ΚΟΣΤΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #38409

    Κριτσίλη, μάλλον δεν προσέχεις στο μάθημα. Είπαμε, ΚΥΡΙΑΚΗ!

    Προτείνω Μαλακάσα. Έχω την εντύπωση ότι θα είναι πιο ήσυχα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #38437


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 19 Mάϊος 2004


    Με τέτοια αθρόα προσέλευση, μάλλον με βλέπω και μένα Κυριακή στην Μαλακάσα. Σας έβαλα όλους στην μπρίζα, τώρα δεν μπορώ να σας πουλάω, έτσι δεν είναι;


    [/indent]

    Εκείνο το “μάλλον” με μπέρδεψε. Τώρα είναι σίγουρο. Οπότε τελειώνω μιά δουλειά το Σάββατο που έχω σε εκρεμμότητα.

    Αυτές τις μέρες έχω Ορκωτούς Ελεγκτές για το 1ο τρίμηνο και έχω ψιλοχαζέψει. Αλλά τουλάχιστον μπαίνω στο φόρουμ γιατί την δουλειά την έχω τελειώσει…. χε χε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #38457

    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΑΝΑ ΘΕΜΑ -ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ- ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΟΔΟΥΣ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ.ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΥΡΙΑΚΗ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #38477

    ΦΤΟΥ …ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ … ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ .. ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #335791

    Τελικα τα καταφεραμε και συναντηθηκαμε…

    Ο Leo, ο Αντωνης, ο Κωστας, ο Γιωργος,ο Βαγγελης, ο Σταυρος και εγω….

    Γιωργο ουτε που προλαβα να σε δω, σ’ εχασα…

    Ο Leo με το καινουργιο του αποκτημα…. αληθεια χαιρομαι που κατεληξες στο τροπο για να συγουρεψεις…. το οπλο γιανα μην το χασεις, ενας πραγματικα κυριολεκτικος κινδυνος με το camouflage που εχει….(ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΠΩΣ ΣΤΟ “ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΒΑΛΤΟΥ”) 

    Βαγγελη ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα δωρεαν Μαθηματα….

    Κωστα ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ για την γνωριμια

    Τωρα για τα αγωνιστικα…..Ο Ατζαμης λοιπον το χαρηκα ιδιαιτερα….ειδικα οταν ειδα οτι τα πηγαινα εξ’ ισου καλα με το πολυ πιο πεπειραμενο ΣΤΑΥΡΟ

    Για το κυνηγο του βαλτου δεν λεω τιποτα….ειναι υπερανω σχολιων

    ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  ΠΑΙΔΙΑ και παλι και ειδικασε σενα Βαγγελη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #38547

    ΒΑΣΙΛΗ ΕΙΧΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΖΙ ΕΡΕΙΞΑ ΔΥΟ ΠΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΡΗΞΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ,ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΗ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #38550

    Βαγγελη ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα δωρεαν Μαθηματα….

     

    Βασίλη, αν με ξαναευχαριστήσεις άλλη μια φορά για οτιδήποτε θα τσακωθούμε. Δεν αισθάνομαι ότι έκανα τίποτα και με κάνεις και…ντρέπομαι  

    Ειλικρινά φίλε, χάρηκα πολύ για την γνωριμία, και ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

    Βαγγέλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #335793

    Αυτό που έχω να πω εγώ είναι ότι είχα πολύ καιρό να περάσω τόσο όμορφα στο σκοπευτήριο. Παρ’ ότι ήμουν κρυωμένος, και καλά έριξα και διασκέδασα με τα παιδιά του forum.

    Το καλύτερο της ημέρας ήταν το όπλο του Black_Pilum, η αποθέωση της γιγαντίωσης στο κοντάκι!!! Να σαι καλά ρε Σταύρο, και να μάθεις και να το στρέφεις και προς τα πιατάκια σιγά σιγά…

    Ενθουσιασμένος έμεινα και με το οπλάκι μου, την Vitoria, αφού έριχνα πιο καλά μ’ αυτό στο sporting, παρά με το σκοπευτικό μου.

    Χάρηκα που κατάφερε και ο Βασιλάκης να ρίξει μαζί μας, και που επιτέλους ο Σταύρος βρήκε ανταγωνιστή. Βέβαια, δεν πρέπει να μιλάω πριν ρίξει και ο JIMPAP.

    Η καλύτερη όμως ανταμοιβή μου, ήταν ότι σήμερα στο σκοπευτήριο, όπου να γύρναγες, έβλεπες μέλη του e-artemis. Μήπως να ανοίγαμε ένα δικό μας;

    Φιλικά,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #38557


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 23 Mάϊος 2004


    Βέβαια, δεν πρέπει να μιλάω πριν ρίξει και ο JIMPAP.

    Η καλύτερη όμως ανταμοιβή μου, ήταν ότι σήμερα στο σκοπευτήριο, όπου να γύρναγες, έβλεπες μέλη του e-artemis. Μήπως να ανοίγαμε ένα δικό μας;

    Φιλικά,

     


    Τον Jip-pap θα τον βάζουμε να μας βαράει τα παπια στο Sporting.

    Φαντάζεσαι να φοράγαμε όλοι καπελάκια e-artemis?

     

     

    [/indent]
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #38561

    Πραγματικά σήμερα ήταν μιά πολύ ωραία μέρα με όλα τα παιδιά από το φόρουμ. Και οι 7 εφτα είμασταν ωραίοι..  … ωχ τη τόθελα ο γάβρος το 7.

    Χάρηκα που γνώρισα και τον Βαγγέλη.

    Γιώργο Λιόλιο σε χάσαμε, αλλά αφού είναι για τον μικρό σε καταλαβάινω απόλυτα.

    Τελικά είμασταν 8 οκτώ . Ηταν και ο Λευτέρης . Αν τον είχα δεί θα έριχνα και τραπ.

    Πάντως σήμερα τα δοκίμασε και τα 2 sporting & skeet και με τα 2 τα όπλα.

    Πως γίνεται να κάνω τα διπλά πιατάκια ( από 7-8 στα 15-16 ) στο skeet με το πλαγιόκαννο..εκείνον το 8 βατήρα 4 φορά σήμερα και δεν τον πήρα…μήπως να βάλω διασποράς φυσίγγια ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #38562

    Πως γίνεται να κάνω τα διπλά πιατάκια ( από 7-8 στα 15-16 ) στο skeet με το πλαγιόκαννο

    ___________________________________________________

    Ειναι απλο Αντωνη….το κλασσικο ειναι παντα καλυτερο

    Μου φαινεται οτι την επομενη θα ακολουθησω το παραδειγμα σου….με Πλαγιοκαννο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #38564

    Χάρηκα που κατάφερε και ο Βασιλάκης να ρίξει μαζί μας, και που επιτέλους ο Σταύρος βρήκε ανταγωνιστή.

    Εεεε, είμαι κι εγώ εδώ . Είχα αρκετό καιρό να ρίξω έστω και ντουφεκιά και σήμερα φάνηκε και με το παραπάνω.

    Αλλά δεν μασάω!!! Θα βρω τον χρόνο και θα πλακωθώ στην προπόνηση. Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν μας κάνουν τη χάρη και σοβαρευτούν και κόψουν τις μ….ς περί αναβολής της έναρξης, ίσα που προλαβαίνω

    Βαγγέλης

    Υ.Γ.: Αντώνη, κι εγώ χάρηκα που σε γνώρισα και ελπίζω να ξαναβρεθούμε σύντομα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #38568


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 23 Mάϊος 2004


    Τελικά είμασταν 8 οκτώ . Ηταν και ο Λευτέρης . Αν τον είχα δεί θα έριχνα και τραπ.

    Μπράβο στην επιμονή του Λευτέρη (Fast Edie) μέσα σε λίγο καιρό από εκεί που δεν ήξερε καλά καλά να επωμίζει κατάφερε να κάνει 15-16 πιάτα στο τραπ.

    Πάντως σήμερα τα δοκίμασε και τα 2 sporting & skeet και με τα 2 τα όπλα.

    Πως γίνεται να κάνω τα διπλά πιατάκια ( από 7-8 στα 15-16 ) στο skeet με το πλαγιόκαννο..εκείνον το 8 βατήρα 4 φορά σήμερα και δεν τον πήρα…μήπως να βάλω διασποράς φυσίγγια ???

    Είναι απλό Αντώνη, έριξες με το όπλο που κυνηγάς. Το S/P που έχεις θέλει γενική επισκευή και…..

    Ξέρεις την αδυναμία μου στα Browning, αλλά το όπλο αυτό είναι ακατάλληλο για σκοπευτήριο, άσε που δεν νομίζω οτι σου έρχεται, που ακούστηκε Αγγλέ κοντάκι στο SKEET.


    [/indent]
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #38570


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 24 Mάϊος 2004


    Είναι απλό Αντώνη, έριξες με το όπλο που κυνηγάς. Το S/P που έχεις θέλει γενική επισκευή και…..

    Ελα βρε Κώστα , μη γίνεσαι πιό κακός και από τον leo, με αυτό το όπλο ξεκίνησα στα 18, είχαμε μυαλό τότε για συντήρηση όπλων

    Ξέρεις την αδυναμία μου στα Browning, αλλά το όπλο αυτό είναι ακατάλληλο για σκοπευτήριο, άσε που δεν νομίζω οτι σου έρχεται,

    Moυ έρχεται στο κυνήγι καλά, αλλά πιό πολύ στο καρτέρι ( αν το στήσεις όρθιο το στόμιο απέχει από την κατακόρυφο 6 cm), το πρόβλημα είναι……. μάλλον το παρακάτω….

    που ακούστηκε Αγγλέ κοντάκι στο SKEET.

    Μάλλον το Αγγλέ κοντάκι μου χαλάει την σούπα στα πιάτα. Κάτι σαν να μου φεύγει από το χέρι μου φαίνεται. Και που να ήξερες ότι το δικανάκι το ήθελα ντε και καλά Αγγλέ για να ταιριάζει σε όλα με το Browning ( κάννες, σκανδάλη, μήκος κοντακίου ). Αλλά περίμενα 5 μήνες και στις 10 Αυγούστου μου είπαν όλα οκ αλλά μόνο πιστολε, και το δέχτηκα…….. πως τα φέρνει η ζωή


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335796


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kritsilis στίς 24 Mάϊος 2004



    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 24 Mάϊος 2004


    Ελα βρε Κώστα , μη γίνεσαι πιό κακός και από τον leo, με αυτό το όπλο ξεκίνησα στα 18, είχαμε μυαλό τότε για συντήρηση όπλων

    Σορυ Αντώνη, έτσι όπως το έθεσα βγαίνει σαν κακιούλα. Και για να δεις οτι δεν είχα την πρόθεση σου προτείνω να αναλάβω το παραδοσιακό φρεσκάρισμα των ξύλων του και να το αφήσεις να ησυχάσει σε κάποιο τοίχο του σαλονιού σου. ’λλωστε δεν σου λείπουν τα όπλα.

    Βέβαια αν ασχοληθεί κάποιος οπλουργός σοβαρά μαζί του μπορεί να το κάνει αγνώριστο. Όταν ‘ελθεις προς τα εδώ φέρτο μαζί σου. Ο οπλουργός μου έχει μεγάλη ευαισθησία για όπλα που έχουν συναισθηματική αξία. Έχω δει σκουριασμένα περίστροφα να τα επαναφέρει σε λειτουργεία φτιάχνοντας εξαρτήματα με την λίμα. Αυτό τον καιρό μόλις τελειώνει την δουλειά του ασχολείται με την αποκατάσταση και επαναφορά σε λειτουργία μιας πιστόλας του 1821.


    [/indent]


    [/indent]
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 46 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων