αξιοπιστια baikal

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #362907

    Πρόσφατα αγόρασα ένα πλαγιόκαννο baikal το οποίο ο ιδιοκτήτης του είχε στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου του από το 1985. … οπλισμένο όλα αυτά τα χρόνια …. Μετά από 24 χρόνια συνεχούς όπλισης, όταν το έβγαλα να το δοκιμάσω λειτουργούσε κανονικά!

    :D :D ;) :rolleyes: :o


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    gkiaouris_2 στις #125440

    αρκει να διαβσεις τα αρθα στο εθνος κυνηγι Νικήτα Κυπριδήμου!!! Θα καταλαβεις οτι τα λόγια του πατερα σου ειναι πολύ μακρία απο την πραγματικότητα!
    π.χ. http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=132…p;pubid=3034769
    εχει και άλλα αθρα σχετικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    ΚΩΣΤΑΣ1 στις #125441

    Φίλε nikosssss για ρώτα και εδω
    ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΜΙΧ. & ΣΙΑ Ο.Ε. ΌΛΥΜΠΟΥ 56
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ 2310 26263
    Είχε πολύ καλές τιμές όταν ψαχνόμουν να αγοράσω όπλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #126016

    BAIKAL ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟΕΒΓΑΛΑ ΑΔΕΙΑ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΤΗΣ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΠΛΟ,ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΑΤΟ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΑΡΕ BAIKAL ΜΕ ΧΙΛΙΑ.

    ΥΓ. ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΑΡΑΚΟΒΕΙ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ BERRETA ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Costas_ στις #126038

    Φίλε, μην το σκέφτεσαι καθόλου για το Baikal. Είναι τρομερά όπλα, αθάνατα και όντως, κόβουν και παρακόβουν. Εδώ στην Κύπρο είναι αρκετά διαδεδομένα, και σκέφτου πως οι θερμοκρασίες μας είναι πολύ ψηλότερες από τις δικές σας!!

    Επιπλέον, τα έχω ψάξει πολύ αυτά τα όπλα και μόνο θετικά διαβάζω!! Α… ναί, έχω και ένα!! Baikal Spartan 28" multichoke 20gauge! Τρομερό!

    Δηλαδή επειδή είναι προσιτές οι τιμές τους βλαπτει??!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #363602

    Στην παρέα μου έχουμε 4-5 baikal απο μονόκανα μέχρι δίκανα, super poze, καραμπίνα. Όλα άθάνατα όπλα και κατα την ταπεινή μου άποψη: BEST VALUE FOR MONEY!!! Όσον αφορά το ''κόψιμο'' θα σού πώ το εξής: έχεις δεί πολλούς λαγούς να πέφτουν στα 50 μέτρα μετρημένα με κορδέλα αποκεφαλισμένοι??? Γιατί ούτε εγώ το πίστευα μέχρι που το είδα με τα ίδια μου τα μάτια!!! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #363638

    Φίλε, μην το σκέφτεσαι καθόλου για το Baikal. Είναι τρομερά όπλα, αθάνατα και όντως, κόβουν και παρακόβουν. Εδώ στην Κύπρο είναι αρκετά διαδεδομένα, και σκέφτου πως οι θερμοκρασίες μας είναι πολύ ψηλότερες από τις δικές σας!!

    Επιπλέον, τα έχω ψάξει πολύ αυτά τα όπλα και μόνο θετικά διαβάζω!! Α… ναί, έχω και ένα!! Baikal Spartan 28" multichoke 20gauge! Τρομερό!

    Δηλαδή επειδή είναι προσιτές οι τιμές τους βλαπτει??!!!

    Συνάδελφε Κώστα επειδή σκέφτομαι να αγοράσω ένα Remington Spartan (λόγω του ότι έχει εντελώς ασκάλιστη βάση σε σχέση με το Baikal) θα ήθελα να ρωτήσω αν έχεις αντιμετωπίσει πρόβλημα με τη μονή σκανδάλη (αν δεν κάνω λάθος όλα τα Spartan είναι μονοσκάνδαλα). Τα ξύλα του είναι καρυδιά ή οξιά; Σε όσες φωτογραφίες έχω δει, βλέπω ότι τα ξύλινα μέρη είναι αρκετά ανοιχτόχρωμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    p4n0s στις #162918

    geia sas basika eimai neos sto foroum kai neos genika sto kinigi exw agorase ena baikal plagiokano to baikal mp 43 me 66 ek. kanes magnum mexri 3 inges aytomatous eksolkeis monoskandalo me epilogea….ti gnomi exete gia ayto to dikano…kai ti fisigkia mou protinete gia to kinigi tsixlas kai kotsifiou……sas eyxaristo poli…..mdas!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    p4n0s στις #162919

    geia sas basika eimai neos sto foroum kai neos genika sto kinigi exw agorase ena baikal plagiokano to baikal mp 43 me 66 ek. kanes magnum mexri 3 inges aytomatous eksolkeis monoskandalo me epilogea….ti gnomi exete gia ayto to dikano…kai ti fisigkia mou protinete gia to kinigi tsixlas kai kotsifiou……sas eyxaristo poli…..mdas!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #326908

    geia sas basika eimai neos sto foroum kai neos genika sto kinigi exw agorase ena baikal plagiokano to baikal mp 43 me 66 ek. kanes magnum mexri 3 inges aytomatous eksolkeis monoskandalo me epilogea….ti gnomi exete gia ayto to dikano…kai ti fisigkia mou protinete gia to kinigi tsixlas kai kotsifiou……sas eyxaristo poli…..mdas!!!

    Καλως ηρθες φιλε μου στο φορουμ.Το οπλακι που αγορασες αν ψαξεις σε διαφορα τοπικς του φορουμ που σχετιζονται με το θεμα θα δεις οτι προκειται για οτι καλυτερο στα λεφτα του,οπου αν εβγαινε στην Ιταλια για παραδειγμα και ειχε λιγο καλυτερο φινιρισμα και σκαλισμα θα κοστιζε πολλαπλασια.Το ατσαλι του ειναι παρα πολυ καλο,ενω υστερει σε ποιοτητα ξυλων και τελικο φινιρισμα(αρχικα ανοιγει-κλεινει με δυσκολια).Η αντοχη του ειναι δεδομενη και γενικα εχεις αγορασει οπλο που εχει δοκιμαστει για παρα πολλα χρονια απο εκκατομυρια κυνηγους σε ολο τον κοσμο-συνθηκες και τα εχει βγαλει περα με αριστα.Ο μηχανισμος του δε ,ειναι ομοιος με του γουιντσεστερ 21 του γνωστου οπλου που αντεξε στις δοκιμασιες μετα απο τεστ σε αντιθεση με αλλα ακριβοτερα οπλα που απετυχαν.Σου ευχομαι καλα κυνηγια.Υποψιν οτι και εγω απο τα τοσα οπλα που εχω ,ενα μπαικαλ σπορτινγκ ταλαιπωρω στο κυνηγι γιατι εχει οτι και τα αλλα οπλα που εχω ενω δεν ειναι ακριβο ωστε να φοβαμαι μην το χτυπησω η καταστρεψω.Αυτα απο μενα ,παντως ψαξε για αλλα αρθρα στο φορουμ ,οπως επισεις και στο <oplognosia.com> οπου εχει πολλα αναλυτικα αρθρα σχετικα με αυτα τα οπλα. <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #326897

    geia sas basika eimai neos sto foroum kai neos genika sto kinigi exw agorase ena baikal plagiokano to baikal mp 43 me 66 ek. kanes magnum mexri 3 inges aytomatous eksolkeis monoskandalo me epilogea….ti gnomi exete gia ayto to dikano…kai ti fisigkia mou protinete gia to kinigi tsixlas kai kotsifiou……sas eyxaristo poli…..mdas!!!

    φιλε μου δεν εχω βρει φυσιγγι που να μην δουλευει καλα με το οπλο αυτο.μεχρι κ 36γρ τα εριχνα απροβληματιστα μεχρι που πιασανε τα προβληματα με την σκανδαλη κ το εχω αφησει στην ακρη…μακαρι το δικο σου να μην παρουσιασει τπτ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    203
    anbar56 στις #162936

    Οι φίλοι που σου απάντησαν υπήρξαν σαφείς και εξάντλησαν το θέμα.
    Θα προσθέσω κάτι που δεν κουράζομε να τονίζω σε κάθε υποψήφιο
    αγοραστή Baikal: να πάρεις οπωσδήποτε δισκάνδαλο και με απλούς
    εξολκείς, για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. Η έκδοση με εναλλάξιμα
    τσοκάκια, αν και βαρύτερη, θα σου φανεί πιο χρήσιμη. Άλλωστε δεν
    νομίζω να ανήκεις στην κατηγορία των 50ριδων που ψάχνονται για
    το ελαφρύτερο δυνατόν όπλο. Η ατάκα του φίλου ΜΠΕΦ τα λέει όλα:
    …….παρακόβουν τα Baikal.

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 16 έως 27 (από 27 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων