ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΤΩΝ ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΕΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    giorgos82 στις #145821

    καλησπερα παιδια!!! εχω μια ερωτηση, αν μπορει καποιος να με βοηθησει.
    με την πυριτιδα ΜΒ-36 ποσα γραμ το ανωτερο μπορουμε να γεμισουμε?
    εχω το βιβλιο με τις συνταγες και λεει το ανωτερο 1,92γρ, με 36 γρ σκαγια.
    εχει δοκιμασει κανεις κατι παραπανω? ευχαριστω…


    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #146405

    Καλησπερα Νικο,θα ηθελα την γνωμη σου για την SLC sv-αν την ξερεις-,την γεμιζε ενας φιλος μου σε τσιχλες και ειχε πολυ καλα αποτελεσματα.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #146408

    Σ ευχαριστω Νικο μου για την γρηγορη απαντηση,αυτος ο φιλος μου εχει μεγαλη τρελλα με αυτα.Την γεμιζε 1,50 επι 32 με Ραψωμανικη συγκεντρωτηρα απο οτι μου ειπε,και ηταν πολυ ευχαριστημενος,και παλι ευχαριστω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    524
    maximo στις #146427

    Καλησπερα παιδια,
    Συγγνωμη για την απουσια μου αλλα ελλειπα Αθηνα για επαγγελματικους λογους μιας και ξεμπερδεψαμε με το στρατο!

    Εριξα μια ματια τα παραπανω ποστ και εχω να κανω παρατηρησεις!
    Νικο! Πιστευω ανελυσες υπερβολικα επιστημονικα το φαινομενο της βαρυτητας κατι που δεν μας χρειαζεται με τοση λεπτομερεια για την δουλεια που κανουμε και στην Ελλαδα η οποια εχει μηδενικες διακυμανσεις γιατι ειναι χωρα με μικρη εκταση! Βεβαια σαν σημειο αναφορας ειναι το υψος της επιφανειας της θαλασσας πανω στον ισημερινο G0. Ανεβαινοντας πιο πανω ή πιο κατω εχουμε G1,G2 κλπ. Για να γινει μετρηση με ακριβεια πρεπει να εχουμε εργαστηριακες συνθηκες, δηλαδη να απομονωσουμε αλλους παραγοντες που δημιουργουνε σφαλμα. Η βαρυτητα επηρεαζει ολα τα σωματα με τον ιδιο τροπο, δηλαδη απο ενα κομματι σιδερο η ενα κομματι φελιζολ. Αν και τα δυο τα βαλουμε σε εναν χωρο με κενο αερος ωστε να μην υπαρχει τριβη με τα μορια του αερα και τα δυο θα χτυπησουν το εδαφος την ιδια χρονικη στιγμη οσο παραξενο ακουγεται. Να μην τα πολυλογω η βαρυτητα ειναι ΑΜΕΛΗΤΕΑ για τον σκοπο που συζηταμε εδω. Απλα καταληγουμε να τεσταρουμε αν οι ενδειξεις της ζυγαριας ειναι σωστες μια στο τοσο με το βαρυδι.

    Φαραε, απο Ζακυνθο εισαι?

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #146434

    Ημουν κοντα,τωρα λογω ερωτα,μενω στην Αθηνα,αν πηγαινες κατα τον Αγιο Λαζαρο θα με ξερεις σιγουρα!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #146436

    Σου στελω ΠΜ,για να μην χαλαμε και το θεμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #146494

    Νίκο, έχω μείνει άφωνος! Καταπληκτικά! Και τα εργαλειάκια από τεφλόν και το φυσίγγι που φτιάχνεις με την gaep! Μπράβο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #146502

    Nικο μπραβο οντος εξυπνο το εργαλιακι με τεφλο που εχεις φτιαξει μου αρεσαι και θα κανω και εγω ενα .Υπαρχη ενα βιντεο με ιδιογωμοσοις που ειχαι κυκλοφοριση απο το περιοδηκο ΚΥΝΗΓΟΣ & ΦΥΣΗ πολυ καλλο δεν ξερω αν το εχεις δει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #146530

    Οι φωτογραφίες που έβαλες από το κανονάκι είναι ιδιοκατασκευή; Πόσο κοστίζει ένα κανονάκι;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    AKHS1968 στις #146711

    ΤΕΦΛΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ;
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΕΙΟ

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #146769

    Αγαπητε Μητσο,με ολο το σεβασμο,αλλα επειδη δεν εχουμε πολλους που να θελουν να μοιραστουν τις γνωσεις τους μαζι μας οπως ο Νικος,θα σε παρακαλουσα να εισαι λιγακι πιο ευγενικος. Ο Νικος ωραια,ευγενικα και με επιχειρηματα αντεκρουσε τα δικα σου λεγομενα,αν μπορεις καντο και εσυ,αν οχι,ανοιξε ενα ομοιο ποστ να μοιραστεις και εσυ τις δικες σου γνωσεις μαζι μας.

    Φιλικα,Δημητρης!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ!!! στις #146808

    Δεν θα επανερχομουνα αλλά εγω αντε να δεχτώ οτι τα γραφόμμενα μου ειχαν καποια δοση ειρωνίας (κακώς) αλλα σε καμια περίπτωση δεν σε έβαλα σε καμία κλιμακα. ΝΙΚΟΛΑ. Οσο για τον βερνιερο και ηλ. παχυμετρο εχω δίκιο. Ψάξτο. Για όλα τα άλλα έχε τις απόψεις σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #146809

    Η αληθεια ειναι οτι νιωθω περιεργα(ασχημα ισως) γιατι ξεκινησα μια κουβεντα με τον νικο οχι για να του "την πω"(δεν εχω λογο να το κανω) αλλα για να παρω σαφης απαντησεις(οπως κ τις πηρα) που αφορουν μια αγορα που θελω να κανω.το θεμα βλεπω οτι ξεφευγει ομως χωρις λογο κ δεν επιθυμω να παρω θεση…ο λογος που θελω να παρω κορτινι ειναι οτι την εχω βρει σε πολυ καλη τιμη κ κατασταση(λιγο δουλεμενη,δυο χρονων,400ευρω απο γνωστο που την εχει φερει απο ιταλια).δεν θα μπω σε διαδικασια να παρω θεση στο μυνημα του ΜΗΤΣΟΥ ουτε κ στην απαντηση του νικου γιατι διακρινω μια χωρις λογο διαμαχη…το μονο που θα πω κ το εννοω ειναι οτι δεν εχω καμια σχεση με τον πρωτο(το διευκρινιζω αυτο γιατι πεταξε ο νικος κατι σποντες για βαλτους κτλ).δεν εχω δωσει κανενα δικαιωμα τοσα χρονια που γραφω εδω μεσα κ δεν θα ανεχτω τετοιες μπηχτες απο κανεναν.

    ο καθενας ειναι ελευθερος να πει την γνωμη του αρκει να μην προσβαλει.

    θα παρακαλεσω να πεσουν τονοι…δεν υπαρχει λογος εξαλλου να συνεχιστει αυτο.

    οσο για τα κεφαλαια στα προηγουμενα ποστ μου να πω οτι δεν ειχα σκοπο να φωναξω στα μουτρα κανενος(απλα με βολευει να γραφω κεφαλαια) κ σαν ενδειξη καλης θελησης γραφω πλεον με μικρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #146814

    Γιωργο, σ'αυτην την περιπτωση, πιστευω οτι το ποσο που θα δωσεις, σιγουρα αντισταθμιζει οσα "κακα" ισως εχει η συγκεκριμενη μηχανη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #146816

    pointer VS kurzhaar
    beretta VS benelli
    και ξαφνικά δημιουργήθηκε cortivi VS gaep.

    Παιδιά, ηρεμία. Ο Νίκος μας δείχνει τις επιλογές του (και τον ευχαριστούμε πολύ) ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ σε κανέναν να αγοράσει την μηχανή που αγόρασε και ο ίδιος. Ο καθένας τα ζυγίζει στο μυαλό του και πράττει αναλόγως.

    Γιώργο εάν την βρήκες 400 πάρτην και μην το σκέφτεσαι!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Το θέμα ‘ΤΟ Α ΚΑΙ ΤΟ Ω ΤΩΝ ΙΔΙΟΓΩΜΟΣΕΩΝ’ δεν δέχεται νέες απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων