ΜΗΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #37348

    FILE “KRITSILIS” , EPITELOUS, BLEPO ENAN SYNADELFO, O OPOIOS ANAGNORIZEI TO ERGO THS 8HROFYLAKHS TOULAXISTON THS PERIOXHS MOU KAI OXI SYNEXEIA, APO THN MIA NA LEME OTI H 8HROFYLAKH KANEI ERGO, KAI APO THN ALLH  NA KATHGOROUME POS STHN HLEIA DEN GINETAI ELEGXOS KAI POS H HLEIA EINAI H MANA TOU LA8RO8HRA KAI TA SXETIKA!!!

    SAS PLHROFORO, POS O OMOSPONDIAKOS 8HROFYLAKAS THS POLHS MOU, A8ANASIOS MOUSXOS, EINAI APO TOUS PIO PALIOUS KAI AGONIZETAI MANIODOS GIA THN PATAXH THS LA8RO8HRIAS. EINAI AN8ROPOS POU TO PISTEYEI AYTO POU KANEI KAI AGAPAEI THN DOULEIA TOU.

    EXEI STO ISTORIKO TOU PARA POLLES ENERGEIES 8ETIKES GIA TO KALO TOU KYNHGIOU. ALLA KAI TO DIOIKHTIKO SYMBOULIO TOU KYNHGETIKOU SULLOGOU THS AMALIADAS, EINAI APO TA PLEON ENERGHTIKA ME DENDROFYTEYSEIS, APELEY8EROSEIS 8HRAMATON KAI POLLA ALLA.

    FILIKA,

    KONSTANTINOS MOUSAS


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    785
    MPEKATSOFTEROS στις #335518

    File Antoni Kritsili, ego exo elegx8ei arketes fores kurios se mploka ston dromo.Akoma kai se taxidi pou kaname pros Arkadia gia Mpekatsa.oxi mono sta meri mou loipon. Elegxos ginetai, alla skepsou to oti einai terasties oi perioxes tis opoies exoun na kalupsoun kai etsi epikentronontai kurios se perioxes me megalo synostismo kynigon.

    Giati omos les pos erxontai “antimetopoi” se analogia 1 pros 7 i 10 ktl?

    Den eimaste da kai eglimaties.Xero oti polloi einai anti8etoi stous elegxous, omos prepei oloi mas na orimasoume kai na doume me allo mati aytous tous elegxous. Ean eisai nomimos, tote den exeis na fobi8eis tipota. Dexomai ton elegxo me xara kai einai kai mia eykairia na peis kai mia kalimera, mia koubenta me 2 an8ropous mesa stin erimia.

    Apo tin alli, min xehnas pos H 8hrofylaki plironetai apo emas tous idious, opote to na “proslambaname” kai allous, 8a mas stoixize akoma kai emas ton idion ena megalo poso kai 8a to katalabainame stin ekdosi tis adeias opou tote mas feygoun kamposa mazemena!!!

    Fetos parathrhsa pio organomenous kai entatikous elegxous. Xrono me ton xrono organonontai akoma kai apio polu.

    Ex’allou min xehname kai tous epoxikous 8hrofylakes opou proslambanontai apo tous syllogous.

    Genikos pantos ginetai ergo.

    File “Vardeos”, perimeno akoma to onoma aytou tou grammatea tou gnostou sullogou opou itan gia kinigi tora ton Aprilio mazi me tous 200 allous.Ma kala pou xoresan oloi aytoi se mia perioxi?

    Katalabaino pos i 8esi sou einai lepti, omos xekinises kati kai prepei na to teleioseis pisteyo.

    Filika Panta

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #37359

    Τις δυο τελευταιες χρονιες ο πρωτος ανθρωπος που λεω καλημερα στον κυνηγοτοπο στην εναρξη ειναι ο ομοσπονδιακος θηροφυλακας.Ενα ευγενικοτατο παληκαρι που μονο καλο λογο εχει να πει για τους κυνηγους και που κανει την δουλεια του παρα πολυ καλα!(Θοδωρη εσυ πρεπει να τον ξερεις στα χωραφια του αδερφου και γενικα στην περιοχη κανει περιπολιες)!!!

    Οσο για το εργο σιγα-σιγα γινετε!!Χρονος χρειαζετε και ενεργειες που θα μειωσουν μεχρι να παψει το φαινομενο της λαθροθηριας!!!

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    ΙΑΚ στις #37363

    ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΙΝΕ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΠΟ

    ΤΗΝ ΘΥΡΟΦΥΛΑΚΗ

    ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΓΙΝΕ 5 ΦΟΡΕΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (ΜΕΓΑΡΑ-ΜΟΔΙ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ-ΜΑΝΗ-ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ)

    ΑΛΛΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ Η ΚΑΜΜΙΑ ΟΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΛΕΓΧΟΣ

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΑΝ ΔΕΙΞΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΗ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΕΣ ΑΝΤΙΚΥΝΗΓΟΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    JOHNSTAV στις #37402

    ΒΙΚΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΣΥ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #335523

    Παιδιά δυστυχώς της ίδιες πληροφορίες πήρα και εγώ για την Ζάκυνθο από φίλους που γύρισαν εχθές.

    Έλεγχο της θυροφιλακης δυο χρόνια τώρα δεν έχω πετύχει .

    Μια φορά ελέγχθηκα όταν ιδρύθηκε και από τότε μη τους είδατε μη τους απαντήσατε.

     

     

    Δημητρης…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #37406


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από JOHNSTAV στίς 06 Mάϊος 2004


    ΒΙΚΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΕΣΥ?


    [/indent]

    Γιαννη και γω επισης.

     Μου κινησε το ενδιαφερον το γεγονος οτι τους ειπες Μελισσοφαδες, που δεν τους λενε αλλου ετσι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    xamouras στις #37419

    Γεγονός είναι ότι οι θυροφύλακες είναι πολύ λίγοι σε σχέση με το έργο που έχουν να κάνουν.

    Να σκεφτείτε  ότι στην περιοχή μας υπάρχουν μόνο 2 θυροφύλακες με ένα τζιπάκι και έχουν να καλύψουν  μια τεράστια έκταση .Σημειωτέον ότι στην περιοχή έρχονται για κυνήγι από όλη τη Θεσσαλονίκη αλλά και από γειτονικούς νομούς και για μπεκάτσα αλλά και για γουρούνια. Στο δε ξεκίνημα με τα ορτύκια γίνετε το έλα να δεις.

    Είναι πρακτικώς αδύνατο να είναι τα παιδιά παντού αν και καταβάλουν υπεράνθρωπες προσπάθειες.

    Όσο για τους τοπικούς συλλόγους έχουν λίγα μέλη και έτσι αδυνατούν να προσλάβουν θυροφύλακες. Στο δικό μας κάθε χρόνο αναλαμβάνει και κάποιος εθελοντής χωρίς αμοιβή.

    Ίσως λέω ίσως να μπορούσαν να συνεργαστούν οι μικροί σύλλογοι στην επαρχία με τους συλλόγους των μεγάλων κέντρων  που έχουν πολλά μέλη και άρα και μεγαλύτερη οικονομική άνεση και να προσλάβουν από κοινού κάποιους θυροφύλακες για να γίνει κάτι καλύτερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #37421

    Xamouras apo poio meros eisai an epitrepetai.?.. ego apo thessaloniki..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #335527

      FILOI TOU FORUM:DIAVAZW TOSI WRA GIA TIS SFAGES TWN TRYGONIWN SE DIAFORA MERI TIS ELLADAS(TELIKA PANTA TA IDIA MERI EINAI)KAI NIWTHW AISXOS K NTROPI.KATHOMASTE OLOI K GRAFOUME EDW GIA TOSA WREA PRAGMATA GYRW APO TO KINIGI KAI EKEI EKSW GINETE MAXH,ME TELIKOUS XAMENOUS PANTA EMAS K TO NOMOTAGI KINIGI!!

    WS POTE THA GINETE AYTO?VARETHIKA NA AKOUW TA IDIA PRAGMATA KAI STO TELOS OLOI AYTOI I FONIADES NA KINIGOUN KANONIKA AYTA POY EGW O …S NOMOTAGIS KINIGOS TOU AYGOUSTOU,DEN THA VRW NA KINIGISW.VARETHIKA NA AKOUW STA KARTERIA TIS KARAMPINES PENTASFERES NA LALOUN,ENW EGW TREMW MIPWS KAI KSEXASW NA VALW TON MEIWTIRA KAI ME PIASOUN APO LATHOS MOY.VARETHIKA NA AKOUW ISTORIES KAI KAYXIMATA ANEGEFALWN GIA ASYDOTOYS ARITHMOUS THIRAMATWN,STERIMENOYS LATHREA APO PARADOSIAKOUS KINIGOUS POU TO TIMIO KINIGI EINAI TROPOS ZWHS TOYS.

      WS POTE AYTH I ASIDOSIA IS VAROS MOY(MAS)?GIATI PREPI PANTA NA ANEXOMASTE OLOUS AYTOUS TOUS LATHROTHIRES KAI TIS M..IES TOUS?I MIPWS PISTEYOUN OTI EGW AMA THELW(EYTHXWS OXI)DEN MPORW NA GINW SERIAL KILLER KAI NA KATEVAZW OTI KINITE?NOMIZOUN OTI IMASTE XAZOI,MIPWS THELOUN NA PISTEVOUN OTI DEN EXOUME TA KOTSIA NA PIROVOLOUME PARANOMA TA TRIGONIA K EMEIS?ALLA EKEI EINAI I DIAFORA MAS.DIAVASA TA MHNYMATA SAS EDW K ENIWSA TIN IDIA PIKRA MAZI SAS.KATI PREPI NA GINEI GIA AYTO.SE LIGO KAIRO THA EXEI KSEXASTEI TO OLO THEMA ALLA PALI EMEIS THA IMASTE I XAMENOI!MERIKES FORES NIWTHW OTI MAS KOROIDEYOUN KANONIKA KRATOS K ARXES.DEN PIRAZEI,KAPIOIOI GNWSTOI AGNWSTOI EKANAN TO ‘NTAHLIKI’ TOUS.WS POTE OMWS????

    PS.THIMAME TIN PRWTI FORA POU EVGALA ADEIA KINIGIOY ,KAI AFOU KINIGISA ORTYKIA KAI KATAFERA  K EKANA KANA2-3,ARAKSA KATW APO ENAN MEGALO PLATANO NA DROSISTW STON ISKIO TOU ALLA K APO TO GARGARO NERO TIS PIGIS DIPLA TOU.HTAN 20 AYGOUSTOU KAI EIXE ARKETOUS KINIGOUS ALLA K POLLI ZESTI.TOTE AKOUW EKEI KONTA KAPOIOS NA TOUFEKAEI ME KARAMPINA.HTAN ENAS EYTRAFIS,PSILOS KYRIOS POU EKANE SKOPOVOLI STA XELIDONAKIA POU PETAGAN STO DIPLANO RYAKI TIS PIGIS!!!EYTUXWS GIA TA XELIDONAKIA EIXE TOSO KAKO SIMADI POU ISWS OUTE ELEFANTA STA 10 M DEN THA PETYXENE O ILITHIOS!TOTE MESA MOU ME EPIASE ENAS THYMOS KAI ERXONTOUSAN STO MYALO OLA AYTA POU MOU EIXE DIDAKSEI O PATERAS MOU K O PAPOUS MOY GIA TO KINIGI!ENIWSA NA MOU ANEBENEI I PIESI,KATI MESA MOU ME EPNIGE.TELIKA FWNAKSA STON ANEGEFALO NA MIN KSANARIKSEI STA XELIDONIA GIATI AYTH TIN FORA THA TOU ERIXNA EGW,KAI SIKWTHIKA APILITIKA PROS TO MEROS TOU.EFYGE ME TIN OYRA STA SKELIA VRIZONTAS TON NEAROULI POU TOU XALASE TIN SKOPOVOLI TOY.ENIWSA MESA MOU TOTE MIA DIKAIWSI,MIA IKANOPIISI ITHIKI,PAROLO TO NEARO TIS ILIKIAS K EMPIRIAS MOY ME EKANE NA FANTAZW SAN TON KALYTERO KINIGO TIS PERIOXIS MOU.IKSERA PWS OTI EKANA ITAN SWSTO KAI PANW APO OLA DIKAIO.PANTA TO KINIGI GIA MENA ITAN TROPOS ZWHS!!

      FILIKA-VANGELIS BERETTA425

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    xamouras στις #37492

    Απο το Πολύκαστρο του Κιλκίς

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335547

    Αγαπητοί συνάδελφοι,

    Σήμερα στο σκοπευτήριο μίλησα με κάποιον που ήταν για δουλειές στην Ζάκυνθο. Χαμός – θράσος – ασυδωσία – πελατιακές σχέσεις πολιτών και πολιτείας.

    Απαράδεκτα πράγματα, δεν φτάνει που είναι παράνομοι έχουν το θράσος να κυκλοφορούν με κυνηγετική περιβολή, όπλα, σκυλιά μπαγκαζίερες μέσα στα χωρία. Το ενοίκιο του καρτεριού πήγε φέτος 4000 ευρώ (το μοιράζονται 4 άτομα).

    Που είναι το Κράτος, που είναι η Αστυνομία, πού είναι το δασαρχείο και η Ομοσπονδιακή θηροφυλακή?

    Τα περιοδικά αφιερώνουν σελίδες ολόκληρες για να καταδικάσουν το καρτέρι της μπεκάτσας και καλά κάνουν, όμως γιατί σιωπόυν σ’ αυτό το γεγονός, δεν το γνωρίζουν?

    Γιατί εγώ να κινδυνεύω να χάσω την άδεια κυνηγίου και να βρεθώ κατηγορούμενος απλά και μόνο επειδή μεταφέρω το όπλο μου  πηγαίνοντας  στο σκοπευτήριο εκτός κυνηγετικής περιόδου?

    Γιατί εγώ δεν μπορώ να βγάλω νόμιμα το λαγόσκυλο μου για εκπαιδευτικό ενώ αυτοί κυνηγούν.

    Μήπως ανήκουν σε άλλο κράτος, στην Μάλτα ας πούμε?

    Νομίζω οτι ήλθε η ώρα να δράσουμε.

    Αν θέλουμε να διεκδικούμε τα δίκαια πρέπει να καταδικάζουμε τα άδικα.

    Προτείνω να συνταχθεί επιστολή εξ ονόματος του φόρουμ, αφού τεθεί το θέμα σε ψηφοφορία μεταξύ των ενεργών μελών και να αποσταλεί στούς υπεύθυνους: Υπουργείο Δημ. Τάξης, Δικαιοσύνης, Γεωργίας, Εσωτερικών και να κοινοποιηθεί στα μέσα μαζικής ενημέρωσης.

    Ξέρω πως ένας τέτοιος θόρυβος θα είναι εις βάρος και των νόμιμων κυνηγών,  αλλά αυτό εκμεταλεύονται τόσα χρόνια οι παρανομούντες.

    Εδώ μιλάμε οτι διαπράτεται σωρεία αδικημάτων, με κυριότερο την άρνηση των αρχών να κάνουν την δουλειά τους. Δεν υπάρχει εισαγγελέας στην Ζάκυνθο?

    Αν νομίζετε οτι είναι καιρός να αφήσουμε τα λόγια και να αρχίσουμε τα έργα, πρέπει να κινηθούμε. Περιμένω προτάσεις, ας μας πει ο fast Εddie που είναι δικηγόρος το τι μπορούμε να κάνουμε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #37498

    Παιδία έχω φρίξει με αυτά που μαθαίνω κάθε Σάββατο Κυριάκο που πηγαίνω στο χωριό μου ειδικά όταν πάω στο καφενείο που μαζεύονται κυνηγοί ακούω πράγματα που σε κάνουν να τρελαθείς.

    Ένα βράδυ Κυριακής είχαν βάλει στην μέση μέλος διοικητικού συμβουλίου μεγάλου να το πω οργανισμού ( Δεν θα πω ονόματα για ευνόητους λόγους ) και έκαναν επώνυμες μάλιστα καταγγελίες για συγκεκριμένο άνθρωπο που κυνηγά λαγό ακόμα και σήμερα που μιλάμε λέγοντας στον άνθρωπο του οργανισμού αυτού ότι ο Πρόεδρος του παραπάνω οργανισμού έδωσε εντολή στον κυνηγό να πάει να του φέρει δυο κομμάτια ( λαγούς ) γιατί είχε μια υποχρέωση. Μετά από μεγάλο τσακωμό και γκρίνια ο κύριος αυτός έφυγε από το καφενείο λέγοντας ότι θα κάνει σχετικές καταγγελίες στο επόμενο συμβούλιο. Όμως μετά από λίγη ώρα εθεάθη στο χωριό του κυνηγού και έπιναν μαζί κρασάκια (  Λέτε να τον έστειλε ο Πρόεδρος να πάρει τους λαγούς ) . Όσο για τα τρυγόνια έχω αναφέρει σχετικά παραδείγματα σε πιο πάνω μήνυμα .

    ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ!!!! ΚΑΝΟΥΜΕ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    pdimak στις #37520

     

    Αγαπητέ Κώστα καλή σου ημέρα

    Διάβασα και έχω παρακολουθήσει το φόρουμ μήπως είδατε

    [/i]και σε διαβεβαιώ ότι από καιρό ήθελα να συμμετάσχω σε αυτήν την συζήτηση διότι και εγώ έχω την ίδια τραυματική ? εμπειρία από την Ζάκυνθο ένα Πάσχα πριν δυο χρόνια , όταν τέλειος ξαφνικά ένα πρωί ξύπνησα από τρομερό τουφεκίδι και δεν καταλάβαινα τι ακριβός γινότανε . Βγήκα λοιπόν μια βόλτα και κατάλαβα ότι κυνηγούσανε του κερατά και μάλιστα παρά πολλά άτομα και χωρίς καμία προφύλαξη σαν να ήταν μια κοινή ημέρα κανονικού κυνηγίου

    Ρώτησα λοιπόν κάποιων που βρήκα σε ένα καρτέρι και τον ρώτησα τι ακριβός γίνεται .Κατά αρχήν και αφού πρώτα με πέρασε δέκα γενναίες με κατηγόριες ότι ήμουν οικολόγος κλπ.κλπ. μετά μου είπε να την κάνω για να μην μου γεμίσει τον Κ…με Σκάγια . Του απάντησα ότι κατέχω άδεια κυνηγίου σε τρεις διαφορικές χώρες για περισσότερο από 35 χρόνια .Τότε μου εξιστόρησε ότι το κυνήγι του Απριλίου είναι παράδοση γενεών και γενεών και πολλές άλλες βλακείες.

    Τηλεφώνησα στην τοπική αστυνομία και ανέφερα το περιστατικό .

    Μόνον που και αυτοί δεν με έστειλαν στον έξω από δω τα μάζεψα λοιπόν σα βρεμένη γάτα και έφυγα βλαστημώντας τους διοικούντες.

    Τώρα λοιπόν στο διαταύτα

    Να πιέσουμε να βάλλουν την ομοσπονδιακή θηροφυλακή για να καταγγείλει όλους τους λαθροθήρες με εισαγγελέα και αστυνομία την περίοδο που δρουν παράνομα αφενός μεν γιατί εμείς τους πληρώνουμε και αφετέρου θα κάνουν ότι τους επιβάλει ο όρκος τους κλπ.κλπ.

     

    Φιλικά

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #37522

    EXΩ  THN EΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΩΝΥΜΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗΣΟΥΝ   ΚΑΘΩΣ  ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝ ΚΑΤΙ…….ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ.ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΤΗΛ ,ΚΑΙ ΑΣ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 124 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων