ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΠΡΟΒΑΤΙΝΑΣ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,571 έως 9,585 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #446910

    Αν δεν το κατάλαβες αγαπητέ LORD,ως σύλλογος πάμε για πιο εκλεπτυσμένα φαγητά,γκουρμέ ολέ-ολέ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #447007

    δεχομαι προκληση για την καλυτερη συνταγη αγριογουρουνου

    Αγαπητέ μου Μάνο επειδή είσαι πολύ νέος και τρυφερός ακόμα και δεν φτάνει που μιλάς επί παντός επισθητού εδώ μέσα αλλά προκαλείς και ανθρώπους που πιθανόν δεν ξέρεις καλά, ο αντίπαλός σου δέχτηκε την πρόκληση αλλά θέτει τον εξής όρο:

    – Όποιος χάσει θα αυτο μπαναριστεί για 15 μέρες και θα επιβάλει στον άλλο και το κείμενο της υπογραφής του.

    Επίσης σου προτείνει να διαλέξεις και αν το μενού θα περιλαμβάνει κρέας ή θαλασσινά.

    Οπότε αν το δέχεσαι κι εσύ πες το να κανονίσω τις λεπτομέρειες της “μονομαχίας”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #447009

    Λοιπόν ρεμάλια, επειδή ο Γιάννης δεν είναι ksap στις αφηγήσεις θα σας τα πω επιγραμματικά όπως μου τα είπε.
    Έχει δει:
    Kότσυφα απλό και σαν τρυγόνι στο μέγεθος με άλλο λάλο(κανένα κιτρινομύτη)
    Κότσυφα με άσπρο κάτω από τα φτερά του.
    Καρακάξα ίδια ακριβώς με την δικιά μας.
    Καρακάξα στα χρώματα της δικιά μας κάργιας (μαύρο κεφάλι, σταχτί όλη η υπόλοιπη)
    Δεκαχτούρα με λαιμό τρυγονιού.
    Υδρόβια πολλά αλλά δεν είδε λεπτομέρειες
    Πολλά περιστέρα κυρίως στο χρώμα του αγριοπερίστερου στα χωράφια αλλά όχι σε κοπαδάκια. Μόνα τους διάσπαρτα.
    Γερακοειδή ούτε για δείγμα.
    Δεν σταματάς κοντά στο φανάρι, το φανάρι είναι απέναντι στην διασταύρωση.
    Δεν πα να έχει κόκκινο για ευθεία, αν δεν απαγορεύεται να πας δεξιά μπουκάρεις όπως έρχεσαι.
    Χιλιάδες ηλεκτροκίνητα μηχανάκια και μοτοποδήλατα που για οικονομία το βράδυ δεν ανάβουν φώτα.
    Για προτεραιότητα ούτε συζήτηση, τον κόβει κάθετα τον δρόμο και στ’ αρχίδια του, με μια κόρνα στο χέρι είναι όλοι τους. Χωρίς νεύρα όμως, απλά βιάζονται.
    Μοντέλα ΚΙΑ ΝΙΣΣΑΝ κτλ που δεν κυκλοφορούν εδώ και απορεί γιατί.
    Και το σημαντικότερο, υπάρχουν παντού μηχανήματα που φωτογραφίζουν τις πινακίδες, όχι όμως για τροχαίες παραβάσεις, ξέρουν ακριβώς που βρίσκεται ο καθ’ ένας εφόσον είναι σ’ αυτοκίνητο.

    Σιγά σιγά θα μας τα ξερνάει ο Γιάννος.
    Η βενζίνα έχει 1 euro το λίτρο, πανάκριβη για τα δεδομένα της χώρας.
    Είναι γάτοι με πέταλα γενικά.
    Μοντέλα ΚΙΑ ΝΙΣΣΑΝ κτλ που δεν κυκλοφορούν εδώ και απορεί γιατί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #447011

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Hunter21GR wrote:</div>
    δεχομαι προκληση για την καλυτερη συνταγη αγριογουρουνου

    Αγαπητέ μου Μάνο επειδή είσαι πολύ νέος και τρυφερός ακόμα και δεν φτάνει που μιλάς επί παντός επισθητού εδώ μέσα αλλά προκαλείς και ανθρώπους που πιθανόν δεν ξέρεις καλά, ο αντίπαλός σου δέχτηκε την πρόκληση αλλά θέτει τον εξής όρο:

    – Όποιος χάσει θα αυτο μπαναριστεί για 15 μέρες και θα επιβάλει στον άλλο και το κείμενο της υπογραφής του.

    Επίσης σου προτείνει να διαλέξεις και αν το μενού θα περιλαμβάνει κρέας ή θαλασσινά.

    Οπότε αν το δέχεσαι κι εσύ πες το να κανονίσω τις λεπτομέρειες της «μονομαχίας».

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Παρακαλω να συσταθει Επιτροπη Αξιολογησης Εδεσματων (ΕΑΕ).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #447029

    Ως τσοπάνος και καλοφαγάς αυτοπροτείνομαι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #447030

    Ως τσοπάνος και καλοφαγάς αυτοπροτείνομαι.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Ένας αλλά ΛΕΩΝ και τσοπάνος του μαντριού

    </div>

    Aμεσως εσυ,μη χασεις….
    Εχουμε προεδριο ή οχι;
    Εκεινο θα αποφασισει για την ΕΑΕ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #447034

    ο αντίπαλός σου δέχτηκε την πρόκληση αλλά θέτει τον εξής όρο:

    – Όποιος χάσει θα αυτο μπαναριστεί για 15 μέρες και θα επιβάλει στον άλλο και το κείμενο της υπογραφής του.

    Επίσης σου προτείνει να διαλέξεις και αν το μενού θα περιλαμβάνει κρέας ή θαλασσινά.

    Οπότε αν το δέχεσαι κι εσύ πες το να κανονίσω τις λεπτομέρειες της «μονομαχίας».

    προεδρε το θεμα ειναι αν δεχεται αυτος……εγω εκανα πρωτος την προσκληση-προκληση!!!!!! και γιατι απαντας εσυ για αυτον αφου και αυτος γραφει εδω μεσα και εχει και υπογραφη??? ντρεπεται????? και ποιος ειναι τελοσπαντον αυτος ο υποψηφιος μαγειρας???
    (κοιτα ρε μπελα που βρηκαμε…..εκει που απολαμβαναμε την προνομιακη θεση του μαγειρα ηρθε αυτος να μας την παρει!!!!)
    επισης ποιο το κακο να αυτομπαναριστη εδω μεσα αφου ΔΕΝ γραφει καν εδω μεσα…..εστω συχνα!!!!
    οποτε για να διεξαχθει ο διαγωνισμος θα πρεπει να αλλαξει τουλαχιστον το κερδος για τον νικητη!!!!!!!
    λοιπον οι οροι οι δικοι μου ειναι οι εξης:
    πρωτον) θα πρεπει να φανερωθει εδω δημοσια για να ξερουμε ολοι μας για ποιον μιλαμε….και ποιος ειναι επιτελους αυτος που ‘τουφεκαει’ τοσο καλα τις φερμαριστες μπεκατσες….ριχνωντας ‘τρελες’ τριπλετες…. 😀
    δευτερον) ο διαγωνισμος θα διεξαχθει με μενου φυσικα….απο ΚΥΝΗΓΙ….τι κυνηγοι ειμαστε αλλωστε!!!! εκτος και αν ο υποψηφιος δεν εχει καταφερει να βαρεσει ακομα τιποτα για φετος οποτε θα αποδεχτω το να τον βοηθησετε εσεις τα φιλαρακια του με θηραματα που θα του δωσετε για να μαγειρεψει!!!
    τριτον)επειδη εγω ειμαι ηδη ‘ετοιμος’ ο διαγωνισμος μαξιμουμ θα διεξαχθει τις επομενες 3 ημερες!!!!!

    τωρα για τους κριτες η αληθεια ειναι οτι εδω το πραγμα ‘βρωμαει’ με φιλιες,συνασπισμους,συνομοσιες,κλπ οποτε θα πρεπει εσυ ως προεδρος να μου διασφαλισεις το ‘δικαιον’ των κριτων αλλα και του διαγωνισμου……δεν ξερω αν πραγματικα μπορεις ή αν θα γινεις τελικα εσυ ο ψωμιαδης των ‘στημενων αγωνων’…….. οχι του ελληνικου ποδοσφαιρου αλλα της ελληνικης γευσηγνωσιας!!!!!!!!….. 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #447035

    Αγαπούλα έσκισες,μέσα είσαι,μεγάλε το κατάλαβες το θέμα ΧΟΧΟΧΟΧΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #447045

    Αγαπούλα έσκισες,μέσα είσαι,μεγάλε το κατάλαβες το θέμα ΧΟΧΟΧΟΧΟ!

    αμμ…..αρχισα να σας μαθαινω σιγα-σιγα……. αλλα εσενα αγαπουλα ακομα σε περιμενω στην βαρελουλα για το chek-up που λεγαμε ……. αλλα οσες φορες και αν σε προκαλεσα να μου απαντησεις εσυ εκανες τον κοκοβιο……αξαφανιζολ!!!
    ελα ρε λεων…….δεν θα σε πονεσω……οτι θα σου κανω θα στο κανω με αγαπη και friskies…… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #447052

    Λοιπόν ρεμάλια, επειδή ο Γιάννης δεν είναι ksap στις αφηγήσεις θα σας τα πω επιγραμματικά όπως μου τα είπε.

    Φιλαράκι να τα περιγράφω εγώ καλύτερα γιατί έτσι όπως τα λες τους μπερδεύεις λίγο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    94
    Vasilis Pap στις #447053

    Καλησπέρα σας κύριοι.

    Γράφω για πρώτη φορά στο θέμα ΣΣΚΠ αν και δηλώνω φανατικός της καλοψημένης προβατίνας.
    Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι ένας συνάδελφος έχει ταβέρνα στους Θρακομακεδόνες και μια και είμαστε γειτονιά, Μενίδι μεριά, έλεγα να κάνω μια επίσκεψη για κατάνυξη.
    Ποιος είναι αυτός ο συνάδελφος και που περίπου είναι το κατάστημα;

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #447057

    Καλησπέρα σας κύριοι.

    Γράφω για πρώτη φορά στο θέμα ΣΣΚΠ αν και δηλώνω φανατικός της καλοψημένης προβατίνας.<br>
    Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι ένας συνάδελφος έχει ταβέρνα στους Θρακομακεδόνες και μια και είμαστε γειτονιά, Μενίδι μεριά, έλεγα να κάνω μια επίσκεψη για κατάνυξη.<br>
    Ποιος είναι αυτός ο συνάδελφος και που περίπου είναι το κατάστημα;

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    χαχαχαχα……ασε την διαφημηση….. θα σου στειλω πμ ρε γειτονα…… 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #447059

    πρωτον) θα πρεπει να φανερωθει εδω δημοσια για να ξερουμε ολοι μας για ποιον μιλαμε

    Πρώτον αυτό δεν γίνεται…… στο έχουμε για έκπληξη 😉

    δευτερον) ο διαγωνισμος θα διεξαχθει με μενου φυσικα….απο ΚΥΝΗΓΙ….τι κυνηγοι ειμαστε αλλωστε!!!! εκτος και αν ο υποψηφιος δεν εχει καταφερει να βαρεσει ακομα τιποτα για φετος οποτε θα αποδεχτω το να τον βοηθησετε εσεις τα φιλαρακια του με θηραματα που θα του δωσετε για να μαγειρεψει!!!

    Μου είπε να σου μεταφέρω πως συμφωνεί με το μενού και βάζει από τώρα στη μαρινάδα 3 κιλά αγριογούρουνο (ευγενική χορηγία sniper645) και επί πλέον να προστεθούν στο μενού και ψητά λαχανικά.
    Τώρα όσον αφορά τα θηράματα στο μεταφέρω αυτολεξεί:
    – Πες του του μαλάκα ότι αυτά που έχω βαρέσει δεν τα έχει δει ούτε σε ντοκιμαντέρ!!!!!!!!!!!!!!

    τριτον)επειδη εγω ειμαι ηδη “ετοιμος” ο διαγωνισμος μαξιμουμ θα διεξαχθει τις επομενες 3 ημερες!!!!!


    Συμφωνεί και με αυτό οπότε θα πάρω μερικά τηλέφωνα να κανονίσω την επιτροπή και να σας ανακοινώσω ακριβή τόπο και χρόνο.

    αμμ…..αρχισα να σας μαθαινω σιγα-σιγα…

    Σιγά μη σκίσεις το καλσόν….. (δικό μου αυτό 😉 ) και κόψε λίγο τα μπουζούκια!!!!!
    Μη ρωτήσεις πάλι τι κωδικοί είναι αυτοί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #447062

    Πρώτον αυτό δεν γίνεται…… στο έχουμε για έκπληξη

    νομιζω ημουν σαφης στους ‘ορους’ μου!!! ο ‘κυριος’ πρεπει να εμφανιστει δημοσια για να εχει ισχυει ο διαγωνισμος!!!!

    Μου είπε να σου μεταφέρω πως συμφωνεί με το μενού και βάζει από τώρα στη μαρινάδα 3 κιλά αγριογούρουνο

    αντε γιατι εγω σημερα το μαγειρεψα το δικο μου!!!!

    - Πες του του μαλάκα ότι αυτά που έχω βαρέσει δεν τα έχει δει ούτε σε ντοκιμαντέρ!!!!!!!!!!!!!!

    χμμμμ……. ειμαι σιγουρος διοτι ειναι σπανιο να ριχνεις τριπλετα σε φερμαριστη μπεκατσα και να σου φευγει…..μιλαμε για σκοπευτικη δεινοτητα!!!!!!
    μαλλον θα εννοουσε οσα θηραματα εχει ΔΕΙ στα ντοκιμαντερ δεν τα εχω βαρεσει εγω…..λογικο μου ακουγεται αφου το ‘παλικαρι’ βλεπει ολη μερα dvd……μαλλον θα μπερδευτικες προεδρε!!!!

    Σιγά μη σκίσεις το καλσόν….. (δικό μου αυτό ) και κόψε λίγο τα μπουζούκια!!!!!
    Μη ρωτήσεις πάλι τι κωδικοί είναι αυτοί.

    εσυ να προσεχεις με την καλτσοδετα μην μπλεχτεις σε κανα πουρναρι….(δικο μου αυτο επισης)…… 😀
    τα μπουζουκια δεν μπορω να τα κοψω…….μου αρεσουν τα λουλουδια…… 😀
    Υ.Γ. περιμενω να οριστουν επαθλα που θα ικανοποιησουν και τις 2 πλευρες….οχι μονο την μια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #447064

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ksap wrote:</div>
    Πρώτον αυτό δεν γίνεται…… στο έχουμε για έκπληξη

    νομιζω ημουν σαφης στους “ορους” μου!!! ο “κυριος” πρεπει να εμφανιστει δημοσια!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ksap wrote:</div>
    Μου είπε να σου μεταφέρω πως συμφωνεί με το μενού και βάζει από τώρα στη μαρινάδα 3 κιλά αγριογούρουνο

    αντε γιατι εγω σημερα το μαγειρεψα το δικο μου!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ksap wrote:</div>
    – Πες του του μαλάκα ότι αυτά που έχω βαρέσει δεν τα έχει δει ούτε σε ντοκιμαντέρ!!!!!!!!!!!!!!

    χμμμμ……. ειμαι σιγουρος διοτι ειναι σπανιο να ριχνεις τριπλετα σε φερμαριστη μπεκατσα και να σου φευγει…..μιλαμε για σκοπευτικη δεινοτητα!!!!!! μαλλον θα εννοουσε οσα θηραματα εχει ΔΕΙ στα ντοκιμαντερ…..οχι οσα εχει βαρεσει……μπερδευτικες προεδρε!!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>ksap wrote:</div>
    Σιγά μη σκίσεις το καλσόν….. (δικό μου αυτό ) και κόψε λίγο τα μπουζούκια!!!!!<br>
    Μη ρωτήσεις πάλι τι κωδικοί είναι αυτοί.

    εσυ να προσεχεις με την καλτσοδετα μην μπλεχτεις σε κανα πουρναρι….(δικο μου αυτο επισης)……:D<br>
    τα μπουζουκια δεν μπορω να τα κοψω…….μου αρεσουν τα λουλουδια…… :D
    <br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!! [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    </div>

    Είναι πρόκληση, είναι σημαντικό στέλεχος της προβατινομαντροκατάστασης, νοιώθει την απειλή στο βάθρο του… το οποίο έχει αρχίσει και κλειδωνίζεται έντονα!!!! Είμαι σίγουρος, ότι ο παλιός θα ανταπεξέλθει της πρόκλησης , αφού θα βάλει όλη του την τέχνη και θα κάνει ένα τραπέζωμα ανεπανάληπτο για το ΔΣ τα μέλη και την κριτική επιτροπή

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 9,571 έως 9,585 (από 10,839 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων