Ερώτηση για μπότες στήθους.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #150096

    Δημήτρη η απάντηση που έλαβα λίγο πριν από Cabela.

    "Hello,

    Thank you for your email. I do apologize for all the confusion. Our new International Surface shipping should be the International Enhanced shipping which now allows you to pay your custom fees up front the day you order. Unfortunately these are our only two options. If you have any other questions please let us know.

    Thank you"

    Από την μια είναι καλή υπηρεσία γιατί είσαι εξ αρχής γνώστης αν θα πληρώσεις φόρους και δεν θα κάθεσε να αναρωτιέσαι, θα με πάρουν από το τελωνείο, δεν θα με πάρουν κτλ. Από την άλλη, από ότι φαίνεται, τα Waders θέλουν επιβάρυνση.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #150106

    "If there are any customes duties, you will be responsible for paying them. We report on the customs forms the value of the item.
    Estimated shipping for these waders is $67.49 US.

    Texxas Fowlers"

    Δηλ. θα πληρώσω και τα ταχυδρομικά και τελωνείο???

    Μάλλον θα μου βγει ο κούκος αηδόνι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #150808

    Ωχ πάει χάλασες την πιάτσα δεν θα ξαναστείλουν Ελλάδα μου φαίνετε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #152558

    Altair κάπως ετεροχρονισμένη η ερώτηση αλλά τελικά σου χρέωσαν από TxFowlers μεταφορικά;

    Εγώ σήμερα έλαβα ειδοποίηση από το ταχυδρομείο ότι ήλθε το πακέτο. Μου χρεώσανε μόνο τη φόρμα, μεταφορικά και τελωνεία τίποτα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #160101

    Ετοιμάζεται παραγγελία από txfowlers και είμαι ανάμεσα σε 3 μοντέλα.

    stearns 3mm, 400 thin

    waterfowl systems 3,5mm 1000thin

    winchester 3.5 mm 400thin

    Βρήκα στο Ελλάδα τις DU που έφερνε ο touris 230 ευρώ. Δεν τα καίω καλύτερα….
    Καμιά γνώμη? Γιώργο οι winchester καλές σου βγήκαν ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #332805

    Ετοιμάζεται παραγγελία από txfowlers και είμαι ανάμεσα σε 3 μοντέλα.

    [url=”http://txfowlers.com/H119_STEARNS_MADDOG_3_MM_WADER.asp”%5Dstearns 3mm, 400 thin[/url]

    [url=”http://txfowlers.com/WFW11901W_NEOPRENE_WADER.asp”%5Dwaterfowl systems 3,5mm 1000thin[/url]

    [url=”http://txfowlers.com/WIN91320_WINCHESTER_WOLF_CREEK_WADER.asp”%5Dwinchester 3.5 mm 400thin[/url]

    Βρήκα στο Ελλάδα τις DU που έφερνε ο touris 230 ευρώ. Δεν τα καίω καλύτερα….
    Καμιά γνώμη? Γιώργο οι winchester καλές σου βγήκαν ?

    Πρώτα ο θεός, την Τρίτη θα τις βρέξω… B). Μια συμβουλή. Πάρε όποια σου αρέσει αλλά αν φορας μισό νούμερο, πάρε το προς τα κάτω, όχι το προς τα πάνω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #332803

    Ετοιμάζεται παραγγελία από txfowlers και είμαι ανάμεσα σε 3 μοντέλα.

    [url=”http://txfowlers.com/H119_STEARNS_MADDOG_3_MM_WADER.asp”%5Dstearns 3mm, 400 thin[/url]

    [url=”http://txfowlers.com/WFW11901W_NEOPRENE_WADER.asp”%5Dwaterfowl systems 3,5mm 1000thin[/url]

    [url=”http://txfowlers.com/WIN91320_WINCHESTER_WOLF_CREEK_WADER.asp”%5Dwinchester 3.5 mm 400thin[/url]

    Βρήκα στο Ελλάδα τις DU που έφερνε ο touris 230 ευρώ. Δεν τα καίω καλύτερα….
    Καμιά γνώμη? Γιώργο οι winchester καλές σου βγήκαν ?

    σπυρο η winchester εχει δθο τυπους με νεοπρεν εγω θα σου ελεγα να παρεις αυτες με την επενδυση πανω απο το νεοπρεν σαν πλεγμα δεν σκηζει στα γκιλκινια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #332802

    Πρώτα ο θεός, την Τρίτη θα τις βρέξω… B). Μια συμβουλή. Πάρε όποια σου αρέσει αλλά αν φορας μισό νούμερο, πάρε το προς τα κάτω, όχι το προς τα πάνω.

    Εγώ δεν βρίσκω παρέα προς το παρόν αλλά θα προσπαθήσω για τέλος του μήνα. Δοκίμασα σήμερα 11αρα και ήμουν οκ.

    geo δεν έχει άλλο τύπο , τουλάχιστον το συγκεκριμένο site.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #160110

    Εμένα πάλι μου έπεσε λίγο μεγάλη η μπότα γιατί φοράω 44,5 και πήρα 45, το 44 πιστευω θα ήταν τέλειο. Γενικά πάντως από ποιότητα σκίζει. Μακάρι να μην σου χρεώσουν και σενα μεταφορικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #332738

    Εμένα πάλι μου έπεσε λίγο μεγάλη η μπότα γιατί φοράω 44,5 και πήρα 45, το 44 πιστευω θα ήταν τέλειο. Γενικά πάντως από ποιότητα σκίζει. Μακάρι να μην σου χρεώσουν και σενα μεταφορικά.

    Γιώργο δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.Εγώ παρήγγειλα δύο τζάκετ remington και μου χρέωσε έξοδα αποστολής 67 δολάρια.Παιδιά κάνετε έλεγχο και μετά η παραγγελία. B) :) .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #332629

    Γιώργο δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.Εγώ παρήγγειλα δύο τζάκετ remington και μου χρέωσε έξοδα αποστολής 67 δολάρια.Παιδιά κάνετε έλεγχο και μετά η παραγγελία. B) :) .

    Συμφωνώ Δημήτρη. Όπως είχα γράψει και τότε σε αυτό το τοπικ, το συγκεκριμένο site αφού ολοκληρώσει ο αγοραστής την διαδικασία της παραγγελίας, σου στέλνει mail και σε ενημερώνει για τα συνολικά έξοδα (προιον+αποστολή). Επίσης σε πληροφορεί για τον τρόπο αποστολής (πχ USPS) και τελος σε ρωτάει αν συμφωνείς να προχωρήσει στην χρέωση της κάρτας σου με αυτό το ποσό. Στην δική μου περίπτωση με είχαν ενημερώσει ότι οι μπότες κόστιζαν αν θυμάμαι καλά 82$ και τα έξοδα αποστολής 68$. Κατα ένα περίεργο τρόπο όμως την αποστολή δεν την χρεώθηκα ποτέ. Είμαι σίγουρος για αυτό γιατί δουλευω την prepaid και ξέρω συνέχεια πόσα χρήματα έχω μέσα. Τώρα θες από κολοφαρδία, θες από λάθος του υπαλλήλου, δεν ξέρω. Το θέμα είναι ότι με τα waders αυτό ξαναέγινε και σε άλλον συνάδελφο. :lol:

    Τα μπουφανάκια μπήκα και τα είδα. Φοβερή τιμή για τέτοιο μπουφάν. Εύχομαι να τα λιώσετε και αυτά στους κυνηγότοπους :lol: . Καλοφόρετα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #160180

    Από ΤxFowlers, μετά από κάποιες ημέρες ήλθε και σε μένα η χρέωση για τα μεταφρικά 67$.
    Επίσης συμφωνώ με ότι ειπώθηκε για το Νο της μπότας, πήρα το 44αρι αν και φοράω 43 γιατί είπα ότι με ένα χοντρό ζευγάρι κάλτσες
    θα κάτσει μια χαρά αλλά και πάλι το πόδι έπλεε οπότε η φόρμα πουλήθηκε σε συνάδελφο και αγοράστηκε V.A. No46!
    Πού να βγάλεις άκρη με τα κωλονούμερα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #332603

    Από ΤxFowlers, μετά από κάποιες ημέρες ήλθε και σε μένα η χρέωση για τα μεταφρικά 67$.
    Επίσης συμφωνώ με ότι ειπώθηκε για το Νο της μπότας, πήρα το 44αρι αν και φοράω 43 γιατί είπα ότι με ένα χοντρό ζευγάρι κάλτσες
    θα κάτσει μια χαρά αλλά και πάλι το πόδι έπλεε οπότε η φόρμα πουλήθηκε σε συνάδελφο και αγοράστηκε V.A. No46!
    Πού να βγάλεις άκρη με τα κωλονούμερα.

    Τι είναι αυτό το V.A. No46?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    139
    kounos στις #332597

    Τι είναι αυτό το V.A. No46?

    Το V.A. είναι κινέζικες μπότες τις οποίες τις είχα πάρει και μου βγήκαν πολύ καλές.Είναι εκείνες που σε εστειλα να δείς και δεν σου άρεσαν!!!!! :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #332595

    Το V.A. είναι κινέζικες μπότες τις οποίες τις είχα πάρει και μου βγήκαν πολύ καλές.Είναι εκείνες που σε εστειλα να δείς και δεν σου άρεσαν!!!!! :rolleyes:

    Κινέζικες ξεκινέζικες 80Ε έσκασα πατριωτάκι! Πλάκα στην πλάκα δεν είχα δει ότι είναι από τσάινα. Έτσι εξηγείται και το Νο46΄)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 65 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων