ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,526 έως 39,540 (από 43,269 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #504903

    Aν μου επιτρέπετε συνάδελφοι καμία γαλότσα δεν συγκρίνεται με άρβυλα, ειδικά από την στιγμή που με τις μεμβράνες (gore-tex κ.α.) και σχετική περιποίηση είναι πλήρως αδιάβροχα. Στα συν βέβαια και η σταθερότητα και άρα η ασφάλεια του ποδιού, είτε στο καρτέρι, είτε στο περπατητό, σε συνδυασμό με γκέτες είναι ό,τι καλύτερο.

    <hr />

    Θανάσης

    έχουμε ακριβός την ίδια άποψη,εχω φορέσει δύο με τρείς διαφορετικές μάρκες    γαλότσες σε κυνηγια και αυτό που είδα ήταν οτι δέν μου κράταγαν καθόλου καλά τον αστράγαλο με αποτέλεσμα να γύρναει συνεχεια και να με ενοχλεί αρκετα,τώρα στα σύν είναι οτι δεν γινόταν χάλια το παντελόνι απο της λάσπες,και οτι ήταν αρκετά στεγανές,βέβαια να πώ οτι στης δυο απο της τρείς γαλότσες είχαν γίνει λούτσα τα πόδια μου απο τον ιδρώτα.

    σε συζήτηση που είχα με ανθρώπους που πουλάνε και επισκευάζουν τα παλιά παπούτσια,μου είπαν για τα άρβυλα οτι τα ”φθηνά” μποτάκια (μέχρι 100 ευρω) κρατάνε μόνο για μισή ώρα περίπου αν τα έχεις συνέχεια μέσα στο νερό γιατί μέχρι τόσο αντέχουν οι περισότερες μεμβράνες,με εξέρεση βέβαια την gore-tex την SympaTex και άλλη μία,η SympaTex σε έναν διαγωνισμό για την καλύτερη μεμβράνη βγήκε πρώτη και δεύτερη ήρθε η gore-tex αλλα δεν ακούστηκε πουθενά :unsure:

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #504913

    χαιρετω ολους τους φιλους :bye:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #504931

    καλημέρα στους φίλους του φόρουμ.

    βάλτε καφεδάκι παρακαλώ – με κρουασανάκι

    σοκολάτα στο πλάΐ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #504958

    Καλημέρα παρέα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #504959

    Καλημέρα, θα πάτε στη Mec;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #505054

    Καλημέρα.

    γυριζα με συνοδεία γιωργαρα , “δυο χιλιάρικα στην τσέπη”… , και μερικές πέρδικες, όσο πατάει η γάτα.

    αμα ξημερώσει ο θεος την μέρα, και ισιώσει το κεφάλι, μάλλον θα ρίξω και την σχετική ματια στην έκθεση.

    καλο ΣΚ συναγωνιστές

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #505057

    :bye:Κύριοι καλημέρα σας στα γρήγορα.Σας περιμένω να τα πούμε στην έκθεση…….εκτός από τον κοκκινοτσιπροτσιχλάκια 😉  B-)  :rose:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #505061

    Δημήτρη αδυνάτισες χαχα

    όμορφη η έκθεση,

    καλησπέρα σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #505062

    Χαιρετω ολα τα καλα παιδια! :bye:  Εχω επιστρεψει και μπηκα να δω τι κανουν οι καλοι παιχτες!!!  :good:  Το τι κοτσυφες – τσιχλες – φασσες ειδαν τα ματια δεν λεγεται!!! Οταν σε μια διαδρομη 4,5 ωρων εβλεπα μονο αμπελωνες και μηλιες ….. τι αλλο να πω. Και ειχα την περιεργια γιατι δεν ερχονται κατω στην Κυπρο οι τσιχλες…. αφηνεις τον παραδεισο? Μπα!!! Οπως και να ‘χει περασαμε καλα, ειδαμε νεους τοπους, αλλο κοσμο…. αλλα σαν την πατριδα πουθενα!!!! Ποση πιτσα και μακαρονι να φαω? Μπουχτησα!!!  :wacko: Αρνακι δεν ειχε, χοιρινο δεν ειχε, μονο βοδι και αυτο στα 25 ευρω…. ε αει στο καλο πια!!!! Σημερα εφαγα τα δικα μου και απο αυριο νηστεια εστω και για μια βδομαδα…. το αρνακι θα το περιποιηθω δεοντως Κυριακη του Πασχα!!!! Καλα να ειστε ολοι σας παιδια και αυριο με το καλο βαλτε κανα καφεδακι να γινει κατασταση!!!!   :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #505068

    Καλημερα και καλη μεγαλοβδομαδα :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #505069

    Καλημέρα ,καλή βδομάδα και καλό Πάσχα σε όλους με υγεία!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #505071

    καλημέρα σε όλα τα φιλαράκια και καλή  εβδομάδα με υγεία :bye: :bye: :good:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #505085

    Καλησπέρα παλικάρια. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα και να μας βρει το Πάσχα όλους με υγεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #505092

    Καλησπερα ομορφοπαιδα! Καλη Μεγαλη Βδομαδα σε ολους και Καλο Πασχα να φτασουμε ολοι μας!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #505143

    καλημέρα στους καλούς ανθρώπους.

    όσοι φίλοι ζείτε εκτός των τειχών του μπετού μεγάλων και μικρότερων πόλεων,

    χαρείτε την άνοιξη….

    οι λοιποί, υπομονή για τις δύο εργάσιμες ακόμη και καλή πασχαλινή έξοδο για τις εγγύς ή λιγότερο εγγύς εξοχές.

    Καλή Ανάσταση και υγεία και χαρά στα σπίτια μας.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,526 έως 39,540 (από 43,269 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων