Ρυθμιστική 2010-2011, ύποπτες μεθοδεύσεις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149182

    Εγω μια φορα αν δεν κυνηγαω θα λαλησω
    αλλα καλο ειναι να σκευτομαστε λιγο πριν κανουμε καμια παπαρια.
    ο παππους μου ελεγε καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον αυγουστο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #149183

    Μετά ρε Μάνο μας φταίει ο κωφάλαλος που δεν μας βλέπει!
    Εμείς τον ψάξαμε???
    Του κάναμε ένα νόημα ότι είμαστε εδώ???
    Σε λίγο θα ζητάμε κι απ'τους τυφλούς να μας βρίσκουνε από μόνοι τους!
    Κατακρίνουμε κάποιους για τη διχόνοια και τη σπέρνουμε εμείς οι ίδιοι!
    Έλεος!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #149185

    Η σύσκεψη είναι για αυτή τη Πέμπτη 15 Ιουλίου. Πρέπει να στείλουμε μηνύματα διαμαρτυρίας στο ΥΠΕΚΑ.

    Δεν είναι δυνατό να φέρνουν σε ένα τραπέζι όποιους συνομιλητές θέλουν αυτοί ώστε να βάψουν με ένα χρώμα δημοκρατίας το φασισμό τους.

    Αν δηλαδή μαζεύαμε σε μία σύσκεψη πέντε σεσημασμένους βιαστές ανηλίκων και την Μπιρμπίλη για να συζητήσουν για το αν πρέπει ή όχι να βιαστεί το μονάκριβο παιδί της και η απόφαση έβγαινε πέντε πως ένα να βιαστεί, εκείνη θα θεωρούσε ότι η απόφαση πάρθηκε μέσα από διάλογο και δημοκρατικές διαδικασίες;

    Πού είναι οι επιστήμονες του ΑΡΤΕΜΙΣ που δεκαπέντε χρόνια τώρα μελετούν τις διακυμάνσεις του θηραματικού πληθυσμού; Πού είναι οι επιστήμονες των πανεπιστημίων της Μακεδονίας που είναι και το κέντρο της κυνηγετικής δραστηριότητας;

    Πρέπει να ζητήσουμε από το υπουργείο να μας εξηγήσει βάση ποιανού σκεπτικού αποφάσισε τη σύνθεση της σύσκεψης.

    Δημήτρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #149186

    Ελατε ρε παιδια τωρα ας σοβαρευτουμε λιγο! Κυβερνηση ειναι αυτη η internet cafe(νειο)?

    Αναιμικη σε ολες της τις αντιδρασεις. Οντως το κυνηγι δεν εχει χρωμα και καλο ειναι να μην του βαζουμε. Ομως αυτην την κυβερνηση εχουμε τωρα και αυτη μας δημιουργει το προβλημα. Δεν ειναι θεμα προσωπων, ειναι ΠΟΛΙΤΙΚΗ αποφαση η καθε αποφαση για την ρυθμιστικη.

    Εδω σοβαρα θεματα οπως τα Εθνικα κυριαρχικα μας δικαιωματα η με αλλα λογια η υπαρξη της ιδιας της χωρας δεν αποσχολει κανεναν, πιστευετε οτι θα τους απασχολησει το…..κυνηγι?

    Με την ιδια παρειστικη διαθεση που τους διακατεχει, με την ιδια χαβαλετζιδικη νοοτροπια που αντιμετωπιζουν ολα τα προβληματα ετσι θα αντιμετωπισει το γνωστο παρεακι που κυβερνα με το mouse και το θεμα του κυνηγιου.

    Ελπιζω να πανε ολα καλα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149187

    Ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα

    δυστηχως δεν δινουν σημασια σε σοβαρα θεματα που θα μας επηρεαζουν για δεκαετιες με εμας θα ασχοληθουν?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #149188

    Δημήτρη(faraos)είμαστε στην πιο στενά μαρκαρισμένη περίοδο,πιο στριμωγμένοι απο ποτέ και όλα αυτά δια στόματος και έργων της υφιστάμενης ηγεσίας του ΥΠΕΚΑ και είναι αυτονόητο αυτό να συνδυάζεται με την παρούσα κυβέρνηση .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #149189

    Να συνταχθεί μια κοινή επιστολή διαμαρτυρίας που να την στείλει ο καθένας με την υπογραφή του και να την κοινοποιήσουμε και στο facebook στο οποίο υπάρχουν αρκετές κυνηγετικές σελίδες;;;
    αν κάποιος έχει επαφή με την ΚΣΕ ας το ρωτήσει να μη χάνουμε καιρό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #149193

    θεωρώ ότι δεν χρειαζόμαστε σαν κυνηγοί άλλον εκπρόσωπο εκτός από την Κ.Σ.Ε. Οι μελέτες στις οποίες αναφέρθηκε κάποιος φίλος είναι χρήσιμα εργαλεία και αν δεν κάνω λάθος έγιναν για λογαριασμό της Κ.Σ.Ε. οπότε ξέρει και πως θα τις χρησιμοποιήσει.
    Σταματήστε ορισμένοι να παίζετε κομματικά παιχνίδια, δεν πείθετε κανέναν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #149195

    Τι να σου κανουν και τα μελη.
    Αλλα μελη πρεπει να κινηθουν. Δεν πειραζει θα κυνηγαμε με το πληκτρολογιο. Επιτρεπεται και ολο το χρονο………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149198

    χαχαχα αυτο να δω να συμφωνουν ο FARAO me τον Φωντα και τι στον κοσμο .

    Δημητρη θα σου τον στειλω να κυνηγατε παρεα χαχαχααχ

    υγ.Δημητρη πλακα κανω ετσι , ειναι κολητος μου ο παπαρας.)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1590
    Nikos77 στις #149199

    Παιδια, προσωπικα απεχω σχεδον παντα απο τετοιες συζητησεις, λογο του οτι δεν επιθυμω να συμμετεχω σε τετελεσμενα ή προαποφασισμενα πραγματα.

    Στις μερες μας ειδικα με τα τοσα σκανδαλα και την τοση διαφθορα, το θεμα με τον καθε πολιτικο κατα την προσωπικη μου κριση, ειναι απλουστατο: καταλαβαινει μονο αν χασει την καρεκλα του ή τα λεφτα που τσεπωνει καθε μηνα! Δεν νομιζω οτι για την ωρα μπορουμε να ελπιζουμε σε κατι παραπανω…εκτος και αν ο πρωθυπουργος αντικαταστησει αμμεσα την υπουργο οπως γραφεται σε διαφορα site στο net και το κανει αμμεσα…αλλα τι να προλαβει να βαλει; Εδω ενδεχεται να ετοιμαζομαστε να ξαναπαμε σε πρωορες εθνικες εκλογες…οποτε τι καθομαστε και συζηταμε…;

    Επισης δεν επιθυμω να μιλαω για πολιτηκα πραγματα, διοτι δεν ειμαι εθισμενος στην πολιτηκη, ομως εδω περα εχουμε φτασει σαν εθνος και σαν κρατος στο απροχωρητο και πιθανοτατα να ειμαστε και ηδη φαλιρησμενοι και να μην το εχουμε παρει χαμπαρι…οποτε τι να κατσουμε να συζητησουμε…; Εδω εχουνε φτασει τον κοσμο στο απροχωρητο με τα τοσα πραγματα που κανουνε καθημερινα και κοβουνε μερα με την μερα το ψωμι απο το στομα του κοσμακη και εμεις μιλαμε για ρυθμηστικες και για το αν θα μας κανουνε το χατηρι να μας αφησουν να κυνηγησουμε;

    Σε περιπτωση που δεν το εχετε ακομα καταλαβει, μιλαμε οτι εχουμε φτασει στο σημειο να τους παρακαλαμε διαδυκτιακα να μας κανουν το χατηρι, και οχι να απαιτουμε να τσακιστουν και να μας δωσουν αυτο που μας ανοικει ανεκαθεν και μαλιστα χωρις τους οποιους φορους-χαρτοσημα-και χαρατσια μας εχουνε βαλει και συνεχιζουνε να μας βαζουνε επιπλεον καθε φορα!

    Επισης δεν θα διαφωνησω ουτε στο ελαχιστο οτι χρειαζεται αμμεσα μια εντελως διαφορετικη προσεγγιση και τοποθετηση απο την ΚΣΕ σε αυτα τα θεματα!

    Αυτες ειναι και οι προσωπικες μου αποψεις επι του θεματος,
    Νικος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149200

    ΑΣ ΓΙΝΟΥΜΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟΙ ΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ,ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΥΠΟΓΡΑΦΕΙ

    και ποιος σου ειπε οτι περιμενουν να υπογραφη η ρυθμιστικη και δεν συμετεχουν στην συνταξη της?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    sakkis2 στις #149201

    ΤΟ ΠΑΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΣΕ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ ΜΕΛΕΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ (ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ)Η΄ΤΟΥΣ ΚΟΛΛΑΝΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΟΖΩΙΚΕΣ.ΠΡΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΙΚΡΟΚΟΜΜΑΤΙΚΕΣ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΕΛΑΦΡΟΜΥΑΛΟΥΣ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ(ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ) ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ.ΑΣ ΤΡΕΞΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ Τ ΑΡΠΑΖΟΥΝ. ΑΥΤΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149202

    ρε Δημητρη δεν διαφωνουμε πουθενα ρε φιλε μονο στον τροπο.

    οσο σκευτομαι κατι κακο για το κυνηγι ρε φιλε χαζευω αλλα σκοπος ειναι να μην προκαλουμε το κοινο αισθημα αυτο λεω εγω.

    χρωσταω τα αντερα μου σε στεγαστικο και κατι λιγα σε καρτες δεν εχω αυτοκινητο για να παω κυνηγι και παρολα τα προβληματα μου κοιμαμαι και ξυπανω με το κυνηγι να σκευτομαιι σε σημειο ισως να στερω στα παιδια μου ορισμενα αγαθα αλλα στα σκυλια μου παντα τα καλητερα και θα ερθεις εσυ να με κρινεις για το ποσο αγαπαω το κυνηγι ?
    δεν παμε καλα λεμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #149203

    Λοιπόν επανήλθα.

    Κατ' αρχάς δεν κομματικοποιώ. Αν σας χαλάει να ονομάσουμε όπως θέλετε την κυβέρνηση, αλλα επαναλαμβάνω πως το μόνο ουσιαστικό όπλο που έχουμε είναι οι ψήφοι μας.
    Συμφωνώ επίσης να κάνουμε συγκέντρωση γιατί αυτά που γίνονται στο ΥΠΕΚΑ είναι βιασμός της φύσης για το χρήμα.
    Δηλαδή να μην τρελαθούμε και τελείως, δεν μπορεί να νομοθετούν οι ΜΚΟ και οι επιδοτούμενοι για τις ΑΠΕ.
    Και τέλος εδώ δεν υπάρχει η διακιολογία της μη εναλλακτικής, όπως με το κόψιμο των συντάξεων, μισθών κλπ. Η εναλλακτική είναι να μείνει το κυνήγι ως έχει, για αρχή, και να κινηθεί η οικονομία με τα χρήματα των κυνηγών.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων