Φυσίγγια για cal 20

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    143
    Ανώνυμος στις #372169

    Beretta 687 όποιο να 'ναι ΙΙ,ΙΙΙ,ΙV,V έχει ένας φίλος το ΙV και είναι εξαιρετικό.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    Theodore στις #132389

    Μάνο,
    συμφωνώ με τον firefighter.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #372171

    Φιλε Μανο,
    Τουφεκισα προσφατα με ενα Μπενελλι 20 αυτοματο με Fiocchi Nova, ιταλου φιλου μου κ πραγματικα ενθουσιαστηκα!Ομορφο,παναλαφρο οπλο,ξεκουραστο!Καλη τουφεκια!Οτι πρεπει για μπεκατσα κ ορτυκι!Το σκεφτομαι κ εγω τελευταια!!! :lol:

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #132393

    Βαγγελη καραμπινα cal 20 εχω την Beretta θελω S/P.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #372172

    Μανο πρεπει να σε παρω μια μερα να παμε στην Brescia,στην Val Trompia,στο χωριο των οπλουργων!Να δω με τι θα γυρισεις!!!!!
    Παντα φιλικα,αλλα η προσκληση ισχυει Μανο! :lol:

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #132395

    μωρε το σκευφτηκα ναμαι ειλικρινης νακανω ενα ταξιδακι στηνΙταλια τα χριστουγεννα αλλα πολλα χαρτια χρειαζονται φιλε μου!1
    δεν ξερω αυτο το καινουργιο που εβγαλε η Beretta to Sv 10 perennia αν εχει 20αρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #372174

    Καλησπερα στα παιδια!

    ηρθε η ωρα να ζητησω την βοηθεια του κοινου!!

    προταση!

    για αγορα S/P cal 20
    χρηματα που διαθετω μεχρι 3.000 euro.
    Χριστουγεννα ερχονται πρεπει να κανω ενα δωρο στο ευατο μου???
    ευχαριστω εκ των προτερων

    Στο τεύχος Δεκεμβρίου 2009 του "Κυνηγεσία και κυνοφιλία" διάβασα για μια ιταλική εταιρία που φτιάχνει χειροποίητα δίκαννα με τιμές που ξεκινουν από 2800 Ε.

    http://www.fpafratellipoli.com/

    Τα περισσότερα μοντέλλα είναι πλαγιόκαννα, όμως έχει και δύο s-p (στο τέλος της λίστας). Τα s-p τους βγαίνουν σε όλα τα μήκη και διαμετρήματα ενώ έχουν και τη δυνατότητα εναλλαγής καννών τόσο σε μήκος, όσο και διαμέτρημα. Δεν ξέρω από τι τιμές ξεκινάει η βασική τους έκδοση, αλλά όπως και να έχει, έστω και μια ματιά σε αυτα τα αριστουργήματα, αξίζει τον κόπο.

    Δεν ξέρω τι γίνεται με το καθεστώς εισαγωγής, μιας και η Ιταλία είναι μέλος της ΕΕ.

    Από την άλλη, δίπλα είναι η ιταλία, πας και το παίρνεις μόνος…

    …-"Γυναίκα, τι λες, πάμε Ιταλία για Χριστούγεννα?"
    -"Μα φυσικά, αγάπη μου, μωρό μου, κούκλε μου, κολώνα του σπιτιού μου!"
    …Πάτρα, καράβι, Ανγκόνα
    -"Γυναίκα, αμάν με αυτά τα ψώνια, όλο ρούχα, παπούτσια, καλλυντικά, βαρέθηκα να σε κυνηγάω από πίσω και να σου κουβαλάω τις τσάντες! Τώρα θα δεις τι θα κάνω: Θα πάω να αγοράσω κι εγώ κάτι για μένα!"

    Κι έτσι, μόλις με 2.000 ευρώ extra, παίρνεις το δικαννάκι και γλιτώνεις και την κρεβατομουρμούρα. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #372175

    Ξερει καποιος ακριβως ομως να μας πει την ακριβη γραφειοκρατεια που χρειαζεται κ απο Ελλαδα κ απο Ιταλια?Το εχει επιχειρησει κανεις προσφατα να μας πει???? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    164
    SteliosP στις #132398

    Μόλις πήρε 2 Benelli ένας φίλος μου που δουλεύει στο προξενείο της Βενετίας μετά από σχεδόν ένα χρόνο χραφιοκρατείες (και είναι και στο προξενείο). Το πρόβλημα εντοπίζεται στην ελληνική μεριά δηλ. στο χρόνο που χρειάζεται να σου βγάλει την άδεια αγοράς για όπλο από το εξωτερικό και η αντίστoιχη μετάφραση από το Ιταλικό προξενείο. Πέρσι ήθελα να μου κάνω δώρο το 687 ΙV cal 20 που εδώ έχει γυρω στις 2500 € αλλά τελικά λόγω γραφιοκρατείας το ακύρωσα. Τώρα κοιτάω πως θα βγάλω άδεια οπλοκατοχής ιταλική για τις αγορές μου εδω

Επισκόπηση 9 δημοσιεύσεων - 16 έως 24 (από 24 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων