ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    GARFIELD στις #39289

    Θα συμφωνησω και εγω με όλους τους φίλους που γράψαν. ολοι ξέρουμε την προσφορά σου και τις γνώσεις σου τις οποίες απλόχερα μας μύρασες και συνεχείζεις να κάνεις, δεν αξίζει να δώσεις αυτή την χαρά στον κύριο αυτό γιατί δεν την αξίζει. Ακου την φωνή των φίλων σου και της καρδιάς σου και συνέχεισε ακόμα πιο ζεστά.

    Φιλικά Κώστας.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #335967

    Φίλε Κώστα, ούτε να το σκέφτεσαι.

    Σαν μέλος του e-Artemis συμφωνώ με την απόρριψη της παραίτησής σου και σαν νέος κυνηγός σε παρακαλώ να συνεχίσεις να συντονίζεις και να γράφεις στο φόρουμ.

    Το έχω ξαναπεί και το ξαναλέω. Η γνώση είναι ΟΠΛΟ. Γι’ αυτό λίγοι την μοιράζονται με άλλους. Πόσο μάλλον με άγνωστους. Δεν έχει σημασία ό χρόνος απόκτησης της γνώσης. Απ’ ότι καταλαβαίνω, φίλε Κώστα, ασχολούμαστε τα ίδια χρόνια με το κυνήγι. Εγώ κατά τη διάρκεια της κυνηγετικής περιόδου και εσύ από το πρωί μέχρι το βράδυ, όλο το χρόνο.

    Και από εσένα και από πολλούς άλλους φίλους εδώ, έχω μάθει πράγματα που μπορεί να μην τα μάθαινα ΠΟΤΕ.

    Δια ταύτα, ως άμεσα θιγόμενος από μια ενδεχόμενη παραίτησή σου, σε παρακαλώ να ανακαλέσεις και να συνεχίσεις έτσι ακριβώς όπως σε γνωρίσαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335970

    Φίλοι μου αν ρίξετε μια ματιά στο θέμα Γκαλοπ, στην παρουσίαση μου γράφω με λεπτομέριες το πότε και πως ξεκίνησα. Δεν το κράτησα ποτέ μυστικό.

    Για ευνόητους λόγους ανέφερα το “περιστασιακά” με τον λαγό.

    Ο χορικός όμως δεν το έλαβε υπ’ οψην του και χάρηκε προκαταβολικά. Βέβαια κουράστηκε ο άνθρωπος να βρεί όλα αυτά τα στοιχεία οπότε μην του τα απορίπτουμε…..

    Αυτό που  κατάλαβα, είναι  οτι πρέπει να τρέφει πολύ μίσος ή δεν ξέρω τι άλλο για να ξοδέψει τόσο χρόνο. Τον ευχαριστώ γιατί μου έδωσε την ευκαιρία να αποδείξω πόσο ειληκρινής είμαι και ταυτόχρονα να μετρήσω τους φίλους μου.

    Να ‘σαι καλά χορικέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #39295

    Σωστός!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #39296

    Τι έγινε ρε παιδιά εδώ μέσα; Μία μέρα έλειψα και εγώ και έγινε……

    Κώστα θέλω να σου πω κάποια πράγματα….Εδώ μέσα οι περισσότεροι θέλω να πιστεύω κάνουμε την <<πλάκα>> μας μιλώντας για το κυνήγι και τα παρελκόμενα του. Πώς είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι σαν και εσένα (που είσαι μια χαρά παιδί) να παίρνουν τόσο σοβαρά κάποια πράγματα που γίνονται. Μάλωσες με τον αδελφικό σου φίλο και δεν σου μιλάει πια; Δεν νομίζω. Απλά σε νευριάζουν οι απόψεις κάποιου που γράφει στο internet. Δεμ ξέρω εάν γίνομαι κατανοητός αλλά εγώ φίλε όταν μπαίνω στο site μπαίνω για να ξεσκάσω λίγω και να μιλήσω με κάποια άτομα με τα ίδια ενδιαφέροντα με εμένα και όχι να <<προβληματιστώ>>. Μήπως όλα αυτά είναι λίγο υπερβολικά; Και το λέω το γνωρίζεις καλοπροαίρετα αφού έχουμε γνωριστεί και σε εκτιμώ. Για να το πάρουμε λίγο πιο ελαφριά το θέμα. Αυτό είναι το πρόβλημα της ζωής μας δηλαδή εάν δεν συμφωνούμε με κάποιον στο internet; Δεν νομίζω. Ακούω πολλά, βλέπω αρκετά, γνωρίζω πολλούς και είμαι σε θέση Κωστή (έχοντας και εμπειρία αρκετή και από την συμμετοχή μου σε άλλο <<forum>> κυνηγετικό να ξέρω εάν κάποιος γράφει για κάποιον συγκεκριμένο λόγο (π.χ. για να περάσει την ώρα του, να μιλήσει με φίλους) ή να θελήσει να αναγορευτεί σε μέγα ΚΥΝΗΓΟ ή δεν ξέρω εγώ τί άλλο.

    Σου είχα πει οτι όλα αυτά γινόντουσαν καισε άλλο site μπορεί κάποια στιγμή να γίνουν και εδώ το θέμα είναι να μείνουν αυτοί που θέλουν να επικοινωνούν χωρίς καμία περαιτέρω σκοπιμότητα. Πιστεύω οτι είσαι μέσα σε αυτούς και δεν νομίζω να έχεις την απαίτηση όπως σε έχω δει και όπως είμαι και εγώ άλλωστε να αναγνωριστούμε ώς οι ΓΝΩΣΤΕΣ του site. Έτσι πιστεύω πως πρέπει να μείνεις και να περνάμε καλά όσο γίνεται τις ώρες που είμαστε εδώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #335973

    Κώστα όλοι μας μαθαίνουμε εδώ μέσα, ακόμα και ο Gun doctor που ασχολείται μια ζωή με τα όπλα σε κάποιο μήνυμα του αναφέρθηκε σ’ αυτό.

    Για μένα δεν πρόκειται για διαφωνία, νομίζω οτι έχω δείξει οτι μπορώ να διαφωνώ κόσμια.

    Σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ υπερβολική την αντίδραση μου, από την στιγμή που μου έγινε προσωπική και αναίτια επίθεση από το χορικό με σκοπό να με θίξει.

    Αλοίμονο αν τσακωνόμαστε με τον καθένα που διαφωνούμε, μακάρι να επρόκειτο περί διαφωνίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #335975

     

      Αγαπητέ Κώστα

     Η αγανάκτηση και η οργή είναι δικαιολογημένες… αλλά όχι και ικανές να παραγνωρίσεις εσύ(;:) τις ικανότητες σου ή τις γνώσεις σου και να θεωρήσεις ότι δεν μπορείς να προσφέρεις άλλα, γιατί χολώθηκες από την συγκεκριμένη(κακή)συμπεριφορά μέλους.

     Από την στιγμή Κώστα που εκφέρουμε δημόσιο λόγο και μάλιστα είμαστε συντονιστές θεματικών πεδίων στην σελίδα, χάνουν την προσωπική τους σημασία οι απόψεις και γνώμες μας και γίνονται κτήμα και των πολλών συναδέλφων, φίλων, μελών και επισκεπτών της ιστοσελίδας, συνεπώς αυτό που ενδιαφέρει και μετράει είναι η αντοχή των θεμάτων στο χρόνο και η επισκεψιμότητα στα θέματα αυτά, δηλαδή οι αντικειμενικοί συντελεστές βαρύτητας (…), η οποιαδήποτε άλλη άποψη σεβαστή και επιθυμητή και ειδικά η αντίθετη άποψη, που μπορεί κάλλιστα να καταγραφεί στο θέμα και να δώσει αφορμή για διάλογο και πλουραλισμό απόψεων… όλα τα άλλα δεν μας ενδιαφέρουν και ειδικά όταν αυτά κινούνται στο χώρο της “αντιπαράθεσης δια των ύβρεων”, αυτό δεν είναι διάλογος αλλά “παρασκήνιο παραλόγου …” και τέτοιο θέμα ως γνωστόν δεν έχουμε εδώ και όποιος προσπαθεί να το “ανοίξει” με προσωπικές επιθέσεις έχει κάνει σοβαρό λάθος…

     Κώστα και εγώ στο πρόσφατο παρελθόν χολώθηκα, εκνευρίστηκα και συγχίστηκα πολύ -παραπάνω από σένα- και μάλιστα από εξωγενείς με την σελίδα παράγοντες κυνηγετικούς, που με έκαναν να απέχω από το forum σχεδόν ένα μήνα και να ζητήσω τα ίδια από την Διαχείριση… η παρέα όμως που είχα όμως δημιουργήσει εδώ αποδείχθηκε εν τέλει αναντικατάστατη και έκαμψε κάθε επιφύλαξή μου…

     

     ” Όσα λιγότερα ξέρουμε, τόσο περισσότερα υποπτευόμαστε…” έλεγε o JOSH BILLINGS αγαπητέ Κώστα και εγώ λοιπόν επειδή σε γνώρισα και έχω ιδία άποψη για τον χαρακτήρα σου, απλώς θα σου επισημάνω, ότι όσα περισσότερα ξέρεις, τόσο λιγότερα χρειάζεται καμμιά φορά  να δείξεις… ειδικά σε “κακόπιστους” συνακροατές ή συνομιλητές … για τους υπόλοιπους άς μένει η υποψία … δεν είναι ζήτημα γνώσεων αυτό αλλά μάλλον αγνωσίας …

     Επομένως η παραίτησή σου ως πράξη ευαισθησίας(;;) και αυτοτιμωρίας(;;), θα ήταν “κακόγουστο αστείο” και “παρατράγουδο” να γίνει αποδεκτή, αφού θα έθετε στο τέλος, υπό αμφισβήτηση, την λειτουργία ενός forum, για το οποίο μόνο θετικές καταγραφές και αναφορές υπάρχουν στα ΜΜΕ του κυνηγετικού χώρου.

     Το αίτημά σου κατά συνέπεια πρέπει να “απορριφθεί”…!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #39315

    Μόλις τώρα μπήκα στο forum (έλειπα) γιαυτό και δεν έχω πάρει ακόμα θέση.

    Καταρχήν Κώστα πρέπει να το ξανασκεφτείς και να ανακαλέσεις. Η παρουσία σου είναι χρήσιμη και απαραίτητη!

    Επειδή τυχαίνει και γνωρίζω τον ΚΑΖΕΡΟ και από το forum του yahoo είναι πολύ καλό παιδί και ποτέ δεν έχει πεί ψέματα!

    Το πόσο γρήγορα μαθαίνει κανείς είναι ανάλογο της προσπάθειας που καταβάλει και των ικανοτήτων που διαθέτει.

    Η θεωρεία ότι κυνηγάω 20 χρόνια άρα σίγουρα είμαι καλύτερος δεν με βρίσκει σύμφωνο.

    Μόνο στον στρατό ο παλιος είναι αλλιώς.

    Ο Κώστας ασχολείται πολύ σοβαρά με αυτό που αγαπάει και είναι πάντα πρόθυμος να βοηθήσει και να μοιραστεί τις γνώσεις που έχει αποκτήσει σε μικρό χρονικό διάστημα (άρα με πολύ κόπο) με όλους.

    Είναι κρίμα να θέλουμε να απομακρύνουμε τέτοιους ανθρώπους.

    Ελπίζω ότι αυτή η ιστορία θα αποτελέσει μια θλιβερή παρένθεση στο forum.

    ΥΓ. Κώστα πρέπει νατο ξανασκεφτείς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    90
    kalogeros22 στις #39343

    ΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!!!!!!  ΚΩΣΤΑΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΗ!!!!!!!. ΓΥΡΝΑ ΣΤΗ ΤΑΞΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ  !!!!!!….. ΚΑΝΕ ΕΝΑ TIME AUT ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΠΙΟ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΤΟ ΘΕΜΑ.. ΜΠΟΡΑ – ΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΗ.. .ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ  !!!! ΤΕΚΝΑ  ΜΗ  ΔΙΝΕΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΚΟΝΑ   ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ( ΓΕΝΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ SITE ΘΝΗΤΟΥΣ KAI MH). ΤΕΤΟΙΑ ΨΑΧΝΟΥΝ  ΚΑΠΟΙΟΙ (ΠΟΛΛOI) ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ …….. ΑΙΝΤΕ ΚΑΙ ΕΣΚΑΣΑ ΣΤΟ ΞΕΜΑΤΙΑΓΜΑ  ……… ΠΟΛΥ ΜΑΤΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!! ΘΑ ΜΑΣ ΦΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #39349

    Κώστα,η γνώμη μου είναι νά μήν παραιτηθής από τή διαχείρηση τού φόρουμ,καί φυσικά νά μή δίνεις καμμία σημασία σέ οποινδήποτε τυχάρπαστο ο οποίος θά προσπαθήσει νά σού ρίξει λάσπη.

    Μέχρι στιγμής κανένας τους δέν μπόρεσε νά αιτιολογήσει τήν επίθεσή του.Αυτό (νομίζω) έχει δώσει σέ όλους από εμάς νά καταλάβουμε τόσο τή μή ύπαρξη ουσίας στίς κατηγορίες τους,αλλά καί πολύ περισσότερο τήν ποιότητά τους σάν άτομα.

    Καί ειλικρινά θά σάς πώ ότι λυπάμαι πολύ γιά τήν “κατάντεια” τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    Fast Eddie στις #39365

    Ο λόγος για τον οποίο δεν έγραψα και εγώ αμέσως υπέρ του Κώστα είναι ότι το παρασκευοσαββατοκυριακοδεύτερο είχα πάει ιστιοπλοϊα.

    Δεν νομίζω ότι χρειάζονται άλλα σχόλια. Απλά και τσεκουράτα!.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    zois στις #39374

    τον φιλο κωστα δεν τον γνωριζω προσωπικα αλλα απο την συντομη επικοινωνια που ειχα μαζι του  στο forum μονο θετικη γνωμη εχω για το ατομο του.ο φιλος xirokos με  καλυψε απολυτα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    theo64 στις #39376

    Φίλε Κώστα, με έκπληξη διάβασα τα όσα γράφει ο «χορικός» και δεν μπόρεσα να καταλάβω το σκοπό αυτής της προσωπικής επίθεσης προς το πρόσωπο σου. Θα επαναλάβω αυτά που είχα αναφέρει και στην περίπτωση του «tzimoyrtos». Το να έχουμε διαφορετικές απόψεις για κάποιο θέμα το θεωρώ θεμιτό, το να υποστηρίζουμε τις απόψεις μας είναι υποχρέωση μας,  το να  διαφωνούμε με τις απόψεις ή τις θέσεις κάποιου είναι λογικό. Αλλά να φτάνει κάποιος στο σημείο να βρίσει κάποιον επειδή «δεν του αρέσουν» οι απόψεις του το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.  Νομίζω ότι ο «εν λόγω κύριος» δεν έχει θέση στο συγκεκριμένο forum γιατί με την ενέργεια του προσπάθησε (ευτυχώς χωρίς να το πετύχει) να βλάψει και εσένα αλλά και το forum. Όσο για την παραίτηση σου σκέψου το τραγούδι που λέει: …ότι δε με σκοτώνει με κάνει πιο δυνατό.

     

    Φιλικά Θόδωρος.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    zois στις #39382

    μηνυμα προς χωρικο. εσυ ποιος εισαι ρε μεγαλε που θα κρινεις τους αλλους με αυτο το υφακι, εχεις κρυφτει πισω απο την ανωνυμια σου και πετας διαφορα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #39384

    ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ

    ΑΝΤΕ ΜΠΡΑΒΟ ……!!

    ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ

    ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΤΟΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΔΕΝΤΡΑ ΑΠΟ ΖΙΖΑΝΙΑ …….????

    ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΡΕΝΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 40 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων