KYNHΓΙ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #125018

    ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΑΝΑΦΑΙΡΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΕΣ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΡΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΑΜΠΟΚΙΑ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΟΑΛΒΑΝΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #362551

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ ΥΠΑΡΧΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ.ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΟΥΛΕΣ ΕΚΕΙ ΠΥΟ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΑΠΟ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΓΡΙΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ.ΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ!!!!! ΕΚΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΝΗΓΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΡΕΑΣ.ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ.

    Επίσης εκεί τουφεκάνε και τις αρκούδες, και τις τρώναι….θεωρούν μάλιστα το κρέας τους ως κορυφαίο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #362553

    Επίσης εκεί τουφεκάνε και τις αρκούδες, και τις τρώναι….θεωρούν μάλιστα το κρέας τους ως κορυφαίο.

    [font=”Comic Sans MS”]Ειναι ανωτερο απο του αγρογουρουνου!!!![/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Andreas.p στις #362554

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Ειναι ανωτερο απο του αγρογουρουνου!!!![/size][/font][/b]

    Ρε παιδιά, τώρα με αυτή την ιστορία κόλλησα…
    Φίλος μου άσχετος με κυνήγι αλλά με καταγωγή από νομό Γρεβενών, μου είχε πει ότι οι
    παππούδες στο χωριό του έλεγαν ότι παλιότερα έτρωγαν αρκούδες και μάλιστα ότι η αρκούδα
    το καλύτερο κρέας (φαντάζομαι από αυτά που κυνηγούσαν στην εποχή τους).

    Μου έκανε εντύπωση αυτή η ιστορία, αλλά λίγο που το έψαξα δεν το επιβεβαίωσα.
    Βασικά από ένα σημείο και μετά νόμιζα ότι ρωτάω @@κίες (ακόμα θυμάμαι το βλέμμα
    ενός γέρου στο Πάπιγκο που όταν το ρώτησα μου είπε: "Παιδάκι μου, πρώτη φορά ακούω
    τέτοιο πράμα").

    Τελικά απ'ότι καταλαβαίνω, είχαν δίκιο οι Γρεβενιώτες…

    Και για να μην παρεξηγηθούμε, εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν πρόκειται να βγω παγάνα για
    αρκούδες μετά απ΄όλα αυτα, ετσί;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #362555

    ειδικα στον γραμμο που ειναι και διπλα στην αλβανια φιλοι

    Όπως μας λέγανε και στο στρατό (586 Κόνιτσα), η σωστή προσφώνηση είναι Βόρεια Ήπειρος. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #125065

    Ρε παιδιά, τώρα με αυτή την ιστορία κόλλησα…
    Φίλος μου άσχετος με κυνήγι αλλά με καταγωγή από νομό Γρεβενών, μου είχε πει ότι οι
    παππούδες στο χωριό του έλεγαν ότι παλιότερα έτρωγαν αρκούδες και μάλιστα ότι η αρκούδα
    το καλύτερο κρέας (φαντάζομαι από αυτά που κυνηγούσαν στην εποχή τους).

    Μου έκανε εντύπωση αυτή η ιστορία, αλλά λίγο που το έψαξα δεν το επιβεβαίωσα.
    Βασικά από ένα σημείο και μετά νόμιζα ότι ρωτάω @@κίες (ακόμα θυμάμαι το βλέμμα
    ενός γέρου στο Πάπιγκο που όταν το ρώτησα μου είπε: "Παιδάκι μου, πρώτη φορά ακούω
    τέτοιο πράμα").

    Τελικά απ'ότι καταλαβαίνω, είχαν δίκιο οι Γρεβενιώτες…

    Και για να μην παρεξηγηθούμε, εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν πρόκειται να βγω παγάνα για
    αρκούδες μετά απ΄όλα αυτα, ετσί;

    Aντρεα και ο σκαντζοχοιρος ειχει υπεροχο κρεας.Τον εχεις φαει στιφαδο;Και τα πτερυγια του καρχαρια ειναι φανταστικα.Εχεις δοκιμασει;Προσωπικες εμπειριες!!

    ΥΓ.Εκ των υστερων εμαθα τι εφαγα!Να εξηγουμεθα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1701
    βκ στις #362596

    Κωστάκη καλημέρα. Μας έχεις γεμίσει την οθόνη πούπουλα ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #362597

    [size=4]Κωστάκη καλημέρα. Μας έχεις γεμίσει την οθόνη πούπουλα [/size] :rolleyes:

    [font=”Comic Sans MS”]Υπομονη Βασιλη μου.Καιρος φερνει τα λαχανα,καιρος τα παραπουλια!![/font] ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #125078

    φιλε anixnefti εισαι ο ανθρωπος μου……..!!ποτε ξεκιναμε???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #362755

    Ρε παιδιά, τώρα με αυτή την ιστορία κόλλησα…
    Φίλος μου άσχετος με κυνήγι αλλά με καταγωγή από νομό Γρεβενών, μου είχε πει ότι οι
    παππούδες στο χωριό του έλεγαν ότι παλιότερα έτρωγαν αρκούδες και μάλιστα ότι η αρκούδα
    το καλύτερο κρέας (φαντάζομαι από αυτά που κυνηγούσαν στην εποχή τους).

    Μου έκανε εντύπωση αυτή η ιστορία, αλλά λίγο που το έψαξα δεν το επιβεβαίωσα.
    Βασικά από ένα σημείο και μετά νόμιζα ότι ρωτάω @@κίες (ακόμα θυμάμαι το βλέμμα
    ενός γέρου στο Πάπιγκο που όταν το ρώτησα μου είπε: "Παιδάκι μου, πρώτη φορά ακούω
    τέτοιο πράμα").

    Τελικά απ'ότι καταλαβαίνω, είχαν δίκιο οι Γρεβενιώτες…

    Και για να μην παρεξηγηθούμε, εγκυκλοπαιδικά ρωτάω, δεν πρόκειται να βγω παγάνα για
    αρκούδες μετά απ΄όλα αυτα, ετσί;

    Να κάνουμε μια ερώτηση στον ΑΡΚΤΟΥΡΟ; Αυτοί θα ξέρουν να μας πουν… ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #125282

    τα αμερικανάκια που κυνηγάνε αρκούδες λένε πως είναι νόστιμες και πως πρέπει να μαγειρεύονται καλά επειδή η τριχινέλωση είναι πολύ διαδεδομένη στις αρκούδες

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #125287

    ρε παιδια πατε καλα?

    με τις αρκουδες θα ασχολουμαστε?
    αντε τα διαβαζουν κι αλλοι και θα νομιζουν οτι τις κυνηγαμε για το κρεας τους………………..

    ουτε τα σκυλια δεν το τρωνε το κρεας τους!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #362773

    ρε παιδια πατε καλα?

    με τις αρκουδες θα ασχολουμαστε?
    αντε τα διαβαζουν κι αλλοι και θα νομιζουν οτι τις κυνηγαμε για το κρεας τους………………..

    ουτε τα σκυλια δεν το τρωνε το κρεας τους!!

    δοκίμασες να ταΐσεις αρκούδα στα σκυλιά σου; ;)

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #125295

    οχι δεν δοκιμασαν τα σκυλια μου με κρεας αρκουδας γιατι απλα δεν τις κυνηγω και δεν με ενδειαφερει το κυνηγι τους.γιατι αυτο που ειδα στην Βουλγαρια μου φτανει!!!αρκουδα ετρωγε αρκουδα σκοτωμενη

    αν και εχω ερθει δυο φορες αντιμετωπος σε κυνηγι γουρουνιου στις Σαππες(εκανα πισω και εφυγα απο το σημειο)και φυσικα οχι απο φοβο αλλα απο σεβασμο στο ζωο αυτο. τρια μονοβολα στην καραμπινα ειναι υπεραρκετα………………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #362782

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΤΡΕΛΑΜΕΝΟΙ ΥΠΑΡΧΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ.ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΕ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΠΕΡΔΙΚΟΥΛΕΣ ΕΚΕΙ ΠΥΟ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΝ ΑΠΟ ΓΕΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΛΒΑΝΙΚΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΓΡΙΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΞΑΝΑ ΠΙΣΩ.ΤΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ!!!!! ΕΚΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΚΥΝΗΓΑ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΡΕΑΣ.ΤΗΣ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΛΑΓΟ ΚΑΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ.

    Ελλα ρε φιλε περδικες που πεθαινουν απο τα γεραματα?..αυτα ειναι.. κοτσους με δυπλο κοτσι στο ποδι λεμε τωρα οχι αστεια…
    Αμαν μας τρελανες τωρα..παλι καλα που εχει πουλακια παντου φετος και θα παρηγορηθουμε…

    Ασε που με ωριο τα 2 πουλια ενα σηκωμα στο κοπαδι φτανη…και μετα πας τη βολτα σου για τον σκυλι….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 38 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων