ta neotera

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    tsamis στις #36118

    Συνάδελφοι

    Τα μέλη που ήταν στο περίπτερο κατά την επίσκεψη του Δ/ντή Δασικών Πόρων θα κατάλαβαν σίγουρα ότι τίποτα τελεσίδικο δεν έχει αποφασιστεί ακόμη για το θέμα αυτό.

    Για οσους δεν παρακολούθησαν την ομιλία του κ. Παπαδόδημα στην αίθουσα εκδηλώσεων (θυμάμαι ότι ήταν ο BIZZAROS)είπε

    “να μην ακούτε τίποτα από αυτά που λέγονται” “τίποτα από αυτά που λέγονται δεν ισχύει διότι απλά δεν έχει αποφασιστεί τίποτα ακόμα” “σε κάθε περίπτωση θα γίνει το καλύτερο για το συμφέρον των κυνηγών”


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #36120

    Εγώ νομίζω ότι παρακολουθώ να διαδραματίζεται η γνωστή τακτική. Διαρρέουμε δήθεν τυχαία κάποιες φήμες, οι οποίες εμπλουτίζονται με τόσες λεπτομέρειες όσες χρειάζονται για να ψιλογίνουν πιστευτές, και όταν ο λαός το έχει σχεδόν χωνέψει, του στέλνουμε και την επίσημη εγκύκλιο για να το εμπαιδώσει το πράγμα. Μας το λένε σιγά σιγά για να μην μας έρθει κόλπος αν το ακούσουμε ξαφνκά.

    Λεωνίδας

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #36121

    ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΣΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΜΑΣ ΜΕ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΟΤΑΝ ΘΙΞΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ..ΑΚΟΜΑ…ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ………Ε ΚΑΙ ΑΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ 20 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΠΑΜΕ  ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ Ε,ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #36126

     Το θεμα ειναι τι κανουμε εμεις. Μπορουμε ολοι να πουμε οτι φετος δεν βγαζουμε αδεια, κανενας ομως; Να εχουν εσοδα μηδενικα, για να δουν οτι δεν ειμαστε ο οχλος που μπορουν να του σερβιρουν οτι θελουν;

     Δεν θα επρεπε να το κανουμε, η θα το καταπιουμε και αυτο; 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #36131

    Αν γίνει κάτι τέτοιο να μην βγάλει κανένας άδεια, να κυνηγάμε παράνομα, τι θα μας κάνουν θα μας κλείσουν όλους μέσα?

    Εγώ θα μεταφέρω από τώρα το όπλο μου στο χωριό μου και από 15 Σεπτέμβρη θα κυνηγάω κανονικά τον λαγό.

    Ας έλθουν να με πιάσουν αν με βρούνε……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #36138

     

    Θα συμφωνήσω φίλε Θοδωρή με την παραίνεση να μην “ακούμε” τίποτα και από κανένα, αλλά όταν οι ίδιοι οι εκπρόσωποί μας ποιούν την “νήσσαν” και τηρούν “σιγή ιχυθύων” …  τι να υποθέσει ο απλός κυνηγός που γίνεται έρμαιο φημών και σκοπιμοτήτων ;; 

    Και για να μην τρελλαθούμε τελείως, δυό μήνες  περίπου πριν (+, – ) από την οφειλομένη νομοτεχνική επεξεργασία και κατάστρωση του σχεδίου της ρυθμιστικής υπουργικής απόφασης (ΥΑ) για την περίοδο 2004/2005 και την εν συνεχεία υπογραφή, δημοσίευση και έκδοσή της είναι δυνατόν να μην γνωρίζει κανείς τίποτα συγκεκεριμένο ;; ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΓΊΝΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΠΑΦΗ ΚΣΕ -ΥΠΓΕ, ΓΡΑΠΤΗ  Ή ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ;; γνωρίζοντας στον τομέα που εργάζομαι τις χρονοβόρες διαδιακασίες για τις ΥΑ και μαλιστα όταν υπάρχει ειδικό καθεστώς όπως στην περί κυνηγιού, που προϋποθέτει προηγουμένως διάλογο, επαφές με κοινωνικούς εταίρους και Οργανώσεις κυνηγετικές και “οικολογικές” κ.λ.π, δεν ξέρω, εμένα μου φαίνεται παρατραβηγμένη κάθε άλλη  άποψη που λέεει δεν γνωρίζω… δεν απαντώ…  αφού τα χρονικά περιθώρια είναι ήδη αρκετά στενά … άν συνυπολογιστούν και οι γενικότερες αρρυθμίες εξαιτίας των Ολυμπιακών, γιατί κατά πως φαίνεται θα πληρώσουμε όλοι τίμημα, για να ικανοποιηθούν οι “φιλοδοξίες ή μωροφιλοδοξίες” … κάποιων αστέρων που αποφάσισαν την διοργάνωσή τους στην Αθήνα και μας έβαλαν σε “χοντρό λούκι” από το οποίο δεν ξέρω άν θα βγούμε ποτέ …  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36140

    ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΕΒΕΝΤΕΣ ΦΙΛΕ ΚΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΤΟΥ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΣΤΗ ΜΑΝΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΒΑΤΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΝΩ.

    ΤΕΛΟΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #36142

    Ολα αυτα ειναι απιστευτα και μπορουν να συμβουν μονο εδω!!!

    Τι να πω παιδια κινηση απο πουθενα δεν βλεπω,ολοι θα δουμε λενε και παλι θα βρεθουμε προ τετελεσμενου!

    Παντως εγω πρωτο κυνηγι φετος θα το κανω στο εξωτερικο και μαλιστα στην ΣΕΡΒΙΑ αν βεβαια μου θεωρησουνε την αδεια απο τον συλλογο!!!!!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #36144

    Μάλλον για εκεί μας βλέπω όλους. Αν τα βάλεις κάτω, με τα χρήματα που θα μας κοστίσουν τα ελληνικά κυνήγια από 20 Αυγούστου έως 30 Σεπτεμβρίου, γιατί να μην κάνουμε ένα αλλά καλό κυνήγι σε κάποια γειτονική βαλκανική χώρα;

    Λεωνίδας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #36149

    TO NA ΠΑΤΕ ΚΥΝΗΓΙ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΔΕΝ ΛΕΩ ,,,ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙ ΟΠΛΑ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΤΕ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ  ΜΕΤΑΦΕΡΕΤΕ????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #36151


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 19 Aπρίλιος 2004


    Ας έλθουν να με πιάσουν αν με βρούνε……


    [/indent]ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ Η ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΜΙΜΟΙ Η ΟΧΙ.ΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ Η ΧΑΖΟ,Η ΤΡΕΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Η  ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ…………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36153


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JIMPAP στίς 19 Aπρίλιος 2004



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 19 Aπρίλιος 2004


    Ας έλθουν να με πιάσουν αν με βρούνε……


    [/indent]ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ Η ΟΧΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΛΛΑ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΟΜΙΜΟΙ Η ΟΧΙ.ΑΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ Η ΧΑΖΟ,Η ΤΡΕΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΑΡΜΟΔΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Η  ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ…………….


    [/indent]

    ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΥΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΔΩ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΑΝ ΘΑ ΒΡΕΞΕΙ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΑΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΕΙΛΗ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΔΗΛΩΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝΑΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΟΙ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ, ΑΡΑ ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΑ ΟΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #36179

    Παιδιά οι Ευροεκλογές πλησιάζουν…..

    Κανείς μας δεν έχει δικαιολογία να μην ψηφίσει το κόμμα μας (Κόμμα Ελλήνων Κυνηγών & Ψαράδων). Είναι μοναδική ευκαιρεία να δείξουμε την δύναμη μας. Φανταστείτε το πόσο θα μας υπολογίζουν αν πάρουμε 200.000 ψήφους.

    Κανονίστε να ψήσετε τις γυναίκες και τους φίλους σας.

    Εγώ θα πάω μέχρι και τους γονείς μου που είναι 80 ετών.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #36185

    Νομιζω οτι ορισμενα πραγματα ειναι αδυνατο να συμβουν και δεν μπορω να καταλαβω την εννοια του “δεν επιτρεπετε να μεταφερουμε οπλο”!!!!!

    Εκτος απο κυνηγος ειμαι και σκοπευτης και θεωρω ατοπο να μου απαγορευσει την μεταφορα του σκοπευτικου οπλου αφου μονο με αυτο μπορω να προπονηθω!Μην ξεχναμε οτι το skeet ειναι ολυμπιακο αθλημα και διεπεται απο αλλους νομους και κανονες!!!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #36193

    ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝΙΖΩ….. ΑΝ …..ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΟΙ ΣΥΛΟΓΟΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ.

    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ……  Χ :  TOYS

     = STAR

    X = XI

    :   = ΔΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων