Το κυνήγι των ονείρων σας

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #36723

    Συνάδελφοι εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο Λεωνίδα και τον φίλο Γιώργο (μιας που έγραψαν πρώτοι) αλλά και με τους υπόλοιπους που έγραψαν μετά για τα υδρόβια. Είναι ένα κυνήγι που σε συναρπάζει. Και μόνο το ξημέρωμα στον βάλτο προσφέρει φοβερές εικόνες και ήχους.

    Βέβαια αυτό νιώθω αυτήν την στιγμή ίσως γιατί δεν έχω ζήσει την μεγάλη πραγματικά μέρα που όλοι φανταζόμαστε σε αντίθεση με το κυνήγι της τσίχλας οπου έχουν δει τα μάτια μου αρκετά. Μάλιστα για να δυσκολέψω λίγο το κυνήγι της τσίχλας και να το κάνω πιο δύσκολο δεν την κυνηγώ στο καρτέρι αλλά μόνο στο περπατητό. περπατητό βέβαια που λίγο διαφέρει από το κυνήγι της πέρδικας (αυτό το ανακάλυψε ο φίλος μου που πάμε για κυνήγι μαζί όταν την πρώτη φορά που του είπα να πάμε για περπατητό γύρισε με πυρετό σπίτι όντας τσιχλάκιας με σήμα το καρεκλάκι).

    Θα ήθελα να πω όμως οτι ότι κυνήγι και να διαλέξει κανείς δεν πιστεύω να υπάρχει κανένας κυνηγός που να μην ζητά μια καλή μέρα κυνηγετική, άσχετα του είδους του θηράματος που θα κυνηγήσει. Αυτό πιστεύω άλλωστε οτι είναι η πεπτουσία της παραδοσιακής ασχολίας που λέγεται κυνήγι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    ΙΑΚ στις #36729

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ

    ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ (ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΖΗΣΕΙΣ)ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΗΣΥΧΟ ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΧΩΡΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΟΧΟΦΟΡΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΠΡΩΙΝΟ ΣΕ ΒΑΛΤΟ ΓΙΑ ΠΑΠΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΚΑΡΠΩΣΗΣ ΜΕΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΦΑΣΙΑΝΟΥΣ (ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ )ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ Η ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΥΝΗΓΟΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΟΠΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΥΣΤΑ .

    ΑΧ ΜΕΛΑΓΧΟΛΗΣΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #36732

    το καλυτερο δεν ξερω ποιο ηταν η ποιο θα ειναι παντως το πρωτο για αγριογουπουνο ηταν διαφορετικο μετα ενταξει, αλλα η πρωτη φορα ηταν!!!

    παντως θα συμφωνησω και εγω οτι τα πρωινα στη λιμνη ειναι το κατι αλλο!

    πραγματικα δε ξερω, γιατι κυνηγω τα παντα και ετσι το καθετι εχει την δικη του ομορφια και χαρη και πιστευω οτι ολα ειναι ονειρεμενα κυνηγια αν υπαρχει η καλη διαθεση και παρεα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #36735

    KI EGO SYMFONO ME LEO KAI DUCKHUNTER,MOY ARESEI POLY TO PAPI,ALLA MH TO KOYRAZOYME MILAME MONO GIA EXOTERIKO,GIA NA TO XAROYME(APO OLES TIS PLEYRES!!!!!!!),OPOTE TO KANONISETE EIMAI MESA ARKEI NA PARO ADEIA KAI NA DHLOTHO EGAIROS.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #36757

    Εμένα με συναρπάζει το κυνήγι του τρυγωνιού., και γενικά περιστεροειδή όπως φάσσες αγριοπερίστερα. Μόνο που είναι ελάχιστες οι μέρες

    Μετά μου έρχεται το περπατητό της τσίχλας , όπου βέβαια σίγουρα δίνει πολλές συγκινήσεις και μεγαλύτερης χρονικής διάρκειας

    Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα υδρόβια. Ισως φέτος να είναι ευκαιρία με τούς φίλους από το φόρουμ. Αν δεν τα κυνηγήσω φέτος θα φύγω από τη ζωή χωρίς να έχω γευτεί τη χαρά ενός Παπιοκυνηγίου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #36763

    Περασμαατα απο φασσες …οπως καποτε στην Ολυπμιαδα Χαλκιδικης που περνουσαν 100 και 200 πουλια καθε κοπαδι και δεν ηξερες που να τουφεκισεις….αδρεναλινη στο 100% ..δυο τουφεκιες και το επανιελακι να σε φερνει 9 κομματια στο χερι ..να κυνηγας μπεκατσες και καθε 50-100μ να  σηκωνεται..στο βαλτο με ψιλοχιονο, ομιχλη , να περναν τα παπια και τα χηναρια στα 25μ ..αυτα ειναι κυνηγια …ελπιζω να μην μεινουν στα ονειρα και να  ξαναγεινουν πραγματικοτητα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #37145

     TO KINIGI TWN ONEIRWN MOU:::NA IMOUN STIN ILIKIA POU IME TWRA,ALLA 30 XRONIA PRIN,TO 1970,NA KINIGAW ME TO BERETTA MOU MAZI ME TON PATERA MOU KAI TON AEIMNISTO PAPPOU MOU!!!NA FTIAXNW FISIGIA TO VRADI DIPLA STO TZAKI K TO PRWI NA TRELLENW TA PAPIA STO POTAMI,NA DIALEGW TIS PERDIKES POU THA TOUFEKISW STO BOUNO,NA PIGENW GIA LAGO XWRIS NA KSERW OTI EXOUN SXEDON EKLIPSI KAI NA TO EFXARISTIEMAI,NA VLEPW KOPADIA TIS KALIMANES STA LIVADIA NA VOSKOUN MAZI ME FASSES K AGRIOPERISTERA!KAI I KARDIA MOU NA KONTEYEI NA SPASEI,STIN TELIA FERMA TOU POINTER MAS(GOI,NASE KALA STON SKULOPARADISO PIA)STIS MPEKATSES….

    AYTO TO ONEIRO THATHELA NA KSANAZHSW ALLA SE AYTHN THN ILIKIA POU EIMAI TWRA.TOTE MIKPO PEDAKI O PATERAS MOU ME METRAGE ME TO IPSOS TOU SIMERINOU MOU OPLOU!ALLA STO KINIGI ME EPERNE AFOU TON ESKAGA GIA KAMIA WRA ME GRINIA(EIXA VRI TO KOLPO)!ALLA OXI PANTA K PANTOU!

    TWRA TA PARAPANW KINIGIA EXOUN MINI STO MUALO TOU PENTAXRONOU TOTE PEDIOU,ALLA DISTIXWS EMEINAN SAN ONEIRO AFOU I PRAGMATIKOTITA INE FRIXTI…TWRA PERPATW WRES K EAN VRW KATI EIMAI POLY XAROUMENOS.LATHOS EPOXI MEGALWSA!!!POTE DEN IKANOPOIITHIKA ME NUMERA STO KYNIGI ALLA ME TIN PLITHWRA TOU THIRAMATOS!

    TA KALA ONEIRA OMWS DIARKOUN LIGO-AX!!  Vangelis

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων