαισθησίες – πυρίτιδες
    φυσίγγια – χρήση κ.λ.π.
    4. Σου εύχομαι καλά κυνήγια και ..να μας ενημερώσεις για την συμπεριφορά του καινούργιου όπλου.

    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #121214

    ΦΙΛΕ HUBERTUS, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΛΟ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΩ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ…ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΦΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    841
    BIRDY στις #124379

    EIXA ΠΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΘΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΤΡΥΓΟΝΙΑ. ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΛΑΦΡΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ, ΕΧΕΙ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΥΧΡΗΣΤΟ. ΕΝΑ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΣΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΑΝ ΝΑ ΜΑΓΓΩΝΕΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ. ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΒΛΕΠΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΞΕΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ ΠΟΣΟΣΤΟΥ ΥΓΡΑΣΙΑΣ ΚΤΛ.ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ. ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΝΤΑΞΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠ ΤΗΝ BENELLI, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΦΑΣ 10 ΛΕΠΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΤΑΝ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #124380

    Oπως ισως γνωριζετε ειμαι κατοχος fabarm aπο το 1998.
    Απο την eurolion, στην hunter….που αγορασα την περασμενη χρονια καθως δεν
    σταθηκε δυνατον να επισκευαστει ενα προβλημα που παρουσιασε η πρωτη (ισως απο ελειψη εμπειριας της νεας αντιπροσωπιας)

    Στα 11 αυτα χρονια ομολογω οτι εκτος απο την απουσια προβληματων εγινα και το πιο ακαταλληλο ατομο στο να εκφερω
    γνωμη πανω στην ποιοτητα ενος φυσιγγιου.Αυτο γιατι πραγματικα δεν βρεθηκα ποτε στη θεση να πω οτι δεν μου παει καποιο
    φυσιγγι.Ετσι ολα αυτα τα χρονια εχω κυνηγησει χωρις προβλημα με οτι πιο φτηνο κυκλοφορει στην αγορα.

    Η νεα σειρα ειναι σαφως και πιο εξελιγμενη και φινετσατη,αλλα παραμενει οπως ειδα το ιδιο αξιοπιστη.

    Φιλε μου δοκιμασε οτι θες απο φυσιγγια και θα εκπλαγεις ευχαριστα…..ψαξε μονος σου αν εχεις το χρονο και θα δεις οτι κατι
    (((μαπα))) για πολλους αλλους …..για σενα θα ειναι μια χαρα…………(τα τελευταια χρονια ολοι το ξερουν οτι ασχετα απο τον καιρο
    κυνηγαγα με ΑLMAR απροβληματιστα ακομα και οταν φιλοι ,που ηταν μαζι μου εψαχναν κυνηγομαγαζα στα χωρια για να παρουν κατι αλλο)…..

    Μεχρι την πρωτη αγορα της ειχαν περασει…..5 καραμπινες απο τα χερια μου..και δεν μπορω να ξεχασω το συνεχες ψαξιμο για να βρω ενα καλο φυσιγγι… , τωρα πια
    ψαχνω για οικονομικο………………..

    Οσο για την συμπεριφορα του οπλου……………….φιλε μου η τεχνολογια κατασκευης οπλων ειναι τοσο μπροστα τωρα πια που δυσκολα θα βρεις επωνυμο οπλο
    ανεξαρτητου χωρας κατασκευης που να παρουσιαζει προβληματα………….

    Τελικα κατα τη γνωμη μου το σημαντικοτερο πλεονεκτημα της δεν ειναι αλλο απο το TRIBORE…………αυτο τα κανει ολα…..ουτε τσοκακια ουτε τιποτε αλλο.Με 5 * κυνηγαω σε μονιμη βαση…..( τσιχλα ) και ( ασχετα με αυτα που μου χωνουν περι τυχης κλπ….καποιοι απλα ζηλιαρηδες) ολα πανε μια χαρα.

    Τασο σου ευχομαι καλη διασκεδαση με το νεο σου αποκτημα

Επισκόπηση 4 δημοσιεύσεων - 16 έως 19 (από 19 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων