FABARM GAMMA 3T

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Fabarm

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40404

    Αυτό που μπορώ να πω πάντως σοβαρά (γιατί μπορεί να ακούει και ο Βασίλης οπότε μην αρχίσει) είναι οτι δεν έχει εσωτερικά η βάση το επίπεδο λείανσης των μετάλλων που έχουν εταιρείες όπως η Beretta, κάτι που όμως δεν έχει καμία επίπτωση στην λειτουργία της τουλάχιστον μέχρι τώρα.

    Κωστα,

    Εχω γραψει και παλαιοτερα οτι η FABARM πρεπει να βγαζει οπλα καλης ποιοτητας εαν λαβουμε υποψη τον κολοσσο με το οποιο συνεργαζεται…την Η & Κ

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #40406

    Όντως Βασίλη πίσω από την FABARM είναι η H & K .

    ’λλωστε κυκλοφορεί και στην Ελλάδα αυτογεμές της εν λόγω ετιαρείας με κάνη TRIBORE.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40409

    Ενα μεμπτο σημειο  του GAMMA 3T ειναι οτι η βαση ειναι απο ERGAL, θα προτιμουσα να ηταν απο ατσαλι…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #40411

    Μην το φοβάσαι το ergal Βασίλη. Τώρα πια πολλές εταιρείες το χρησιμοποιούν εδώ και χρόνια με πολύ καλά αποτελέσματα. Πρώτα θα πάμε εμείς και μετά θα πάθουν κάτι αυτά να το ξέρεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    731
    basil01 στις #40422

    Το ξερω…αλλα οπως και ναχει σε μερικα πραματα ειμαι της παλιας σχολης.Μην ξεχνας ειμαστε και καποιας ηλικιας

    Δεν λεω η CRIO, η TECHNYS κλπ ελαφρια οπλα που εχει βαση απο ergal αλλα…

    σε δικαννο….ειναι θεμα προτιμησης….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #40424

    KAI GOYSTOY(AISTHITIKHS) BASILH-PANTA GIA DIKANNO.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #336124

    Το εν λόγω S/P έχει το μικρότερο λάκτισμα απ’ όλα τα Lights που έχω δοκιμάσει. Δείτε το μήκος των κώνων προσαρμογής και θα καταλάβετε το γιατί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    700
    XIRO στις #40440

    Η Η.Κ. δεν κατασκευάζει λειόκανα και γι΄ αυτό παίρνει ένα όπλο,κατόπιν συμφωνίας με την εταιρεία παραγωγής του φυσικά,και βάζει το όνομά της.Το προηγούμενο λειόκανο με στάμπα ΗΚ ήταν η Benelli Black Eagle!!!Έχω και εγώ μια τέτοια.

    Προς Θεού μόνο μην εκληφθεί η παρέμβασή μου σαν άποψη υπέρ της Benelli (αν και κάτοχος Benelli) γιατί μετά από πολλές δοκιμές έχω καταλήξει ότι βλητικά σχεδόν όλες οι καραμπίνες ίδιες είναι.Σε ότι δε αφορά τις απειροελάχιστες διαφορές τους στην απόδοση είναι καθαρά θέμα φυσιγγίου και όχι του τάδε η του δείνα αυλού.Κατά τα άλλα προτιμάμε συνήθως τα όπλα που ‘μας πάνε’ και τα πάμε…

    Πάντως αν εξαιρέσει κανείς την τιμή ενδεχόμενης μεταπώλησης,τα Fabarm είναι πολύ καλά όπλα,όπως και όλα τα άλλα της ίδιας κατηγορίας.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων