ΟΚ ΤΟ SPORTING ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΣΙΝΑ

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #37604

    Μαλακάσα: 22950-98084

    Ελευσίνα: 210-5551190

    Πάρνηθα: 210-2461249

    Φιλικά, Λεωνίδας


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #37616

    Παιδία το Σάββατο το πρωί πριν φύγω για Τρίπολη, κατα πάσα πιθανότητα θα είμαι στην Ελευσίνα.

    Όσοι θέλετε ελάτε, θα είναι ήσυχα τουλάχιστον στο skeet γιατί οι περισσότεροι εκεί θα συμμετάσχουν στους αγώνες. Στο sporting θα είναι όπως τα ξέρετε.

    Βασιλη κρίμα που δεν μας ενημέρωσες οτι θα ΄πήγαινες Ελευσίνα, εγώ ήμουν από τις 10 έως τις 4 το απόγευμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    213
    kazam στις #37648

      ΦΦιλε ΛΕΟ χαιρετιζω την επανοδο σου Ευχαριστω παρα πολυ

    Μιχαλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #37760

    Το σκοπευτήριο της Ελευσίνας θα είναι διαθέσιμο το Σαββατοκύριακο αυτό.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #37958


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 11 Mάϊος 2004


    Μαλακάσα: 22950-98084

    Ελευσίνα: 210-5551190

    Πάρνηθα: 210-2461249

    Φιλικά, Λεωνίδας


    [/indent]

    Oπως πάντα ο leo άμεσος και ακριβής. Αν και τα τηλέφωνα τα έχει δώσει κατά καιρούς, τώρα μας τα κωδικοποίησε κιόλας.

    Μόλις τα πέρασα στο κινητό. Ευχαριστώ και εγώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #40736


    [indent]

    Το Σάββατο 12/6 πήγα και εγώ για πρώτη φορά στο σκοπευτήριο της Ελευσίνας και ήθελα να παρατηρήσω τα εξής στα σημεία του φίλου ΑΝΤΡΕΑ xirokos

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από xirokos στίς 10 Mάϊος 2004


    ΟΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ.

    Και σε μένα αν και έκανε υπερβολική ζέστη

    -ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΗ!

    Συμφωνώ 100%. Πολύ καλό το ζεγάρι

    -ΤΟ ΤΕΡΑΙΝ ΤΟΥ SPORTING ΕΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ “ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ” είναι πράγματι ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ. ειδικά όταν έρχονται κατά πάνω σου από το Νο:4

    -ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΘΕΣΕΙΣ ΒΟΛΗΣ εδώ θέλω να σταθώ και να πω ότι οι δύο αυτές θέσεις μήπως θα έπρεπε να μην καλύπτονταν από την ξύλινη κατασκευή αλλά να ήταν σαν τους βατήρες του skeet ??. Επειδή είμαι πολύ αυστηρός σε θέματα ασφαλείας πιστεύω ότι αυτές οι 2 θέσεις βολής έτσι όπως είναι δεν είναι 100% ασφαλείς, για να μην πω το αντίθετο και χαρακτηριστώ “φκρινιάρης”

     ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΒΟΛΕΣ ΣΤΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ “ΚΡΥΩΝΕΙΣ” ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ. Δεν είναι όμως άσχημα και οι 5 χ 5 βολές στη Μαλακάσα. Εκεί το πρόβλημα είναι ότι αρκετά πιάτα βγαίνουν σπασμένα και εσύ περιμένεις

    ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΟΥ. Εκεί υστερεί

     ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ (ΝΟ ΝΑΜΕ) ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΗ ΚΑΥΣΗ. Δεν τα δοκίμασα


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #336184


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 13 Ιούνιος 2004



    [indent]

    -ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΘΕΣΕΙΣ ΒΟΛΗΣ εδώ θέλω να σταθώ και να πω ότι οι δύο αυτές θέσεις μήπως θα έπρεπε να μην καλύπτονταν από την ξύλινη κατασκευή αλλά να ήταν σαν τους βατήρες του skeet ??. Επειδή είμαι πολύ αυστηρός σε θέματα ασφαλείας πιστεύω ότι αυτές οι 2 θέσεις βολής έτσι όπως είναι δεν είναι 100% ασφαλείς, για να μην πω το αντίθετο και χαρακτηριστώ “γκρινιάρης”

    [/indent]


    [/indent]

    Αντώνη, ο συγκεκριμένος τύπος σκοπευτικού κλωβού είναι ο πλέον ενδεδειγμένος και χρησιμοποιείται στο sporting σ’ ολόκληρο τον κόσμο. Αν τόσο ο σκοπευτής στον βατήρα, όσο και οι υπόλοιποι που περιμένουν την σειρά τους, τηρούν τους κανόνες ασφαλείας, τότε δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος. Αντιθέτως, είναι και ο ασφαλέστερος τύπος, μιας και θεωρητικά οι κάννες του όπλου, κινούνται υποχρεωτικά μέσα στο πλαίσιο (παράθυρο) και επομένως είναι αδύνατον να στραφεί το όπλο σε μη ασφαλή κατεύθυνση.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336205


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 13 Ιούνιος 2004


    Αντώνη, ο συγκεκριμένος τύπος σκοπευτικού κλωβού είναι ο πλέον ενδεδειγμένος και χρησιμοποιείται στο sporting σ’ ολόκληρο τον κόσμο.

    Eχω δεί σε φωτό Αμερικάνικους κλωβούς που δεν έχουν σχέση με αυτό στην Ελευσινα

    Αν τόσο ο σκοπευτής στον βατήρα,  όσο και οι υπόλοιποι που περιμένουν την σειρά τους, τηρούν τους κανόνες ασφαλείας, τότε δεν υπάρχει κανένας απολύτως κίνδυνος.

    Μόνο έτσι , συμφωνώ, αλλά εγω περιμένω ( το που είναι άλλο θέμα), τι φταίω ?

     Αντιθέτως, είναι και ο ασφαλέστερος τύπος, μιας και θεωρητικά οι κάννες του όπλου, κινούνται υποχρεωτικά μέσα στο πλαίσιο (παράθυρο) και επομένως είναι αδύνατον να στραφεί το όπλο σε μη ασφαλή κατεύθυνση.

    Είσαι σίγουρος ??


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #40894

    Επειδή ξέρω σε ποιον σκοπευτή αναφέρεσαι, να τονίσω ότι προσωπικά θεωρώ ότι αυτό που έκανε ήταν επιεικώς απαράδεκτο και άκρως επικίνδυνο για τον εαυτό του και τους παρευσρισκόμενους. Ο ίδιος και άλλοι σκοπευτές, όταν ρίχνουν skeet είναι παναγίτσες. Στο sporting βγάζουν όλη τους την καταπιεσμένη διάθεση για παιχνίδι. Ξεχνούν όμως ότι είναι κι αυτό ένα παιχνίδι με φονικά όπλα, και ότι πρέπει να αντιμετωπίζεται με τον ίδιο σεβασμό.

    Φιλικά,

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #40937


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 15 Ιούνιος 2004


    Ο ίδιος και άλλοι σκοπευτές, όταν ρίχνουν skeet είναι παναγίτσες.

    Το έχω προσέξει και γιαυτό παραξενεύτηκα

    Στο sporting βγάζουν όλη τους την καταπιεσμένη διάθεση για παιχνίδι. Ξεχνούν όμως ότι είναι κι αυτό ένα παιχνίδι με φονικά όπλα, και ότι πρέπει να αντιμετωπίζεται με τον ίδιο σεβασμό.

    Δεν είναι η μόνη φορά που το λέω, αλλά και αλλού έχω τονίσει ότι πολλές φορές αποφεύγω το sporting για την συμπεριφορά των άλλων ( αν θυμάστε την ξηρά προπόνηση του κυρίου στην ΜΑΛΑΚΑΣΑ που ήταν ενοχλητική …… βέβαια στην ΕΛΕΥΣΙΝΑ δεν ενοχλεί τελικά όπως μας έλεγε ο kostask τότε )


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    bushhunter στις #40975

     12.30.bradi ime kolimenos stin istioselidasas ke meletao ta grafomenasas katalabeno apo pou erxeste sporting aplos theli ekpedefsi o neos skopeftis prin arxisi na agonizete bori na rixis mesa apo klouba pou leme emis edo alla iparxoun ke alloi tropoi gia tin asafalis skopefsi stous diskous 

    yiasas apo australia

      christos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336221

    Δεν ξέρω αν το προσέξατε, αλλά την στιγμή που έριξε ο νεαρός από το πλάι, εγώ καθόμουν εξω από τον βατηρα και τουφεκιά πέρασε 1 μέτρο μπροστά μου.

    Βέβαια δεν υπήρχε περίπτωση να κινδυνεύσω σ’ αυτήν την απόσταση αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

    Πάντως αν τηρούν όλοι του κανόνες ασφάλειας ο κλωβός δεν έχει πρόβλημα. Εφόσον το όπλο γεμίζεται και αδειάζεται εξω από το πλαίσιο είναι υπέρ ασφαλές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #336242


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 15 Ιούνιος 2004


    Βέβαια δεν υπήρχε περίπτωση να κινδυνεύσω σ’ αυτήν την απόσταση αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

    Ετσι είναι, ο Πατέρας μου λέει ότι τα άδεια όπλα σκοτώνουν

    Πάντως αν τηρούν όλοι του κανόνες ασφάλειας ο κλωβός δεν έχει πρόβλημα. Εφόσον το όπλο γεμίζεται και αδειάζεται εξω από το πλαίσιο είναι υπέρ ασφαλές.

    Ναι είναι ασφαλές αλλά επιμένω ότι προβληματίζει τον σκοπευτή για το σταντ Νο3 (παπί).


    [/indent]

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων