Χτύπημα στο εμπόριο άγριων ωδικών πτηνών

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #127038

    Για μενα,απο εδω..ειναι 15 λεπτα,να παω στο Σχιστο!!
    Λοιπον,την Κυριακη,θα ειμαι εκει,με την καμερα…εικονα & ηχο!!!
    Ειναι μικρη, η καμερα & δεν μπορεις να την δεις,ευκολα…θα τα δουμε & θα τα πουμε…
    Billy
    [/quote]

    αποψη μου μην παρεις καμερα και γινεις αντιληπτος απο του βιαστες της φυσης θα χεις προβλημα αν γινεις αντιληπτος…πριν 4-5 μηνες ειχε παει δασαρχης επειδη ηταν με ενα αλλον τον ποιασανε του πηραν το κινητο και τους παρακουσε να του το δωσουν επειτα.απιστευτα παγματα..τα λεφτα ειναι πολλα…δυο σμεια υπαρχουν που πουλανε αγρια πιστυεω να τα ξερεις μην πας και ψαχν εις σε ολο το παζαρι αδικα…σε λιγο που θα αρχισουν τα περασματα θα γινει χαμος απο πουλια…το καλαοκαιρι ειχαν βεβαια και αιδονια οι αλητες και μικρα γερακια…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #364726

    Για μενα,απο εδω..ειναι 15 λεπτα,να παω στο Σχιστο!!
    Λοιπον,την Κυριακη,θα ειμαι εκει,με την καμερα…εικονα & ηχο!!!
    Ειναι μικρη, η καμερα & δεν μπορεις να την δεις,ευκολα…θα τα δουμε & θα τα πουμε…
    Billy

    αποψη μου μην παρεις καμερα και γινεις αντιληπτος απο του βιαστες της φυσης θα χεις προβλημα αν γινεις αντιληπτος…πριν 4-5 μηνες ειχε παει δασαρχης επειδη ηταν με ενα αλλον τον ποιασανε του πηραν το κινητο και τους παρακουσε να του το δωσουν επειτα.απιστευτα παγματα..τα λεφτα ειναι πολλα…δυο σμεια υπαρχουν που πουλανε αγρια πιστυεω να τα ξερεις μην πας και ψαχν εις σε ολο το παζαρι αδικα…σε λιγο που θα αρχισουν τα περασματα θα γινει χαμος απο πουλια…το καλαοκαιρι ειχαν βεβαια και αιδονια οι αλητες και μικρα γερακια…

    Qwer,δεν ειμαι παλαβος…να παω μονος μου!
    Ξερω που ειναι τα σημεια..ακριβως!!!
    Πιστευω οτι ζουμε σε ενα Κρατος..με Αστυνομευση,(αυτη που υπαρχει,τωρα) αρκετη για τα Τυπικα!!!

    Billy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #364730

    [b][/b]

    [sup][/sup]

    Qwer,δεν ειμαι παλαβος…να παω μονος μου!
    Ξερω που ειναι τα σημεια..ακριβως!!!
    Πιστευω οτι ζουμε σε ενα Κρατος..με Αστυνομευση,(αυτη που υπαρχει,τωρα) αρκετη για τα Τυπικα!!!

    Billy

    ρωτα και λιγο τον προεδρο στο seskf με ξερει και τον εχω ενημερωσει για το θεμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #364731

    ρωτα και λιγο τον προεδρο στο seskf με ξερει και τον εχω ενημερωσει για το θεμα

    Εχεις την εντυπωση…οτι εγω δεν ξερω??? ;)
    Τωρα με την σειρα μου…Ρωτησε εσυ τον Γιαννη !!!!!!!!!! :P
    Φιλικα,
    Billy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #127052

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    nickhunter58 στις #127053

    ΒΑΣΙΛΗ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΟ..(ν) ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ (π.μ.)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #364733

    ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΙΤΕΡΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ!!!!

    Ναι,ναι, Νικο…εχεις δικιο!!!!

    Billy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    ΝΑΒΑΧΟ στις #127062

    Καλημέρα φιλοι μου αν και δεν γράφω πια όπως έγραφα εδώ για προσωπικούς μου λόγος αισθάνομαι την ανάγκη να γράψω μερικά λόγια για το θέμα αυτό.

    Τον φίλο QWER έχω την τύχη να τον ξέρω και λέω έχω την τύχη γιατί είναι αξιόλογο άτομο , έχουμε κυνηγήσει μαζί και είναι από τους λίγους κυνηγούς που είναι συνειδητοποιημένος σε αυτό που κάνει.

    Τώρα για τον Βili ,δεν έχω λόγια να περιγράψω το άτομο και πολύ αγαπητός μου φίλος είναι, και ο πιο αξιόλογος άνθρωπος που ξέρω από όλες τις πλευρές .

    Τώρα να έρθω στο θέμα για την αγρία πανίδα που πωλείται στη χώρα μας .Το παζάρι του σχιστού είναι η κορφή του παγόβουνου. Από πέρσι το χειμώνα έχω ξεκινήσει ένα αγώνα να μπω στο κύκλωμα αυτό και το κατάφερα και όταν μιλάω για κύκλωμα κυριολεκτώ. Δεν είμαι αναγνωρισμένος ή έμπειρος δημοσιογράφος για να γράφω ρεπορτάζ , αλλά για μένα ο πιο καλός δημοσιογράφος είναι αυτός που γράφει την αλήθεια και όχι αυτός που την γλυκαίνει κατά τα συμφέροντα μερικών.

    Ευχαριστώ την απογευματινή κυνήγι που μας έδωσε χώρο γραφής στο ένθετο και μέσω εμού μπορεί και προβάλλονται οι αγώνες και οι προσπάθειες που κάνει ο σύλλογος μας.

    Έχω δώσει συγκεκριμένο ρεπορτάζ για το θέμα αυτό και στα επόμενα τεύχη θα προβληθεί.

    Ελπίζω σε όσους το διαβάσουνε να τους λυθούν αρκετές απορίες και να καταλάβουν τι ακριβώς γίνετε .

    Λίγη υπομονή φίλοι μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #364741

    Καλημέρα φιλοι μου αν και δεν γράφω πια όπως έγραφα εδώ για προσωπικούς μου λόγος αισθάνομαι την ανάγκη να γράψω μερικά λόγια για το θέμα αυτό.

    Τον φίλο QWER έχω την τύχη να τον ξέρω και λέω έχω την τύχη γιατί είναι αξιόλογο άτομο , έχουμε κυνηγήσει μαζί και είναι από τους λίγους κυνηγούς που είναι συνειδητοποιημένος σε αυτό που κάνει.

    Τώρα για τον Βili ,δεν έχω λόγια να περιγράψω το άτομο και πολύ αγαπητός μου φίλος είναι, και ο πιο αξιόλογος άνθρωπος που ξέρω από όλες τις πλευρές .

    Τώρα να έρθω στο θέμα για την αγρία πανίδα που πωλείται στη χώρα μας .Το παζάρι του σχιστού είναι η κορφή του παγόβουνου. Από πέρσι το χειμώνα έχω ξεκινήσει ένα αγώνα να μπω στο κύκλωμα αυτό και το κατάφερα και όταν μιλάω για κύκλωμα κυριολεκτώ. Δεν είμαι αναγνωρισμένος ή έμπειρος δημοσιογράφος για να γράφω ρεπορτάζ , αλλά για μένα ο πιο καλός δημοσιογράφος είναι αυτός που γράφει την αλήθεια και όχι αυτός που την γλυκαίνει κατά τα συμφέροντα μερικών.

    [color=”#ff0000″]Ευχαριστώ την απογευματινή κυνήγι που μας έδωσε χώρο γραφής στο ένθετο και μέσω εμού μπορεί και προβάλλονται οι αγώνες και οι προσπάθειες που κάνει ο σύλλογος μας.[/color]

    Έχω δώσει συγκεκριμένο ρεπορτάζ για το θέμα αυτό και στα επόμενα τεύχη θα προβληθεί.

    Ελπίζω σε όσους το διαβάσουνε να τους λυθούν αρκετές απορίες και να καταλάβουν τι ακριβώς γίνετε .

    Λίγη υπομονή φίλοι μου.

    Ισως φανω,λιγο υπερφιαλος(υπερβολικος) αλλα…πρεπει!!!
    Με,αληθινη Συγκινηση..(αν & δεν με παιρνει,για πολλες),
    Θελω να ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ τον ΦΙΛΟ μου,τον Προεδρο του Συλλογου μας,για τα Καλα του λογια!!
    Οταν μπηκα στον Συλλογο,ειχα αναλυσει…πολλα απο τα Μελη του & ειχα μελετησει πολυ το θεμα,πριν το αποφασισω.
    Βλεπω,τωρα…ενα μικρο δειγμα,…οτι δεν εκανα λαθος!!!
    Να εισαι Καλα,Προεδρε & Φιλε,Γιαννη!!!!!!
    Θα τα πουμε απο κοντα…λιαν συντoμως…!!!!
    Με, ορεξη,για Αγωνα,για το Καλο ολων, σε καλημεριζω.
    Φιλικα,
    Billy

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #127089

    NABAXO σε ευχα;ριστω για τα καλα λογια σου ξερεςι τι αγωνα εχω δωσει για το σχιστο….οτι θες παρε τηλεφ να τα πουμε και ακομη καλυτερα για το θεμα αγρια πουλια…το κακο ξερεις ποιο ειναι ομως.οτι εγινε το ντου απο ατομα που δεν το περιμενα…θα τα πουμε απο κοντα συντομα…

    αυριο μαλλον δεν θα χει πουλια στο σχιστο η θα χει ελαχιστα λογο καιρου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #127153

    μιλησα με ενα φιλο που εχει παγκο σχιστο και μου ειπε οτι οι πουλοποιαστες ειναι κανονικα στη θεση τους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #127155

    ΓΙΑΤΙ ΓΙΩΡΓΟ ΕΣΥ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ………ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ…..?

    ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΓΙΝΑΝΕ…….?/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #364883

    ΓΙΑΤΙ ΓΙΩΡΓΟ ΕΣΥ ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ………ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ…..?

    ΜΥΝΗΣΕΙΣ ΓΙΝΑΝΕ…….?/

    γιωργο εγω το ηξερα οτι θα ητανε παλι αφου και την περασμενη κυριακη τα ξαναστησανε μετα απο μιση ωρα…για μηνυσεις δεν ξερω το μονο που ξερω ειναι η αφιαφορια συνεχιζεται κανονικα και τα πουλια αιχμαλ.κατα εκατονταδες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #127164

    ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΣΚΟΙ……….ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΓΕΡΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ

    ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ FULL SEASON ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ………!!

    ΖΩΝΤΑΝΟΙ ΚΡΑΧΤΕΣ…….ΒΕΡΓΕΣ…….ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΠΑΔΙΑΣΤΑ ΣΑΝ ΧΑΖΑ.

    Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ …..ΟΙ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΑΣΑΡΧΕΙΑ…??

    ΕΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΑ……..!!!

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    892
    QWER στις #127174

    για δειτε και λιγο αυτο

    http://www.youtube.com/watch?v=lmdWK9kfSL4…player_embedded

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 45 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων