ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,641 έως 41,655 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #518084

    Καλησπερα συναδερφοι πως τα περνατε;Φιλος ειχε παει για εκπαιδευτικο στο εξοχικο και σηκωσε 3-4 ορτυκια  αλλα ακουγε πολλα το πρωι και δεν μπορουσε να τα βγαλει.Τρυγωνια εχει πολλα για αυτην την εποχη αλλα με τα μπουρινια που κανει δεν ξερω αμα θα μεινουνε μεχρι την  εναρξη.Δημητρη πριν απο 2 εβδομαδες ειχαμε πολλα κοκκαλια και σαβριδια στην περιοχη κατι καναμε πιασαμε και κατι μελανουρια καλα ητανε τωρα δεν εχω παει.Ελπιζω να παει καλα και η ρυθμιστικη να μην εχουμε παρατραγουδα, καλα να εισται ολοι με υγεια πανω απο ολα. :bye:  :bye:  :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518085

    Kαλημερα σε ολους,σε 36 μερες κυνηγαμε!! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #518099

    Καλημέρα στα λεβεντόπαιδα.

    μες το κέντρο του Πειραιά το ζευγαράκι της φωτό σφύριζε και ακουγοταν 100 μέτρα μακριά……

    χαιρετησα το ζευγαράκι και του ευχήθηκα Καλη αντάμωση….. όταν θα προγκανε από το πυκνό, καμια εκατοστή χιλιόμετρα από δω.

    αντε Καλη δύναμη

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518109

    Οι κοτσυφαραδες μια χαρά βολταρουν τωρα. Το χειμώνα που είναι ομως???? Πλησιάζει ο καιρός και κάναμε και εμείς την πρώτη παραγγελία από Ρουμελιώτη. Αποκλειστικά 28άρια  Hyperion compak και piston skeet , τα δεύτερα για δοκιμή . Τρυγόνια και καρακαξες οι στόχοι τους και το Σεπτέμβρη με το καλό θα πάρουμε κι άλλα!!! Τιμές……απο  τα παλιά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518114

    Γεια σας!Σε εναν ακριβως μηνα κυνηγαμε! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518116

    Kαλημέρα και καλό Σ/Κ σε όλους…

    Ναι γιατρέ μου , ένας μήνας έμεινε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518117

    Χτες το βράδυ που γύρναγα απο Κρήτη με το καράβι , περνώντας από Σαντορίνη , ανέβηκα στο κατάστρωμα με τα πραγματά μου καλού-κακού…..που ξέρεις τι γίνεται ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518118

    Χαχαχαχαχαχα………………..λες φιλαρακι ……;;;;;;;

    Μονο αυτό εμεινε να γινει ……….μεσα στις πρωτες δυο εβδομάδες που κυβερνάνε , τα εχουμε δει σχεδόν όλα……………το τιμιο ξυλο εχει κι αυτος ………χαχαχαχαχα

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ …………!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Σημερα είναι η τεσσαρακοστη πεμπτη μαυρη επετειο της  κατάληψης του 1/3 της Κυπρου μας από τους κατσαγουνιδες………που να τους πεσει και να μην τους ξανα σηκωθεί ………..το ηθικο…..!!!!! :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #518119

    Καλά να είναι το παλληκάρι  αλλά…….

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518120

    Βασιλη-213,οντως αποφραδα ημερα!Και επειδη μαλλον ειμαι λιγο μεγαλυτερος απο σενα,αν και ειχα προσχολικη ηλικια τοτε,θυμαμαι το χαμο στο Μεγαλο Πευκο οπου υπηρετουσε ο πατερας μου πολυ ζωντανα.Και φυσικα τα εμβατηρια στο ραδιο ολη μερα.Και τι εγινε τελικα?Οι κ@λοαμερικανοι μας πουλησαν,ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ,γυρισαν οι εθνοσωτηρες πολιτικοι και αν εξαιρεσεις τους πρωταιτιους της 21 Απριλιου,πολλοι στρατηγοι που βουιζε η Ελλας οτι ΠΡΟΔΩΣΑΝ την Κυπρο πεθαναν ελευθεροι μετα απο χρονια,με τιμες και χοντρες συνταξεις! :negative: Παρηγορια μας σημερα οτι σπασαμε το μηνα για το κυνηγι μας! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #518121

    Καλημέρα παλικάρια , ένας μήνας όντως έμεινε αλλά η Ρυθμιστική που ειναι???? Ο υπουργός τους καλοφαγάδες δημοσίου χρήματος , τις οικολογικές ΜΚΟ , βρήκε χρόνο να τους συναντήσει. Την ΚΣΕ την εχει στο περιμενε. Οπως εχω ξαναπεί , ελπίζω να μην φάμε καμία φολα απο εκεί που δεν το περιμέναμε.

    Πάντως το ψαρεματακι βοηθά να περνάει ο χρόνος πιο εύκολα! Μια ωρίτσα το πρωι με το lrf  και τον βγάλαμε το μεζε!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518123

    Γιατρε μου για μενα αυτές οι μερες εχουν διπλο συμβολισμο μιας και αυριο εχω τα γενεθλια μου ………..ναι …….. 22 / 7 / 1974 ……..ο πατερας μου ηταν επιστρατευμένος και του δωθηκε ολιγοωρη αδεια να ερθει να δει αν η γυναικα του ( και μανα μου ) γενησε , τι παιδι εκανε και αν είμασταν και οι δυο καλα μετα από 9 μερες και με τσακωμο με τον αξιωματικο που ηταν υπευθηνος του……..λεγοντας του εγω θα παω να δω αν γεννησε η γυναικα μου και αν είναι καλα το παιδι μου και εσυ μετα στεισε με στο τοιχο …..γιατι εάν γενικευθεί ο πολεμος και σκοτωθω θελω να εχω δει τουλάχιστον μια φορα το παιδι μου , γιατι θα πολεμισω για την πατριδα μου την θρησκεια μου και την οικογενεια μου και αυτή είναι αυτό το παιδι που δεν το εχω δει………..!!!!!

    Δυστιχως όμως το μεγαλο δραμα εξελιχτικε στην <<αδερφη>> Κυπρο ……….εκει που χαθηκαν αδικα παλικαρια και  το 1/3 του νησιου και λεω αδικα επιδη το παιχνιδι ηταν στιμενο και η τραπουλα σημαδεμενη………………………..!!!!!!

    Οποιος εχει τη θεληση , ας μπει στο youtube να δει και να ακουσει μαρτυριες ανθρωπων και Παλικαριων στρατιωτών του τοτε που βρεθεικαν εκει και γλυτωσαν και αν δεν κλαψει με τα οσα θα ακουσει για το πως χαθηκε ( πουλημένα ) το νησι εμενα να μου τρυπησει την μυτη ………… :negative:

    Καλη μας μερα ……….και να θυμαστε ………

    ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ……….

    Μακαρι να βγω ψεφτης ………αλλα με αυτους τους γειτονους που μας εριξε η τυχη να εχουμε καποια στιγμη παλι θα εχουμε ντράβαλα………ισως να είναι η ποιο κολοφαρα ανθρωπου που υπαρχει στον κοσμο……….. :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518124

    Μητσαρα καλα τα κοκαλια , αλλα ο λυκος στην σχαρα θα είναι όλα τα λεφτα …….

    Καλοφαγωτα……. :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #518138

    Βασιλη,χρονια σου πολλα!Καλα καταλαβα οτι εισαι λιγο μικροτερος απο μενα:ειμαι 5 χρονια πιο ΓΕΡΟΣ απο σενα,αλλα τοτε δεν ειχα παει ακομη στο νηπιαγωγειο.Οσο για την υπουργαρα μας,συμφωνω με τον τσιχλοκυνηγο Μητσο απο την Ευβοια οτι δε μου φαινεται καλο σημαδι που συναντηθηκε ΠΡΩΤΑ με τις βρωμο-ΜΚΟ!Καλο ξημερωμα σε ολους σας! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #518157

    Σε ευχαριστω για τις ευχες σου γιατρε ……..να εισαι παντα καλα….!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 41,641 έως 41,655 (από 43,268 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων