Ταμα στην Αγια Παρασκευη

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #149365

    Κανεις δεν πρεπει να χανει την πιστη του στον Θεο!Να χαιρεσαι φιλε μου την οικογενεια σου και να σφιζετε παντα απο υγεια!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #149367

    Μιχάλη, να είσαι πάντα καλά εσύ και η οικογένειά σου, να έχετε πάντα υγεία κ η Χαρη της Αγιας πάντα να σας προστατεύει και να σας έχει καλά!Να ξερεις οτι οσοι δεν μπορουμε να ερθουμε κοντα σας εκεινη την ημερα ειμαστε μαζι σας,κοντα σας με την σκεψη μας κ ας μας χωριζουν αποστασεις! Μπραβο σας για αυτο που κανετε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #149369

    Φιλε Μιχαλη εισαι ΑΞΙΟΣ ανθρωπος με αυτη την ενεργεια σου,να γιορταζεις τη Θαυματουργη Αγ.Παρασκευη,καθε χρονο,οχι μονο για το καλο που εκανε στο Αγγελουδι σου,αλλα πιο πολυ για την πιστη σου.
    Το μονο που μας εχει απομεινει πια,ειναι η πιστη και η ελπιδα στον Θεο και δεν πρεπει να τη χασουμε ποτε.
    Ευχομαι να ΄σαι καλα παντα με την οικογενεια σου,να΄ναι γερα ολα τα παιδια του κοσμου.
    Θα πιω ενα ποτηρι και εγω στην υγεια μας,καθως στις 26/7 εκτος απο σενα,γιορταζει η μανα μου και η κορη μου.
    Να΄μαστε ολοι καλα………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #149370

    Μιχαλη,τι να πω που με εχουν καλυψει οι φιλοι που αναφερθηκαν προηγουμενα.
    Ναι,γινονται θαυματα και το εχω βιωσει και εγω μεσα απο την οικογενεια μου.
    Μην χανεις την Πιστη σου.
    Ευχομαι για τα παιδακια σου (και για τα παιδια ολου του κοσμου) ό,τι καλυτερο και να εχουν υγεια.
    Οσο για σενα και την συζυγο σου,συνεχειστε αυτο που εχετε θεσπισει απεναντι στην Αγια παρασκευη.Ειναι μεγαλο πραγμα η Πιστη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #149371

    Φιλε Μιχάλη να χαιρεσαι τον γιο σου! Υγεια και ευτυχια να σας δινει ο Θεός σε ολη την οικογενεια σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #149372

    Φίλε Μχάλη σου εύχομαι κάθε καλό … είσαι μεγάλη ψυχή τελικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    fondas στις #149375

    Μάλλον πρέπει να έχω κάνει πολύ μεγάλο λάθος για το άτομο. Δέν μπορεί κάποιος με τόσους φίλους να είναι ο Κύριος Διχόνοιας .
    Αλλάζει ο χαρακτηρισμός .ΚΥΡΙΟΣ ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

    Να είναι καλά ο μικρός και όλα τα παιδιά του κόσμου . Γερός και εσύ γιατί προβλέπετε στον επόμενο εορτασμό (τώρα που τα μέλη του ΆΡΤΕΜΙΣ γνωρίζουν) να αγγίξεις το 1000 plus.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    803
    camelg4 στις #149377

    παιδια σας ευχαριστω πολυ. Η προσκληση ειναι ανοιχτη για ολο τον κοσμο και οχι μονο του φορουμ. fontas μακαρι φιλε μου να γινουν 1000 plus και μετα να γινουν 2000 και μετα να μην μπορω να βρω μερος γι να χορεσουμε!!!!
    Οσο ποιο πολλοι γιορταζουνε μαζι μας την Αγια τοσο μεγαλυτερη η χαρα μας και η ικανοποιηση μας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #149379

    Μιχάλη να χαίρεσαι τα παιδιά σου να είναι πάντα γερά & δυνατά & η Χάρη της να σας προστατεύει!!
    Ότι άλλο ήθελα να πω με κάλυψαν όλα τα παδιά πιο πάνω.
    Ευχομαι ολόψυχα να είναι το τελευταίο <πρόβλημα> στην οικογένειά σας.
    Η πίστη είναι το κάτι άλλο!Μεγάλο πράγμα(σου μιλάω & γω από προσωπικής άποψης)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #149381

    Μιχάλη, σου εύχομαι τα παιδιά σου να τα καμαρώσεις όπως έχεις ονειρευτεί. Να έχεις πάντα πίστη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #149385

    Μιχαλη να σε καλα φιλε μου που δεν κρατας μεσα σου αυτο το μεγαλο δωρο που σου δωσε και το φανερωνεις ωστε να ΠΙΣΤΕΨΕΙ ξανα ο κοσμος.

    ΔΟΞΑΖΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ!

    Δυστυχως η πιστη μας περναει και αυτη φαση ….κρισης…….και δεν μιλαω οικονομικης……..οπως περναμε και κριση ηθικης και αξιων σημερα στην ζωη μας….

    Φιλε να ξερεις οτι τα θαυματα τα δινουν οι Αγιοι και ο Θεος ……μονο οταν εχουμε ΠΙΣΤΗ…..για να παρεις αυτο το δωρο…σημαινει οτι….το κερδισες…..

    Πολλοι παρακαλαμε……..η ρωταμε με παραπονο ''γιατι σε εμενα''……Ο Θεος μας στελνει καθημερινα δοκιμασιες…….οι καλοι δοκιμαζονται περισσοτερο……οι ''κακοι'' εχουν περισσοτερη αναγκη το Θεο…..να ειναι στο πλαι τους….κανενας ομως δεν μενει στο περιθωριο…εχει για ολους μας ο Παντοδυναμος….αρκει να εχουμε ΠΙΣΤΗ………δεν πρεπει να ρωταμε ΓΙΑΤΙ…….(δεν ειναι ευκολο….)….πρεπει ομως να μαθουμε να λεμε…..ΔΟΞΑΣΥ Ο ΘΕΟΣ…….και να ξερουμε παντα εχει και για εμας…..

    Ο χειροτερος ανθρωπος του κοσμου να εισαι……….οταν ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ…….ο Θεος θα σε βοηθησει……

    Να σε καλα φιλαρακι, να χαιρεσε τον γιοκα σου και τα παιδακια σου ολα και την οικογενεια σου και οσους αγαπας, ΜΠΡΑΒΟ σου που δεν ξεχνας….οπως δυσυτχως κανουμε οι περισσοτεροι μας -και εγω μαζι- οταν παρουμε την ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ και μετα…..

    Επετρεψε μου να παρω την ευκαιρια και να θυμιζω οτι εχουμε αλλη μια μεγαλη γιορτη, στην οποια εγω με την σειρα μου εχω μεγαλη αδυναμια..το Σαββατο στις 17 Ιουλιου εχουμε την γιορτη της Αγ.Μαρινας, που παντα ηταν διπλα μου και με βοηθησε οπου και οπου την χρειαστηκα.

    Επισης καποιες δικες μου διαπιστωσεις…….εαν θελετε……να τιματε οσο μπορειτε τους Αγιους, βαζοντας το Σταυρο μας με πιστη ειναι και αυτο αρκετο……..Καλοι Χριστιανοι δεν ειναι οσοι ειναι καθε μερα στην εκκλησια,οσοι δεν χανουν νηστεια κλπ…..ειναι οσοι προσπαθουν να κανουν το θελημα Του οσο πιο πολυ μπορουν…….με μικρη βοηθεια….., με το να μην αδικουν,……με το να μην κατηγορουν….με πολλα πραματα απλα….καθημερινα…..ευκολα….

    Ο Αποστολος Ανδρεας με βοηθησε οταν ''πειρασμοι'' και σκεψεις με βασανιζαν…..οι στιγμες της αδυναμιας που μπορουν να σου χαλασουν την ζωη…ειναι πολλες……(Δυστυχως δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι Αγιοι……..ειναι πολυ μεγαλο πραμα η Αγιοσυνη…εγω τουλαχιστον δεν μπορω τοσο ευκολα να πολεμησω τον πειρασμο……..μπορουμε ομως να προσπαθουμε να ''καταλαβαινουμε'')

    Η Αγια Μαρινα….ηταν παντα διπλα μου……

    Ο Αγιος Γεωργιος……με προστατευσε πολλες φορες με το αυτοκινητο……

    Ο Αγιος Νικολαος επισης πολλες φορες…

    Δενεχει σημασια ποιος Αγιος και Γιατι…..σημασια εχει να πιστευουμε στην δυναμη του Θεου…….και να προσπαθουμε οσο μπορουμε να ειμαστε κοντα του.Δεν χρειαζετε πολλα…….ελαχιστα χρειαζετε….

    Πριν προλαβετε να μου πειτε κατι……..εγω ισως ειμαι ο χειροτερος απο ολους εδω απο αμαρτιες και κακα………στην εκκλησια δεν παω περισσοτερες φορες απο ισως 5 το χρονο, βριζω πολυ στο δρομο, μισω τον Τουρκο……μεχρι που ουτε στην εξομολογηση δεν ζητησα συγχωρεση γιαυτο( και το πα στον παπα)………αλλα εμαθα οτι πρεπει να εχουμε πιστη ΠΑΝΤΑ.

    Κατι αλλο που θελν να σας πω….μην υποκυπτεται σε ολα οσα ακουγονται για την εκκλησια και τους πατερες…μην θυσιαζετε την πιστη σας……ο παπας ειναι ανθρωπος….και μπορει η καρδια του να ειναι πιο μαυρη απ το κακο και απ τον χειροτερο εγκληματια……ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ……ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ….ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΕΣΟ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ……..οτι και να ακουτε για την εκκλησια……..στην Θεια Λειτουργια…….ολα ειναι αγνα….και εστω και μια φορα το χρονο…πρεπει να πηγιανουμε……

    Απολογουμε για το μεγαλο μυνημα…….νιωθω οτι ισως απο δικα μου βιωματα….βοηθησω καποιους να ….ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ……..περισσοτερο…

    Να σε καλα Μιχαλη, να σε εχει η Αγια και ο Θεος παντα στην σκεπη ΤΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #149389

    ρε αμαν ειμαστε και ευαισθητοι ανθρωποι ποσα να αντεξουμε σε μια μερα?

    τα ζουμια με πηραν την μια με τον πατερα και τον γιο που καταφεραν τα απιστευτα και την αλλη με τον Στυλιανο τον οποιο και φυσικα γνωριζω και απο κοντα ειναι κολιταρια με τον δικο μου

    Φιλε Μιχαλη φυσικα και θα ερθουμε στην γιορτη της Αγιας και θα περασουμε καλα και θα την τιμησουμε .

    αν και λιγο νωρις χρονια πολλα στον Στελιο για αυριο να τα εκατοστισει να ειναι γερος και παντα ευτηχισμενος και εσυ και η Ριτσα να τον καμαρωσετε οπως θελετε .(τα ιδια ισχυουν βεβαια και για το Ιωαννακι)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #149392

    Ο καλός άνθρωπος μπορεί να παιδεύεται λίγο περισσότερο απ τους άλλους στη ζωή του επειδή δίνει αξία λιγο περισσότερη απο οτι κάποιοι άλλοι.Στο τέλος όμως ανταμοίβεται κυρίως απέναντι στον εαυτό του.
    Ευχομαι απο καρδιάς Μιχάλη να είστε πάντα καλά οικογενειακώς και να γιορτάζετε κάθε χρόνο τη χάρη της και ελπίζω σε κάποια απο αυτές να γιορτάσουμε μαζί.
    Θα πιούμε ένα ποτηράκι στην υγειά σας,να στε όλοι καλά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    stayros2093 στις #149402

    Αλλη μια εγκαρδια ευχη κι απο μενα Μηχαλη
    Πουθενα μεσα στον κοσμο να μην υπαρχουν αρωστιες και ιδικα για τα παιδια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    803
    camelg4 στις #149411

    παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και ελπιζω ο Θεος να εχει ολα τα παιδια του κοσμου καλα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 69 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων