ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,041 έως 41,055 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #513815

    Καλησπέρα παλικάρια. Καλά ηταν τις προηγούμενες μέρες με τη δροσιά. Τώρα πάλι ζέστη και δυσφορία! Μάριε ευφάνταστα τα βουλγάρικα ονόματα που μας εδωσες. Εκεί φτάσαμε φιλε , να κάνουμε πλάκα με την κατάντια μας. Τους βαρέθηκα και σιχάθηκα την όλη κατάσταση και δεν θέλω να ασχοληθώ ξανά αλλά όταν βλέπω τα ψέματα και τις κωλοτούμπες μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Ευτυχώς πλησιάζει ο δικός μου τρόπος να ξεφευγω. Να ανοίξει το κυνήγι και να την κάνω με το τουφέκι 2-3 ωρες και να τα ξεχνάω ολα!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513817

    Γεια σας συναδελφοι κυνηγοι!Μαριε,το μικρο μου ονομα ειναι Πασχαλης.Μαλλον το ξερεις,αλλα για οσους δεν το γνωριζουν,κατα το Β`Παγκοσμιο Πολεμο οι Γερμανοι παρεδωσαν τη διοικηση Ανατολικης Μακεδονιας και Θρακης στους συμμαχους τους Βουλγαρους της φασιστικης κυβερνησεως Φιλωφ.Λοιπον οι σκατο-Βουλγαροι συχνα υποχρεωναν τους κατοικους ολοκληρων χωριων να αλλαξουν τις ΤΑΦΟΠΛΑΚΕΣ των συγγενων τους,για να δειχνουν ΤΑΧΑ Βουλγαροι!!!Και το διαβασα αλλα ΚΑΙ μια θεια 87 ετων απο τη Δραμα μου το επιβεβαιωσε!Δηλαδη ειμαστε πανταχοθεν κυκλωμενοι απο εχθρους και το Κρατος μας εκανε τη θητεια 9 μηνες το πολυ :negative: Εγω υπηρετησα 18 μηνες(23 ηταν ο ΔΕΑ) και ο γερο-πατερας μου(παλια) 3 χρονια!! Καληνυχτα σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #513821

    Καλημέρα σας ομορφόπαιδα

    Φίλε Μήτσο ε, όχι και βουλγάρικα! μακεδονικά είναι τα ονόματα με την βούλα του γραικυλιστάν… ε,ε,ε συγνώμη της Ελλάδος

    Φίλε Πασχάλη και στην περιοχή μας τότε, κάνανε τα ίδια και χειρότερα  οι ¨βουλγαρίσαντες” οχρανίτες οι οποίοι  γίνανε “σλαβομακεδόνες” μετά γιογκοσλάβοι και τώρα “μακεδόνες” με την βούλα του γραικυλιστάν… ε,ε,ε συγνώμη της Ελλάδος

     

    μάγκες μου με αυτήν την ιστορία με το μακεδονικό έχασα το κέφι μου, ούτε το κυνήγι σκέφτομαι… τες πα….  🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #513822

    για όσους δεν το κατάλαβαν ακόμη:

    Στις Πρέσπες υπέγραψαν την πιο προδοτική Συμφωνία στην ιστορία του Ελληνικού έθνους

    http://infognomonpolitics.blogspot.com/2018/07/blog-post_98.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #513834

    Ομορφόπαιδα καλησπέρα.

    δεν ξαναλέω για πολιτική – και πολιτικους – τα νεύρα που έχουμε όλοι με την πάρτη τους ειναι διαστημικού μεγέθους.

    τοσα που να αρχίζουν ορισμένοι από εμας να χάνουν το κέφι τους και για κυνηγι.

    δεν ξέρω τι άλλο θα μας σκαρώσουν – ξέρω όμως οτι υπάρχει και θεία δικη. Και κάπου στον δρόμο υπάρχουν για όλους μας διόδια – και γι αυτούς λοιπόν.

    καλο σκ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #513838

    Καλημέρα εβρυ μπαντι……….!

    Λιακο αμα πατησει ποδι η εικοστη Αυγουστου να δεις πως θα βρουμε ολοι μας την χαρα ………και δεν εννοω αυτή στα σκελια μας ………!!!!!!!! :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Φετος για πολλα χρονια μαλλον θα κανω εναρξη στα<< πατρια >> εδάφη ………! :good:

    Καλη ορεξη σε ολους σας…….! :bye:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #513839

    Εγώ Βασίλη ίσως για πρώτη φορά μετά από 23 χρόνια να κάνω έναρξη με κυνηγι στην έναρξη. Μήπως και σηκώσω λίγο κεφάλι και την κάνω με την παρέα για τέρμα βορρά…..

    αν με αφήσουν τα κέφια βέβαια, γιατί την προηγούμενη εβδομάδα έπεσα για ψαροντούφεκο νότιο Ευβοϊκό και αν δεν ήμουν με ζευγάρι να με προσέξει, ακόμη εκεί θα ήμουν – στον πάτο βέβαια.

    η κακοκεφιά παίζει πολλά παιχνίδια στον άνθρωπο. Τέρμα το ψαροντούφεκο για φέτος. Τουλαχιςυον στον κάμπο, θα κάτσεις σε μια μεριά και θα περιμένεις να περάσει η μπόρα (η εντός μπόρα).

    καλη διασκέδαση σε όσους μπορούν.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #513847

    Ρε συ Λιακο και από παλιότερες σου αναρτησεις εχω καταλαβει ότι τραβας κι εσυ ρε φιλαρακι τα ζορια σου , και πρεπει να είναι και μεγαλα ………αλλα……. κρατα μπαλατζα που ελεγε κι ο α’ι’μνηστος Παπαγιανωπουλος………..αν η ζωη είναι αγωνας , όπως εχουμε γινει τωρα είναι διπλος αγωνας …………..κουραγιο λοιπον …..!

    Ελπιζω σε ολους τους φιλους και μη κυνηγους η 20 – 8 να ΜΑΣ βρει ολους στους κυνηγότοπους………..! :good:  :good:  :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #513848

    Καλησπέρα σε όλους….

    Ξεκινάω με αυτά που γράφατε αυτήν την εβδομάδα αλλά δεν μπορούσα να γράψω λόγω επαγγελματικού ταξιδού στα Χανιά…

    Μάριε γέλασα πολύ με το Τασόφσκι και τα υπόλοιπα ονόματα που έδωσες αλλά το γέλιο είναι πικρόχολο…

    Είναι πολύ ωραία η ειρωνική σου αντίδραση πάνω σε αυτό το ΕΘΝΙΚΟ ΖΗΤΗΜΑ …

    Επίσης είναι κρίμα απο τον Θεό , άπαντες να έχουνε πέσει να φάνε αυτήν την χώρα και κανένας να μην μιλάει….

    Ας όψεται το υπέδαφος μας…

    Γιατρέ μου , συμφωνώ απόλυτα…

    Όταν με το καλό ανέβω Ανατολική ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Θα σας ενημερώσω , μήπως και βρεθούμε να σας γνωρίσω…

    Μάλλον είμαι ο συνδετικός κρίκος ανάμεσα στους νότιους φορουμίστες και στους βόρειους φορουμίστες…..χαχαχαχα..

    Λουκά αν είσαι χωριό ,  έρχομαι Παρασκευή…

    Άντε Βασιλάκη , εύχομαι να κάνεις έναρξη όπως την σχεδιάζεις….

    Εμένα θα με βρεί στο εξοχικό , το οποίο έχω να το επισκεφθώ μήνες…λέω μήπως πάω το ερχόμενο Σ/Κ …

    Ηλία , όλοι περάσαμε ή περνάμε λούκια μικρά μεγάλα δεν έχει σημασία…

    Αν ειναι θέμα υγείας ( που το απεύχομαι ) γρήγορα περαστικά…

    Αν είναι θέμα εργασιακό-οικονομικό ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ μην τα παρατήσεις…ένας φίλος από εδώ , ξέρει καλά  τι έχω περάσει και εγώ…

    Πρώτα ο Θεός και η Παναγία στα μπασίματα του Οκτώβρη , να είμαστε καλά , θα διοργανωθεί συνάντηση πρωινή για τουφεκίδι και μετά για κοψίδι…

    Αυτά ….

    ααα….να μην το ξεχάσω , αν όλα κυλήσουν ομαλά έχουμε ακόμα 15 μήνες για τις εκλογές ΕΛΛΗΝΕΣ…

    Μητσάρα 42 και νυχτώνει….ωραία βροχούλα εε ;;;

    Καλή εβδομάδα να έχουμε…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #513849

    Γεια και χαρα σε ολους τους φιλους :bye: ……ξερω οτι εχω πολλες απουσιες αλλα ειναι ‘δικαιολογημενες”να ειστε ολοι καλα και καλα κουραγια σε ολους μας! θα προσπαθω να μπαινω πιο συχνα γιατι μου εχετε λειψει ολοι σας :heart:  :heart:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #513850

    Καλημερα σε ολους τους κυνηγαραδες και καλη εργασιακη εβδομαδα!Αντε,ζυγωνει η 20 Αυγουστου και θα αφησουμε ελευθερα τα”βαρβαρα ενστικτα μας”,οπως λενε και οι οι-ΚΩΛΟ-γοι!! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #513851

    καλημέρα και καλή εβδομάδα στους λεβέντες.

    Βασίλη και Τάσο, σωστά τα λέτε, και ευχαριστώ.

    ένας φιλαράκος έλεγε “και τώρα, αγάντα….”

    και ένας άλλος, “προσεχώς καλύτερα”.

    και τα δύο ορθά, με τον τρόπο τους το καθένα.

    Η ιδέα του Τάσου για μπασιμοσυνάντηση πολύ

    καλή. Να την κάνουμε την εξόρμηση….

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #513860

    Γειά χαρά σε όλους σας, Έλληνες και Μακεδόνες, ευτυχώς έχω τον Ψηλό και τον Σίμο να με ξεσηκώνουν κι αρχίσαμε τις προμήθειες για την Νέα Κ.Π.  :good:

    γειά σου Γκιόργκι Τζερονιμόφσκι  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #513876

    Καλησπέρα παλικάρια. Εδώ και μισή ώρα βρέχει δυνατα! Τάσο καλουτσικα το πάει το καιρικο, ετσι; Μάριε για λεγε πληροφορίες για τις προμήθειες!!!! Που είσαι ρε Γιώργο;;;; Τα μελίσσια γονατισαν απο την πολλή δουλειά! Ελπίζω να πήγες καλα! 41 έμειναν μαγκες! Υπομονή και υγεία να έχουμε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #513894

    Καλησπερα φιλοι μου καλοι! :bye: Μαριε νονε μου!!! ευχαριστω για το ονομα! χαχα!…..Μητσο τα κοριτσια πηγαν πολυ καλα και εδω :good:  :good: τωρα τα εχω στο βουνο κανα κισουρι και βλεπουμε ,να ειστε ολοι καλα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,041 έως 41,055 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων