ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΣΕ ΠΑΠΙΑ ΣΤΑ 40+Μ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #376704

    Για περιστεροειδή μου κάνει ίσως και φάσσα βάσει της καλαμποκιάς που φαίνεται να βγαίνει ο σκύλος και η προσκόπευση πάνω από μισό μέτρο σε ένα πουλί που δεν πετάει γρήγορα. Μπορεί στα κοντά στα 30μ, δεν νομίζω περισσότερο . :lol:

    Υ.Γ
    Τώρα που γράφω έγινε και ένας μικρός σεισμός.

    Ο σεισμ'ος έγινε αισθητός και στον Πειραιά…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #376705

    Κωστα το πουλι μπορει να επεσε χτυπημενο σε καιριο σημειο απο καποιο σκαγι της περιφεριας.
    Ο μονος τροπος να πει καποιος αν η προσκοπευση ηταν μεγαλη ειναι να μαθουμε τι πουλι ειναι για να υπολογισουμε περιπου την αποσταση και με τι συνδιασμο τσοκ και Νο σκαγιων εβαλε ο τυπος.

    Συμφωνώ… απλώς αυτ΄΄ο που θέλλω να πω είναι να μην φοβόμαστε την προσκόπευση στις μακρινές αποστάσεις… πολλές φορές νομίζω και εγώ πως σημαδεύω με μεγάλη προσκόπευση… αλλά οι ντουφεκίες είναι αποτελεσματικές…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #376706

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=ybB5-h-XoGQ&feature=PlayList&p=AA2D02FF9CCD093F&index=12″]http://www.youtube.com/watch?v=ybB5-h-XoGQ…3F&index=12[/url]
    ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ?

    Μια χαρα προσκοπευση βαζει.Δες κανα dvd του Λοβερδου να δεις εκει προσκοπευσεις απλα απιστευτες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    ilias_sp στις #376721

    Αυτο θα το κρινουμε αν μαθουμε σε τι πουλι ριχνει!

    εγω για κοράκι το κόβω…οσο για την προσκοπευση νομιζω οτι η γωνια της καμερας σε σχεση με την καννη κανει την προσκοπευση να φενεται μεγαλητερη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #136065

    Καλή είναι η προσκόπευση. Βάσει τεχνικής (διατηρούμενη προσκόπευση), οι εικόνες τείνουν να είναι αρκετά μεγαλύτερες από ότι βλέπουμε στο "σκούπισμα" του στόχου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    JOHNNY36 στις #136120


    Η AΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΒΛΗΘΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΠΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 40+ ΜΕΤΡΑ , ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΑΠΙΑΣ Η ΣΥΝΗΘΗΣ ΥΠΟΠΤΗ , ΠΟΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΘΑ ΒΑΖΑΤΕ ΕΣΕΙΣ?
    ΕΓΩ ΤΗΝ Α , ΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΚΟΥΠΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #136122

    Την Δ με σκουπισμα και βλεπουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #136127

    Αν πετάει με περίπου 60-70χιλ. θα έβαζα άλλα 3 με 4 παπιά μπροστά, περίπου 3+ μέτρα. Το Δ είναι πολύ κοντά στα 40+ μέτρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #136130

    ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ?
    [/quote]
    ΝΑ ΛΑΒΕΙΣ ΥΠ΄ΟΨΙΝ ΣΟΥ ΟΤΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΙΓΑ, ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ.
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΕΠΕΣΕ

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #136136

    δεν μας λες ομως και με τι φυσιγγι?και τι νουμερο?και τι γραμμαρια?τι τσοκ?

    Ελληνικο?Ιταλικο?Αμερικανικο?Κρητικο?Θεσαλονικης?

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #136137

    εχει και καποια φυσιγγια που εχουν αρχικη ταχυτητα 500 αλλα 750 αλλα 1050 και αλλα 1280?????ποδια το δευτερολεπτο???ολα παιζουν τον ρολο τους!!!!!
    εγω με τα remingτon σιγουρα το Γ και φυσικα καιρικες συνθηκες αερας-βροχη ξερος καιρος κ.λ.π.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #136138

    σημερα στις φασσες με -2 βαθμους τα εβλεπα τα σκαγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    καταλαβαινεις απο εκει και μετα!!!!!!!!!
    δεν θελω να γραψω την μαρκα γιατι θα ανοιξουμε αλλο μετωπο μετα!!!!!!!!!!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #136140

    δεν ξερω τι συμβαινει σημερα και με πεταει συνεχεια εξω το internet.

    αναφερομαι σε Ιταλικο!!!!!!!!!!!!

    λοιπον,
    εγω στην περιπτωση αυτη που γραφεις στα μηνυματα σου θα επελεγα
    το NM12S SEMI MAGNUM ME 42 grammar και ταχυτητα 1260 και φυσικα νουμερο 6 ,και με τσοκ 2-3 αστρα. Remington.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    tth στις #136144

    Κατα την αποψη μου το ερωτημα εχει δυο σκελη εκ των οποιων το ενα περιεχει υποκειμενικο παραγοντα εκτιμησης αποστασης και ταχυτητας.Η εικονα κατα την αποψη μου δεν ειναι 40+ αλλα αρκετα λιγοτερο οποτε το Γπρος Δ ειναι αρκετο.Στην περιπτωση των πραγματικων 40+ μετρων (και οχι κατ εκτιμηση ) Δ + με 36 γρ 6 νο ειναι αρκετα για την καταβολη του πιστευω.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #136146

    [/quote]
    ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΑΩ ΠΑΠΙΑ ΠΟΤΕ ΣΕ ΤΡΑΒΕΡΣΑΤΕΣ , ΕΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΑΣ
    [/quote]

    Στις τραβέρσες από αριστερά προς τα δεξιά βάλε λίγο παραπάνω προσκόπευση. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλά οι τραβέρσες από αριστερά προς τα δεξιά χρειάζονται παραπάνω προσκόπευση. Το διαπίστωσα μια μέρα στις τσίχλες. Έριχνα σε μία και είχα την δυνατότητα να βλέπω τις τουφεκιές πάνω σε κάτι δέντρα που ήταν ακριβώς από πίσω της. Έβλεπα λοιπόν τις τουφεκιές να σκάνε 1 δάχτυλο πίσω από την ουρά της, μέχρι που ασυναίσθητα τράβηξα το όπλο λίγο πιο μπροστά και η 3η τουφεκιά πήγε επάνω της. Από τότε βάζω πάντα λίγο πιο μπροστά σε αυτές τις τραβέρσες.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων