ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,826 έως 39,840 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506688

    Το θεμα ειναι να μην τα βλεπουμε ολα μαυρα…. μας εχουν πολλαπλασιασει της αναγκες μας γι’αυτο και πολλοι δεν τα βγαζουν περα! Προσωπικα, οταν καμια φορα “δυσκολευομαι” κανω αναδρομη στο παρελθον… τι ειχαν οι γονεις μου ή οι παππουδες μου που δεν το εχω εγω? Ιντερνετ? Κινητα? Αυτοκινητα? 800 καναλια στην τηλεοραση τους? Συσκευες του καφε? Συσκευες της κουζινας? Ανεσεις? ……. ηταν τοσο απλη η ζωη τοτε (με τις δικες της δυσκολιες παλι) ομως εβλεπες ενα χαμογελο ζωγραφισμενο στο χειλη τους ασχετα πως δουλευαν απο το πρωι μεχρι το βραδυ!!! Γιατι? Γιατι δεν ειχαν το αγχος της σημερινης ζωης οπως εχουμε εμεις αυτη τη στιγμη. Που καθεσαι και σου ερχονται χιλιοι δυο λογαριασμοι απο το πουθενα!!! Που οι αναγκες μας ειναι περισσοτερες απο το εισοδημα μας. Αναγκες τις οποιες μας εχουν δημιουργησει αλλοι ετσι? Για να κανουμε 2 και 3 δουλειες μπας και τα καταφερουμε να τους πληρωνουμε τις τοσες υπηρεσιες που μας προσφερουν!!!     Ου το ζην περι πλειστου ποιητεον αλλα το ευ ζην” (Πλατωνας) 

    Καλημερα σε ολους τους φιλους!!!  :good:

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506689

    Απλα να αναφερω οτι οσα εγραψα πιο πανω -προς θεου- δεν αναφερονται σε κανενα απο τους φιλους που γραφουν εδω (αλλωστε δεν ξερω κιολας τι σταυρο κουβαλα ο καθενας) …. ηταν μια γενικη τοποθετηση επι του θεματος αγγιζοντας την ουσια για την σημερινη ζωη, την αγχοτικη ζωη θα ελεγα καλυτερα, που ζουμε ολοι ανεξερετως! Αντε καλη μερα ξανα με υγεια…. και σε 24 απο σημερα αρχιζουν τα ωραια!!!  :yes:   :rose:  :rose:  :rose:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506720

    Σπερααααα!!!! Γεια σας αγορια ομορφα. Τι κανετε ρε μαγκες? Ολα καλα? Εγω πηρα το κανονι και ειμαι μες τη τρελλα την τρελλοτρελλοτρελλα   :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  ελατε στο θειο πουλακια μου…. ελατε να σας πω δυο φυσιγγια! :yes:   :yes:  Αν χρειαστει δηλαδη να σας πω το δευτερο φυσιγγι ……    :whistle:  :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506721

    Καλησπέρα παλικάρια. Έριξε μια βροχούλα και δροσισε αποψε! Αχιλλέα μην λες τη λέξη φυσίγγια. Με τις τιμές που έχουν φτάσει εδώ σε λιγο θα θέλουμε ένα μεροκάματο για 2 κουτάκια τσιχλοφυσιγγα 30 γραμμάρια!!! Ειλικρινά θελω φέτος να μην εχει τίποτα και να τα βάλουν όλα στον κ…λ.. τους.  Πέρισυ μας πούλησαν ότι σαβούρα είχαν και με αύξηση μετα τις γιορτές και τωρα όπου κοιταω τα έχουν ανεβάσει κι αλλο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    490
    panos citori στις #506726

    Καλημερα σε ολους!!!!!! Εγω εχω κανει στοκ (τοσα χρονια) φισιγγια που θα την βγαλω μια χαρα την χρονια οσο τεσπα παω γιατι εχουμε και δουλειες!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    154
    BillS4 στις #506728

    Καλημέρα στον καφενέ!!Τι κάνετε παλικάρια :bye:  :bye: Παμε δυνατά λίγες έμειναν  :heart:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #506729

    Καλημερα σε ολους…

    Καποιος να μας ενημερωσει ποσες εμειναν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #506742

    καλησπέρα σε όλους

    απο το 2018 ετοιμαστείτε για αλλαγές στο κυνήγι βάσει ευρωπαικής οδηγίας…..

    ομορφόπαιδα τι κάνετε;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #506745

    Καλά είμαστε ορε καλοπαιδο αλλά για κάνε μας και μια ανάλυση σε αυτά που γράφεις από πανω!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #506747

    Καλημέρα.

    Μανωλακη καλα τα λεει ο Μητσος ……….για κανε αναληση …….!

    Τι είναι αυτό ……….ριχνεις την μπομπα και την κοπανας………!

    Ααααααα χαιρετισμους στον Παρη…….!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #506751

    Καλά είμαστε ορε καλοπαιδο αλλά για κάνε μας και μια ανάλυση σε αυτά που γράφεις από πανω!!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    Καλημέρα. Μανωλακη καλα τα λεει ο Μητσος ……….για κανε αναληση …….! Τι είναι αυτό ……….ριχνεις την μπομπα και την κοπανας………! Ααααααα χαιρετισμους στον Παρη…….!

    καλησπέρα σε όλους

    απο οτι έχετε καταλάβει αυτα δεν τα ξέρει κανένας,και δεν έχουν βγεί καθόλου προς τα έξω.

    1.Η άδειες θα βγένουν υποχρεωτικά απο τους κυνηγετικούς συλλογους με barcode και θα υπάρχει online σύστημα (φακέλωμα) για τον κάθε ένα κυνηγό ξεχωριστά…….(τώρα οταν λέμε φακέλωμα δεν μου είπαν πιο πολλά,αλλά και μόνο με αυτή την λέξη καταλαβένετε πολλά).

    2.Τα κυνηγομάγαζα θα έχουν και το ρόλο του ρουφιάνου.δηλαδή ο νόμος που θα έρθει θα τους δίνει το δικαίωμα άμα δεν τους αρέσει η φάτσα σου να μην σου δίνουν φυσίγγια και να ενημερώνουν…….. αυτό χωρίς σχόλια σας παρακαλώ.

    3.Τα φυσίγγια δεν θα μπορούν να τα στείλουν ταχυδρομικά ή με όποιον άλλο τρόπο γιατί θα πρέπει να τα πάρει το φυσικό πρόσωπο που θα τα χρησιμοποιήσει δηλαδή ο ίδιος απο το κυνηγομάγαζο και με την ένδειξη της κυνηγετικής του άδειας.

    4.Η ποσότητα φυσιγγίων που θα μπορούμε να πάρουμε θα καταγράφετε απο το μαγαζί (φακέλωμα νούμερο 2 και θα είναι online σε όλα τα κυνηγομάγαζα) και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να πάρουμε μεγάλη ποσότητα……

    Νομίζω οτι σας είπα αρκετα πραγματάκια για να κάνουμε μια συζήτηση για αυτά που θα έρθουν,και υπάρχουν και άλλα….,αλλα αρκούν αυτά για τώρα

    Πάντως όλα αυτα είναι υπο συζήτηση για να δούν τα μεγάλα κεφάλια πώς θα τα εφαρμόσουν χωρίς ντράβαλα απο κυνηγούς και κυνηγομάγαζα.

    Βασιλάκη μια χαρά είναι,το εργαλείο θα βγεί ΤΟΥΜΠΑΝΟ έχω τρελαθεί :good:  :good:  :yes:  :yes:  :yahoo:  :yahoo:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506766

    Καλημερα και καλη βδομαδα! Ιντα κανετε ρε κοπέλια???? Ντεσπασιτο και η 20αρα!!!! 19 μερουλες μονο  :yahoo:  :yahoo:  Χθες πηρα το νεο τουφεκι σκοπευτηριο…… ενα μονο θα πω : Κοφτηριο λεμε!!!!  :yahoo:  θα κλαψουν μανες και νεογνα οταν τους πω το αντε γεια……  :yes:  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #506773

    [άντε κατάστημα ψήστε μΕ έναν καφέ σκέτο δηλητήριο να πάνε κάτω τα φαρμάκια, καθότι είμαι στα κάτω μου :negative: :negative: :negative: 😥 😥 😥

    Μάριε, με το θάρρος ή θράσσος του να πω για γνώμη, παρότι δεν γνωριζόμαστε, σου λέω πως ο,τι και να σε βασανίζει, δεν αξίζει. Αλλά, όταν σου λέω δεν αξίζει, δεν αξίζει…. αυτό που όλοι ξεχνάμε με τα χιλια δυο που βασανίζουν τον καθένα μας είναι ότι, αν δεν φροντίσουμε ΚΑΙ τους εαυτούς μας, δεν θα μας έχουν ούτε οι δικοί μας. Αυτό είναι πιο σίγουρο από το ότι τώρα μιλάμε…. και για να σου πω και μια προσωπική εκδοχή, εγώ έναν χειμώνα τον έβγαλα, επειδή πήρα το φάρμακο που λέγεται κυνήγι, μαζί με όσα πάνε πακέτο (παρέα, όπλα, φυσίγγια, ταξίδι, ταβέρνα, αντίσκηνο, κολατσιό, ορειβασία, σκυλιά και ατέλειωτα ακόμη) στην σωστή δοσολογία. το κυνήγι και τα πιτσιρίκια μου με κρατήσανε και είμαι εδώ και γράφω. Άρα: υπομονή. Κανάλια έχει πολλά η ζωή… [/quote]

    Το θεμα ειναι να μην τα βλεπουμε ολα μαυρα…. Ου το ζην περι πλειστου ποιητεον αλλα το ευ ζην” (Πλατωνας)

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας! Απο την νησο Κυπρος!!!!

    Καλημέραααααα  :bye:

    σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση αλλά τρεχάματαααα  🙁

    το λοιπόν αυτό που με βασανίζει είναι ότι το μπετόν μου, ο σκυλάκος μου ο Άρης διαγνώστηκε με λεϊσμανίαση  😥  όπως και τα 2 σέττερ του φίλου μου  😥

    με τον SimTas είχαμε φτιάξει την καλύτερη ομάδα σκύλων μας ever! Άρης, Ήρα, Νταής την τελευταία τριετία κένταγαν  😉  πρόπερσι 10 μέρες πριν τα Χριστούγεννα είχαμε πιάσει τριψήφιο αριθμό σηκωμάτων στις μπεκάτσες, πέρυσι που ήταν χάλια χρονιά στα μέρη μας (οι περισσότεροι μπεκατσάδες μείνανε σε μονοψήφια ή μικρή διψήφια κάρπωση), κοντέψαμε τριψήφιο (94) αριθμό σηκωμάτων στις μπεκάτσες μέχρι το τέλος της σαιζόν.

    *δεν μετράμε πόσα βάζουμε στην τσάντα αλλά πόσα σηκώνουμε

    * δεν έγραφα πολλά – πολλά στο φόρουμ, δεν το γουστάρω δεν είναι του στυλ μου……, είμαι και ψιλό-προληπτικός …… συν τοις άλλοις στο παρελθόν διάφορες αναφορές από μέλη έγιναν αφορμή παρεξηγήσεων κ.λ.π……

    τώρα από ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΦΑΛΜΑ, παραλείψαμε φέτος να βάλουμε εντομοαπωθητικά περιλαίμια με αποτέλεσμα:

    Η Ήρα πάει  😥 😥 😥 Ο Άρης και Ο Νταής έγιναν φορείς  😥 και ξεκινήσαμε θεραπεία με ζιλαπουρ κλπ, εγώ κι ο  Σιμ βαράμε τα ξερά μας τα κεφάλια και το ξεκίνημα της ΚΠ 2017-18 μας βρίσκει προβληματισμένους …….

    Η άλλη γκαντεμιά…. τον Απρίλιο αφού απέρριψα τρεις υποψήφιες τελικά ζευγάρωσα τον Άρη με μια ωραία σκυλίτσα αλλά δεν έμεινε έγκυος γιατί την ζευγαρώσαμε στο τέλος του οίστρου… Η Ήρα δεν άφησε απογόνους γιατί δεν δέχονταν ζευγάρωμα με κανένα τρόπο κλπ….

    τουτέστιν χάνουμε και τα αίματα, (παρότι μας διαβεβαίωσε ο κτηνίατρος ότι δεν μεταδίδεται από το ζευγάρωμα, δεν σκοπεύουμε να τα ζευγαρώσουμε…..

     

    με λίγα λόγια:

    ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΑΑΑΑ ΨΗΣΕ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΣΚΕΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟ  :whistle:

    Υ.Γ. φίλοι μου Ηλία και Αχιλλέα καλά κάνετε και μου λέτε όσα μου λέτε με το θάρρος της διαδικτυακής γνωριμίας! μπορεί να μην γνωριζόμαστε δια ζώσης αλλά η σχεδόν καθημερινή “ηλεκτρονική επαφή” μας, με κάνει να σας αισθάνομαι οικεία απέναντί σας  :heart:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #506774

    https://www.youtube.com/watch?v=QAHu4fCsLtI

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #506790

    Χαιρετω την παρεα!!! Μαριε τι να σου πω τωρα? Υπομονη ρε φιλε!!! Εγω εχει χρονια που προσπαθω να παρω απογονους και χρονια που προσπαθω να κανω αλλο ενα σκυλι οπως το θελω εγω….. δυστυχως!!! Πεθανε και η γρια μου και εμεινα με το κοκκερακι ενος χρονου που υποψιαζομαι πως θα εχω θεμα με τον κροτο….θα δειξει!!!  :unsure:  Παιδια τι αλλο γινετε? Κανα νεο? Καμια περιοχη με πολλα τρυγονια και φασσες παιζει? Αντε ομολογειστε τα ολα γιατι εχω πολυ αγριες διαθεσεις  B-)  B-)   Το νου σας στα τρυγονια κυριως!!! Μην τα χτυπατε!!! Απο οτι εμαθα απαγορευονται μεχρι τις 5 του Σεμπτεβρη….  :yes:  :yes:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 39,826 έως 39,840 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων