ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,281 έως 41,295 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514837

    Εσυ μικρε τωρα τελευταια ολο και περισοτερο φαντασιώνεσαι …………με πολλα και διαφορα πραγματα……….. :yes:  :yes:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #514845

    Καλημέρα αδέρφια! Χθες έπεσα από νωρίς για ύπνο (με τις κότες), και αφού σηκώθηκα νωρίς, χωρίς ξυπνητήρι, πήγα να δω την ανατολή πάνω από τη Νάξο,για πρώτη και τελευταία φορά, μάλλον, αυτή τη σεζόν. Ήταν το μόνο ευχάριστο, αφού γύρισα ατουφέκιστος…Τουλάχιστον δεν θα καθαρίσω κάννες εως ότου έρθουν για τα καλά οι πολυαγαπημένες μου τσιχλίτσες :yahoo: . Παρά λίγο να δω 1(!) μονάχα τρυγόνι που έπεσε από το διπλανό καρτέρι…Προσπαθούσα να ανάψω τσιγάρο εκείνη την ώρα, και όταν γύρισα με τις τουφεκιές πολύ κοντά μου, με στράβωσε ο ήλιος και δεν είδα την μοναδική φάση της ημέρας από κοντά…Ο νόμος του Μέρφυ λέει πως όταν πας να ανάψεις τσιγάρο, ή όταν “την” βγάλεις έξω για κατούρημα, θα εμφανιστεί το θήραμα στο καρτέρι σου… :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #514847

    καλημέρα σε όλους

    beneto δέν πειράζει ρε φίλε θα έρθουν οι κοπελάρες μας και θα ρεφάρης με αυτές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514853

    Το νου σας , τα κορίτσια θα φανουν νωρίς φέτος. Τα οσμιζομαι στον βόρειο άνεμο που φυσάει. Έχουν ανάψει μηχανές και ετοιμάζονται να ξεχυθουν κατά κατω!!!!!!

    Κατά τα άλλα θέλω να πω στο φίλτατο Ηλία ότι έχει δίκιο και ναι ψάρια όντως υπάρχουν.!!! Ειδικά οι μουρμουρες έκαναν πάρτυ χθες. Όλα τα ψάρια ηταν καρμπόν 400 με 500 γραμμάρια. Οι αμέτρητες λιγδες που πιασαμε επέστρεψαν όλες στη θάλασσα να μεγαλώσουν εκτός από 3 που πλησίαζαν πολύ στο να τις πεις τσιπουρες!!!!  Και Αιγαίο μεριά που πήγαν φίλοι σπινεραδες τα πηγαν πολυ καλα κρατωντας παλαμιδες τέρατα , λουτσους και κυνηγούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #514865

    Μικρε ακομα στο ειδαν εισαι ………….βαρεσαν λεει……… :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #514872

    Καλημέρα και καλή εβδομάδα :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #514873

    Kαλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514874

    καλημέρα και καλή εβδομάδα.

    Μήτσο, μπράβο ρε φίλε….ωραίο και το ψαρικό….

    παρότι εγώ προτιμώ το ψάρεμα με το όπλο. μου θυμίζει περισσότερο κυνήγι και σε βάζει περισσότερο στο παιχνίδι, βλέποντας τι κάνεις μεσ το νερό.

    αυτό και έκανα μετά τα κουλούρια στα τρυγόνια – οπότε τουλάχιστον βγήκε ο μεζές.

    αλλά αναμφίβολα οι πετονιές φέρνουν περισσότερα ψάρια.

    άν βάλεις μαζί τα θηράματα, τα μέλια σου, τα χόρτα, τα ζαρζαβατικά του κήπου, κανένα δικό σου αμνοερίφιο, καμιά κοτούλα και κανα αυγουλάκι, βλέπεις όλη την ωραία σειρά της τροφοληψίας και της κανονικης τροφής. με δυο λόγια, τυχερός.

    αντε καλή δύναμη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514895

    Καλή εβδομάδα παλικάρια. Ηλία έτσι όπως τα λες. Τα μόνα κρεατικα που αγοράζω είναι τα κοτόπουλα και αυτά από φίλο που ξέρω τι κανει. Τα κατσίκια μου τα έχω , το γουρουνάκι μου , κότες για αυγά , περιβόλι σπέσιαλ και το μεγάλο μου έρωτα τα μελίσσια. Οπότε δεν θα πεινασω ποτε!!! Βεβαίως όλα αυτά κοστίζουν αρκετά χρήματα ως να φτασουν στο τραπεζι και απαιτουν κοπο πραγματικο αλλά το θεμα είναι ότι ξερω τι βαζω στο πιατο μου. Αν προσθέσεις κυνήγι και ψάρεμα πλησιάζουμε την αυταρκεια. Είναι τα καλά του χωριού αυτά φιλε. Έχω ζήσει και στην πόλη και μου άρεσε αλλά ήταν ωρες που πραγματικά με έπνιγε και εγώ οταν ασχολουμαι με όλα τα παραπάνω  το μυαλό μου ηρεμεί. Αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για εμένα προσωπικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #514900

    Καλησπερα σαs και καλη εβδομαδα.Γιωργη κανενα κυνηγετικο νεο απο κατω;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #514901

    Καλησπερα σαs και καλη εβδομαδα.Γιωργη κανενα κυνηγετικο νεο απο κατω;

    καλημέρα όλη μέρα!Μάκη λίγα πράγματα ακόμα,σε αναμονή για το μεγάλο πέρασμα  :yahoo:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #514902

    καλημέρα στην παρέα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #514903

    Καλησπερα σας!Ειδατε στα καναλια την εισβολη των φυτο-οικΩλογων στο φεστιβαλ χαμπουρκερς στο Γκαζι?Θελουν,οι ιδιοι το λενε,την ΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ των ζωων!! :wacko: Μονο που δε μας ειπαν με ποιον τροπο θα επιτευχθει αυτο.Παντως και εδω υπαρχει η καθαρα φασιζουσα διαθεση να μας αναγκασουν να μην τρωμε τσιτσι…Ισως ειναι και αυτα σημεια των καιρων μας… :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #514926

    αγόρια καλημέρα.

    γιατρέ μου….τι φασίζουσα νοοτροπία…..βλέπε peta, από το FBI χαρακτηρισμένη μεταξύ των πιο επικίνδυνων τρομοκρατικών οργανώσεων – και μου λες αν θέλουν να σ αφήνουν να είσαι παμφάγος…..

    το θέμα είναι ότι αυτά τα δήθεν οικολογικά διασπείρονται με διάφορους τρόπους. μου έλεγε η κόρη μου, που με ψήνει να αρχίσει να έρχεται στο κυνήγι, ότι την πειράζαν οι συμμαθητές της που είπε ότι ο μπαμπάς λείπει για κυνήγι το σκ.

    και το πρώτο βήμα στην εξαφάνιση σου, είναι να αρχίσεις να ντρέπεσαι για αυτά που πρεσβεύεις….

    εγώ όταν μου πιάνουν καμιά τέτοια κουβέντα, για να μην αρχίσουν ατέλειωτες αναλύσεις, που βολεύουν όλους του αντί-, για να πουν το ποιηματάκι τους μπροστά σε πολλούς που δεν καταλαβαίνουν τι ακούν, λέω, φίλε, εγώ ασκώ μια νόμιμη δραστηριότητα. τελεία και παύλα. όπως εσύ οδηγείς ας πούμε, πας γυμναστήριο, παίζεις το πουλί σου ή κάνεις ότι άλλο φανταστείς…..

    αυτά. και σήμερα ζέστη, και βλέπω τα κορίτσια να αργούν να μας έρθουν.

    όταν πω για τσιχλάκια, θυμάμαι τον σπρινγκερα μου που μου τον φάγανε. άλλη μια σαιζόν να ψάχνω τα πουλιά…..αλλά δεν το ξαναπιάνω, γιατί πάλι θα πω κάτι που θα το μετανοιώσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #514928

    Οικωλογοι υπάρχουν παντού και κάνουν τα πάντα για να μειώσουν τους κυνηγούς ως ανθρώπους και προσωπικότητες και ξεφεύγουν πολλές φορές . Θα σας πω μια εξωφρενική περίπτωση που μας έτυχε πριν 5-6 χρόνια σε περπατητο στη μεση του πουθενά. Πέσαμε σε ένα βλαμμένο γιατρό και 2 τρελές που ήταν μαζί του και μάζευαν χόρτα. Δεν ρίξαμε τουφεκιές κοντά τους και περπατούσαμε με τα όπλα κρεμασμένα. Με το που μας είδαν άρχισε ένας οχετός από βρισιές και προσβολές που με ξαφνιασε. Το γατονι ο κουμπάρος μου όμως είχε βγάλει το κινητό και τους τράβαγε βίντεο! Αφού τελείωσαν να μας στολίζουν χωρίς να έχουμε πει κουβέντα, τους πλησιάζει και βάζει το βίντεο να παίξει λέγοντάς στον καραγκιόζη ότι ξέρει ότι μετακόμισε πρόσφατα στο χωριό και ότι θα τον ξεσκίσει στις μηνύσεις για εξύβριση. Χεστηκε ο βλάκας πάνω του και ζήταγε συγνωμη. Να πω ότι η πρώτη….ευχή που μας έδωσαν ηταν να πάμε εμείς και οι οικογένειες μας από οπλο!!!! Επίσης να πει κάποιος στους vegan ότι το να ζουν με μαρούλι και ένα κάρο χάπια για να μην ψοφήσουν από την έλλειψη ουσιών στον οργανισμό τους δεν ειναι διατροφή αλλα διαστροφή. Ηλία μην σκας έρχεται το φθινόπωρο!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,281 έως 41,295 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων