ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,101 έως 41,115 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514118

    Καλησπέρα στα λεβεντόπαιδα

    πολυ στενάχωρα είμαι σήμερα.

    μου κλέψανε το Σπρίνγκερ μες από το κουμασι του.

    περιοχη αγ Ιωάννης Ρέντης.

    μια σημείωση – τελικά σε κυνηγο θα καταλήξει το κλεμμένο σκυλί.

    Όποτε, το νου μας ποιος μας πλασάρει σκυλιά. Κοίταμε χαρτιά και τσιπ.

    Όταν και αν πετύχω το σκυλί στον κυνηγότοπο με άλλο κυνηγο, που θα το έχει βουτήξει ο οδιος η θα το έχει αγοράσει χωρισ Κανένα έλεγχο, θα φταιω εγώ μετά να παράφερθώ;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514119

    Για το ρήμα “παραφερθω” που έγραψα πιο πάνω ζήτω συγνώμη.

    απο πικρία και οργή το έγραψα.

    την αστυνομία θα καλεσω, όπως πρέπει να κάνει ο καθένας μας.

    παραφερσιμο – κυνηγότοπος – όπλα, δεν πάνε μαζί.

    αυτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514120

    Βρωμιάρηδες κατσαπλιαδες Ηλία μου και όπως λες σίγουρα σε κυνηγό θα καταλήξει το σκυλί. Τέτοιοι αλήτες έκλεψαν το τελευταίο λαγωνικο που είχε φτιάξει ο πατέρας μου και από τότε δεν ασχολήθηκε ξανα. Επίσης όμοιοι τους δηλητηριασαν ένα αρσενικό κουρτσχααρ οδοστρωτήρα πραγματικό που είχα φτιάξει με τον ξάδερφο μου πριν χρόνια μέσα στην αυλή μου με ρολο κοτόπουλο φαρμακωμενο. Ειχαν χαλαστει γιατι βρησκαμε πουλιά εκεί που αυτοί επέμεναν ότι δεν υπάρχουν. Από τότε τελείωσα με το κεφάλαιο σκυλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #514121

    Κρίμα ρε Μήτσο , πολύ κρίμα….

    Σαν παθώντας και εγώ , σε καταλαβαίνω απόλυτα….

    Αλλά , γνώμη μου , δεν έπρεπε να παρατήσεις το κυνήγι με σκυλί….

    Και πάλι κρίμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514122

    Το ξέρω Τάσο ότι είναι κρίμα αλλά αηδιασα. Αυτούς που έριξαν το δηλητήριο τους ξέρω αλλά αν δεν δεις δεν μπορείς να πεις.Επίσης ο συχωρεμενος πια παπάς του χωριού ( φανατικός λαγοκυνηγος ) είχε πει στον πατέρα μου ότι ξέρει αυτούς που έκλεψαν το σκυλί αλλά δεν μπορούσε να το πει!!!! Μύλος κανονικός φιλε και άκρη δεν βρίσκεις ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514123

    Ετσι είναι ρε μαγκες ……αυτοι που δεν μπορουν να φτιαξουν σκυλια ή τα κλεβουν από τους αλλους  ή τα αγοραζουν στη μαυρη αγορα από κλευτοκατσαπλιαδες …….!

    Θα θυμαστε πριν δυο χρονια που ειχαν κλεψει τα δυο πο’ι’ντερ του φιλου μου του Νικου ………..τελικα χαρις το τσιπακι και την επαγκελματικοτητα κτηνιατρου βρικαμε το ένα ……… το άλλο το εφαγε η μαρμαγκα……..!

    Το Φεβρουαριο που μας περασε κλεψανε μεσα από το κουμασι του  φιλου μου του Μητσου ένα σετερακι μεσα σε 36 ωρες από την στιγμη που το πηρε και πριν από 15 μερες του φαγανε άλλο ένα πο’ι’ντερακι που ειχε παρει για αντικατασταση του κλεμενου………!

    Αυτό που μου ειπε και ο Μητσος είναι πως ………..<<εγω τελιωσα με τα σκυλια >>

    Όταν σου το κανουν και μαλιστα επανελιμενα σου γ@μ@νε το ηθικο ρε φιλε ……..!

    Το χειροτερο είναι ότι δεν υπαρχει δικαιοσηνη ……….κοψτου τα γ@μημεν@ τα χερια του π…στη , να δεις θα το ξανακανει ………γιατι αυτό το εκανε παλι ο ιδιος και κοβω τον π….

    μου .

    Σορυ για το λεξιλογιο ρε παιδια , αλλα τωρα βραζω με αυτά που διαβασα παλι………!

    Λιακο ελπιζω φιλε χαρις το τσιπακι να πεσει σε κανα <<χριστιανο >> και να το βρεις ρε φιλε …….τι άλλο να πω …….! :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #514124

    Το ξέρω Τάσο ότι είναι κρίμα αλλά αηδιασα. Αυτούς που έριξαν το δηλητήριο τους ξέρω αλλά αν δεν δεις δεν μπορείς να πεις.Επίσης ο συχωρεμενος πια παπάς του χωριού ( φανατικός λαγοκυνηγος ) είχε πει στον πατέρα μου ότι ξέρει αυτούς που έκλεψαν το σκυλί αλλά δεν μπορούσε να το πει!!!! Μύλος κανονικός φιλε και άκρη δεν βρίσκεις ποτέ.

    <hr />

    i hunt therefore i am

    πολύ σιγανοπαπαδιάς ο παπάς. ακού εκεί ”ξέρω ποιος, αλλά δε στο λέω”. ρε, τον πιάνεις απο τα μούσια και τον κάνεις να κελα’ι’δίσει το τράγο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514129

    Ηλία φίλε μου όσοι την έχουμε πάθει, σε καταλαβαίνουμε απόλυτα!

    Εγώ δεν ξέρω τι θα έκανα, αν πετύχαινα το σκυλί στον κυνηγότοπο με άλλο κυνηγό, πιθανολογώ ότι από την χαρά μου θα παράβλεπα ΠΟΛΛΑ…….  αν όμως ο τυπάς πήγαινε να πουλήσει μαγκιά του στυλ “δεν ξέρω τι λες φίλε ο σκύλος είναι δικός κ.λ.π.”……. Θεός Φυλάξοι!!!

    Αν ο παππάς το έχει ακούσει σε εξομολόγηση ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να το πει! και δεν θα το πει ακόμα κι αν τον γδάρεις ζωντανό…….

    Μήτσο πιθανόν να το είπε  για να μην κατηγορείτε άδικα κάποιον άλλον…..

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε όλη την παρέα μας, Έλληνες και Μακεδόνες  :bye:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #514133

    Μαριε(με σημα το αιλουροειδες),γεια σου!Συμφωνω με το οτι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η δημοσιοποιηση εξομολογησεως.Ομως,εν προκειμενω,μαλλον εχουμε ελλειψη της αρετης που λεγεται ΔΙΑΚΡΙΣΗ και αναφερεται συχνα στο Γεροντικο.Αν ο ιερεας δεν μπορουσε να αποκαλυψει το ονομα του κλεφτη,γιατι το ανεφερε στο θυμα?Ειναι σαν να πω σε καποιον που με εμπιστευεται:”φιλε,ξερω οτι η γυναικα σου πηδιεται και ξερω και με ποιον,αλλα δεν μπορω να σου πω!”. :wacko:  :wacko:Αναμονη ακομη 19 μερες.Γεια σας και καλη δυναμη στους δυστυχεις πυροπληκτους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514149

    Σιγά ρε παιδιά που εξομολογήθηκε ο κλέφτης. Απλά ο παπάς που ήταν λαγοκυνηγος και αυτός κάτι είδε η κάτι ακουσε στους κυκλους των λαγαδων. Ήμουν πιτσιρικάς τότε και θυμάμαι καθαρά τον τρόπο που τον κοίταζε ο πατέρας μου όταν του έλεγε ευχαριστώ πολύ για το τίποτα που μου ειπες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #514152

    Καλησπερα σαs παιδια, σαs ευχομαι καλο υπολοιπο καλοκαιριου και καλη κυνηγετικη περιοδο με υγεια.Στεναχωρηθηκα πολυ με αυτα που γινανε με την φωτια στην Αττικη και εχω να πω ενα πολυ μεγαλο μπραβο στα παιδια που βοηθησαν εθελοντικα με τα την φωτια,τωρα οσον αφορα τουs Μεγαλουs πολιτικουs το αφηνω ασχολιαστω.Στα κυνεγετικα τωρα τα πραγματα για τουs τρυγοναδεs κυνηγουs δεν τα βλεπω καλα εχτεs ειχε περασμα απο τρυγονια στο χωριο και πολλουs μελισουργουs,ελπιζω να βρουμε τιποτα στην εναρξη γιατι αυτα τα μπουρινια δεν κανουν καλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514153

    Επιβεβαιώνω για τα τρυγόνια. Σε ενα μέρος που κάνω μπανιστήρι και είχε πριν δέκα μέρες πάνω από 50 πουλιά, τώρα είδα 4. Οι συνεχείς αλλαγές του καιρού ανακατεύουν τα πουλια και μπορεί να βρεθούμε προ εκπλήξεως θετικής η αρνητικης. Πάντως είναι σίγουρο ότι από εδώ τα ντοπιαρικα που γέννησαν την έχουν κάνει με ελαφρα. Δεν πειράζει κορακοειδη έχει χιλιάδες και θα ξεχαρμανιασω εκεί!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #514154

    Καλημέρα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ σε όλα τα εκλεκτά φιλαράκια.

    Ηλία τι να πεί κανείς ρε φίλε κρίμα,εύχομαι να βρείς το σκυλάκι σου!!

    Συνήθως τα κλέβουν γύφτοι και μετα τα πουλάνε,ένας γνωστός μου που του είχαν κλέψει το πόιντερ το βρήκε σε ένα καταυλισμό ρομά να παίζει με κατι παιδάκια,μπήκε στον καταυλισμό και ρωτησε αν πουλιέται ο σκύλος,πετάχτηκε ένας και του λέει δωσε ενα 50άρι και πάρτον……….οπότε καταλαβένεις.

    Και η δεύτερη περίπτωση είναι τα ζευγαρώματα αμα αρέσει ο σκύλος σε κάποιους………τουλάχιστον έτσι έχω ακούσει για την δευτερη περίπτωση δυστηχώς.

    Μήτσο τι γίνετε με της χθεσινές φωτιές κοντα στα πολιτικά???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514155

    Καλημέρα και καλό μηνα. Δεν έκαψε πολύ ευτυχώς. Την είχαν καθηλώσει από χθες. Ανάμεσα στο Κανδήλι και τη Νεροτριβια ηταν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #514156

    Καλός σας Μήνας Μακεδόνες κι Έλληνες!  :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,101 έως 41,115 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων