ΕΡΓΑΣΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    V – V στις #140844

    ..οπως και πολοι αλλοι….εγω παντος δεν νιωθω ετσι φιλε μου……ημουν και θα ειμαι απο τους πρωτους που θα δωσω το αιμα μου για την πατριδα αν χρειαστει….και θα με πεταξουν και μεσα στα σκατα κατευθειαν για αυτο δεν πρεπει να νιωθουμε ετσι φιλε μου..
    το βιντεακι στο αφιερωνω….καμια φορα τα βλεπω και θυμαμε…και εγω ξερω πως νιωθω μεσα μου φιλε…τιμη στα παλικαρια μας…
    και η πατριδα μου δεν ειναι οι μητσοτακηδες οι παπαντρεηδες και οι καραμανληδες…οι προδοτες..πατριδα μου ειναι η ελλαδα..το χωμα που πατω που ποτισαν με το αιμα τους η προγονοι μας και οι παπουδες μας και πιο νεοτερα οι μπαρμπαδες μας..ελλαδα ειναι ο αερας που αναπνεω..η θαλασσα τα βουνα..ελλαδα ειναι τα παντα ολα
    για μενα…ειναι η πατριδα μου και ειμαι περηφανος που ειμαι ελληνας και οχι βαρβαρος…αυτα..

    ΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ…..http://www.youtube.com/watch?v=WJ3JqpixQ7A

    Μάνο, louis κ.ά.
    "…μη μου ξυπνάς το παρελθόν…"
    Σήμερα που οι ανάδελφες ελληνικές ένοιες: παλληκάρι -παλληκαριά, λεβέντης-λεβεντιά κ.ά. έχουν καταντήσει άγνωστες λέξεις
    Σήμερα που τα Σφακιά κατάντησαν ταβέρνα και όλη η Ελλάδα χώρος …παροχής υπηρεσιών
    Σήμερα που περιμένουμε να μας σώσουν ξένοι
    Σήμερα που για να πετύχεις πρέπει να είσαι λαμόγιο ή αδερφή και ο …γεμάτος καβάλος είναι μειονέκτημα ή είδος προς πώληση στις/στους τουρίστριες/-ες,
    τι θέλετε και μας γυρνάτε 25 χρόνια και …κιλά πίσω;
    Μου χαλάτε το ίματζ, ρε αδέρφια. Να βλέπουν οι συνάδελφοι το διευθυντή που δεν κώλωσε σε κανένα και τίποτα να κλαίει σα γατί μπροστά σε μια οθόνη, δε λέει…
    Αφήστε με χωμένο στη λάσπη μου, σαν τα βατράχια στην ξεραμένη λίμνη, γιατί κι η βροχή που πέφτει είναι …όξινη.
    Εδώ τουλάχιστον μπορώ να δακρύζω χωρίς να γίνομαι θέαμα.
    Και κάτι ακόμα. Εμείς τότε δεν είμασταν πενταετείς ή μισθοφόροι, αλλά αντέχαμε το ξέσκισμα πιστεύοντας ότι αξίζει να είσαι ΕΛΛΗΝΑΣ…

    Θεοδόσης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    stayros2093 στις #140850

    Για να μην μαλωνετε το μυνημα του Σταυρου ειναι μια εκφραση μια εκτονωση σε στιγμη αγανακτησης και εν βρασμου ψυχης
    Οπως γινετε και στους φονους και καμια φορα αθωονεσαι
    Απλα πραγματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #140885

    Πως καταφερνουμε να ομφαλοσκοπουμε ενω ειναι πια γνωστοι οι ενοχοι , οι κερδισμενοι , οι εχθροι του κοσμακη …ειναι ιδιον του ελληνα τελικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ALONEWOLF στις #140980

    —————
    Ο ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ «ΙΔΕΕΣ» ΤΟΥ, ΕΝΩ ΠΕΘΑΙΝΕΙ, ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ ΙΔΕΩΝ
    φιλικά Μάριος

    ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ. ΡΙΧΝΕ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ, ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ.
    ΟΧΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΜΙΑ ΠΙΑΣΑΡΙΚΗ ΦΡΑΣΗ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΡΟΥΜΕ ΟΠΟΥ ΛΑΧΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #141016

    Σε προκαλώ ΒΡΕΣ ΕΝΑ ΜΉΝΥΜΑ ΜΟΥ "φανατικό" η μη κόσμιο![/b]
    (εξαιρουμένων φυσικά αυτών των τελευταίων μη κόσμιων που απευθύνονται στην "αφεντιά" σου)

    Μην ξεχνάς ότι την αντιπαράθεση την ξεκίνησες ΕΣΥ με χυδαίο τρόπο και προσπαθώντας να "κομματικοποιήσεις" (εσκεμμένα δεν γράφω "πολιτικοποιήσεις" ) ένα ζήτημα που πρέπει να βρίσκεται υπεράνω κομμάτων και παρατάξεων.
    Χωρίς να γνωρίζεις, προβοκατόρικα με "έβγαλες" "συνοδοιπόρο" της "Xρυσης Αυγής" τόσο εμένα όσο και άλλα 2 μέλη (Badian, enduras), μπερδεύοντας εσκεμμένα ή από "κόλλημα" την όποια ευαισθησία μας με ακραίες εθνικιστικές – φασίζουσες "θέσεις". Και συνεχίζεις να το κάνεις…..
    Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να εκφέρεις κόσμια τις αντιρρήσεις σου τόσο όσον αφορά το επίμαχο γκάλοπ όσο και σε σχέση με το Μακεδονικό ζήτημα και που ξέρεις; ίσως βρίσκαμε και κοινό τόπο….

    Άντ' αυτού έβρισες, χλεύασες, προσέβαλες και έδρασες προβοκατόρικα δημιουργώντας αναταραχή στο φόρουμ και περίμενες να σου χαριστώ;
    Κι αυτό το έκανες έχοντας ΠΛΗΡΗ ΣΎΓΧΥΣΗ σχετικά με τις θέσεις και την ιδεολογία της παράταξης που ενδεχομένως πιστεύεις ότι εκφράζεις, βρισκόμενος εντελώς "εκτός γραμμής"!
    Εκτός αν τοποθετείσαι ιδεολογικά σε καμιά φράξια του αναρχοαυτόνομου χώρου οπότε….. Για μην γίνει παρανόηση, ΔΕΝ σου ζητώ "δήλωση" πολιτικών φρονημάτων κι αν το θέλεις να διαγράψω τα παραπάνω σημεία, αλλά κατάλαβε το ΕΣΥ "έβαλες φωτιά" ΕΣΥ δημιούργησες αυτή την κατάσταση, ΕΣΥ έφερες την κουβέντα σε "πολιτικά" ζητήματα …
    Και είμαι "φανατισμένος" επειδή σου έδωσα τις δέουσες απαντήσεις;
    Αλήθεια για το επίμαχο ζήτημα ΔΕΝ ΕΙΠΕΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ!
    Δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σου, χρωστάω όμως κάποιες διευκρινήσεις στα άλλα μέλη που μας διαβάζουν…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #141043

    Επιστροφή μετά από αρκετές ημέρες…

    Διαβάζοντας όλο το topic μου γεννήθηκαν οι εξής απορίες:

    Γιατί οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις δεν επικεντρώνονται γύρω από το πολύ ωραίο θέμα που άνοιξε ο συνάδελφος περί της αγοράς εργασίας ???
    Γιατί πλατιάζονται έτσι τα θέματα και στο τέλος ξεφτιλίζονται???

    Οι πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός είναι ένα πολύ ευαίσθητο σημείο που δεν ενδιαφέρουν κανέναν και δημιουργούν μόνο προβλήματα!!! (αλληλοσκοτώθηκαν αδέρφια για τα κωλοπολιτικά)

    Κρατήστε τα ο καθένας για την πάρτυ του

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #141072

    Προς τα παλαιοτερα κυριως μελη:το να μπαινει καποιος νεος και να γραφει βλακειες , προκαλωντας σε προσωπικο επιπεδο κλπ κλπ καμια φορα υποκρυπτει και διαγραμμενα μελη , ηδη υφισταμενα κοπμπλεξικα μελη με διπλοεγγραφες κλπ κλπ
    Τις προβοκατορικες επιθεσεις μπορουμε και να τις φτυνουμε αν ειναι αναξιες σχολιασμου η αν βλεπετε οτι καποιος αναμασα την ιδια κασσετα.
    Οντως η διαχειριση ΔΕΝ λειτουργει παρεμβατικα και κατ επεκταση – για μενα – η δημοκρατια αποβαινει σε βαρος του επιπεδου.
    Προκειμενου ομως να γινεται μπαχαλο προτιμοτερη ειναι η αδιαφορια στα χαμηλου επιπεδου σχολια.
    Ειναι πανευκολο να γραφεις ο,τι σου κατεβει.Το δυσκολο ειναι να εχει αυτο καποια αξια για οσους σε διαβαζουν.Αυτο ειναι στοιχημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #141779

    ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΖΟΥΜΙΣΟΥΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΟΥΡΙ ΤΙΣ ΣΟΜΠΑΣ

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #142174

    Μαχαιρι μπηκε και στους χαμηλοσυνταξιουχους τον 600 ευρω.Κοψανε αν εχουν το θεο τους,50 απο τη κυρια και 50 απο το δωρο.
    Αν θελουν να μαζεψουν χρηματα ,να τα μαζεψουν απο τα λαμογια που τα φαγανε ,και να στειλουν κανενα μεσα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #142554

    Δείτε τα με τη σειρά :
    http://www.youtube.com/watch?v=bUNhtPAtMBg
    http://www.youtube.com/watch?v=fzNBleP9C9U

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    stayros2093 στις #142876

    Επιτελους βγηκε η ανακοινωση για την πληρωση 293 θεσεων εργασιας στην ΔΕΗ και οπως ηταν φυσικο οι αιτησης εχουν ξεπεραση της 4000 η προθεσμια αιτησεων ειναι ως αυριο παρασκευη.
    Πηγα κι εγω ο καιμενος πριν της γιορτες (πρωιγουμενη Παρασκευη)στης 11.00 να τους ζητησω προυπηρεσια,αλλα ηταν εξαφανισμενοι ρωτησα καποιον εκει (Τεταρτη)μου λεει, παω εχθες 7.30 κανε μια αιτηση μου λενε κανω κι εγω ποτε να ρθω να την παρω σε δυο μερες μου λεει γιατι τοσο πολυ ε πρεπει να φυγει απο δω να παει πανω στον διευθηντη να υπογραφει να κατεβει να προτοκωληθει.
    Και μου τα λεει ολα αυτα ετσι καταμουτρα στα ισα, και αμα του σκασω μια μπατσα μες τα μουτρα την ωρα που το λεει και τον παρουν τα αιματα τι θα γινει? θα με δεσουν χειροποδαρα ξερω.
    Αιντε να δουμε που θα βγει που θα μας πας μωρε ζωη απο στραπατσο σε στραπατσο με πηγενειςhttp://www.youtube.com/watch?v=XfKCUInXVLk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #142902

    Ζητανε φορους απο χαμηλοσυνταξιουχους αλλα καποιον Ζαχοπουλο η golden boys η Βατοπαιδι, δεν ειδα να τους πολυσυζητουν κ να τους ψαχνουν!!!!Ξεχαστηκαν αυτοι!Τα 50 ευρω της συνταξης οχι!
    Η κριση δικη σας!!!!
    Το κριμα στο λαιμο τους!
    Ντροπη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #143984

    Ντομινίκ Στρος – Καν
    Είπε : "Μένω έκπληκτος από την ελληνική αποφασιστικότητα".
    Εννοούσε : "Πρώτη φορά βλέπω λαό να θέλει τόσο πολύ να του σκίσουμε το κωλαράκι".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #144049

    27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 1941….Κώστας Σταυρόπουλος:

    Εδώ ελεύθεραι ακόμα Αθήναι…
    Έλληνες! Οι Γερμανοί εισβολείς ευρίσκονται εις τα πρόθυρα των Αθηνών.
    Αδέλφια! Κρατήστε καλά μέσα στην ψυχή σας το πνεύμα του μετώπου.
    Ο εισβολεύς εισέρχεται με όλας τας προφυλάξεις εις την έρημον πόλιν με τα κατάκλειστα σπίτια.
    Έλληνες! Ψηλά τις καρδιές!
    Προσοχή! Προσοχή!
    Η πρωτεύουσα περιέρχεται εις χείρας των κατακτητών. Επάνω εις τον Ιερόν Βράχον της Ακροπόλεως δεν κυματίζει πλέον υπερήφανη η γαλανόλευκος. Αντ’ αυτής εστήθη το λάβαρον της βίας. Ο φρουρός της σημαίας μας, διαταχθείς να την υποστείλει διά να ανυψωθεί η γερμανική, ηυτοκτόνησε ριφθείς εις το κενόν από του σημείου όπου ευρίσκετο η γαλανόλευκος.
    Ζήτω η Ελλάς!
    Ακούγεται ο Εθνικός Ύμνος, που φέρνει νέα συγκίνηση στους ακροατές και ο εκφωνητής κλείνει αναγκαστικά την τελευταία ελεύθερη εκπομπή του ραδιοφώνου:
    Προσοχή!
    Ο Ραδιοφωνικός Σταθμός Αθηνών ύστερα από λίγο δεν θα είναι ελληνικός. Θα είναι γερμανικός και θα μεταδίδει ψέμματα!
    Έλληνες! Μην τον ακούτε!
    Ο πόλεμός μας συνεχίζεται και θα συνεχισθεί μέχρι της τελικής νίκης!
    Ζήτω το Έθνος των Ελλήνων!

    27 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2010……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #144051
Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων