ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,121 έως 42,135 (από 43,261 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522103

    Καλησπέρα.

    θα έγραφα ότι το περιμένω το δεύτερο κύμα και τον δεύτερο γύρο sms πως και πως, για να μου πει κανας φιλαράκος από την πολιτική προστασία, από τα μηνύματα του, σε ποιο στίγμα πάει ο Μητσος και μας προκαλεί (με την καλή έννοια) με τις επιτυχίες του, αλλά πρώτον, ξέρω που πάει, άρα τι να την κανεις την κατασκοπεία και δεύτερον, τόσο με τρομάζει αυτή η πιθανότητα, που ούτε πλακίτσα δεν μπορώ να κάνω.

    Ηδη, οι συνταξιούχοι που κάνουμε την πρώτη έξοδο στα τρυγόνια, σε ένα πολύ μακρινό, έχουν αρχίσει τις κουβεντούλες, μη στριμωχτούμε σ ένα αυτοκίνητο όλοι μαζί και τα ρέστα……τώρα στα γεράματα τους έπιασε η ανάγκη ανέσεως στην μετακίνηση.
    ειπαμε, ο φόβος……

    μακαρι να μη έχουμε τέτοια εξέλιξη.

    Δεύτερον, αυτο που λέει ο μητσος, ότι οι περισσότεροι την κάνανε από τον καφενέ και το φόρουμ ευρύτερα, γεγονός είναι.
    θα έχουν τους λόγους τους βέβαια.

    υγ: στο βασιλογυναικοχωρι, τα κοτσύφια πιο πολλά απ τα σπουργίτια. Τα χαζεύω και τους συστήνομαι, για να ξέρουν από που θα το βρουν, αν μείνουν στο νειμπορχουντ που λένε και στο χωριό μου…..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522104

    Καλημερα συναδελφοι κυνηγοι!Τελικα η ασυνεπεια παει συννεφο σε αυτη τη χωρα.Αφου για εναμισυ μηνα μας επεβαλαν αγρια καραντινα,που και στο γειτονικο φαρμακειο να πηγαινες ηθελες υπευθυνη δηλωση,τωρα θα δεχονται τουριστες απο παντου χωρις καν να τους κανουν ενα διαγνωστικο τεστ!Και αυτοι λογικα θα πανε στα νησια μας κυριως.Αμε το αλλο με το παστωμα των επιβατων στα αεροπλανα?Φυσικα τωρα κινδυνευουμε σε συντριπτικο ποσοστο απο εισαγομενα κρουσματα καθως και αποτους λαθρομεταναστες που κοβουν ανεξελεγκτα βολτες!Ηλια,εισαι αθηναιος η μηπως κανω λαθος?Γιατι αναφερθηκες στα μερη του Μητσου,ο οποιος ειναι απο την Ευβοια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522105

    Τα χαζεύω και τους συστήνομαι, για να ξέρουν από που θα το βρουν, αν μείνουν στο νειμπορχουντ που λένε και στο χωριό μου…..

     

    Χα χα χα!

    Καλημέρα σύντεκνοι! Φεύγω για δουλειά σε 2 λεπτά, αλλά Σάββατο να ‘ναι μάστορα…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522106

    Μπενετο καλή δουλειά φιλε. Ας υπάρχει το ρημάδι το μεροκάματο και ας είναι και Σ/Κ.

    Εγώ μετά από δεκαωρο στη δουλεια χθες πήγα για ένα τεμπελικο ψάρεμα εκτονωσης και έφυγα με 30 γεροντοσπαρους και ένα 700άρη σαργο. Η μπύρα για το μεσημέρι ήδη παγωνει….

    Γιατρέ όλα αυτή την στιγμή είναι ένα μεγάλο παγκόσμιο πειραμα. Έτσι πιστεύω εγώ. Να δουν πως μπορούν να ξεκινήσουν τον κύκλο του χρήματος που έχει διακοπεί θέλουν οι ανα τον κόσμο κυβερνώντες.

    Ηλία μου το στίγμα το ξέρεις. Όσον αφορά το κυνήγι κινούμαι εδώ γύρω γιατί οι δουλειές μου δεν επιτρέπουν πολυήμερες απουσίες και επιπλέον βαριέμαι τον δρόμο απίστευτα. Οσο για τους μαυρουληδες που λες και εδώ είναι περισσότεροι από ότι ήταν το χειμώνα. Και ζευγαρώνουν παλι τωρα παρακαλώ γιατί οι κιτρινομυτες έχουν εδώ και λίγες μερες αρχίσει ξανά να το πλέκουν το τραγούδι τους!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Kostas στις #522110

    Καλησπέρα στα παιδιά θέλω τη γνώμη σας για μια αγορά καραμπινας για λαγο και καρτέρι και περπατητο καμία προτασει για αξιόπιστο όπλο μέχρι 1500 ευρώ το πολύ. Ευχαριστώ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #522111

    Γιατρε από Αθήνα. Ακριβέστερα, Πειραιά.

    Αλλά η Εύβοια είναι από τα κοντινά μας. Σαν να σου λέω Κατερίνη με τα μέτρα σου. Οποτε, κάπως τα ξέρω τα μέρη του Μητσου, όχι μόνο εγώ, όλοι οι τσιχλαδες του λεκανοπέδιου….. γι αυτό τον πειράζω με τα καρτερια του.

    Όπως ξέρουν όλοι όσοι πάνε στην τσίχλα, σημασία έχει πρώτα το ποσό συχνά πας, άρα το ποσό κοντά είσαι σε αυτό, και μετά το καρτέρι.

    Όλα τα τσιχλοκαρτερα θα σ ανταμείψουν αν τα δουλεύεις συχνά, ποσό μάλλον σχεδόν καθημερινά.

    Πλην του μητσου, που φαίνεται να βγαίνει σχεδόν καθημερινά, ο μεγαλύτερος τσιχλοεργατης που έχω γνωρίσει είναι ο Νίκος ο Ρεντίφης που έμπαινε και στην τσίχλα παλιότερα. Τώρα τον έχω χάσει – και στο φόρουμ και στα καρτερια που δεν πάω πια.

    Έχουμε κυνηγήσει παρέα συμπτωματικά, πριν τον βρω στο τσιχλοτοπικ, και τον γνώριζα, απ όταν κυνηγούσα στα μέρη του. Και βέβαια, όλα τα καθεμεροτουφεκα είναι συνήθως και φαρμακοτουφεκα……

    αλλιμονο στους κάθε δεύτερο ΣΚ, ένα μονοήμερο…..ποτε να βρεις τα μέρη, ποτε να πας, ποτε να στρώσεις στο τουφέκι.

    Μπενετο, γεια και χαρά ρε φίλε.

    Μέχρι την ώρα της τσίχλας, πετάξου απέναντι στην έναρξη, να στήσεις καμια γουλα……να βγει κι ένα στιφάδο…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522112

    Καλημέρα παλικάρια.  Λιακο μου έχει και σημεία που δεν σου γεμίζουν το ματι αλλα γεμιζουν την πουλιαστρα και ακόμα τα Σ/Κ που όλοι οι Ατικκαριοι είναι εδω σχεδόν πάντα είμαστε μονάχοι εκει! Όσο για τον Νικόλα τον Ρεντιφη πιστεύω πως είναι άπιαστο όνειρο οι αριθμοί των καρτεριων που κανει! Δεν περπατάει όμως. Εγώ σγνηθως 3 απογευματινά θα τα κάνω μέσα στην εβδομάδα και ένα μεγάλο σε διάρκεια περπατητο συνήθως Σάββατο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522113

    Κωστα απο παιδιά που ξέρω ο ένας έχει την m2  comfort και ο άλλος την Α400 xplor.  Παράπονο δεν έχω ακούσει. Και νομίζω ότι είναι και τα δυο όπλα στο 1500αρι ίσως και πιο κατω. Γουρούνι και λαγο κυνηγανε και πάμε και σε απογευματινά για τσιχλες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522120

    Καλη εβδομαδα σε ολους τους συναδελφους!Παρακολουθησα το βιντεο με το μεθυσμενο Πολωνο που προσπαθησε να πνιξει απροκλητα την καημενη τη γρια αρκουδα μεσα στο νερο.Λυπηθηκα το ζωο!Και μαλιστα ενα πρωην ζωο τσιρκου,αμαθο σε ανθρωπινες επιθεσεις.Δυστυχως ηταν γρια,αλλιως θα τον ξεσκιζε τον π@υστη!Και σκεφτειτε οτι το ανθρωπινο κτηνος ισως επιχειρουσε να πνιξει η να στραγγαλισει καποιον ανθρωπο και τοτε μπορει να τα καταφερνε…Ορθα εκανε στην αρχαιοτητα ο Πιττακος ο Μυτιληναιος που ηταν τυραννος της Λεσβου αλλα και ενας απο τους επτα σοφους της Αρχαιοτητας:Eπειδη η Λεσβος παρηγε πολυ και καλο κρασι,για να αποθαρρυνει τη μεθη,οταν καποιος εκανε καποιο αδικημα και αποδεικνυονταν οτι το διεπραξε μεθυσμενος,τα δικαστηρια της εποχης του επεβαλαν ΔΙΠΛΑΣΙΑ ΠΟΙΝΗ απο οτι αν το ειχε διαπραξει ξεμεθυστος!!ΤΕΛΕΙΟ!Ενω σημερα,και στη χωρα μας,θεωρειται ελαφρυντικο αν ησουν μεθυσμενος η ναρκωμενος…Τετοια σκ@τα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    67
    DANAOS_master στις #522128

    …αλίμονο στους κάθε δεύτερο ΣΚ, ένα μονοήμερο … πότε να βρεις τα μέρη, πότε να πας, πότε να στρώσεις στο τουφέκι.

     

    Πάτησες μεγάλο ..κάλο τώρα. Άιντε να μην έχεις και σκύλο .. εκεί να δεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #522134

    Xριστος Ανεστη σε ολους μας!Αποδοση της μεγιστης εορτης του Πασχα που φετος,δυστυχως,δεν εορτασαμε.Επιπλεον χρονια πολλα στο Μητσο απο την Ευβοια(με σημα τον κοτσυφα),αλλα και σε ολους οσους ειναι απο το μεγαλο νησι μια και 27/5 εορταζει ο μεγαλος αγιος Ιωαννης ο Ρωσσος.Να μας εχει ολους καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522137

    Όντως γιατρέ σήμερα είναι η εορτή του Αγίου Ιωάννη του Ρώσου στο Προκοπι που είναι φημισμένο για τα κοτσυφοκαρτερα στους κισσους! Να μας έχει όλους καλά και στο σώμα και στο μυαλο. Το ξημέρωμα που πήγαινα στη δουλειά βρήκα αρκετό κόσμο να περπατάει μέσα στη βροχή με προορισμό το Προκοπι. Πάνε με τα πόδια από τα Ψαχνα για να προσκυνήσουν. Είναι παράδοση που κρατάει πολλά χρόνια στον τόπο μας και την τηρεί πολύς κόσμος και πάρα πολλά νέα παιδια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #522293

    ρε άφαντοι διαχειριστές, το έχετε πάρι χαμπάρι ότι το artemis έχει κατακληστεί από τσοντοδιαφημίσεις? μάλιστα ένας-μια γραφει στα ταχυδρομικά περιστάρια και για “youngs” και “teens”. μήπως πρέπει να προσφύγεται στη Δ.Η.Ε (δίωξη ηλεκτρονικου εγκλήματος)?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #522297

    Το αγαπητο μας forum χρειαζεται ενα καλο σκουπισμα απο ολους αυτους που εκαναν εγγραφη μονο και μονο για να πουλησουν τσοντες… Η αρχη εγινε με το καφενειο, αλλα εχουν εισβαλει σε ενα σωρο αλλα θεματα, που θελουν καθαρισμα. Πρωτη φορα βλεπω τοσο μαζικο σπαμαρισμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #522298

    Έλα ελα ελα….εδώ η καλή τσοντα….απ’όλα έχει ο μπαχτσες…μεχρι και young teens. Ντροπή και αίσχος. Δεν ασχολείται κανένας πια δυστυχώς.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 42,121 έως 42,135 (από 43,261 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων