ΨΑΡΟΝΙΑ Η ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #330927

    Κουρκουβέλια τα λέμε εδώ , οι διατροφικές τους συνήθειες είναι όμοιες με της κότας , στο νομό μας κάνουν μαζικό ντού στις ελιές !!!!!

    Και δεν αφήνουν τίποτα στο διάβα τους!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    johnbaikal στις #330926

    [size=3]Και δεν αφήνουν τίποτα στο διάβα τους!![/size]

    Σωστά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #330912

    οι δεκαωχτουρες τρεφονται με εντομα και σπορους..οπως ολα τα περιστεροειδη….εξ αλλου ειναι μη θυρευσιμο ειδος…
    Σαν τις κοτες και τα γουρουνια δεν υπαρχει αλλο,πιο βρώμικο….εντωμεταξυ ειναι τα No1 κρεατικα που αγοράζουμε ολοι…

    γιατι το λες αυτο τωρα αφου τα γουρουνια και οι κοτες ειναι μαντρομενα επομενος οτι τους ρηξουν τρωνε βεβεα ειναι θεμα κτηνοτροφου τη θα ρηξη να φΑΝΕ και οχι αντιβιοτηκα η καμενα λαδια αυτοκηνητου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #160997

    Χαλαρώστε με τα μαυρόπουλα…. οι μπεκάτσες τρώνε σκουλίκια αλλά κανένας δεν είπε τίποτα… οι πάπιες τρώνε σαπίλες μέσα στα νερά …. τα ψαρόνια τρώνε κρέας…. και στην τελική μην τρώτε το στομάχι! Κατα τα άλλα είναι πεντανόστιμα είτε ολόκληρα τηγανητά είτε κοκκινιστά με πιλαφάκι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #330763

    γιατι το λες αυτο τωρα αφου τα γουρουνια και οι κοτες ειναι μαντρομενα επομενος οτι τους ρηξουν τρωνε βεβεα ειναι θεμα κτηνοτροφου τη θα ρηξη να φΑΝΕ και οχι αντιβιοτηκα η καμενα λαδια αυτοκηνητου

    Στην πατρα τα λενε σβορυγγια στην κερκυρα στουρνους, πολλοι στα μερη μας τα τρωνε αφου τα γδαρουν πρωτα, παλια τα χτυπουσα και τα χαριζα σε αυτους που τα ετρωγαν , καποιος συναδερφος ομως τα εντοπισε να τρωνε ψοφιμι απο αλογο και μεσα σε μια μερα το κοπαδι αυτο ειχε εξαφανισει την σαρκα του ειχαν μεινει μονο τα κοκαλα, αυτο ηταν αιτια να μην σηκωνω με διαθεση το οπλο προς το μερος τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #330755

    Οσοι τρώτε κότες δεν νομίζω να κωλόσετε στα γκαραβέλια!!! :D
    Και οι κότες εννοώ βρωμοπούλια είναι ….τρώνε από πίτουρα κ σκουλίκια μέχρι κ φελιζόλ…!!!! :D

    Μικρός θυμάμαι έριχνα στις κότες της γιαγιάς μου με αερόβολο πλαστικιές μπίλιες κ όσες μπίλιες έβρισκαν τις έτρωγαν!!!! :)
    Και αυτό με το φελιζόλ δοκιμάστε το ,,,,,,τρελένονται να τρώνε!!!….εκτός κ αν μόνο οι κότες τις γιαγιάς μου ήταν βλαμένες!!! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #330754

    Οσοι τρώτε κότες δεν νομίζω να κωλόσετε στα γκαραβέλια!!! :D
    Και οι κότες εννοώ βρωμοπούλια είναι ….τρώνε από πίτουρα κ σκουλίκια μέχρι κ φελιζόλ…!!!! :)

    Μικρός θυμάμαι έριχνα στις κότες της γιαγιάς μου με αερόβολο πλαστικιές μπίλιες κ όσες μπίλιες έβρισκαν τις έτρωγαν!!!! :D
    Και αυτό με το φελιζόλ δοκιμάστε το ,,,,,,τρελένονται να τρώνε!!!….[size=4]εκτός κ αν μόνο οι κότες τις γιαγιάς μου ήταν βλαμένες!!![/size] :D

    :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    v_vlassis στις #161019

    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΣΙΧΛΕΣ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ….ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ?ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΕΧΕΙ???????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    v_vlassis στις #161020

    AΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΣΙΧΛΕΣ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ…..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΒΡΩ??????????ΜΕΓΑΡΑ ΕΧΕΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #161021

    vlassi δεν ξέρω τι γίνεται από ψαρόνια στην αττική…..
    αλλά εδώ Λαμία μέχρι πρίν 15 μέρες είχε μέχρι κ στην αυλή μου ….
    Από τότε όμως που πλάκωσαν οι νοτιάδες εξαφανίστηκαν και τα ξαναείδα προχθές στον κάμπο του Σπερχειού σε τεράστια σμήνη….
    Αναμονή πάλι να κρυσώσει ο καιρός….τότε θα δούμε πουλάκια πάλι …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    714
    NIKOS SAMOS στις #330742

    AΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΣΙΧΛΕΣ,ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΟΝΙΑ…..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΒΡΩ??????????ΜΕΓΑΡΑ ΕΧΕΙ?

    πω πω τοσο πεινασμενοι εισται κυνηγητηκα που θα χτυπατε αυτα τα βρομοπουλια δεν πατε καλυτερα για καμια κουρουνα που κανουν και ζημιες η κισα που η κισα και αυτη τρωγετε ξερω μερικους που την τρωνε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #330740

    [size=4] τα ψαρόνια τρώνε κρέας….[/size]

    Πως είπατε;;;;;; :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #330728

    gcreator Posted Σήμερα, 19:05
    Οσοι τρώτε κότες δεν νομίζω να κωλόσετε στα γκαραβέλια!!!
    Και οι κότες εννοώ βρωμοπούλια είναι ….τρώνε από πίτουρα κ σκουλίκια μέχρι κ φελιζόλ…!!!!

    Μικρός θυμάμαι έριχνα στις κότες της γιαγιάς μου με αερόβολο πλαστικιές μπίλιες κ όσες μπίλιες έβρισκαν τις έτρωγαν!!!!
    Και αυτό με το φελιζόλ δοκιμάστε το ,,,,,,τρελένονται να τρώνε!!!….εκτός κ αν μόνο οι κότες τις γιαγιάς μου ήταν βλαμένες!!!

    Aυτο με το φελιζολ το εχω δει και γω :D Απορω τι του βρισκουν απο γευση :D Επισης εχω δει γουρουνι να τρωει πασχαλινα "σκορδακια"(μικρες κροτιδες), να κανουν "τσαφ" σκαζοντας μες το στομα του και να τα καταπινει :) Εκει που πεθανα στα γελια ηταν οταν του ριξαμε 1 σφυριχτρα(μικρο βεγγαλικο) και αφου στην αρχη χεστηκε απο τον φοβο του, οταν σταματησε να καπνιζει πηγε και την εφαγε και αυτη :D :D .Κι ομως κοτοπουλο και χοιρινο ειναι νοστιμοτατο κρεας :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #330726

    Διαβάστε το τελευταίο πόστ.
    20 ψαρόνια μπορείς να μαζέψεις τρέχοντας κάτω από τις βολές.. :D .

    http://petbirds.gr/forum/t7382/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    drafter στις #330071

    Διαβάστε το τελευταίο πόστ.
    20 ψαρόνια μπορείς να μαζέψεις τρέχοντας κάτω από τις βολές.. :lol: .

    [url=”http://petbirds.gr/forum/t7382/”]http://petbirds.gr/forum/t7382/[/url]

    καθολου περιεργο. Πεφτουν αρκετα τραυματισμενα. αλλα τρεχουν απο εδω αλλα απο εκει. μπαινουνε μεσα σε θαμνους, αγκαθια γενικα οτι βρουν για να καλυφτουν και δεν τα βρισκεις ολα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 176 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων