Νέος Επανιελάς

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    elgrec0 στις #151371

    Prowler το λάθος ούτε το κάνω , ούτε το έκανα , το σκυλί θα βγαίνει βόλτες πριν τις 20 , για την τουφεκιά το ανέφερα γιατί θα κάτσω πάνω μέχρι και τις 20 , μάλλον δεν με κατάλαβες , αναφέρθηκα στη βόλτα του και τη διάρκεια της , απλά δεν το είπα σωστά . Στην ουσία το σκυλι θα βγεί στον κάμπο μέρες που δεν θα έχει κυνηγους , και απο τα λεγόμενα σας κατέληξα στο να βγώ μόνος στις 20.

    Κύριε Γιάννη μακάρι να βρεθεί το βιβλίο πριν φύγω για πάνω , θα το ψάξω.

    Α και κάτι άλλο , επειδή ο χώρος που θα πάω δεν είναι δικός μου και θα είμαι φιλοξενούμενος σκέφτηκα να πάρω αυτά τα σκηνάκια που είναι για την παραλία για τον ήλιο καθώς το σπιτάκι της είναι αδύνατον να το μεταφέρω με το αυτοκίνητο μαζί με όλα τα συμπράγκαλα που θα έχω , το σκέφτηκα για να νιώθει περισσότερο ασφάλεια το σκυλί στην τεράστια αυλή που θα μείνει και για να νιώσει πως έχει τον χώρο του , θα βοηθήσει λέτε?

    ΥΓ. Είδα σήμερα στην Ετ3 ένα πτυσσόμενο σκυλόσπιτο από το ίδιο υλικό φτιαγμένο και μου ήρθε η ιδέα , καθώς δεν νομίζω να βρω το συγκεκριμένο Ελλάδα.

    σας ευχαριστώ όλους


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #151389

    Αν δεν το σκίσει ή αν δεν γίνει μαλλιά κουβάρια με τα σχοινάκια που στερεώνουν το αντίσκηνο, να προσέξεις να είναι όλη την ημέρα σε σκιά γιατί αυτά ανεβάζουν θερμοκρασία.
    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    elgrec0 στις #151410

    το σκυλί δεν θα βγει κυνήγι , θα αρκεστούμε σε ολιγόλεπτες βόλτες στον κυνηγότοπο πριν την έναρξη γιατί έως τώρα το σκυλί περπατούσε μόνο σε πάρκα με γκαζόν και χώμα…

    θα κάνω τη δοκιμή με την "τέντα" και θα σας πώ .

    Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #151430

    Φίλε elgrec0,
    Επειδή το βιβλίο που σου ανέφεραν παραπάνω το έψαχνα και εγώ πολύ και δεν το είχε κανένας….. ο μόνος που μπορείς να το βρείς στην Αθήνα είναι το κατάστημα του Καλκατζάκου
    που είναι σχετικά κοντά στην Ομόνοια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    elgrec0 στις #151465

    Μάριε με αυτα που μου είπατε δεν θα τουφεκίσω καν , δεν θα την παρω καν εξω στην έναρξη , απο Νοέμβρη καλύτερα που θα έχω σύμμαχο και τον καιρό…θα τη βγάζω μέχρι τις 19 σε αυτη την εξόρμιση.

    Όσο για το βιβλίο πήγα εχθές παπασωτηρίου και δεν το είχε αλλά μου είπε οτι δεν το βρίσκει και στο αρχείο (δεν ξερω τι ήθελε να πεί) είδα κάποια άλλα εκεί , αλλά μου φάνηκαν πολύ γενικά και έτσι δεν πήρα κανένα , θα το πάρω απο εκεί που λέει ο Γιάννης.

    Ο καλκατζάκος στα κτέλ λέτε να το έχει?θα πάρω ένα τηλ αν και δεν θα προλάβω.

    ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    elgrec0 στις #154897

    Καλησπέρα παίδες!

    Έχουμε προβληματάκι με το θέμα του απορτ , ενώ της πετάω το μπαλάκι ή το οτιδήποτε τρέχει με μανία το πιάνει το φέρνει κοντά μου σε απόσταση μισού μέτρου και με κοιτάει , εάν κάνω κίνηση με το χέρι μου , έστω και αν της δείξω την παλάμη χωρίς να την πλησιάσω και της μιλήσω αρχίζει να μου γρυλίζει .Όλα αυτά σε περιορισμένο χώρο μέσα στο σπίτι ,έξω που της έκανα το ίδιο το φέρνει και το παρατάει λίγο πιο δίπλα μου και κάθεται και με κοιτάει για να της το ξαναρίξω .Έχω δοκιμάσει με μπαλάκι του τέννις , μπαλάκι με θόρυβο και χίλια δυό άλλα πράγματα που το σκυλί δεν τα είχε περασμένα ως «δικά της παιχνίδια».

    Κάποια συμβουλή?

Επισκόπηση 6 δημοσιεύσεων - 16 έως 21 (από 21 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων